Topiknyitó: Portfolio 2015. 06. 19. 14:31

A szerbek arra kérik Orbánt, ne építsen falat  

Ugrás a cikkhez
Aleksandar Vucic szerb kormányfő hamarosan beszélni fog Orbán Viktor miniszterelnökkel arról, hogy Magyarország fizikailag lezárná a magyar-szerb határt, és arra fogja kérni, hogy "ne építse fel azt a falat". Aleksandar Vucic szerb kormányfő...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=215794
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny
-pny 2018. 02. 08. 20:09
Előzmény: #52879  Vazsmegyei
#52880
Tudod, ugye, hogy megint óriás öngólt lőttél?
.
Most éppen azt támasztod alá, hogy Orbánék duplán hazudtak, amikor azt állították, hogy 1. menekülteket fogadtak be, 2. a genfi egyezmény erre kötelezte őket. Mindkettőben hazudtak. És neked is sikerült ezt alátámasztanod.
Vazsmegyei 2018. 02. 08. 20:00
Előzmény: #52877  -pny
#52879
Nagytudásu nick vagy! Mond már meg hol van háború a Glóbuszunkon? A terrortámadás mióta háború!?
-
Ismeretlen fegyveresek támadnak, már az egész világon! Azokat kellene megsemmisíteni és nem fegyverrel ellátni! Nem kellene az ilyen fegyveres alakulatok miatt akkor sem az ENSZnek sem az UNIOnak törvényeket "alkotni"!
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 19:47
Előzmény: #52872  kukker
#52878
-pny
-pny 2018. 02. 08. 11:57
Előzmény: #52876  madxa
#52877
"madxa 2017. november 07. 09:38 Szerinted a GENFI EGYEZMÉNYBE véletlenül került bele az a rész ami úgy szól:KÖZVETLENÜL HÁBORÚS ÖVEZETBŐL ÉRKEZŐ"
madxa 2018. 02. 08. 11:39
Előzmény: #52872  kukker
#52876
"A The Daily Telegraph című konzervatív, erőteljesen EU-szkeptikus irányvonalú napilap beszámolója szerint a magyar nagybefektető 400 ezer fontot (140 millió forintot) adományozott az általa létrehozott Nyílt Társadalom Alapítványon keresztül a Best for Britain kampányszervezetnek, amelynek meghirdetett célja az, hogy "nyitva maradjon" az Egyesült Királyság előtt a további EU-tagság lehetősége.
A lap értesülése szerint Soros a londoni Chelsea kerületben lévő házában a minap vacsorán látta vendégül a Best for Britain vezető személyiségeit, köztük Lord George Malloch Brownt, a szervezet elnökét, aki az ellenzéki brit Munkáspárt korábbi kormányaiban államtitkári tisztségeket töltött be, 2006-ban pedig néhány hónapig az ENSZ főtitkár-helyettese is volt.
A találkozón a Telegraph értesülése szerint jelen volt Sir Martin Sorrell, a világ legnagyobb reklámcége, a WPP vezérigazgatója, valamint a kormányzó brit Konzervatív Párt több magánszektorbeli adományozója is, bár ők a lap szerint az összejövetelen végül nem ígértek anyagi támogatást a Brexit leállítását célzó kampányhoz.
A találkozón mindazonáltal született egy "stratégiai dokumentum", amely szerint a tervezett kampánynak "rá kell ébresztenie az országot, hogy a Brexit nem eldöntött tény", és "még mindig nincs késő" a kilépési folyamat leállításához - írja a konzervatív brit napilap, amelyhez eljutott a felhívás.
A The Daily Telegraph által idézett dokumentum szerint a kampánynak, amely várhatóan e hónap végén indul, "erőteljesen a fiatal korosztályra kell összpontosítania". A célok között tömegrendezvények és koncertek szervezése is szerepel, és annak elérése, hogy az idei nyárra "egyértelmű és növekvő többségbe kerüljenek" a közvéleményen belül a brit EU-tagság megőrzésének támogatói.
A brit lap szerint a dokumentum megfogalmazza azt a célt is, hogy ha októberre megszületik a megállapodás az EU-val a brit kilépés feltételrendszeréről, és az egyezményt a kormány - Theresa May miniszterelnök ígéretének megfelelően - az alsóház elé terjeszti, a Brexit-ellenes mozgalomnak meg kell nyernie az alsóházi szavazást, ez ugyanis valószínűleg új népszavazáshoz vagy új parlamenti választások kiírásához vezetne.
Nagy-Britanniában 2016 júniusában tartottak népszavazást a brit EU-tagságról, és a résztvevők szűk, 51,9 százalékos többsége a kilépésre voksolt.
A brit kormány azóta többször is leszögezte, hogy nincs lehetőség újabb referendumra, az Egyesült Királyság a 2016-os népszavazás döntésének megfelelően ki fog lépni az Európai Unióból.
Lord Malloch-Brown csütörtökön a BBC-nek nyilatkozva megerősítette, hogy Soros György 400 ezer fonttal támogatta a Best for Britain kampánycsoportot, de hozzátette, hogy a kampány más támogatói "ennél többet is adtak".
Hozzátette: a Best for Britain betartotta a pénzügyi adományokat szabályozó előírásokat. "Soha nem titkoltuk programunkat: keményen kampányoltunk azért, hogy érdemi szavazást harcoljunk ki (az alsóházban) a Brexit-megállapodásról, és ezt el is értük".
A Best for Britain elnöke megerősítette a brit közszolgálati rádiónak azt is, hogy a kampányszervezet célja "minden lehetőség napirenden tartása", beleértve azt, hogy az Egyesült Királyság az Európai Unió tagja marad.
Lord Malloch-Brown szerint "demokratikus és hazafias" kampányról van szó, amelynek célja "jövőnk visszaszerzése". "
-pny
-pny 2018. 02. 08. 09:05
Előzmény: #52873  -pny
#52875
"pampa 2015. július 02. 07:59 Aki az életét családja életét meneti az megáll az első BIZTONSÁGOS országban! Amennyiben ezt nem teszi meg és tovább megy akkor már nem MENEKÜLT hanem ILLEGÁLIS BEVÁNDORLÓ!"
.
Orbánék tehát pampa szerint menekülteknek kamuzott illegális muszlim migránsokat fogadtak be és folyamatosan hazudoznak.
-pny
-pny 2018. 02. 08. 09:03
Előzmény: #52873  -pny
#52874
"_pampa 2015. július 01. 16:21 Amint biztonságos országba ér vége a "menekült" státusznak!"
-pny
-pny 2018. 02. 08. 09:02
Előzmény: #52856  pampa
#52873
"_pampa 2015. július 01. 15:51 Akik hozzánk jönnek nem MENEKÜLTEK!"
.
Orbánék tehát illegális migránsokat fogadtak be pampa szerint...
kukker 2018. 02. 08. 08:49
Előzmény: #52871  madxa
#52872
"Charles Michel belga miniszterelnök"
Csak egy szimpla áruló ez is...
madxa 2018. 02. 08. 08:35
Előzmény: #52870  pitcairn2
#52871
"Nem lenne túl elegáns a többségi döntés a kvótákról A belga miniszterelnök azt mondta: ha június végéig nem sikerül konszenzusra jutni az uniós tagállami kormányokat tömörítő tanácsban, akkor minősített többségi szavazással fogják elfogadni a tervezett reformokat. 
.
Az Alapjogokért Központ igazgatója szerint illene betartani egy korábbi Gentleman's Agreement–típusú egyezséget.
Charles Michel belga miniszterelnök egy hétvégi lapinterjúban adott ultimátumot a visegrádi országoknak és azt mondta,  hogy ha továbbra is elutasítják a menedékkérők befogadását, akkor nélkülük döntenek az új uniós bevándorlási rendszerről. Úgy fogalmazott: „nagyon elkötelezett vagyok a dublini rendszer reformja mellett, ez ügyben ultimátumot fogalmaztunk meg a visegrádi országok felé, akik megtagadják a szolidaritást és a migránsok befogadását”.
A belga kormányfő kilátásba helyezte, hogy akkor is áterőltetik a kötelező kvótákat, ha nem lesz megegyezés a V4-ekkel. Charles Michel azt mondta, konszenzus híján minősített többséget alkalmazunk az első szemeszter végén, hogy nélkülük hozhassunk döntést.
.
Orbán Viktor válaszolt a belga miniszterelnöknek az ultimátumra. A miniszterelnök azt mondta, hogy a Fidesz nem enged a zsarolásnak, és tovább harcol azokkal szemben, akik meg akarják változtatni Magyarország és Európa keresztény identitását.
A kijelentésre Szijjártó Péter is reagált. Azt mondta, megdöbbentő, hogy valaki Brüsszelben úgy gondolja, hogy a közép-európai országok érdekeinek figyelmen kívül hagyásával el lehet fogadni a kötelező betelepítési kvóta rendszerét. Szijjártó Péter hozzátette, Magyarország soha nem fogadott be és nem is fog befogadni illegális bevándorlókat.
.
Csőd, kudarc, veszély
.
A belga miniszterelnök nyilatkozata jelzi azt a veszélyt, hogy Brüsszel mindenáron keresztül akarja verni a kötelező kvótát a tagállamokon. Erről a Fidesz szóvivője beszélt az M1 csatornának. Puskás Imre szerint Brüsszelt egyáltalán nem foglalkoztatja, hogy vannak tagországok, amelyek nem értenek egyet a kötelező kvótával.
Csődnek és kudarcnak nevezte az új dublini rendszer tervezetét ifj. Lomnici Zoltán az M1 csatornán. Az alkotmányjogász szerint nem lehet üres fenyegetésnek venni Charles Michel szavait, elképzelhető ugyanis, hogy például egy brüsszeli háttérbeszélgetésen felbátorították a belga miniszterelnököt, hogy ilyen kijelentéseket tegyen.
Nem ez az első alkalom, hogy Brüsszel rá akarja kényszeríteni a kötelező kvótákat azokra az országokra, amelyek nem hajlandóak migránsokat befogadni. Tavaly év végén például Cecilia Wikström svéd liberális EP képviselő – akinek az állandó, felső korlát nélküli betelepítési kvótáról szóló javaslatát novemberben fogadta el az Európai Parlament – arról beszélt, migrációs ügyekben többségi döntéssel is hozhatnak határozatot.
.
Elemző: Komoly bátorságra vall a kijelentés
A belga miniszterelnök kijelentése komoly bátorságra vall, hiszen olyan országról van szó, ahol van, hogy 500 napig nem sikerül kormányt alakítani, és ahol különböző kompromisszumokat kötnek különböző politikai táborokkal – fogalmazott Törcsi Péter, az Alapjogokért Központ igazgatója az M1-en.
Igaz, az Európai Unióban valóban úgy működik a döntéshozatal, hogy ha valami megosztott hatáskörbe tartozik, akkor működik a kettős többség elve. Ugyanakkor általában a bizottság által kezdeményezett jogszabály-változások, különböző irányelvek elfogadását tanácsi következtetések alapján indítja el a bizottság, és ezután szavazza meg az unió többi szereplője – mondta az elemző.
Kiemelte: az állam-és kormányfők tanácsáról van szó, és eddig ritkán fordult elő, mikor az ő következtetéseikkel ellentétes jogszabálytervezet született."
pitcairn2 2018. 02. 07. 22:28
Előzmény: #52866  -pny
#52870
az nem zavar, hogy lényegében minden érdemi döntés Brüsszelbe került?:)
pitcairn2 2018. 02. 07. 22:26
Előzmény: #52865  -pny
#52869
ahogy én a mai politikai életet elnézem, inkább csak egy oldal van:)
afféle politikai kabuki színház az egész:)
https://www.youtube.com/watch?v=67-bgSFJiKc
http://one-party-state.blogspot.hu/2006/03/political-kabuki-definition.html
signal2
signal2 2018. 02. 07. 20:47
Előzmény: #52856  pampa
#52868
Az automatikus kvóta szerinti elosztása a menedékkérőknek elég logikus lépésnek olyan esetekre, amikor nagy menekülthullám érkezik hirtelen egy tagországba.
signal2
signal2 2018. 02. 07. 20:45
Előzmény: #52862  signal2
#52867
Nem találtam benne olyan részt, amely különbséget tenne tömeges és egyéni bevándorlás között.
Ha valahol máshol van (pl. egy későbbi protocolban), és valaki tudja, hogy hol, akkor szívesen fogadom.
-pny
-pny 2018. 02. 07. 20:42
Előzmény: #52864  pitcairn2
#52866
Te magad írtad le, hogy decentralizálni kéne. Én leírtam, hogy évek óta nagyon durván az ellenkezője zajlik, erre azt írtad, hogy ez "álprobléma". Akkor most te akartál álproblémáról beszélni? Vagy miután rájöttél, hogy a Fidesz ellen szól a lózungod, azóta már hirtelen nem is fontos a kérdés, amit 15 perce még te tartottál kulcskérdésnek?
.
Ne haragudj, de így teljesen követhetetlen, amit írsz, állítasz... (durvábban váltasz irányt, mint a Fidesz)
.
Akkor légyszi foglald össze, szerinted mi az, ami nem "álprobléma"? (ha szerinted a migráció az és a hazai durva centralizáció is az, ami 15 perce még szerinted is gond volt)
-pny
-pny 2018. 02. 07. 20:37
Előzmény: #52864  pitcairn2
#52865
Nincs ilyen, hogy "a másik oldal". Ez a szélsőséges Fidesz gondolkozás hozzáállása, hogy aki nincs velünk, az ellenünk van...
pitcairn2 2018. 02. 07. 20:31
Előzmény: #52863  -pny
#52864
de facto az un. másik oldal sincs más platformon
lényegtelen szimbolikus kérdéseken és álproblémákon rugóznak végtelenítve... 
-pny
-pny 2018. 02. 07. 20:25
Előzmény: #52859  pitcairn2
#52863
"vissza kell adni a helyi közösségek kezébe a politikai kompetenciákat"
.
Szerinted Orbánék egyre durvább centralizációja ebbe az irányba hat? Segítek: pont az ellenkezője zajlik az elmúlt 10 évben. Az önkormányzatoktól szinte már mindent elvettek, az anyagi függés és a Fidesz módszerek miatt már abból a kevésből se mernek már semmit maguktól tenni, de még mondani se... Ráadásul Orbánék a már létrehozott kormányhivatali rendszerrel, amit az önkormányzatok fölé delegáltak és amivel jelenleg egy teljesen szürreális duplikált közigazgatás működik (ami nem mellesleg mégdurvább szintre növelte a bürokráciát), szóval ezzel nyilvánvalóan a még fokozottabb centralizáció a céljuk, valószínűleg az is, hogy idővel teljesen felülírják, megszüntessék az önkormányzatiságot.
.
És akkor a civil szervezetek elleni hadjárat külön topic. Ami szintén a fenti témakör.
.
A kettőt együtt nézve a helyi közösségeknek, a helyi szintű politikának, helyi érdekeknek sokkal-sokkal kisebb szerepe és sokkal-sokkal rosszabb helyzete van, mint '90 óta bármikor. Magyarországon jelenleg egyetlen központi irányítás van politikailag és egy kb. néhány főből álló kiváltságos kör érdekei szerint történik minden gazdaságilag, aminek egyre nagyobb részét uralja közvetlenül, vagy közvetve az állam. És mindez egyetlen párt hatalma alatt és érdekei mentén zajlik: Fidesz, és egyetlen ember kezében fut össze: Orbán.
.
Szomorú, de ez van.
signal2
signal2 2018. 02. 07. 20:03
Előzmény: #52861  signal2
#52862
Konkrétan ez:
http://www.unhcr.org/3b66c2aa10
Ha már annyit beszél itt róla mindenki.
signal2
signal2 2018. 02. 07. 20:03
Előzmény: #52860  pitcairn2
#52861
Ez itt épp egy ENSZ dokumentum, nem EU.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek