Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 09:57
Előzmény: #839  Törölt felhasználó
#840
"Ha pedig minden állam megszüntetné a pénzt, akkor is kialakítaná a piac a pénzrendszert, mert a piac képes erre. "

Ez így igaz, de előbb ki kellene várni hogy a forradalom pofára essen :)
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 09:48
Előzmény: #828  Törölt felhasználó
#839
tmonk,

"Az hogy létezik pénz, az csupán az állam jóindulatán múlik."

Azért ezt így nem állítanám, ha nem ha az állam megszüntetné a forintot, a gazdaság valami más pénzzel, euro-val, dollárral vagy egyébbel fizetnének egymásnak, nem kagylóval.

Ha pedig minden állam megszüntetné a pénzt, akkor is kialakítaná a piac a pénzrendszert, mert a piac képes erre.

Valójában a piac mindenre képes... sőt, a piac képes egyáltalán bármire is, az állam csupán bürokratikus kerékkötő... :)
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 09:44
Előzmény: #813  tokos.
#838
ha nagyanyámank p.cse lett volna ő lett volna nagyapám...
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 08:29
Előzmény: #835  tokos.
#837
"Vagyis valamibol torlesztik az adossagot, ez aligha lehet a csokkeno szja-bol."

A nyugdíjvagyon egy részéböl, a többit pedig el lehet költeni bármire és mégis szép mutatók lesznek. Ez eltarthat akár 2-3 évig is.

"Mekkora tobblet lesz egyebkent az elsodleges egyenlegben? Nem eppen 500 mrd koruli osszeg? "

Sajnos ma nem nagyon leszek gépközelben nem tudok én se utánanézni, de a tavalyit államadósságot megnéztem.
Áprilisig csökként az államadósság, áprilistól nőtt.
tokos. 2011. 01. 08. 08:28
Előzmény: #835  tokos.
#836
megneztem, nem.
tokos. 2011. 01. 08. 08:19
Előzmény: #834  Törölt felhasználó
#835
na igen, ez igy van.

Csakhat egy aprosagot nem lehet elfelejteni, jovore az elsodleges egyenleg pozitiv lesz, vagyis az adossag csokken. Vagyis valamibol torlesztik az adossagot, ez aligha lehet a csokkeno szja-bol.
Persze mondhatjuk azt, hogy az adossag a valsagadokbol csokken, a nyugdij meg megy az szja csokkenesre, de mondhatjuk forditva is.
Te nyilvan teljesen "elfogulatlanul" ezt mondod, en meg esetleg elfogultan azt.
Mekkora tobblet lesz egyebkent az elsodleges egyenlegben? Nem eppen 500 mrd koruli osszeg?
Valamikor utananezek.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 07:56
Előzmény: #832  tokos.
#834
"Illetve egy masik hulye kerdes, hogy mennyivel valtozik az allam idei, 2011-es torlesztesi kotelezettsege 2010-hez kepest, es ha ez tobb mint 500 mrd-vel tobb iden, mint tavaly, akkor tekintheto-e ugy, hogy az mnyp-k vagyonabol az a kb. 500 mrd az IMF hitel torlesztesere ment? "

Ez tényleg hülye kérdés:))
Ilyet én is tudok.
Ha egyszerre csökkentik a SZJA bevételt és veszik el a nyugdíjvagyont, akkor kijelenthető-e hogy a nyugdíjvagyonnal pótolják a kieső SZJA-t ?
Ha kevés a bevétel és ennek ellenére csökkentik a SZJA bevételt, és felhasználják a nyugdíjvagyont, akkor kijelenthető-e hogy ez egymás kompenzációja?

Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 07:48
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#833
és bár "kiszámolhatja és dönthet", de mindenképp az egyén szempontjából érdeksérelem történt (jó, nem mindenki, de sokunkra ez igaz).
/itt utalnék a 24 százalék innentől nem eredeztet nyugdíjt a maradók számára/.
ezt majd ha lesz rá mód , a szavazófülkében lehet kompenzálni.
tokos. 2011. 01. 08. 07:29
#832
Egy bizonara hulye kerdes, de nem teljesen ertem, hogy az 1400 explicit vs. 2800 implicit adossag hogyan jott ki. Legalabbis az 1400-at. A 2800 stimmel.
Illetve egy masik hulye kerdes, hogy mennyivel valtozik az allam idei, 2011-es torlesztesi kotelezettsege 2010-hez kepest, es ha ez tobb mint 500 mrd-vel tobb iden, mint tavaly, akkor tekintheto-e ugy, hogy az mnyp-k vagyonabol az a kb. 500 mrd az IMF hitel torlesztesere ment?
Vagy ezt megint feltetlenul az en boromrol kellett volna lehuzni?
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 07:22
Előzmény: #811  tokos.
#831
a reálhozam normális esetben (nem induláskor és nem a legnagyobb válság épp közbejött időben) már eleve fedezi azt az állami kamatkülönbözetet amiről végig beszélsz.
van gazdaság fehérítő hatása is szerintem.
van gazdaság fellendítő hatása (a kis, új cégek innentől majd ugye mindjárt a nasdaq-ra vezetik be magukat ha pénz kell? ideáig ugyebár ha meggyőző volt a jövőkép akkor a manyupoktól is tudott pénzt szerezni, ennek lőttek).
az állam meg ha pénzt akar (nyilván fog akarni, hisz pl vissza kell majd fizetni/átgörgetni, újrakötni/ jó nagy devizaadósságot, akkor majd nem innen, hanem a szabad piacról lesz kénytelen ezt megtenni.
ez is farag a nagy ötlet gazdasági hasznából...
úgyhogy szerintem államilag hatalmas ballépés, a magánemberek szempontjából meg ki-ki kiszámolhatja és dönthet.
tokos. 2011. 01. 08. 06:38
Előzmény: #829  tokos.
#830
illetve egy pontositas, nem lett volna ennyi kolcsonre szukseg.
tokos. 2011. 01. 08. 06:37
Előzmény: #827  Törölt felhasználó
#829
bandi,

alapvetoen ertelnetlen a vita. Tulajdonkeppen szamomra tokminedgy, hogy az allam lemondott a jarulek egy reszerol, vagy lemondott arrol, hogy a jarulekod egy reszet befizesd az allami kasszaba.
A lenyeg, hogy ettol a kotelezettsegei megmaradtak, es ezt kollcsonnel kellett kiipotolni. Ha nem lett volna magankassza, kolcson sem lenne, es a mondanivalom lenyege ez volt.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 02:11
Előzmény: #827  Törölt felhasználó
#828
A betéteinstand ideológiája: Az hogy létezik pénz, az csupán az állam jóindulatán múlik. Ha az állam nem hozta volna létre a monetáris rendszert, a többség kagylókkal fizetne. Ezért az állam bármikor elveheti az összes pénzedet, mert az csak bizonyos korlátokkal a tied.
Aztán majd az állam természetben eteti majd a népét. Vagy nem. :)
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 01:46
Előzmény: #825  tokos.
#827
Nézd. Attól, hogy egy banki alapot "vásárolsz" még nem a banké a pénzed. Ez ráadásul független attól, hogy köteleznek rá vagy önként teszed.

A "banktól" pedig te is elvárod a visszafizetést -akár kölcsönök árán is-, ha a korábbi befizetéseidet ezzel az ígérettel költötte saját céljaira.

Amit állítassz, az nem kevesebb mint az, hogy mivel egy banki alap vásárlásnál a befizetés és a kifizetés is a bankba történik ezért a pénz a bankot megilleti, az neki jár, és szívességet tesz neked, ha egyáltalán visszaad valamit. Sőt, ha a további ilyen célú megtakarításaid nem egészét adod neki ugyanilyen ígéretekre, akkor ezeket a befizetéseidet (bár elveszi), de ne is várj érte semmit, mert neki még a korábbi ígéreteit is fizetnie kell. Éppen ezért a további befizetéseid átkereszteli banktámogatásra.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 01:32
Előzmény: #824  tokos.
#826
"ezert el is nezem, ha szetverik"

Ez egyszerűen szánalmas duma.
tokos. 2011. 01. 08. 01:28
Előzmény: #823  Törölt felhasználó
#825
hat igen, nekem az, hogy az allamhoz folyik be, vagy egy allami kasszaba, ahonnan az allami nyugdijakat fizetik, es amit hiany eseten az allam egeszit ki, az szamomra egy kutya...
tokos. 2011. 01. 08. 01:24
Előzmény: #821  Törölt felhasználó
#824
Akkor fogalmam sincs, hogy min vitatkoztal velem, mert en egy szoval sem irtam soha sehol, hogy egyetertek az 500 mrd elkoltesevel.

de ez nem jelenti, hogy ettol jonak latnam az mnyp rendszert. Nem latom jonak, hiba volt belevagni, es ezert el is nezem, ha szetverik. Inkabb most, minthos meg tovabb gorgessuk miatta az egyre novekvo terheket.

Ha fenntarthato nyugdij kell inkabb akirat kell megkerdezni, es azt csiszolni fenyesre.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 01:23
Előzmény: #822  tokos.
#823
Ha ez neked "szőrszál" akkor tényleg hagyjuk.
tokos. 2011. 01. 08. 01:16
Előzmény: #818  Törölt felhasználó
#822
szerintem hagyjuk, szorszalakat hasogatsz.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 01:16
Előzmény: #811  tokos.
#821
Tokos, ma utoljára, mert megyek aludni:

"A probléma abban van, hogy költeni fognak belőle, első nekifutásra 600 mrd-t, ezt nem tartom szerencsésnek."

Én meg pont ezt sazjkózom hónapok óta, hogy ÉPPEN EZ A BAJOM: no reform, csak elfedjük a szart a lenyúlt pénzzel, sőt még osztogatunk is.

Még azt is leírtam, nem is egyszer, hogy talán még az MNYP lenyúlást is el tudtam volna fogadni (a felemás elszámolási rendszer miatt, ami az explicit és implicit államadósságot megkülönbözteti), ha ezért VALÓDI STRUKTÚRÁLIS reformokat látunk, valódi kiadáslefaragással, az állami újraelosztás csökkentésével.

De nem ez történik. És háromnegyed év után az azért méár kijelenthető, hogy ha eddig nem történt és tervek sincsenek ilyenekről, miközben látszólag megoldottunk mindent, mert a hiány jaj de jó lesz 2-3 évig biztosan, akkor több, mint valószínű, hogy erre már nem kerül sor ebben a ciklusban. És nekem pontosan ez a bajom és ezt írom hónapok óta.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek