Topiknyitó: forest_30 2007. 04. 03. 10:24

Mtelekom  

Ujra motiváció van a paperban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mage hétfő, 11:57
Előzmény: #262938  philosopher
#262940
Szerintem se 90%-nál, se 75%-nál kell ajánlatott tenni: "(1) A céltársaságban, előzetesen – a Felügyelet által jóváhagyott – nyilvános vételi ajánlatot kell tenni
a) a huszonöt százalékot meghaladó mértékű befolyásszerzéshez, ha a befolyást szerző részvényesen kívül senki sem rendelkezik a szavazati jogok tíz százalékát meghaladó befolyással, vagy
b) a harminchárom százalékot meghaladó mértékű befolyásszerzéshez."
mage hétfő, 11:51
Előzmény: #262922  SBob
#262939
Ez olyasmi ebbe a topikban, mint a fidesznél Soros, minden mögött ő dereng fel. Egyébként honnan jön, hogy az erste vásárolja a részvényeket amit a sajátrészvény vásárláskor ő add el a mtelekomnak? 
philosopher
philosopher hétfő, 11:46
Előzmény: #262936  harding
#262938
Már 75% elérése esetén is jönnie kell egy nyilvános vételi ajánlatnak. De még az is pár év. És szerintem is csökkenhet az srv súlya a jövőben ilyen árfolyamszinten.
qw12qw hétfő, 11:46
Előzmény: #262936  harding
#262937
Számomra teljesen érthetetlen: évekig volt 400 ft körül, egy 600-650-es ajánlattal egyben megvehették volna az egészet.
harding
harding hétfő, 11:09
Előzmény: #262934  rudihamp
#262936
A 90% elérése 8-10 év, ha megtartják az éves 20m db-os srv vásárlásokat... De van esélye, hogy ilyen szűk közkézhányadnál nem fogja megérni a cégnek az srv folytatása egy határon túl... szóval benne van a pakliban az is, h soha nem éri el a DT a 90%-ot.
Ishar
Ishar hétfő, 10:45
Előzmény: #262927  signal2
#262935
"Tegyük hozzá, hogy a saját töke feletti srv azonnal részvényesi érték romboló, tehát ha vége az srv-nek egy nagyobb korrekció kinéz." --- Sebaj, valamibe bele kell tolni az osztalékot is. Szeptemberig mehetne is egy kis lecsorgás....
rudihamp hétfő, 10:38
Előzmény: #262933  harding
#262934
Azért  a  longosoknak  lassan  azt  is  nézni  kell  mikor  éri  el  a  DT  hányad  a 90 %-ot,  ahol  kötelező  vételi  ajánlatot  kell  tenniük.  Van  még pár év,  addig  sok  szép  emelekedést mindenkinek.  
harding
harding hétfő, 10:28
Előzmény: #262932  signal2
#262933
Az srv a részvényesi juttatas egy formája. Mivel keresletet támaszt, így árfolyamot emel.
A tankönyvi tételek azt mondják, hogy pont ugyanannyit emel a részvényáron, mint amennyit a magasabb osztalék várakozása okozna. De ugye ez elmélet... és számtalan tényező befolyásolja: mint például a piaci körülmények, vagy a közkézhányad mértéke.
.
Korrekció lesz, ez nem kérdés. Csak a mikor és mekkora a kérdés.
signal2
signal2 hétfő, 10:20
Előzmény: #262930  harding
#262932
Jelenleg az ún. kereslet leginkább magától a cégtöl érkezik. A papír a 10 éves állampapírhoz nézik leginkább, a kamatcsökkentés most csa kannak a csökkentését fogja követni. Nem mondom, hogy brutálisan túlértékelt, de párszáz forinttal biztos. Sok növekedési potenciál pedig nincs a cégben árbevétel soron. A nyereségét elnézve pedig nem csoálkoznék, ha az új kormány ismét fejöstehent látna benne. 2029-töl pedig ismét jönnek a frekvenciapályázatok, ott viszsaeshet a részvényesi javasdalmazás. Márpedig a fair value-nak ezt tartalmaznia kell.
harding
harding hétfő, 10:06
Előzmény: #262930  harding
#262931
Ja bocs, ez meg lemaradt:
Természetesen lesz korrekció, és kell is lennie. Ebben egyetértek. A részvény fair árában és az srv árazásában nem.
.
Magam részéről azt az elvet vallom, hogy ameddig egy cégnek megéri a saját részvényeit vásárolni, addig kisbefektetőként valószínűleg nekünk is megéri gyűjtögetni.
harding
harding hétfő, 10:01
Előzmény: #262927  signal2
#262930
Ez az állítás szerintem hibás, megcsak nem is tankönyvi. 
Ha a többség úgy gondolná, hogy túlértékelt a részvény, akkor szerintem több eladó lenne ATH környékén. Mivel továbbra is keresleti piac van, így azt gondolom, hogy vagy fair árnál vagyunk, vagy további emelkedésre vár a piac. Plàne, hogy éppen most (kedden) kényszerül majd az MNB-nk kamatcsökkentésre, ami egyre vonzóbbá teszi majd a Telót is... a jól látható osztalékhozamával.
harding
harding hétfő, 09:50
Előzmény: #262928  SBob
#262929
Jaja, észrevettem én is.
Anúgy érdekes volt, ahogy az AI témát behozta ide  és hogy az mennyire haszontalannak tűnt ebben a formában. De emellett a TA-t meg hogy leszólta.
SBob hétfő, 09:28
Előzmény: #262926  harding
#262928
Mit szólsz hozzá, hogy a trollunk hogy elhallgatott? Esésben majd újra feléled...
signal2
signal2 hétfő, 09:22
Előzmény: #262926  harding
#262927
Tegyük hozzá, hogy a saját töke feletti srv azonnal részvényesi érték romboló, tehát ha vége az srv-nek egy nagyobb korrekció kinéz. 
harding
harding hétfő, 09:17
Előzmény: #262922  SBob
#262926
Ez jó felütés volt, így a pride hónap közepén.😉 Érzem a szeretet erejét!
Hajrá Erste, hajrá Teló, hajrá srácok, hajrá az ATH-ra!
SBob hétfő, 09:16
Előzmény: #262924  SBob
#262925
a 2756 Ft már megvolt :)
SBob hétfő, 09:09
#262924

2754ATH kapujában...
SBob hétfő, 09:05
#262923
2750 Ft nyitó
SBob hétfő, 08:52
Előzmény: #262920  kcs68
#262922
egy rugóra jár az agyunk. Lehet, hogy pszichológushoz kellene fordulnunk, mert már mindenben azt látjuk, hogy az ERSTE van a háttérben... :)
SBob hétfő, 08:50
#262921
" a Társaság 2026. június 19-én a Budapesti Értéktőzsdén napi kereskedés keretében 330.000 darab Magyar Telekom törzsrészvényt (HU0000073507) vásárolt 2751,79 forint/darab átlagáron"
Az eddigi legmagasabb áron vett csomag, aminek legnagyobb részét nyilván a záróban vették meg. Viszont ennek a mennyiségnek a háromszorosát valaki megvette 2754 Ft-os árfolyamon. Persze nem kizárt, hogy azt is ezen program keretében, csak még át kell adni.

Topik gazda

forest_30
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek