Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 12. 05. 09:51
Előzmény: #2798  Hathor
#2800
"Dehogynem
Fullon volt az eladói könyv 800on."

most.
de nem pénteken....

tudom. mert nekem 200 kontim volt még 30500 ill. 30100 környékéről (Trump után nyitottam 100at múlt héten rádobtam még egy 100ast)..

ma 800-850-en kényelmesen tudtam zárni
Hathor
Hathor 2016. 12. 05. 09:48
Előzmény: #2798  Hathor
#2799
980on is elvittek 2öt.
9kontiveal felálltam 990re.
De veszek majd még
Hathor
Hathor 2016. 12. 05. 09:48
Előzmény: #2797  Törölt felhasználó
#2798
Dehogynem
Fullon volt az eladói könyv 800on.
én 776at is megvettem, ahogy kinyitott újra hati pénteken.
Most reggel a nyitó 710es indit is meg akartam venni 50kontival, beugrott elém valaki 745re felvitte kb
Törölt felhasználó 2016. 12. 05. 09:38
Előzmény: #2795  Hathor
#2797
pénteken nem nagyon lehetett bux hatit venni.... (de adni se nagyon - totál illikvid volt volt hogy 800 és 960 volt a két oldal)... ma reggel viszont 3-4 adag 100-as konti csomag is bent figyelt eladáson (800-on, 850-en, 900-en)... ki is vették
Hathor
Hathor 2016. 12. 05. 09:38
Előzmény: #2795  Hathor
#2796
29998on elvittek 62longomat
amit a leütésben vettem :)
Hathor
Hathor 2016. 12. 05. 09:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#2795
Szóltam pénteken, hogy így is, úgy is rally lesz
ALANFED 2016. 12. 05. 09:28
Törölt hozzászólás
#2794
Hathor
Hathor 2016. 12. 05. 09:21
Előzmény: #2787  Hathor
#2793
Bux E.pontunk meglett nyitóban kicsit mélyebben, ahogy váőrtam, és 20perc alatt 300pont emelkedés rá.
Szép lesz!
Hathor
Hathor 2016. 12. 03. 18:37
Előzmény: #2791  Hathor
#2792
"SZILÁRD ALAP, STABIL HÁTTÉR, MEGALAPOZOTT DÖNTÉS
A BÉT és a Pénziránytű Alapítvány együtt a középiskolásokért
Budapest, 2016. december 1. - A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) stratégiájának kiemelt célja,
hogy a gazdaság katalizátoraként működő tőzsdével kapcsolatos ismereteket minél szélesebb
körben terjessze, és aktívan részt vegyen a lakosság pénzügyi tudatosságának fejlesztésében.
Ennek szellemében a BÉT együttműködési megállapodást kötött a Pénziránytű Alapítvánnyal,
hogy közös programjaikkal bővítsék a 14-18 éves korosztály alapvető pénzügyi, tőzsdei
ismereteit, és fejlesszék befektetői tudatosságukat. A két szervezet közötti együttműködés
egyik első lépéseként jövőre egy nagyszabású online tőzsdejáték is indul fiatalok számára.
A BÉT stratégiájának kiemelt célja, hogy a hazai pénz- és tőkepiac központi szereplőjeként aktív
szerepet vállaljon a lakosság pénzügyi ismereteinek fejlesztésében. Ennek szellemében kötött
együttműködési megállapodást a Pénziránytű Alapítvánnyal, azzal a céllal, hogy a két szervezet a
jövőben még szorosabbra fűzze együttműködését a középiskolás korosztály pénzügyi kultúráját,
befektetői tudatosságát fejlesztő tevékenységei során. A közös célok között szerepel a tőzsdei
ismeretek szélesítése is, így a tervek szerint a Pénz7 rendezvény keretében jövő tavasszal
nagyszabású tőzsdejáték indul majd a fiatalok számára.
„A Budapesti Értéktőzsde a Pénziránytű Alapítvánnyal közösen a 14-18 évesekhez szeretné közelebb
hozni, és a mindennapi tudásuk részévé tenni az alapvető megtakarítási, befektetési és tőzsdei
ismereteket. Azt gondoljuk, hogy érdemes minél korábban lerakni az alapokat, hiszen a fiatalkorban
megszilárdított pénzügyi ismeretek stabil hátteret adnak egy későbbi, megfelelő pénzügyi döntés
meghozatalához” – mondta el az együttműködés kapcsán Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde
vezérigazgatója.
„A Pénziránytű Alapítvány megalakulása óta számos programot indított a lakosság pénzügyi
tájékozottságának és tudatosságának fejlesztése érdekében. Célunk, hogy az egyének és családok
kellően tájékozottak legyenek, és körültekintően kezeljék az életük során adódó pénzügyi helyzeteket.
Meggyőződésünk, hogy a pénzügyi öngondoskodás, valamint az egyéni felelősségvállalás képessége
leginkább fiatal korban sajátítható el. Ezért is tartjuk fontosnak a BÉT-tel való együttműködést, és
kezeljük kiemelt célcsoportként az általános és a középiskolás diákokat.” – mondta Merényi
Zsuzsanna, a Pénziránytű Alapítvány oktatási igazgatója.
Az együttműködési megállapodás tovább segíti a tőkepiac fejlesztésével kapcsolatban kitűzött célok
elérését. A tőzsdével kapcsolatos lakossági oktatás ugyanis fontos összetevője a tőkepiac
növekedésének, amely iránt a BÉT tulajdonosa (a Magyar Nemzeti Bank) és a Kormány egyaránt
kifejezte elkötelezettségét. A BÉT ezeknek a céloknak megfelelően, az év elején elfogadott stratégiája
alapján indította újra szeptemberben a lakossági befektetők számára ingyenes oktatási sorozatát, a
BÉT Akadémiát, valamint kötött most együttműködési megállapodást az Alapítvánnyal is.
Pénziránytű Alapítvány
Az Alapítványt 2008-ban hozta létre a Magyar Nemzeti Bank, a Diákhitel Központ és a Magyar
Bankszövetség azzal a céllal, hogy a hatóságokkal, civil szervezetekkel és piaci szereplőkkel
együttműködve pénzügyi tudatosságot fejlesztő programokat dolgozzon ki és valósítson meg. Az
Alapítvány 2014-ben megújította stratégiai tervét, melynek fő célkitűzése, hogy több korcsoport
számára különböző élethelyzetekben egyaránt releváns üzenetek megfogalmazásával járuljon hozzá
a pénzügyi kultúra fejlesztéséhez. Ennek érdekében a Pénziránytű Alapítvány ma már számos
programmal segíti mind az általános- és középiskolás, mind a fiatal felnőtt korosztályt a gyakorlati
pénzügyek felelős kezelésében.
Budapesti Értéktőzsde Zrt.
A több mint másfél évszázados múltra visszatekintő, 1990-ben újraalapított Budapesti Értéktőzsde
(BÉT) legfontosabb feladata, hogy átlátható és likvid piacot biztosítson a hazai és külföldi értékpapírok
számára. Tevékenységén keresztül a Magyar Nemzeti Bank többségi tulajdonában álló BÉT kiemelt
célja, hogy a hazai vállalatok megfelelő forrásbevonási lehetőségekhez jussanak, és a gazdaságban
lévő megtakarítások minél nagyobb mértékben áramoljanak a beruházások felé. Amellett, hogy a BÉT
befektetési lehetőségeket biztosít a lakossági- és intézményi befektetőknek, a hazai pénz- és tőkepiac
központi szereplőjeként aktív szerepet vállal a lakossági, valamint a vállalati pénzügyi kultúra
fejlesztésében is."
Forrás: BÉT
Hathor
Hathor 2016. 12. 03. 18:33
#2791
"Rekord és két részvénybevezetés novemberben a BÉT-en
Budapest, 2016. december 1. – Elbúcsúztatta 2007-ben beállított korábbi csúcsát a BUX, miután
30 540 ponttal új rekordot ért el az index novemberben. Nem ez volt az egyetlen izgalmas
esemény a tőzsdén az év utolsó előtti hónapjában, hiszen elindult a kereskedés az Alteo új
részvényeivel, a Duna House pedig új kibocsátóként debütált a parketten. A tőzsdei forgalom
az októberi felett alakult, miközben a vezető részvények teljesítménye vegyes képet mutatott: a
Magyar Telekom 5,8, az OTP 0,7, a MOL 2,0 százalékkal erősödött, miközben a Richter
részvényei 2,5 százalékot veszítettek értékükből. A tőzsdetagok részvénypiaci rangsorában
ezúttal a WOOD állt az élre, második helyen a Concorde, harmadik helyen pedig az Equilor
végzett.
Novemberben 210 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket a befektetők a Budapesti Értéktőzsde
(BÉT) részvénypiacán, ami jelentős bővülés az októberi 156 milliárdos forgalomhoz képest,
kismértékben azonban elmarad a tavalyi év azonos időszakától (216 milliárd forint). A napi átlag
részvényforgalom mind a tavaly novemberi, mind az idén októberi értéket meghaladta: a 21
kereskedési napon a befektetők átlagosan 10 milliárd forint értékben kötöttek üzletet a BÉT-re
bevezetett részvényekben.
Havi részvénypiaci forgalom
A BUX index november 10-i záróértéke 30 540 ponttal új csúcsot állított be, megdöntve ezzel a 2007-
ben elért 30 118 pontos rekordját. Az index végül lényegében egyhelyben topogva 0,71 százalékos
emelkedés mellett 30 014 ponton állapodott meg a hónap utolsó kereskedési napján.

Index értékek relatív változása
Novemberben a legnagyobb forgalmú részvények vegyes teljesítményt nyújtottak, a hónap
egyértelmű nyertese az MTELEKOM volt 5,8 százalékos emelkedéssel, míg az OTP árfolyama 0,7, a
MOL-é 2,0 százalékkal került feljebb. A Richter a november 10-i történelmi csúcsát követően lefelé
vette az irányt, és végül 2,5 százalékos csökkenéssel zárta a hónapot.
Blue-chip részvény forgalom és árfolyamváltozás
A részvénypiac duplikált forgalma 419 milliárd forint volt. A szolgáltatók rangsorának élén komolyabb
átrendeződés történt októberhez képest: az első helyen ezúttal a Wood & Company Financial
Services a.s. végzett 99 milliárd forintos forgalommal, míg az előző hónap első helyezettje, a
Concorde Értékpapír Zrt. a második helyre szorult 81 milliárd forintos forgalommal, a harmadik helyen
pedig az Equilor Befektetési Zrt. végzett 72 milliárd forintos forgalommal."

Forrás: BÉT
Hathor
Hathor 2016. 12. 02. 16:56
Előzmény: #2789  parkinson
#2790
De számít.
Ha nem lesz semmi, megy fel a piac.
Ha lesz, akkor is :)
parkinson 2016. 12. 02. 16:49
Előzmény: #2788  Hathor
#2789
ez így ok!
vasárnap olasz osztrák szavazás nem számít?
szerintem oldalazunk
Hathor
Hathor 2016. 12. 02. 16:24
Előzmény: #2787  Hathor
#2788
Záróban lehet lentebb tolják picit még Buxunkat, azzal meglesz E.pont és hétfőn nyitóban fel kitörés,így senki nem kap.
Ez az én forgatókönyvem
Hathor
Hathor 2016. 12. 02. 16:07
Előzmény: #2786  Hathor
#2787
BUX napos árbóc emelkedő trendben?

link
Hathor
Hathor 2016. 12. 02. 15:22
Előzmény: #2785  Hathor
#2786
BÉT be van fogva 20pontos sávba bakker
Hathor
Hathor 2016. 12. 02. 14:51
Előzmény: #2783  parkinson
#2785
Ma jó gyenge BÉT, pedig eddig minden nap felülteljesített.
parkinson 2016. 12. 02. 14:43
Előzmény: #2783  parkinson
#2784
hogy az erste vagy az otp most bukik pár száz millát az jogszerűen be is van árazva (erre utalt is a Kardos M. 29-én) de nagyot kaszálhat néhány bennfentes és ezzel bukhat sok kis büfi...
gyönyörű, olyan tuti mint a....
parkinson 2016. 12. 02. 14:37
Előzmény: #2780  Hathor
#2783
két héttel a zárás előtt belenyúlni nyílván van valami (piszkos) üzleti célja és nyílván meghatározott irányba. Mert ugye a logika szerint egy új rendszert januártól lenne logikus elkezdeni.
Az irányt pedig kitalálni lehetetlen.
Lenne tippem de az aljas rágalom.
Hathor
Hathor 2016. 12. 02. 14:35
Előzmény: #2781  BudFox
#2782
Igen DAXban órás doji fordított, majd 5-15perces fülescsészék.
Meg is vettem sorba
BudFox
BudFox 2016. 12. 02. 14:27
Előzmény: #2774  Hathor
#2781
szerintem elértük most az alját...indexek kezdenek kinnt emelkedni :-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek