Topiknyitó: Wally_Karue 2020. 04. 30. 12:12

Befektetés LP (Limited Partnership) cégekbe  

Húsvétkor (2020.04.13-án) indítottam a portfóliómat, úgy döntöttem, hogy az olaj, gáz szektorban fogom a pénzem fialtatni
6 felé osztottam el a pénzem
ET
Energy Transfer LP
16%
MPLX
MPLX LP
16%
PAA
Plains All American Pipeline LP
16%
EPD
Enterprise Products Partners LP
10%
MMP
Magellan Midstream Partners LP
10%
OKE
ONEOK, Inc.
10%
melléjük írtam, hogy milyen éves hozamot várok tőlük a jövőben - így számításaim szerint, ha ezt a szintet hozni tudják, akkor 2025 nyarára "nyugdíjazni" tudom magam
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 14:32
Előzmény: #36  Wally_Karue
#40
ráér bőven, csak nyugodtan;-) Köszi előre is.
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 14:32
Előzmény: #26  Wally_Karue
#39
Ugye meg kellene a brókercégeknek , NAV-nak , nem tudom kiknek érteniük mik is az L.P (MLP-k)-k: Nem fizetnek (forrás)adót alapból, így az LP-ket tulajdonló UNITHOLDER-ek (és nem shareholder-ek) a befolyó esetleges cash  distribution után fizetik ki a szükséges forrásadót. Ha így nézzük , nem atomfizika. Annyi hogy Unitholderek vannak és cash distribution van (nem shareholder és dividend). Nekem egy délután alatt sikerült megértenem, úgy hogy nem vagyok szakmai. És az adóegyezmény kifejezetten deklarálja a kettős forrásadó adóztatását.....de mondom a 21% okés. RBBJ 46%-a meg sántít, mert az kajak kettő adóztatás lesz, de majd elmeséli, de tuti a brokicége cseszte el....vagy rakta zsebre az Xtrát ;-)
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 14:32
#38
egyébként annak idején végignéztem pár K1 kitöltéses videót, európai szemmel teljesen értelmezhetetlen és felesleges adatokkal van tele, youtube-on lehet találni lelkesebb emberkéknek, gyakorlatilag mi semmi relevánsat nem tudnánk beleírni
csilla23
csilla23 2020. 04. 30. 14:27
Előzmény: #33  Wally_Karue
#37
Sebaj, nagyon hasznos eszmecsere volt, a tudás közössé tétele a normális hozzáállás. Csak ugye a BÉT-en nem, mert a kispapírokban mindenki mindenkinek a farkasa. Akinek elment a kedve ennyitől, annak úgy kell. Legjobb dolog kint kereskedni, osztalékot szedni, csak venni kell hozzá a bátorságot, bele kell vágni (ésszel), és rengeteg ötletet, melót bele kell tenni... De ésszel kell, erről szólnak az ilyen, egyáltalán nem felesleges körök!
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 14:27
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
rendben de ezt csak a hétvégére ígérem, mert már így is be vagyok havazva :)
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 14:24
Előzmény: #33  Wally_Karue
#35
az biztos: kalandvágyból majd én is megpróbálom...de érdekelnek -pár soros gondolatban- a papírjaid, amiket írtál ha lesz egy kis időd, megírnád, hogy mik ezek (gázosok??) és fundásan a legerősebbektől a leggyengébbekig (elől a legerősebbet), miért ezekre esett a várakozás? Én is lescreenelem több évre visszamenőlegesen őket, de ennyire sajna nincs időm. :(((( Egy kis szűrést kérnék szépen tőled, csak pár szót fundásan mi micsoda és miért az, mit vársz tőle stb. ;-) Köszönöm szépen.
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 14:19
Előzmény: #32  Wally_Karue
#34
Ez a szomorú, hogy Neked kell elmagyarázni, nekik, hogy ez nem capital gain, hanem income, de nem osztalék. SZép ha ekkora a katyvasz náluk:(((( Ez (lenne) a szakmájuk....de szerintem a 21%-kal jól jártál, azaz azzal hogy nem értik:)))....majd mindenképp tájékoztass a fejleményekről! Kíváncsi vagyok. K1-et szerintem a nem-EU szolgáltatóknál levő ügyfeleknél kellhet esetleg kitölteni (IB), szvsz...de várjuk az IB-es ügyfeleket is, ők mit tapasztaltak, ha van ilyen. Egy jó kis CEF utáni oszti bevallása, az is fincsi lehet.
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 14:16
#33
na asszem az adózást jó kibeszéltük aki ezt olvassa, annak szerintem el is ment a kedve az LP-ke fektetéstől...
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 14:14
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
gondolod tudják mi a különbség? de nem capital gain azt már megbeszéltük, egyébként a jóváírásnál osztalék szerepel, ami megint csak téves, mert ez valóban distribution vagy income vagy aminek nevezni szeretnénk
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 14:13
Előzmény: #26  Wally_Karue
#31
Az, igazad van :(((( DeGironál is görcsölnek ezzel:
https://www.degiro.hu/tax.html
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 14:12
Előzmény: #26  Wally_Karue
#30
Csak akkor nincs Szoc.ho levonás TBSZ-en ha EGT-papírod van, és akkor sincs már Szoc.Ho ha nem TBSZ-en van :)).....EGT-n kívül van Szoc.Ho dividend-nél (akár TBSZ akár nem), de az másik téma, ugye. Most Distributionról van szó.
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 14:10
Előzmény: #25  Wally_Karue
#29
de itt is írja, hogy income, nem pedig capital gain.
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 14:09
Előzmény: #25  Wally_Karue
#28
bár ez alapján éves 1000 dollár adó alatt ezt sem kellene levonni... :) feladom
Treasury Regulation section 1.1446-6 allows foreign partners to certify to the partnership prior year deductions and losses that carry over to the current year.  Under these regulations a nonresident alien partner is also permitted to certify to the partnership that the partnership investment is (and will be) the only activity of the partner for the partner’s taxable year that gives rise to effectively connected income, gain, deduction, or loss.  In that case, the partnership is not required to pay IRC section 1446 tax with respect to the foreign partner if the partnership estimates that the annualized or actual IRC section 1446 tax due is less than $1,000.
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 14:09
Előzmény: #25  Wally_Karue
#27
Akkor nem szóltam: még jó fej is volt az RC, hogy a corporate foreign rátát vonta le ;-)
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 14:07
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#26

igen annyi, szocho levonás nincs tbsz-en, nem tudom hogy sima számlán még vonnák-e azt is...
furcsa azért, hogy már jópár éve vannak ezek az LP-k (sőt sok belőlük már "továbbfejlődött C-Corp-pá) mégis ennyire kitaposatlan az ösvény
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 14:05
#25
asszem itt a megoldás , legalábbis a 21%-ra, bár ez alapján meg 37%-ot kellene vonni... érdekes
https://www.irs.gov/individuals/international-taxpayers/partnership-withholding
A partnership (foreign or domestic) that has income effectively connected with a U.S. trade or business (or income treated as effectively connected) must pay a withholding tax on the effectively connected taxable income that is allocable to its foreign partners. Note: The withholding tax rate for effectively connected income allocable to non-corporate foreign partners is 37%, and 21% for corporate foreign partners.
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 14:04
Előzmény: #22  Wally_Karue
#24
Ja...ha 21% az adóéked, akkor királyság van....egyébként olyan 23% osztaléknál, mert 15% adó és mivel EGT-n kívüli ezért 17.3% a Szoc.Ho? Úgy emlékszem . Alapesetben. Persze van az az éves max korlát.....Akkor te jól jártál eddig :) Nem hiszem hogy amerikai adóbevallást kellene kitöltened, de valóban hatalmas a katyvasz. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 14:01
Előzmény: #20  Wally_Karue
#23
Akkor Neked mennyi volt az össz. adóéked a distributionra? 21%?
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 13:57
#22
egyébként ez a 21% levonás nekem megfelelő lenne, hogy ne kelljen cserébe K1-el szarakodni minden évben
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 13:56
Előzmény: #11  Wally_Karue
#21
Jól érzed: ez nem capital gain! Withold Tax-et von le az LP. Ez bullshit, amit írtak szerintem! Amúgy nem is osztalék, hanem a nevében is benne van mi ez (Distribution): afféle bevétel ami után forrásadót fizettél (Withold Tax) az L.P-nél. Úgy gondolom nem nevezheti át a RC arra ami nem az. Nem a tőkéd árfolyamnyereségéből lett hozamod, de nem is osztalék.

Topik gazda

Wally_Karue
Wally_Karue
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek