Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 02. 29. 09:21
Előzmény: #54591  spuri27
#54600
Nézd meg, tegnap mondtam, hogy első megálló a 974-5 tartomány, ahol anno a felajánlókat (engem is) felszippantottak.

... és rés van! Vagy szökési, és akkor nem aggódom, mert még 2 van, vagy kimerülési, és akkor sem, mert betölti, és majd ráérek akkor vanni.

Mindenképpen nyerünk a bulin, nyugi!
Akik meg csak később kapják a pízt, azoknak meg viszketni fog a tenyere, venni fognak.
Olyan ez, mint a kábítószer. Nem bírod abbahagyni, csak belehalni lehet.
Törölt felhasználó 2012. 02. 29. 09:19
Előzmény: #54598  Törölt felhasználó
#54599
815
Törölt felhasználó 2012. 02. 29. 09:18
Előzmény: #54596  Törölt felhasználó
#54598
ebben ennyi volt, kell ez a 2-3 % diszkont a 825 ből
Törölt felhasználó 2012. 02. 29. 09:18
Előzmény: #54596  Törölt felhasználó
#54597
rábába egyre több az eladó 770 ig visszaöntik...
Törölt felhasználó 2012. 02. 29. 09:17
Előzmény: #54589  bigyula
#54596
Lehet, én is gondoltam rá, mocskos dolgokat lehet itt csinálni amúgy, ha fifikás vagy, meg sok pénzed van.

A közbe bele, bele öntögető kisbüfiket meg felszippantották.
Most meg már lehet, hogy öntik ránk?
Ne legyen igazam...
Törölt felhasználó 2012. 02. 29. 09:16
Előzmény: #54588  pancserlama.
#54595
Az a legjobb, akkor 1200-on eladok mindent.
A Hétfői maradékot, + az előző körös maradékot.
Ott is milyen jó volt, hogy a felét eladtam 10-15 Ft bukóban!
Most 100 nyerőben ment el a fele.
atikasz 2012. 02. 29. 09:14
Előzmény: #54590  Törölt felhasználó
#54594
gondolom akkor veszed folyamatosan:-)
akadály nincs csak kérdés,hogy minek sietne a vevő ha ez valós vétel.
Törölt felhasználó 2012. 02. 29. 09:14
Előzmény: #54587  Törölt felhasználó
#54593
De igazad van, de 3 év tapasztalat, az 3 év.
Nem tudom ignorálni a tudatomból az agyam hátsó falán villogó vészjelzőt, ha ránézek a chartra.

Meg kell másra is a píz, pl. OTP, FHB.

FHB-ban még most nagyobb potenciált látok.
Mondom, ha visszajön esetleg, akkor még veszek, itt már nekem van jó pár db.

ui: És még egy. A fülembe cseng, akár akarom, akár nem, hogy a rally vége mindig a midcapok meghúzása, kisbefektetők bevásárlása, majd elfogy a vételi erő, aztán zutty. Na, a zuttyban kell venni.
nemethzoli 2012. 02. 29. 09:13
Előzmény: #54588  pancserlama.
#54592
803 és nem áll meg! jó lenne ma is egy limit:)
spuri27
spuri27 2012. 02. 29. 09:12
#54591
Most nem mernek belevenni sokan e majd limiten meg sorba állnak mint tegnap és majd sak siránkoznak! :)
Törölt felhasználó 2012. 02. 29. 09:12
Előzmény: #54585  atikasz
#54590
szerintem meg venni kell!!!

Eladó nincs benne, mindenki oda adta állam bácsinak... 1000 ig nincs semmi akadály...
bigyula 2012. 02. 29. 09:11
#54589
Egyre erősebb az az érzésem, hogy a felajánlási határidő lejárta után (december elejétől) sem volt igazi eladó, csak egy kisebb pakkal "önkötésekkel" nyomták lefelé az árat, hogy hitelesebbnek tűnjön az ajánlati ár.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 02. 29. 09:10
Előzmény: #54583  spuri27
#54588
Hát ez már így szokott lenni)))
Vagy az eladó sok vagy a vevő:))
Mi van ha egyáltalán nem lesz eladó?!
Törölt felhasználó 2012. 02. 29. 09:10
Előzmény: #54581  Törölt felhasználó
#54587
nem veszel, nem veszel.
800-ról 1200-ig +50%.
tényleg nem éri meg?
Cyberslider
Cyberslider 2012. 02. 29. 09:10
Előzmény: #54584  Törölt felhasználó
#54586
Tegnap volt a hiradóban, most jól szétkürtölik, gyerekek, még csak most kezdődik...
atikasz 2012. 02. 29. 09:09
Előzmény: #54579  pancserlama.
#54585
én mint örök pesszimista nem hiszem,hogy 815 fölé vinnék a napokban,most pihi lesz kis visszacsorgás.
Törölt felhasználó 2012. 02. 29. 09:08
Előzmény: #54582  Törölt felhasználó
#54584
forgalom 8 perc alatt már a tegnapi fele megvan.
spuri27
spuri27 2012. 02. 29. 09:08
#54583
Mondjuk ehhez a nagy emelkedéshez hozzá tartozik az is hogy alig van eladó. Ami persze nem baj. :)
Törölt felhasználó 2012. 02. 29. 09:07
Előzmény: #54579  pancserlama.
#54582
805
Törölt felhasználó 2012. 02. 29. 09:07
Előzmény: #54578  Törölt felhasználó
#54581
Bocsássatok meg, de én itt már MOST nem veszek, mert:

1. az előző körből már itt vannak a beker. áraim;
2. Sok volt ez 2 nap alatt a 130-140 Ft.

Ha visszamegy, vagy megnyugszik egy kicsit, akkor további vásárlások lehetségesek.

De töretlen a hitem a RÁBA-ban!!!
Jelenlegi cuccaim min. 1200-ig tartom, ezt jelöltem ki magamnak anno.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek