Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
madridista_
madridista_ 2011. 12. 14. 10:30
Előzmény: #52199  pancserlama.
#52200
Inkább imádkozzatok,hogy meglegyen az 50%,mert ha érvénytelen lesz az ajánlat úgy vágják be 600 alá mint a huzat.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 14. 10:23
Előzmény: #52196  cree1
#52199
hogy mi minősul hitelrontásank, hamis vádnak stb

Kivel szemben?

Megjegyzem élt a korcsma panasszal pert is fontolgat....
Se nem vádaskodtam se nem rontottam hitelt ))
Mint piaci szereplő vannak észrevételeim,szándékom, mint a vevőnek is.
Azt viszont megkérdem.
Ha nem indítok pert és félek, attól miért lesz hitelrontás.
Ha indítok és nem félek, akkor nem az ?
Kicsit fenyegetőzésnek no és bonyolultnak is tartom amit írsz.

Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 10:23
Előzmény: #52189  cree1
#52198
"Nem mondtam semmit a nyugdíjalappal kapcsolatban, fogalmam sincs mi köze egy vételi ajánlat szabályosságának a manyup államosításával."

Az nem zavar, hogy az mnyp-ből elvett csomag a jogszabállyal együtt egyelőre AB vizsgálat alatt áll? Ebből még az is lehet, hogy nem is az államé.
Egyáltalán nem biztos, hogy megállja a helyét az egész ajánlat, hiszen nem jutna az állam 25% fölé a DRB pakkal.
Vagy meg kellett volna várni az AB döntést, vagy megvárni a 2012 január 1-et, amikor már nem dönthetnek ellenük.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 10:19
Előzmény: #52189  cree1
#52197
...na, ez egyszerre sok...! ...nézzük darabonként...!

1.) ...MANYUP...! ...itt az a "simli", hogy a VÉTELI AJÁNLAT szerint (le van benne írva!) a MANYUP utód, ELŐRE MEGEGYEZETT, az MNV-vel, hogy 815 Ft/db áron eladja az MNV-nek, holott TUDOTT, vagy ha nem, akkor TUDNIA KELLETT VOLNA arról, - mint ahogyan "tigus" az első napon le is vezette -, hogy a MINIMÁLIS KÖTELEZŐ ELADÁSI ÁR, ugye 1.142 Ft/db (más számítás szerint "watson", meg 1.208 Ft/db...!!!

...na most, mivel - állítólag nem tudtak erről -, én meg azt gondolom, hogy SZÁNDÉKOSAN...! ...de ekkor már ez "csalás" bünti...!
...merthogy, a MANYUP utódnak "kutya kötelessége" a nyugdíj vagyon gondos érték őrzése...! ...ám a 815 Ft/db árnak való "aláírása", ennek épen az ellenkezője...!

...érthető...?
cree1 2011. 12. 14. 10:10
Előzmény: #52194  pancserlama.
#52196
Ha ezt komolyan gondolod, akkor őszintén tanácsolom, hogy indíts pert, ha nem, mert vagy igazadban nem vagy biztos, vagy tartasz az erősebbtől, akkor vigyázz, hogy mi minősul hitelrontásank, hamis vádnak stb. :):)
madridista_
madridista_ 2011. 12. 14. 10:10
Előzmény: #52194  pancserlama.
#52195
Portfolio 10.01
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 14. 09:57
Előzmény: #52193  cree1
#52194
A mnyp csomagban lévőkről nem tudunk és ott volt valami % kavarodás is!
Szóval van ebben elég sok simlis dolog.
Telek,mnyp csomag….
cree1 2011. 12. 14. 09:54
Előzmény: #52191  pancserlama.
#52193
azt olvastam, hogy a 815 az MFB-s vásárlás értéke
cree1 2011. 12. 14. 09:53
Előzmény: #52165  pancserlama.
#52192
Szia Láma!

Összhangba kerültünk! Én is úgy ítélem meg, hogy a törvények betartása elsődleges, és ha az PSZÁF, az MNV hibázott a felvásárlás során, akkro természetesen kompenzálnia kell. Csak nekem az a véleményem, hogy nem hibázott, és mivel a felajánlás önkéntes volt, ezért a kisrészvényesek jogai semmivel nem csökkentek a kiinduló állapothoz képest. Az elmúlt év tapasztalatai nekem inkább azt mutatták, hogy az állam az adófizetők pénzét folyamatosan herdálta szerződéseken, pereken keresztül, és semmi hasonlót nem láttam arra, hogy az állam polgári perekben hátrányban lenne cégekkel, magyar és külföldi állampolgárokkal szemben. Ezért nem prejudikálnám a bírósági részlehajlást. Abban is egyetértünk, hogy az erősebb előnyben van minden rendszerben, de ez nem kötődik az állami szerephez, szerinetem az elmúlt évek azt mutatták, hogy egy Audi, egy Demján erősebb Magyarországon, mint az állam ...
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 14. 09:50
Előzmény: #52189  cree1
#52191
Bocs hogy közbe szólok.
Nem tudjuk hogy van e köze a mnyp csomagnak.
Az utolsó egy év legmagasabb vásárlásának van köze és ez egy mélyebb ismereteket igényelne ebben a vonatkozásban.

pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 14. 09:48
Előzmény: #52188  atikasz
#52190
Ez igaz barátom.
1.De a bökkenő az, hogy ezt úgy érte el, hogy a törvénybetűjét meghágta!
2.Többen odaadták? Sajnos mert félnek tőlük !
Piac és ország szempontjából jobban örültem volna ha kevesen adják és többen akartak volna velük partnerek lenni…..
A múlt idő annak fényében hogy azt feltételezzük sokan adták.
cree1 2011. 12. 14. 09:45
Előzmény: #52168  Törölt felhasználó
#52189
Olyan vagy mint egy nő, ha nincsenek érveid, másról kezdesz beszélni...
Nem mondtam semmit a nyugdíjalappal kapcsolatban, fogalmam sincs mi köze egy vételi ajánlat szabályosságának a manyup államosításával. Ehhez az árnak semmi köze.
Ahogy most az összes alap betalicskázta 815-ön, úgy korábban is eladta volna az ajánlattételi határon, talán a leminősítés után még alacsonyabb áron is, és akkor még rosszabbul éreznéd magad...
A többit nem is kommentálom, nagyon bátornak tartalak, hogy úgy tőzsdézel egyénileg, hogy nem ismered az alapvető szabályokat...
atikasz 2011. 12. 14. 09:39
Előzmény: #52186  pancserlama.
#52188
valszeg többet is ért volna nekik,de megprobálták ezt az árat és valszeg elég sokat megkaptak igy minek adott volna érte többet elsö körben?
sporoltak pár milliárdot az meg,hogy itt páran szidjuk öket nem nagyon zavar be nekik.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 14. 09:33
Előzmény: #52185  atikasz
#52187
180 napos
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 14. 09:33
Előzmény: #52184  atikasz
#52186
Nézd alkalmanként reggelente fokhagymáslángos jeligével piacon szoktam kezdeni a hajnalt.
Mit mond, Mari néni a sarki virág árus ?
Olcsón adom drágaságom.
Mit mond erre a korcsma kivénhedt stricije ? Őrüljön mama ha felét adom érte!
Ezzel nagy baj nincs is. A gond ott van amikor a pakolóőr átba@a a fejemet az óra állásával. Átvágja a fejem az óra hitelségével és az óra állásával.
Harangoznak és még is azt mondja, 10 óra van elvtárs!
Na ez a gond, ez nagyon nagy gond !
Elsődlegesen mert megzavarja emésztésem,felforgatja a gyomrom….

Várjuk a sajtótájékoztatót ))
Azért ha ilyen fontos a Rába miért csak ennyit ér ?!
atikasz 2011. 12. 14. 09:29
Előzmény: #52182  pancserlama.
#52185
ez a 730as ár miért fontos,hogy itt lett leparkolva a traki?
atikasz 2011. 12. 14. 09:23
Előzmény: #52182  pancserlama.
#52184
leértékelt???
hát nem meg mondták,hogy örülnünk kell a 815ös árnak hisz mennyivel magasabb mint a piaci:-)

nagy a csend,várakozás.
senki nem tud semmit?
madridista_
madridista_ 2011. 12. 14. 09:22
Előzmény: #52180  atikasz
#52183
Dúskeblű 815-ért,na nem mondod.:-))
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 14. 09:21
Előzmény: #52180  atikasz
#52182
Nana!!
Ica (Ő a csapos) nem leértékelt árú!
madridista_
madridista_ 2011. 12. 14. 09:21
Előzmény: #52179  pancserlama.
#52181
Neked is standolni kéne nem gondolod?:-))

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek