Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Balin2020
Balin2020 2021. 05. 17. 16:52
Előzmény: #102479  nyuszibroker
#102480
Látod, nagyon jól összefoglaltad milyen lépések bejelentését hiányolom. Félév alatt azért már lehetett volna nyilatkozni a tervekről. Hogyan képzelik el a cég jövőjét? Egy új menedzsmenttől, akit azért helyeztek oda, hogy rendbe tegye a céget, elvárható lenne, szerintem. 
nyuszibroker 2021. 05. 17. 16:44
Előzmény: #102472  Balin2020
#102479
Jo volna még olcsóbban venni igaz?
Egy ilyen ingatlant fenntartani szerintem csak kiadás volt, fel kell ujítani, pár éve voltam benne, háát elég retro. A Rába meg nem hiszem hogy akart volna ebbe pénzt ölni, nem ez a profilja na. "Tartalékainak felégetése?" Én inkább befektethető tőkét látok, amit a gyártás fejlesztésére, hatékonyabbá tételére lehet fordítani. Azt meg ki gondolja komolyan, hogy az emelkedő nyersanyag árakat majd a cég lenyeli? Max rövidebb távon igen, lehet, de az áruk ára emelkedni fog hosszabb távon az biztos, ingyen senki sem dolgozik. Itt jön képbe a modernizálás, hatékonyság növelés, amire nagy szükség van ott. Az uj vezetés ennek ágyaz meg. Gyűjtenek pénzt, eladnak ezt azt, tarhálnak a megfelelő helyeken, pályáznak stb. a kapcsolataikkal. Fejlesztenek, modernizálnak a tapaszralataikkal. szvsz. 
Aztán majd kiderül, hogy mi a terv az állami tulajdonrésszel. Félek hogy azt is lenyulják. De a cég az jo lesz. Kérdés inkább, hogy jut-e nekünk is belölle. 
Balin2020
Balin2020 2021. 05. 17. 16:42
Előzmény: #102475  csongor64
#102478
Az érzelmeidet tartogasd inkább a barátnődnek, vagy barátodnak!
Ezt a VG cikkből másoltam ki, és egybevág azzal, amit írtam:
"A növekvő forgalom azonban Nagy-György János szerint sem jelent egyszersmind profitbővülést is, hiszen – amint azt a Rába korábban jelezte – a cég nyereségrátáját meghatározó energia- és nyersanyag-árindex is megugrott az év első három hónapjában. Emellett a dollárral és a rubellel szemben erősödött a hazai fizetőeszköz, ami főként a dollár esetében, szintén negatívan hathatott a nyereségességre – tette hozzá a KBC elemzője."
Balin2020
Balin2020 2021. 05. 17. 16:33
Előzmény: #102475  csongor64
#102477
Szerintem nem én írtam itt olyanokat, hogy ki kellene fizetni osztaléknak az ingatlan vételárat! :)
csongor64 2021. 05. 17. 16:32
Előzmény: #102474  Balin2020
#102476
Hadiipar csak hab a tortán. Annyi a meló hogy több évre előre rendeltek és részben fizettek
csongor64 2021. 05. 17. 16:29
Előzmény: #102474  Balin2020
#102475
Nem mindenkinek van a zsebében ekkora összeg .másrészt egy profi menedzsment jókor vette át a céget és tissztességes munkáért tisztességes bér jár és kevesebb selejt  magasabb árrés indokolt amit profi vezetéssel menni fog. Neked biztosan nem menne. Pillanatok alatt gallyravágnád a céget
Balin2020
Balin2020 2021. 05. 17. 16:22
Előzmény: #102473  Donqatto
#102474
Ha esetleg drágábban is el lehetett volna adni, akkor az is arra mutat rá, hogy kényszerből adták el. Remélem nem így van, csak éppen jövő építő hírből nem sok van manapság. A hadiipar lehetett volna egy jó irány! Mostanra teljesen elhalt az a pletyka. Minisztériumi szinten pedig konkrétan arra erősítettek rá, hogy abból nem lesz üzlet a Rábának. Max. morzsákat kaphat, alkatrész beszállítóként. De arról sem volt még semmi konkrét hír.
Donqatto
Donqatto 2021. 05. 17. 16:16
Előzmény: #102472  Balin2020
#102473
Én is így látom, hogy nem szívesen szabadult meg ettől a jó kis ingatlantól
Balin2020
Balin2020 2021. 05. 17. 16:14
Előzmény: #102470  Balin2020
#102472
Ha nem jönnek elő valami értelmes céllal, ami a cég jövőjét támogatja, akkor az én olvasatomban éppen a tartalékait kezdte felélni a cég.
Kocsis_Misa 2021. 05. 17. 16:09
#102471
Rába a király !!!  Csak így tovább .
Balin2020
Balin2020 2021. 05. 17. 16:07
Előzmény: #102469  Törölt felhasználó
#102470
A bérköltég évek óta az infláció többszörösével nő, az anyagárak pedig még csak most robbannak be. Te nem olvasol híreket? Az elmúlt napokban is volt róla cikk, hogy az autó és gépgyártókat komoly nyomás alá helyezik a költségek. Ezt úgy lehetne ellensúlyozni, ha intenzíven növekedne a cég. Egy ilyen ingatlaneladás egyszeri tétel. Ideig óráig ellensúlyozhatja a költségnyomást. Persze, igazából fejlesztésre kellene költeni, már ha van értelme.
Törölt felhasználó 2021. 05. 17. 15:58
Előzmény: #102467  Balin2020
#102469
Milyen költség? 
csongor64 2021. 05. 17. 15:57
Előzmény: #102467  Balin2020
#102468
Idió.a
Balin2020
Balin2020 2021. 05. 17. 15:56
Előzmény: #102466  Törölt felhasználó
#102467
Mert el fog menni a költségekre!
Törölt felhasználó 2021. 05. 17. 15:54
Előzmény: #102465  Mirlott
#102466
112 ft, és emelkedik 20 forintot. 
Donqatto
Donqatto 2021. 05. 17. 15:13
Előzmény: #102463  Dr.Emu
#102464
Közben megtaláltam...hát szerintem inkább ki kellett volna aknázni az adottságait...brutál jó helyen van...mondhatni felbecsülhetetlen...Amikor egy lakás 100 milla, mi ez a 1400 milla...
Dr.Emu
Dr.Emu 2021. 05. 17. 15:04
Előzmény: #102451  Donqatto
#102463
Szerintem ez a Hotel Konferencia - Győr. Hogy jó hely-e? Bp.-i hasonlattal élve a hely tekintetében: Budai Vár Hilton Budapest. 1980-as épület, retro belső, kevés szoba, viszont nagy rendezvényterület. (200 fő). Feltehetően meg van már a pályázat a felújításra. Akkor meg szinte ingyen van. Vagy nem?
nyuszibroker 2021. 05. 17. 14:54
Előzmény: #102459  Törölt felhasználó
#102462
MNB meg cinkos benne. Ez nem piacbefolyásolás? 
balentum
balentum 2021. 05. 17. 14:53
Előzmény: #102460  balentum
#102461
Akkor most már nyomják le a rés aljáig, aztán haladjunk tovább.:))

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek