Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
oszlopos 2005. 11. 22. 14:54
Előzmény: #2259  Törölt felhasználó
#2260
A rába ma at USA piacon/és minden USD elszámolású piacon/ 10%-kal versenyképesebb, mint fél éve. EU-ban 5%-kal. A kérdés a tatrtóssága a forint gyengélkedésének. Mindenki vár egy 260-270-es Ft-ot...a Rába akkor, ha a fedezeti ügyleteket jól tudja zárni, átmegy pénznyomdába...De a lényeg a versenyképesség...
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 14:17
Előzmény: #2258  zborde
#2259
És gyakorlatilag csak egy eladó volt.
zborde
zborde 2005. 11. 22. 14:00
Előzmény: #2257  Törölt felhasználó
#2258
118.000db
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 13:47
Előzmény: #2253  oszlopos
#2257
Azért a deviza mellett más okok is erősít(het)ik a részvény árfolyamot, nem? Vagy a cég méretéhez és költségeihez képest túl kevés a megrendelés?! Az esetleges orosz vám felfüggesztése, Suzuki, honvédség, stb., elég szélesnek tűnik a paletta, ahonnan jelentős pénzek áramolhatnak be. Én jobban hiszek benne, mint a Nabiban, a Rábánál több a lehetőség a talpon maradáshoz.
Szerintem is valakinek kellett a pénz és piacra öntögette a pakkját. Kis forgalmú papírról lévén szó, ez a művelet jelentősen meglátszott az árfolyamon.
A remény hal meg utoljára......... (csak előtte a pénzünk fogy el)
allergia 2005. 11. 22. 13:45
Előzmény: #2254  zborde
#2256
bármelyikőtöknek van valamilyen ötlete, hogy hogyan tünhetne el a Rába üzemi vesztesége? mert addig felesleges vele foglalkozni, még ilyen áron is...
zborde
zborde 2005. 11. 22. 13:44
Előzmény: #2254  zborde
#2255
101.000db
Ha most nem esik el a 600 akkor soha
zborde
zborde 2005. 11. 22. 13:43
Előzmény: #2253  oszlopos
#2254
Szerintem ennél most is többet ér.
oszlopos 2005. 11. 22. 13:18
Előzmény: #2251  Törölt felhasználó
#2253
ez az öntés nagyon olyan, mintha egy pakk utolsó darabjai kellnének el...217-es dollár/forint...a Nabi a devizába halt bele, valszeg a Rábának is ez lett volna a sorsa, de a gyenge forint-erős dollár megmentheti. Ha megmenekül, ennél többet fog érni....
zborde
zborde 2005. 11. 22. 13:16
Előzmény: #2251  Törölt felhasználó
#2252
A 600-on úgy tűnik van érdeklődés.
A forgalom 88.000db.
Elég figyelemreméltó
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 12:28
Előzmény: #2249  Törölt felhasználó
#2251
UFA, kösz a infót, még akkor is, ha nem pontos. Bízzunk abban, hogy jár-kel ezen az oldalon CIB-es bróker is.
Én azt hiszem, ennek a Rába futóműnek (azaz részvény árfolyam) nagy a fordulási sugara (emelkedés).
zborde
zborde 2005. 11. 22. 11:45
Előzmény: #2248  Törölt felhasználó
#2250
Flash,

nagyon találó a hasonlatod.
Habár nem tenger és levegővel, de hasonló gondolatok támadtak bennem is a Q3 veszetség láttána. Az szép, hogy csökken az üzemi vezsteség (én jobbra számítottam 300alattira) és az EBITDA már mutat is valamit, de a negyedéves veszteség sok(k) volt nekem.

Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 11:30
Előzmény: #2243  Törölt felhasználó
#2249
Hogy minek a rövidítése a CIB? Hát ez jó kérdés, ezt pontosan én sem tudom... Közép Európai Nemzetközi Bank (erre passzolna leginkább a CIB angol rövidítés) vagy mifene néven hozták létre még az átkosban, amolyan off shore bankként működött... Érdekes jószág volt annak idején az egyszintű bankrendszerben... de most így fejből csak ennyi derend tanulmányaimból
(te jó ég hogy felejtek!!)
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 11:26
Előzmény: #2246  zborde
#2248
Hi

A jó hír az, hogy talán csak egy komoly eladó van; A rossz hír pedig, hogy egyetlen komoly vevő sincs...

Mostanában kezdem ezt a Rábás dolgot úgy látni, mint valakit, aki a tenger fenekéről úszik felfelé és bár eddig sokan örömmel nézték/néztük, hogy milyen sokat is haladt már, de mivel még mindig sok száz méter (millió Ft veszteség) van fölfelé egyre inkább elkerülhetetlenné válik elgondolkozni azon, hogy mi van ha elfogy a levegő... :-(

Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 11:26
#2247
Köszi az infot.
Hónapokkal ezelőtt a "felfutásban" bevásároltam a papírból, mert reálisnak tartottam (és jelenleg is tartom) a jó teljesítést. A fundamentális okokat nem részletezem, kellően ki lettek itt tárgyalva. Ezek után "kicsit" furcs a papír ilyen irányú vesszőfutása. Persze a háttérben folyó, nagyok között zajló pókerpartiba nem láthatunk bele, de az biztos, hogy sok 700 Ft feletti sávban vásárolt, még bent ülő kisrészvényesnek elkezd remegni a keze és fogyni a türelme ilyen árfolyamon. Én személy szerint inkább a fundamentumokra hallgatok és várom a szebb jövőt.........
zborde
zborde 2005. 11. 22. 11:15
Előzmény: #2245  zborde
#2246
Viszont úgy tűnik, hogy egyetlen komoly eladó van.
(Persze az is elég, he neki van/volt a legtöbbje :-(

zborde
zborde 2005. 11. 22. 11:08
Előzmény: #2244  Törölt felhasználó
#2245
Egy Cyprusi bejegyzésű cégről volt nemrégen szó (a fórumban valahol megvan), de annak már el kellett fogynia.

Ez valami más lehet.
Mindenesetre ha maradt a CIB-nek egy 50.000-es csomagja és az a célja hogy leverje az árfolyamot, akkor 500-ig most megküldheti. Onnan mire visszatántorog ez a szerencsétlen papír ...

Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 10:56
#2244
Srácok! CIB-nél nem vezet senki számlát, akinek netán Rábája is van? :) Tud valaki valami közelebbit a CIB öntésről? Kiszáll valaki, vagy kb mekkora pakk eladásra kaphatott megbízást?
Mert fundamentálisan azért nem ilyen rossz a helyzet, mint amit az árfolyam mutat (szerintem).
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 10:51
Előzmény: #2241  Törölt felhasználó
#2243
Na, sikerült leküzdeni a Rábát is, úgy tűnik.
Szerintem, ha kiszállás van, nem egyre mélyebb árfolyamon megy, főleg, ha bank az illető. Sokkal inkább hasonlít ez a játék egy "kivéreztetéshez". Hogy azután mi következik...: ki, vég, fel... ki tudja?

Nem a Rábához tartozik a téma: a CIB minek a rövidítése, mit jelent? Tudja valaki?
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 10:37
#2242
Na pancserkém itt valami komoly gond lehet, ha így adják lehet hogy megborultak a fedezeti ügyleteken :).
Kéne nekik szólni, hogy vegyenek GM részvényt mert jó lesz :)
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 10:24
Előzmény: #2240  Törölt felhasználó
#2241
Természetesen ma is a CIB gyalázta meg a Rábát. Nem Tudom, hogy miért érdekük, hogy ilyen bénán adják, mint az elmúlt hónapokban, de én a felügyelet helyében utánanéznék az okoknak. Már rég el tudták volna adni a teljes csomagjukat de ők mindíg akkor ütnek amikor az árfolyam a legérzékenyebb rá. Mindent összevetve, ha egy normális befektető ki akar szállni egy papírból az nem így teszi, mert ők valamilyen okból -saját részvénycsomagjuknak is ártva- nagyon nem akarják, hogy az árfolyam felfelé menjen. Dudus

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók