Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 14:29
Előzmény: #5559  Törölt felhasználó
#5560
RABA +4.18% FORRAS/T -3.80%
GSPARK +2.77% PFLAX -2.97%
RABA +4.18% GARDENIA -2.12%
EXBUS +2.46% FHB -1.49%
MTELEKOM +1.62% HUMET -1.43%

Az ebroker is már annyira nyomja a rábát, hogy kétszeresen is szerepel a legjobbak között :-))))
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 14:25
#5559
Igazad van bubu!

A bölcs figyel, és ÖRÜL, nem kapkod!!!!!!

Azért legalább 1 db-ot vehetnél:)))

Egy kis korrekció mindig jót tesz a Rábának!:)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 14:22
Előzmény: #5557  watson
#5558
EZ AZ!!!!!

Örűljűnk eggyütt!!!!!!!!!!!!:-)))))

Végre van aki tud örűlni nem csak savanyán kesereg!!!!:-)))))))
watson
watson 2007. 02. 21. 14:20
Előzmény: #5554  Törölt felhasználó
#5557
igaz,
de hadd örüljek má' egy kicsit :-)

van azért több momentum is, mint az hogy nemcsak indexkövető alapokba is tesznek papírt, meg van akinek tetszik az árfolyam egy 250-ről növekvő EPS-re...
És nemcsak ezt a 1,5millió darab papírt kell megvenni, hanem előbb utób 1,2 milliót még az opciókhoz.

Szóval április végéig nem lepődnék meg egy 1800-as árfolyamtól :-) (láma 1750-1950 :-)
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 14:18
Előzmény: #5555  Törölt felhasználó
#5556
Prompt adatok : 13:59:39
Kötés: 1 400 (30 db)
Napi változás: 37 (2.71 %)

Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 14:18
Előzmény: #5554  Törölt felhasználó
#5555
az ebroker a jobb oldalon nem akarja elhinni, hogy 1420 a rába...
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 14:12
Előzmény: #5553  watson
#5554
Watson!!!

Azért ezek a cégek már zsákolják ám!!!Ezért is emelkedik!!!
És ha eljön a pillanat szépen átkötik az indexkövető alapjukba!!!!!!!

Hiszen ha mindenki csak várna , nem menne sehova!!!szvszvvsz
watson
watson 2007. 02. 21. 14:08
Előzmény: #5552  Törölt felhasználó
#5553
portfóliós cikk írja:
"... Rába bekerülése tűnik jelenleg. Számításaink szerint az indexkövető alapok jelenlegi nettó eszközértéke alapján a papírok piacán az intézmények 0-2.2 milliárd forintos pótlólagos keresletet támaszthatnak az alapkezelők döntéseitől függően, mely csak a legoptimistább esetben jelentene érdemi vételi erőt."

Ez jó :-)))))))) Megszadok a röhögéstől.

Szerintetek mennyivel viszi fel az árat ha extra 2mrd-ért akar valaki Rábát venni, úgy 200-250 millás napi forgalom mellett?
Sacc per kb. a napi forgalom 1/3-át ha el tudja vinni...(65/85m/nap), akkor veszi úgy 27 kereskedési napig folyamatosan :-)))
hmmm.. akkor mondjuk veheti március 12-től április 20-ig nap-mint nap generálva az emelkedést. Ha csak a januárt hozza én már elégedett leszek :-))))))))))))

Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 13:59
Előzmény: #5549  watson
#5552
Még mindig nem Én veszem!!!:---((((

Haverom veszi csak,hogy engem mérgeljen!!!:-)))))

MILLLLIIÁRDOK APÁM MILLLIIÁRDOK!!!:-))
szász 2007. 02. 21. 13:58
Előzmény: #5547  Törölt felhasználó
#5551
egyre inkább azt gondolom, hogy se eredmény, se buxba kerülés se saját részvény vásárlás. a rábát kizárólag a synergon mozgatja.:)
és csak félig hülyéskedek
BuySell 2007. 02. 21. 13:57
Előzmény: #5549  watson
#5550
Úgy látom a portfolio csak az indexkövető alapokat vette bele az összeállításba. Miért? ha a Rába bux komponens lesz akkor az összes részvény alapot be lehetne venni a potenciális vásárlók közé
watson
watson 2007. 02. 21. 13:55
Előzmény: #5548  Törölt felhasználó
#5549
:-)))
Jellemző... Ha veszik akkor mindenki fél hogy lemarad...
bubunak eljárt a keze 1415-ig? :-) Megvetted bubu?

itt egy cikk a BUX várandósokról: link
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 13:34
Előzmény: #5540  Törölt felhasználó
#5548
Idealista Pista !

nekem ez mindegy ha írnak ha nem
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 13:18
Előzmény: #5546  Törölt felhasználó
#5547
Kösz,bubu1!

Szerintem is megérett a Rába az indexbe kerülésre,főleg mivel nincs a BUX-ban semmi a szektorból,mégcsak hasonló sem.
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 13:12
Előzmény: #5545  Törölt felhasználó
#5546
apasztaltaink szerint a Danubius, a Pannonplast és a Rába esélyes a tagságra, de a legvalószínűbbnek a Rába bekerülése tűnik jelenleg. Számításaink szerint az indexkövető alapok jelenlegi nettó eszközértéke alapján a papírok piacán az intézmények 0-2.2 milliárd forintos pótlólagos keresletet támaszthatnak az alapkezelők döntéseitől függően, mely csak a legoptimistább esetben jelentene érdemi vételi erőt. Figyelembe véve, hogy mindhárom érintett részvény igen jól teljesített az elmúlt hónapokban, nem valószínű, hogy önamgában az indexbe kerülés bejelentése érdemi emelkedést okozna majd piacukon.
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 12:44
Előzmény: #5544  Törölt felhasználó
#5545
Csak nem megint behalt az eBróker? És van pofájuk ezután kiszámlázni a havi szolgáltatási díjakat...
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 12:20
#5544
Üdv,Rábások!

Laikus hozzászólóként csak hülyeségeket írtam más topikokba,kaptam is néha érte...Megfogadtam inkább csak kérdezek...
Tehát:
Régóta fontolgattam a Rába vételét,de nem tartottam annyira likvidnek,amennyire én azt szeretem.Nem is volt.(Plusz a Concorde is folyamatosan csökkentést javasolt,ami egy ilyen outsidernek mint én,ijesztő.)
Kérdésem:
Lehet,hogy a likviditás(forgalom) attól nőtt meg utóbbi pár hónapban,mert a gyogyok,a mol, és más kereskedhető papirok helyett most sokan keresnek más lehetőségeket,vagy tisztán az eredmények tükrében emelkedett így meg a forgalma?
Elég morcos vagyok,hogy nem vettem meg előbb,850-nél már gondoltam rá.Most viszont attól tartok,hogy a beígért korrekció úgy megviseli majd,mint az egész indexet,és a blue-kat.Valaki már utalt rá egyszer,hogy a Rába meg a Synergon már a leginkább BUX indikátorok...
Köszi.
watson
watson 2007. 02. 21. 10:01
Előzmény: #5542  pundit
#5543
Na ennyi vót...
Lassan ébrednek rá, hogy jó ez a papír. És még nem tartunk a BUX bevezetésnél sem és a menedzment sem vett egy darabot sem az 1,9 millió darab opcióhoz.

A legtöbb papírban már beárazták a rózsaszín jövőt, itt meg a múlt eredményeit sem hiszik el :-))

Lássuk mégegyszer 250-es növekvő EPS-ért mit hajlandók fizetni? adnak érte 2500ft-ot 10%-os hozamra, vagy ennél többet is hajlandók adni érte? Nade 1400alatt nem megéri? :-)))
pundit 2007. 02. 21. 09:43
Előzmény: #5536  Törölt felhasználó
#5542
nagyon nagyon elrontottad.

egy ideig nem lesz 1300 ez a papper.

most vedd vissza amig nem késö

pundit
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 09:37
Előzmény: #5540  Törölt felhasználó
#5541
(nekik)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók