Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 16. 12:25

A többség elutasítja Paks II.-t  

Ugrás a cikkhez
A magyarok 60 százaléka elutasítja Paks II orosz állami vállalat által, orosz hitelből való megépítését, és kétharmada a megújuló energiaforrásokat részesítené előnyben - derül ki A Medián 2014 decemberében készített, reprezentatív...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=210254
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
deszcsakafi 2017. 10. 20. 14:48
Törölt hozzászólás
#820
salve 2017. 10. 20. 14:45
Előzmény: #813  elemes
#819
bagolyként írod a verébről azt, hogy nagyfejű (hiszen nem tetszett a cikk tartalma)
érzelegtél egy sort, érzelgéssel megvádolva(!) a belinkelt cikk szerzőjét, sőt, az írásban idézett francia embereket is, -  akiket megpróbál elsöpörni a megújuló-lobbi....
kukutyinbenko 2017. 10. 20. 14:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#818
Látom nem bírsz elvonatkoztatni a pártpolitikától. Paks II-vel nem az a baj hogy ez a kormány akarja, hanem az egész projekt egy átgondolatlan és nagyon kockázatos pénztemető. Ha holnap a Greenpeace tüntetne mellette és a Fidesz ellene, én akkor is ellenezném, mert átrágtam a témát alaposan és ez a véleményem.
deszcsakafi 2017. 10. 20. 14:36
Törölt hozzászólás
#817
kukutyinbenko 2017. 10. 20. 14:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#816
Ha visszaolvasol ebben a topicban, meg fogsz lepődni. Elemes pl. kezdetben nem volt elutasító Paks II-vel, sokat vitáztam is vele korábban. Az előző beírásával Paks II-ről viszont egyetértek.
Amúgy te IQ-zol, miközben arra futja a tehetségedből, hogy mindent csak pártpolitikai dimenzióban látsz. Elgondolkozni a mások érvein? No azt már nem. Már a névválasztásod sokat elárul, a "csakafidesz" szlogent sikerült megkeverni. Gratula...
deszcsakafi 2017. 10. 20. 13:02
Törölt hozzászólás
#815
elemes
elemes 2017. 10. 20. 13:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#814
"bármi/minden amit  ez  a kormány csinál, az rossz"
.
természtetesen ez nincs így. a kormány egy csomó  dolgot jól csinál.
.
a paks2 projekttel pont nem ez a helyzet.
- nincs rá szükség, a meglevő blokkok élettartamhosszabbításával 2060-ig van atomerőművűnk
- verseny nélkül választja az oroszokat
- az 1200 MW blokk magyarországnak túl nagy
- felpuhítja az engedélyezési eljárást (az atomtörvényből kihúzták a kormánytól független szakértői vizsgálatokat)
- geológiai biztonsági szabályokat átlépi (aktív vetőt tártak fel a jövendő telephely alatt)
- baráti oligarchák már most, a tervezési szakaszban túl sok pozíciót nyertek verseny nélkül
.
elemes
elemes 2017. 10. 20. 12:55
Előzmény: #811  salve
#813
nem szeretem az érzelmekkel átszőtt írásokat. egy cikkben vagy legyenek elfogulatlan, szelektálatlan információk, vagy legyenek vélemények. a kettő keveredése értéktelenné teszi a cikket.
deszcsakafi 2017. 10. 20. 12:55
Törölt hozzászólás
#812
salve 2017. 10. 20. 12:48
Előzmény: #798  salve
#811
"A nyugati sajtóban egyre többször és egyre erőteljesebben zajlik a vita a szélerőművek hasznosságáról. Mindkét tábornak – az ellenzőknek és a szélerőműpártiaknak is – vannak megfontolandó érveik. A baj akkor van, amikor a „megújulók” kizárólagosan magukra értik a korszerű és modern jelzőket, míg az ellenzők szerintük csak maradiak, ósdiak, hátrahúzók lehetnek. Milyen ismerős vitastílus!
...Németország, Hollandia, Dánia hétezer darab kétszáz méter fölé nyúló tengeri szélerőmű telepítésével oldaná meg lakossága egy részének, mintegy 80 millió embernek az áramellátását. .....Az ilyen jellegű győzelmi jelentések azonban nem részletezik, hogy vajon milyen áron. Ugyanis azt még a szélenergia-hívők is elismerik, hogy a hagyományos energiatermelés sokszorosát kell még mindig állami támogatás formájában juttatni a szélfarmoknak. Bár a szélturbinák hatásfoka javul, azért árhatékonyságban le vannak maradva a fosszilis és különösen az atomerőművekben termelt áram árától.....Normandiában az 1944-es, a szövetségesek által végrehajtott partraszállás Gold és Juno szakaszával szemben egy tengeri, azaz offshore szélparkot terveznek kialakítani nyolcvan darab 215 méter magas toronnyal. Ez a magasság a párizsi Eiffel-torony kétharmada. Nemcsak a történelmi emlékhelyről a tenger látványa, köztük a felejthetetlen naplemente menne veszendőbe, hanem az egész környezetben változások következnének be. Ezért fogott össze a helyi lakosság, és a nyáron már röplapokon tájékoztatták az odaérkező turistákat arról, hogy mi készül itt. „Felejtsük el az esztétikai kifogásokat, ugyanis ez meg sem közelíti azokat a veszélyeket, amelyeket egy hagyományos vagy atomerőmű működése teremt!” – vágják oda a megújulóenergia-pártiak.....Nem elhanyagolható szempont, hogy szerintük a szélenergia „tiszta energia”, így környezetbarát. Fúj a szél, a lapát forog, alul meg kijön az áram – valahogy így képzeli el az egyszerű ember. De ez nem így van. Ugyanis ahhoz, hogy azonos feszültségű áram jusson el a fogyasztókhoz, tehát ne ingadozzon, ne a széljáráshoz igazodjon, szükség van egy gázturbinára, amely ugye szén-di­oxidot ereget magából. A szélerőművek áramtermelésének a legnagyobb gondja az, hogy miként tároljuk az energiát, amire még ma sincs megfelelő és megfizethető megoldás.....A beharangozottak szerint 2022-re Németországban egyetlen atomerőmű sem fog üzemelni. Vegyes a „nagy átállás” megítélése is: a német energiaarányban a megújulók növekednek, de korántsem olyan mértékben, hogy a leállított atomerőműveket pótolnák. Ezért kellett újra üzembe állítani a német szénalapú erőműveket, és növelni a fosszilis áramtermelők kihasználtságát. Németország az egyetlen olyan európai ország, amely az energiatermelés környezetvédelmi területén a pár évvel ezelőtti eredményeihez képest rosszabbul teljesít.....Aztán a szélenergia-lobbi elkezdett sírni, hogy az ilyen szabályok tönkreteszik. Ma már nem létezik ilyen szabályozás. „A franciák életét felforgatták – állítja Denis de Kergorlay. – A »demokratikus« vitát mellőzve nem ismertették számukra, hogy mi a tét, nem vázolták előttük az alternatív megoldásokat. Gazdag kulturális örökségünk kevesebb súllyal bírt, mint a »modernség«, az, hogy bármi áron megfeleljünk a szén-dioxid-csökkentési követelményeknek, amelyben Franciaországban a szélerőműveknek semmilyen szerepük sincs.” A szerző arra utalt, hogy az ország fosszilis erőművekből származó energiafelhasználása csupán 3-4 százalék, amely előreláthatólag tovább már nem fog csökkenni.Az Engie-nek kétmilliárd eurót kell befektetnie, és ezért 25 esztendeig évente 450 millió eurót kap, az egész üzlet alatt csak ezen több mint 11 milliárd eurót kaszálhat. És ezt az adófizetők fizetik meg. Az egyik szélerőmű-ellenes mozgalmár így fogalmazott: „A francia szélpark olyan nekünk, mintha egy Rolls-Royce áráért vettünk volna egy Citroën Kacsát.” A szélparkok itt is ugyanazt a célt szolgálnák majd, mint Németországban, az atomerőművek kiváltását. Az azonban biztos, hogy 2021 előtt a fenti tervekből nem lesz semmi, és valószínűleg az új környezetvédelmi miniszter, Nicolas Hulot azért csak utánanéz a horribilis árnak..."
http://magyaridok.hu/lugas/merrol-fuj-szel-2203567/
kukutyinbenko 2017. 10. 19. 11:57
Előzmény: #754  kukutyinbenko
#810
Újabb ígéretes innováció, amely tovább javíthatja a napelemek hatásfokát.
" Az utólag persze már-már kézenfekvőnek tűnő ötletet a szárnyak felületének szerkezete, tudományos kifejezéssel nanostruktúrája adta. A lepkeszárnyak mikroszkopikus mintázatát tanulmányozva a tudósoknak sikerült olyan napelemeket létrehozniuk, amelyek a korábbiaknál jóval több napenergia "befogására" alkalmasak, így teljesítményük, hatékonyságuk is jócskán meghaladja az eddigi sík felületű panelekét. A jelenség egyszerű magyarázata, hogy a tagolt struktúrának köszönhetően az egyszerű sík felszínhez képest egységnyi alapterületen jóval nagyobb felületre érkezik be a napfény."
http://www.portfolio.hu/short/egy-fekete-pillango-szarnya-forradalmasithatja-a-napelemek-fejlodeset.265653.html
salve 2017. 10. 18. 14:34
Előzmény: #805  Peterbond
#809
ezzel egyet tudok érteni, én is így gondolkodom
a mai magyar helyzetben azonban az a speciális hogy a kormánypárt kb. azt érzékeli (ha hihetünk a közvéleménykutatásoknak amik szerint vezet) hogy "még ez is belefér, sőt még az is beleférhet", mert az ellenzék gyenge és bénázik, nem nagyon tud felmutatni egy épkézláb alternatívát, nem tudja magához ragadni a kezdeményezést
"Kissebb dolgokat amikkel nem ertettem egyet meg elneztem mert tokeletes part nincs. De ha tullepnek egy hatart valtani kell"
egyrészt el kell érjen egy kritikus tömeget (többséget) a választásra jogosultak közt azoknak a száma akik ugyanígy gondolják - és igen, ha valtani kell(hetne) de mindig nézni kell azt is hogy lehet-e, van-e vmi érdemi amire váltani lehet? mert ha nincs akkor feleslgese erőlködni, inkább a belső bírálatnak kell teret adni (szerencsére a sajtóban mindig akadnak is ilyen hangok)
van viszont azért minden pártban egy olyan belső önkritika mindig, ami a zárt frakcióüléseken vagy felsővezető szűk körben eldönti hogy "mostmár le kell léptetnünk x-et meg z-t, mert elkoptak, lejártak, vagy -tták magukat. és el kell ismerni hogy a fidesz ezt azért sokkal jobban csinálja (vagy nemcsak ezt) mint tette egykor az Mszp! Horváth Gábor  a Népszava főszerkesztője mondta épp múlt hétvégén egy műsorban azt, amit már régóta írok és mondok én is itt, hogy "Gyurcsánynak még a nagy szimpatizánsai közt is egyre többen vannak már akik rájöttek, nem lehet neki megbocsátani azt a bűn rossz kormányzását ami oda vezetett, hogy Orbán 7 éve lényegében azt csinálhat itt, amit csak akar"
kukutyinbenko 2017. 10. 18. 13:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#808
Szerepzavarban szenvedsz ember? Te fogod nekem megmondani mikor, mire, és milyen módon költsem a saját pénzemet? Már többször megmondtam, nem fogok a magyar állami kisgömbőcbe tömni még ilyen módon is több százezer forintot. Ha tetszik neked, ha nem. Ha pedig unalmasnak találsz bármit ebben a fórumban/topicban/hozzászólásban, akkor nem kell belefolyni mások eszmecseréjébe. Ennyi...
signal2
signal2 2017. 10. 18. 13:04
Előzmény: #803  salve
#807
"én meg realista vagyok, ennyi"
Én optmista vagyok, te meg megtört, beletörődő.
Csakhogy kicsit árnyaljuk a jelzőket.
kukutyinbenko 2017. 10. 18. 12:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#806
Csodálatos linket mellékeltél a saját állításod cáfolatára. Ott van benne mindennek az ellenkezője amivel itt hülyíteni próbálsz másokat. Vagy lusta voltál végig elolvasni? Esetleg lövésed sincs mi a napelem és mi az inverter? Komoly energetikus lehetsz...
Peterbond 2017. 10. 17. 18:11
Előzmény: #803  salve
#805
Nem nem szunne meg. De ettol meg harcolni kell ellene. Es nem a kormanyvaltasban latom a megoldast. Ha a kutya a szoba kozepere szarik nem az a megoldas hogy melle szarsz mert ugyis budos van ahogy nem a kutyat kell mondig lecserelni. A kutyat megtanitod szabatisztanak lenni. A szoret igy hullajtani fogja es parszor saros labbal megy vegig a konyhan de nem megy fel az agyra es vizel a lepedodre. A partok is addig mennek el amig hagyjuk nekik. Ha nincs kovetkezmenye a lopasnak ( tuntetes, szavazatszam eses) akkor miert valtoznanak. Sot meg tovabb fognak menni. Nekem egy jo kormany kell. Az hogy ez fidesz vagy masik part lesz mindegy. En nagyon sokaig voltam fidesz szavazo. Kissebb dolgokat amikkel nem ertettem egyet meg elneztem mert tokeletes part nincs. De ha tullepnek egy hatart valtani kell. Egyesek ha a partjuk 180 fokot fordul ok inkabb az elveiket adjak fel es fordulnak veluk. En inkabb az elveim mellett tartok ki nem a part mellett.
deszcsakafi 2017. 10. 17. 17:56
Törölt hozzászólás
#804
salve 2017. 10. 17. 17:51
Előzmény: #801  Peterbond
#803
én nem gondolok semmit
csak azt gondolom hogy akinek nem tetszik ez a mostani rendszer (írtam egyébként oylat hogy nekem tetszik?), az szervezzen pártot, induljon a választáson egy jó porgrammal, és nyerje meg, ilyen tök egyszerű!
épp tegnap este mondta Horn Gábor az ATV-ben: "nem igaz hogy a választási rendszer miatt nem nyerhet az ellenzék - hiszen már 40 egynéhány egyéni körzet megnyerésével többséget lehet szerezni a parlamentben"!
ha nem hiszed, keresd vissza az atv.hu-n
köztem és közted csak annyi a különbség: neked van egy oylan illúziód, hogy kormányváltás esetén megszűnne a korrupcó - mert naív vagy!
én meg realista vagyok, ennyi
salve 2017. 10. 17. 17:45
Előzmény: #797  Dehogynincs
#802
elvileg maximálisan igazad van és egyet is értenénk mindneben - de mégis teljesen félreérted a helyzetet, több okból is:
mert teljesen mindegy hogy mit ír a jogtár és mit mond ki tudja melyik biblia, és tudod miért? mert vannak egy állam(háztartás) életében is, rendkívüli helyzetek - amelyek, még egy demokráciában is - felülírhatják a jogtárat, meg a bibliai intelmeket is, képzeld el!!
ha mi itt állampolgárok vagyunk, akkor tudomásul kell venni hogy a mindnekori állam egy erőszakszervezet: ilyeneket és ehhez hasonlókat bármikor megtehet velünk! pl. látrehoz tévesen egy manyup rendszert (volt egy fix járulékbevétele amit önkényesen átnevezett és átirányított a manyupba és átnevezte magántulajdonnak), majd eltelik x év, és gy másik - fontos hogy szintén demokratikusan megválasztott - államvezetés pedig ezt visszaveszi állami tulajdonba, mondván, hogy a manyup rendszer bevezetése hiba volt! és hozzáteszi, hogy azért is szünteti meg, meret fülig eladósította az előző kormány az államot, és nincs miből kifizetnie a nyugdíjas apukádnak sem (többek közt) a decemberi nyugdíját!!! és arra (is) kell most neki ez a pénz!
ezt miért nem tudod felfogni és megérteni?! hogy hiába van neked igazad, a manyup ügy egy ilyen rendkívüli helyzet volt! kommunista pedig nem vagyok, csak realista!!, és vszínűleg idősebb nálad! más példa: képzeld el, hogyha neked van egy összkerekes szuper terepjáród és holnapután Mo.-got megtámadják = háborúba kerül egy szomszédos országgal, akkor az állam, - ha épp arra van szüksége - 2 perc alatt elveheti a terepjáród mert mondjuk azt mondja, szüksége lesz rá a hadseregnek szállítójárműként!  sőt még arra is rákényszeríthet, hogy te fogod vezetni és szállítani rajta a katonákat, vagy akármit!
de: a fentiekből nem következik sem az hogy itt kommunizmus lenne (a fidesz épp ezért volt rendszerváltó párt mert le akarta bontani a Kádárrendszert és sikerült is ez), sem pedig az, hogy pl. az orbánkormány ne tisztelné a magántulajdont! ezért kéne megértened hogy a manyuprendszer látrehozása egy időzített bomba volt, ami 2010 után így robbant! nem lehetet jobban, vagy másként hatástalanítani! hány embernek vették el azóta a magántulajdonát? az önkéntes pénztárakat megszüntették? nem! sőt ma már ha biztosítónál előtakarékoskodsz, azután is igénylhetsz vissza szja-t, képzeld el! ennyi
Peterbond 2017. 10. 17. 17:33
Előzmény: #798  salve
#801
Meszarostol meg inkabb az eszeki focicsapatarol horvat nyaralojarol es ottani jacht utjairol kerdrzd. Orbant a svajci iskolakrol ahova a gyerekek jattak es az isztrak egeszsegigyrol ahol kezelteti magat. Lazart meg a fia svajci bankszamlairol.
Te tenyleg azt hiszed azert lopnak hogy azt majd itthon szetoszthassak? Robin Hood ha elt is valaha jo reg meghalt. De ha igy is lenne miert nem nekem szavazod meg azt a prnzt es biz isten itthon veszem meg amit szeretnek...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek