Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2007. 02. 20. 10:03
Előzmény: #5499  Törölt felhasználó
#5500
ejh, de sürgős volt valakinek már megint...
... igaz ezt 1300nál is eljátszottuk.
Kíváncsi leszek azért a március végére, hogy a BUX bevezetéssel hogyan fog változni az árfolyam.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 08:41
Előzmény: #5497  Törölt felhasználó
#5499
köszönöm :o)))
(a többit tudom).
watson
watson 2007. 02. 20. 08:36
Előzmény: #5495  Törölt felhasználó
#5498
1ó45perc pörgés :-) zsibongás, aztán lehetett menni suliba, meg dolgozni :-))
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 08:34
Előzmény: #5496  Törölt felhasználó
#5497
Disc!
Parancsolj:1425; 1633; 1761; 1865; 1969; 2097; 2305
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 07:58
Előzmény: #5495  Törölt felhasználó
#5496
tancs,
légyszi megadnád 1425-től a következő kis szinteket ?
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 22:00
Előzmény: #5492  watson
#5495

A 2. monitornál volt a törzshelyünk. Vidám csapat volt.
Kár, hogy megszünt. Akkor volt az igazi amikor még csak fél 12-től ment a játék. Akkor volt szép pörgés.
szász 2007. 02. 19. 21:55
Előzmény: #5493  szász
#5494
mármint nekem drágábbról van.
szász 2007. 02. 19. 21:54
Előzmény: #5492  watson
#5493
na tessék watson is tőlem vett. no nem irigykedek, késöbb visszavettem a sokszorosát.
dudus, gratula! szép volt. megértem, hogy nem bírtad tovább. én is így lleszek 2000nél.
watson
watson 2007. 02. 19. 21:48
Előzmény: #5490  Törölt felhasználó
#5492
Gratula dudus. Magánszemélyként nyomod? Akkor itt már játszik a 4% szolidaritási adó is... :-(
Még az is lehet hogy párszor összefutottunk ott az ablak előtt :-)
Az én átlagáramat jól elrontottam, asszem már 811, de az alsó tételem 560-ról van, a legrégebbi meg 1660-ról pár darab 2002-ről maradt :-)
Nekem sem ment igazán a napi tradelés.... nem éri meg egészségileg sem.
Monster 2007. 02. 19. 21:41
Előzmény: #5489  szász
#5491
szász:
Ahelyett, hogy akkor tankoltál volna belőle:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 21:09
Előzmény: #5488  Monster
#5490
Amíg be nem zárták a tőzsdefolyosót minden nap ott voltam. Figyeltem én eleget mégis sikerült MATÁV-val kb. 25 milliót bukni.
szász 2007. 02. 19. 21:08
Előzmény: #5488  Monster
#5489
képzeljétek én meg 600-on vettem rábát és 550-en adtam el. sztem olcsóbb nem is volt soha :((
Monster 2007. 02. 19. 21:02
Előzmény: #5487  Törölt felhasználó
#5488
Persze, figyelemmel kell azért kísérni a befektetést:)
A Nabinál egy ideig gyűltek a viharfelhők, aki figyelt, időben kiszállhatott:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 21:00
Előzmény: #5485  Monster
#5487
Erre csak azt mondom, hogy az orosz válságnál 2730 régi OTP-m volt, ami ha meglenne akkor nem lenne semmi gondom de másik példaként hasoló összeget nyertem Nabival 1000-3300 között, de ha most is meglenne, hát akkor szarban lennék.
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 20:54
Előzmény: #5484  Törölt felhasználó
#5486
Én is gratulálok!
Monster 2007. 02. 19. 20:53
Előzmény: #5484  Törölt felhasználó
#5485
Azért másfél év alatt 100% az elég jó hozam, megérte ülni rajta:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 20:51
Előzmény: #5483  mezuska
#5484
Sajnos elég régen. Kb 2005 szeptember. Ahhoz képest, hogy régebben átlag 3-4 naponta megforgattam az összes pénzem ténleg sokáig bírtam.
mezuska
mezuska 2007. 02. 19. 20:38
Előzmény: #5481  Törölt felhasználó
#5483
dudus, gratulálok!!!!!
A kitartásodhoz, hát ilyenek az igazi befektetök, megkérdezhetem mikor vetted?
Monster 2007. 02. 19. 20:32
Előzmény: #5481  Törölt felhasználó
#5482
Grat, akkor te is szépen kerestél a bolton:)
100%-ot céloztál meg vele vásárláskor, vagy úgy érezted, hogy vissza fog fordulni?
Törölt felhasználó 2007. 02. 19. 20:26
Előzmény: #5480  watson
#5481
722 Ft-os bekerülési átlaggal a mai napig tartottam.
Az elején mind a 23k-t kidobtam. Az 1400 Ft-os árat én csak az év végére vártam. A partvonalról állampapír fedezékben követem a további eseményeket. Nem akartam kockáztatni ezt a szép summát.
Sok sikert kívánok a bátor maradóknak és a vakmerő új beszállóknak!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek