Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 11. 20. 09:44
Előzmény: #2239  Törölt felhasználó
#2240
"6. Szelíd tibeti lámaként - ezoterikus magasságokból nézed a dohány körül harcoló murcos kis spekulánsokat! "

Ennél nagyobb elismerést még nem tudtam adni itt senkinek.
Törölt felhasználó 2005. 11. 19. 20:32
Előzmény: #2238  Törölt felhasználó
#2239
Többen is kóstolgattak az elmúlt időszakban.
Én javaslom hogy fogadjuk el hogy van több tényeken alapuló döntés és vélemény.
Fenti mondat elemzésébe nem kívánok bele menni de magvasnak tartom.

A piaccal kapcsolatos egyéniségemből pszihémből fakadó viselkedésem, pedig legjobban Mérlegen… a jövő Tegnap, ma, holnap
André Kosztolány könyvének 11 oldal 3. bekezdésével jellemezhető.

Valóban nagyot „estem”, de nem buktam, vagy mondhatnám csatát elvesztettem, de a háborút nem.
Szóval sebaj Tobiás újra tornászunk a múltamat figyelve mindig is a csúcson illetve a változásokkor profitáltam ))))

P.lama

Rába véleményem továbbra is tartom!!
Törölt felhasználó 2005. 11. 19. 14:12
Előzmény: #2234  Törölt felhasználó
#2238
"Shortot zár, ………..ebben a pappírban, …………és eddig ki adott kölcsön? "

1. Rákérdeztem - jelenleg tényleg nem tudnak kölcsön adni.
2. Az Erste jóval korábban tudott adni -mert akkor is rákérdeztem.
3. Most nem gondoltam át, hogy nincs már egyetlen alapban sem Rába.
4. A 10.000 db rába vétel, hogy mennyibe kerül?
5. Ki tudja? - volt a határidőn 60 K kötés
6. Ha ez határiős finansz longban része a 10.000 db promptnak - az 6.000 db így (1K hati rába 20.000Ft - 60K = 1,2 Millió Ft
7. Fennmaradó 4.000db / 2.000 efffektív + 2.000 bef hitel = 1,25 Millió Ft
8. a 10.000 db-t így össze lehet lökni - 2,5 Millióból.
9. Ez csak találgatás és feltevés, és értelme sincs így részemről találgatni szombat délután.

Na hali
Törölt felhasználó 2005. 11. 19. 13:03
Előzmény: #2236  Törölt felhasználó
#2237
Ezek szerint valaki kidobott 3,6 millát. Ennyi. Ja, ez 64 000 db Econet.

Egyáltalán nem írtam azt, huj, huj, hajrá, gyerünk Rábát venni, mert valaki felszívja, amit a piacra dobnak.

Törölt felhasználó 2005. 11. 19. 12:17
Előzmény: #2232  Törölt felhasználó
#2236
fpzs,

tudod te, hogy miről beszélsz? 10k rába=3,6 MFt = kb 300 Mol!!!
Ezt azért nem kéne túl misztifikálni!
üdv
Törölt felhasználó 2005. 11. 19. 02:54
Előzmény: #2232  Törölt felhasználó
#2235
...valaki vagy nagyon hülye, vagy valamit tud....
:-)))
Ha egy eső papírban valaki két darabnál többet vesz, akkor ott mindig: "valaki valamit tud.." :-)))

Ui.: Még a Q3 előtt én is belevettem 640-en pár ezret pedig marhára nem tudtam semmivel többet mint amennyit bárki megtudhat. Gyj. után meg gyorsan adtam is el. Persze lehet hogy nem így van, és éppen most és nem máskor "valaki valamit tud" de szerintem esélyesebb, hogy annak a 10 köteg papírosnak az új tulajdonosai is hozzám hasonló távolról sem nagy "befektetők"

Azértr persze én is drukkolok - de csak távolabbról...
Sok szerencsét!
Törölt felhasználó 2005. 11. 18. 19:33
Előzmény: #2233  Törölt felhasználó
#2234
Shortot zár, ………..ebben a pappírban, …………és eddig ki adott kölcsön?

A győri önkormányzat biztos nem, vagy ha igen, akkor jó kis botrányt lehetne kirobbantani.

Ez nem ül.
Törölt felhasználó 2005. 11. 18. 16:08
Előzmény: #2232  Törölt felhasználó
#2233
esteleg shortot zár - erre nem gondol?
Törölt felhasználó 2005. 11. 18. 15:33
Előzmény: #2231  Törölt felhasználó
#2232
Elnézve a piacot valaki vagy nagyon hülye, vagy valamit tud. 625-ön, 3000 db-két szívja fel, ha valaki ráönti.

Számításaim szerint vett már minimum 10 000 db-ot. Ekkora mennyiségtől ilyen piacon, csak úgy nem lehet megszabadulni, ha csak nincs valami pozitívum.

Törölt felhasználó 2005. 11. 18. 15:02
Előzmény: #2230  Törölt felhasználó
#2231
Azt kell tudni, hogy azokon az értékes telkeken rengeteg jelzálog van. Kár, hogy a veszteség melett a kamatok is ketyegnek . Viszont a helyzet spekulatív.
Törölt felhasználó 2005. 11. 18. 14:56
Előzmény: #2227  Törölt felhasználó
#2230
Pancserláma,

Muszály tollat ragadnom - rendíthetetlen egykedvűséged láttán:

1. Téged szídnak mint a bokrot!
2. Sértegetnek!
3. Leordítják a hajadat (leborotváltad a fejedet?)!
4. Közben a rába árfolyama szigorúan monotonon csökken!
5. Közben csendes optimizmusod töretlen - a világegyetem egyszerű, de néha együgyüen hasznos optimizmusát tükrözi!
6. Szelíd tibeti lámaként - ezoterikus magasságokból nézed dohány körül harcoló murcos kis spekulánsokat!
7. Téged nem dühít fel technikai elemzés!
8 .Téged nem bosszant fundamentális lehúzás!
9. Nagyméltóságú vesztes vagy - tiszteletreméltó vesztes!

Akármi is történik a rábával vagy a nem rábával - te már bukóiddal együtt is egy igazi nagy nyertes vagy!!!!!
zsosz
zsosz 2005. 11. 18. 13:57
Előzmény: #2224  Törölt felhasználó
#2229
Tények?
1. USD erősödik
2.A cégjelentések javuló (lassú) tendenciája
3.Árfolyam tört. minimumhoz közel
4.TA szerint "szűkül" (580 alatt vége,ha felpattan mehet)
5.Év elején hagyományosan jó a gépipari ágazat
Lehet figyelni, akit érdekel a papír és döntse el ki-ki maga, hogy vesz-e!
Törölt felhasználó 2005. 11. 18. 13:36
Előzmény: #2227  Törölt felhasználó
#2228
Amugy meg ne szívd fel magad!
Szép az élet (csak rövid)
A forgalma pedig dinamikussan nö.

Istvan
Törölt felhasználó 2005. 11. 18. 13:15
Előzmény: #2225  Törölt felhasználó
#2227
Így igaz történelmi minimum környékén.
Tulajdonosi szerkezet nem változott?
Menedzsment nem alakított?
Tudod mi a különbség ketönk közt?
Engem nem vezérel sem düh sem vidámság………..
Hideg érzéketlen tények! (ez nem jelenti a tévedhetetlenséget, de azt a piac dönti el.)
A tények pedig a jövö elképzelés.

Álljon itt neked egy „tibeti”:

„A tőzsde a jövő jósdája.
Jövőt firtató kuruzslok gyülekezete.”

Ui.:
Elbukik, aki a múltat firtatja!!!!!!
Amúgy a tibeti kimondottan teccik, ügyes vagyok.

Hajrá Rába hajrá Győr

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 11. 17. 20:16
#2226
remélem pancserkám felszívod magad és egy kicsit jobban felkészülsz a témából vagy nyugdíjazod magad mint fogatlan pocsoja-szakértő
Törölt felhasználó 2005. 11. 17. 20:13
#2225
Sajnos tényleg pancser vagy, ugyanis a beírásaidat olvasva semmit sem fejlődtél az évek során.
Minden Rábát dicsőítő írásban ezt olvasom :
ha a dodó így akkor az üzemi e. úgy .....
itt csak egy a probléma a " ha ". A rába a nabi után a második leglúzerebb papír a Bét-en , ami főleg a kétes hírnevű tulajdonosoknak és menedzsmentnek köszönhető.
Pancser te elolvasod időnként, hogy mi történik a cég házatáján vagy leragadtál egy öt évvel ezelőtt elcsípett megjegyzésnél miszerint ha a dodó így... nem folytatom!

Ezeken azért gondolkodj el!

Ez nem felhívás eladásra hiszen történelmi minimum környékén vagyunk, de érdemes azon elgondolkodni, hogy mit miért csinálunk, különben összevonhatjuk a rába topicot az erősödő phylaxia topiccal!

nem a rossz szándék vezérel hanem egy kis düh és remélem
Törölt felhasználó 2005. 11. 17. 20:11
Előzmény: #2223  Törölt felhasználó
#2224
Én nem akarok belekeveredni a vitátokba(, mert nincs Rábám és nem is lesz, amíg nem látom funda és tech. szinten a fordulatot) , de abban igaza van momentumtrader-nek, hogy nem kell megelőlegezni a jó eredményt(, mert már évek óta azt csinálja itt mindenki), hanem meg kell várni és akkor venni. Abban viszont neked van igazad, hogy 250-es dolcsinál meg felfutó rendeléseknél nyereséges lesz (lehet!). Majd kiderül, ha az lesz, veszek.
Tény : évek óta eső trendben van!!!
Törölt felhasználó 2005. 11. 17. 19:57
Előzmény: #2217  Törölt felhasználó
#2223
momentumtrader
Rég olvastam ekkora baromságot:)))
Neked mi a szakmád?
Mióta tőzsdézel?
USD 250 nél ha éves szinten nézzük a Rába extra nyeriben van!!!
Amúgy a beírások nem hiszem, hogy azt a célt szolgálják, hogy hallgassanak rám.
Ez egy fórum!!
Tudod ?
Egy hordó.
Én, pedig adom, veszem.
Az elmúlt időszakban örült nagy bukta, (nem csak Rábának köszönhetően) de a Rábát újra vesszük.

P.lama
dmz 2005. 11. 17. 19:55
Előzmény: #2217  Törölt felhasználó
#2222
Itt megállt az idő.
.
.
Ha valaki néhány évet visszaolvas ebben a fórumban (határozottan nem éri meg), akkor a dollárból és az üzemi tevékenységben megkezdődött fordulatból minden oldalra jutott legalább egy, összesen talán száz alkalommal.
.
A téma nyitója szerint még mindig "jó" a cég. A cég lehet (bár erről sem vagyok meggyőződve, mivel szépséghiba, hogy tartósan veszteséges ), csak részvényesnek lenni nem az. Főleg ha ránéz valaki egy három éves BUX grafikonra.
zborde
zborde 2005. 11. 17. 16:46
Előzmény: #2220  Törölt felhasználó
#2221
Ki az aki ennyire veszi/adja 625-ön?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók