Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 16. 12:25

A többség elutasítja Paks II.-t  

Ugrás a cikkhez
A magyarok 60 százaléka elutasítja Paks II orosz állami vállalat által, orosz hitelből való megépítését, és kétharmada a megújuló energiaforrásokat részesítené előnyben - derül ki A Medián 2014 decemberében készített, reprezentatív...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=210254
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kiegyezo 2017. 10. 24. 12:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#860
Kivancsi vagyok, mibol vontad le a kovetkeztetest, hogy nekem mi tetszik jobban.
Kiemelnek nehany szot az idezetbol:
befolyasszerzes
nem engedte verseny nelkul nyerni
silany
No hat akkor nalunk sincsen mas hatra, ...
salve 2017. 10. 24. 12:51
Előzmény: #857  kiegyezo
#859
nekem nincs végleges, de majdnem véglegesnek mondható véleményem sem, paksi bővítés ügyben hogy akkor kell, vagy nem kell
csak arról van, hogy szerintem elég világosan látszik (még ebben sem végleges a véleményem): az atomerőművek 100%-ban való kiváltása megújulóval, az nem fog menni, nincs rá túl sok reális esély, a német példa edig ezt látszik bizonyítani, tehát nem előre, hanem visszalépésnek tűnik
végül: a * -ozott megállapítások mindegyikét - a geológiai izé kivételével -  ugyanúgy maximálisan el tudom képzelni akkor is, ha most a paksi bővítés helyett mondjuk egy Lmp kormány lenne és már azt tervezgetné, hogy "Paksot teljesen bezárjuk és 100%-ban kiváltjuk majd megújulóval"
deszcsakafi 2017. 10. 24. 12:20
Törölt hozzászólás
#858
kiegyezo 2017. 10. 24. 12:17
Előzmény: #853  salve
#857
Az igazsag az, hogy a Paks II-vel kapcsolatos vita teljesen mellekagakra futott, hogy Orban, meg Gyurcsany, meg olimpia. A fontos kerdeseket elemes osszeszedte, idezem:
- nincs rá szükség, a meglevő blokkok élettartamhosszabbításával 2060-ig van atomerőművűnk
- verseny nélkül választja az oroszokat (*)
- az 1200 MW blokk magyarországnak túl nagy
- felpuhítja az engedélyezési eljárást (az atomtörvényből kihúzták a kormánytól független szakértői vizsgálatokat) (*)
- geológiai biztonsági szabályokat átlépi (aktív vetőt tártak fel a jövendő telephely alatt) (*)
- baráti oligarchák már most, a tervezési szakaszban túl sok pozíciót nyertek verseny nélkül (*)
Nemelyik vitathato vagy legalabb is megvitathato, de a (*)-osak tenyek, es szerintem legfokeppen ezek valtottak ki a vitat. Magam pl nem vagyok atom-ellenes (eleg jol kepzett es tajekozott laikus statuszban), de ezek miatt habozas nelkul ellene szavaznek ennek a beruhazasnak a jelenlegi formaban.
Hozzatennem a fentiekhez meg, hogy nincs nyilvanos tanulmany, nincsenek nyilvanos es ertelmes szamok, amik alatamasztjak az azonnali, egy szemelyes dontes szuksegesseget - ez pedig mutyit sugall.
salve 2017. 10. 24. 12:05
Előzmény: #855  sanka
#856
mondtam, ismétlem: ha xx évesen hiszel még a mesékben, akkor meg is érdemled hogy jól átverjenek és félrevezessenek
én megmondtam, de te tudod, te dolgod :-)
sanka 2017. 10. 24. 11:36
Előzmény: #853  salve
#855
Elfogulatlan tájékoztatás nem letezik, szerinted!
deszcsakafi 2017. 10. 24. 11:23
Törölt hozzászólás
#854
salve 2017. 10. 24. 11:23
Előzmény: #844  sanka
#853
éppen az az elfogulatlanság, ha egy érdeklődő mindkét oldal médiáját olvassa, képzeld el! hiszen a vájtfülűek jól tudják, hogy minden oldal médiája elhallgatja a saját oldala számára kínos tényeket és híreket (hiszen objektív és elfogulatlan tájékoztatás nem létezik, csak legfeljebb papíron és elméletben)!
kukutyinelvtárs és paksi észosztó épp azért nem reagált legutolsó hozzáintézett válaszomra sem, mert bizonyára belátta, nekem pl. soha nem fogja tudni bemesélni azt, hogy a megújulók mögött nincsen semmiféle lobbi és profitérdek! hiszen az ő érvelése úgy néz ki: atomlobbi = csúnya, rohadt szemét pénzéhes rablók gyülekezete, de: megújuló-lobbi = szent emberek hófehérruhás gyülekezete = csakis kizárólag mindenkor és mindenben nekik lehet igazuk, hiszen tévedhetetlenek..
ez persze  egy nagy mese habbal!, de sebaj, aki azon a szinten van az aludjon jót a megújulólobbi szép meséire, arra hogy a megújulólobbi az nem hajt semmiféle (extra)profitra 
az persze nem zavarja ami a #811 ből kiderült, hogy a német példa (atomerőművek  teljes kiváltása megújulókkal) kudarcra van ítélva, legalábbis a gyakorlati tények eddig ezt igazolják
salve 2017. 10. 24. 11:09
Előzmény: #842  elemes
#852
dehogynem igaz!
előre tudható volt - régóta tudta mindenki - hogyha nincs konszenzus egy olimpiarendezési pályázat mögött az adott országban - hiszen azt azonnal szétkürtöli a nemzetközi sajtó!!! (no épp ezért volt full dilettáns ez a hozzászólásod!), akkor a végleges döntést meghozó testület nem adja oda a rendezést, hiszen nem hiányzik neki egy olyan olimpia, ahol a helyszínen az olimpia idején olyasfajta tüntetések/ellenzéi akciók zajlanak, ahogy ez a braziloknál is történt!
bigyula 2017. 10. 22. 18:42
Előzmény: #848  Vazsmegyei
#851
Európából jóval olcsóbban lehet áramot venni, mint amennyiért itthon megtermeljük. Mielőtt belekötsz: egy erőműben dolgozó ismerősömtől van az infó.
sanka 2017. 10. 21. 10:46
Előzmény: #849  sanka
#850
ennyike
sanka 2017. 10. 21. 10:46
Előzmény: #848  Vazsmegyei
#849
Ahol van eladó és van, enyime!
Vazsmegyei 2017. 10. 21. 09:41
Előzmény: #843  elemes
#848
Elfogadtam a válaszod!
A paksi "áramon" kívül, mégis kitől vegyünk a "piacról"?
elemes
elemes 2017. 10. 21. 09:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#847
teljesen korrekt adatok, tekintve, hogy az elmúlt években egy tucat erőművel bontott szerződést az MVM, ezek egy részét a tulajdonos lezsírozta, másik részét már elkezdték leszerelni.
.
volt pár erőmű, ahol a tulajdonos rájött, miről van szó, és eladta a céget mészáros lőrincnek, így is bukott, de legalább nem annyit mint mondjuk az AES.
signal2
signal2 2017. 10. 21. 09:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#846
Mellé kell tenni, hogy a hazai erőművek mekkora kihasználtsággal működtek. Főleg a gázosok.
deszcsakafi 2017. 10. 21. 08:35
Törölt hozzászólás
#845
sanka 2017. 10. 21. 08:23
Előzmény: #841  salve
#844
Ha igazán a kormánytól elfogulatlan akarsz lenni, akkor ne a magyar időket olvasgasd. Ja és persze semmi kepzedseged nincs, akkor meg mit vitázol?!
elemes
elemes 2017. 10. 21. 05:47
Előzmény: #829  Vazsmegyei
#843
Nincs kieső kapacitás 2060-ig.
elemes
elemes 2017. 10. 21. 05:44
Előzmény: #828  salve
#842
Utolsó mondatod nem igaz.
salve 2017. 10. 20. 18:43
Előzmény: #840  kukutyinbenko
#841
már megint eltévedtél
ezzel indítottam ma #811
az összes többit az elvbarátaid kotyogták bele és hordtak össze olimpiát és hetet-havat
egyébként meg 2 napja megkérdeztelek, energetikus vagy mérnök vagy-e, vagy csak egy szimpla Paks-ellendrukker, mint az lább belekotyogó elvbaráiad (erős ellenzéki hevülettől átfűtve)
2 napja azt is leírtam, én teljesen laikus vagyok és nem naprakész Paks témában és mindössze annyit jegyeztem meg, én szkeptikus vagyok a tekintetben amit a #811 is említ , hogy a megújulók megtermelte energia eltárolhatósága - egyesek szerint - egyáltalán nem megoldott ! no erre sem adtál pl. érdemi választ, ehelyett egy regényt írtál 2 napja arról, hogy már "2010 előtt is, meg azóta is itt mindent elloptak -nak, meg ígí az atolobbi, meg úgy" - erre megkérdeztem, milyen garanciát tudzs arra nézvést nyújtani bárkinek, hogy ez az ún. "pártszínfüggetlen konstans tömeglopás" nem folytatódna bármiylen kormányváltás esetén akár 2018 májustól is és hogy erre ha ajánlanál vmi alternatív megoldást hogy megszűnjön - nos SEMMIT  nem tudtál meg nem is akrtál reagáélni arra sem! arra sem, hogy van az, hogy a szocik 2010 előtt kormáynon még nagy atom és Paksbővítés barátok voltak, és eszükbe sem jutott népszsvazásról hadobálni = demagogizálni erről?
nos erre sem volt épkézláb válaszod sem, magyarázatod sem!
végül: a #811 ben idézett francia plédából a hüyle is jól felfoghatja (csak neked nem sikerült úgy látom), hogy a megújulók mögött ugyanolyan erős lobbi áll, mint pl. elekroautó-lobbi mögött,, (azt is ekéztem 2 napja, naná hiszen a Tesla amerikai, merjen ettől kezdve bárki ellentmondani az e-autónak, úgyis gyorsan megfojtanák - erra sem reagáltál pedig az e-autóról már be van bizonyítva hogy az ökológiai lábnyoma épp akkora a gyártástól a kukáig mint egy dízelé!!), tehát összegezve: én csak szkeptikus vagyok továbbra is és nem hat meg a hozzád hasonló, magukat hiperfelkentnek képzelő  fórumszakértők ömlengése sem pro, sem kontra, paski bővítés ügyben !

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek