Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 10. 23. 17:14
Előzmény: #79778  Shortelek
#79780
A tüzes trón csak kitaláció, nem volt ilyen.
Törölt felhasználó 2019. 10. 23. 17:14
Előzmény: #79777  Bekre_Pal
#79779
Egyértelműen székely volt. Keresztes hadjárat vezetését vállalta el, a mi korunkból nehezebben érthető hogy annak idején ez mit jelentett az embereknek, ugye istenért mentek harcolni és meghalni, tehát a kortársak szemében kvázi bátor hősök voltak, akik bűnbocsánatot kaptak és szent küldetést teljesítettek, tehát mindenkinek támogatnia és segítenie kellett őket. Na most ehhez képest a nemesség már eleve akadályozta, hogy felvegyék a keresztet, több esetben erőszakkal vitték vissza a jobbágyaikat, még később meg megtámadták őket, tehát kvázi bűnözőkként viselkedtek. Dózsa ennek ellenére aránylag rendezetten vezette őket délre, az első nagyobb összecsapás Apátfalvánál pedig úgy kezdődött, hogy a nemesi sereg verte szét az ő előhadát. Érthető, hogy begorombult. A csanádi kegyetlen kivégzéseknek pedig megvolt az előzménye már a másik oldalról, ugyanis a Mezőtúrnál korábban elfogott kereszteseket az urak karóba húzták, vélhetően erről Dózsa már ekkor értesült. Én úgy látom, hogy ő becsülettel próbálta teljesíteni azt a feladatot amivel megbízták, ha békén hagyják, akkor valószínűleg át is mentek volna a török területre (az mondjuk már más kérdés, hogy a török reguláris hadsereg valószínűleg szétverte volna őket).
Shortelek 2019. 10. 23. 16:49
Előzmény: #79774  kiegyezo
#79778
Teljesen jó ötlet viszont én azzal egészíteném ki, hogy tüzes trónra kell ültetni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 10. 23. 16:41
Előzmény: #79776  Törölt felhasználó
#79777
én is kedvelem a történelmet, de az ő történetének más részei is megragadták a figyelmemet, például az a helyzet amibe akkor került amikor a nemesek kiszálltak a keresztes buliból és nagyjából ugye nehezen menedzselhető helyzetben (vö. szarban) hagyták. azt nem tudom, mennyire székely, hajlamos vagyok a verne gyula, bach jános sebestyén, károly róbert meg hasonló magyarítások közé besorolni azt hogy dózsa györgy, de könnyen tévedhetek.
Törölt felhasználó 2019. 10. 23. 15:10
Előzmény: #79775  Bekre_Pal
#79776
Dózsa Györgynek hívták, székely volt és a nándorfehérvári várőrség lovastisztje, aki párviadalban győzött le egy híres török tisztet. E tettéért Budára hívták, hogy megjutalmazzák és ha már ott volt, kapóra jött, mivel az urak közül senki sem vállalta a keresztes had vezetését, így rá lehetett lőcsölni a posztot. Becsületesen csinálta és elindult a sereggel dél felé a török ellen és csak akkor fordult az urak ellen, amikor azok megtámadták a különböző parasztseregeket, tehát a vérontást nem ő kezdte.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 10. 23. 14:10
Előzmény: #79774  kiegyezo
#79775

egy olyan meleg sapit mondjuk kaphatna mint gheorghieu doja
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/10/23/411dozsa2.jpg
kiegyezo 2019. 10. 23. 13:12
#79774
A 24.hu-n azt mondja Vajda Mihály filozófus, hogy lehet, hogy Orbánt meg kellene koronázni, és akkor megnyugodna. Én ezt nem tartom jó ötletnek, sőőőt.
.
Viszont eszembe jutott valami, ami méltó lenne hozzá, boldoggá tenné, és szerintem még az ellenfelei/ellenségei/gyűlölői nagy része sem sajnálná tőle. Az új Puskásban neki kellene az első kezdőrúgást elvégeznie, címeres  mezben. Nincsen szmájli. 
euler 2019. 10. 23. 12:30
Előzmény: #79769  Peterbond
#79773

"Viszont meglepoen kompromisszum kepesebb lett a Fidesz es Orban maga is."
.
Kétlem!
A szavakban kifejezett kompromisszumképesség Orbánnál semmit nem jelent. Kétszínű, jogtipró magatartását a hatalom megtartása érdekében már számtalanszor bizonyította. A párt se jobb, mert
a fidesz ennek a hatalmi tébolynak a kiszolgálója, a demokratikus háttér látszólagos biztosítója.
Nem olyan régen volt a kongresszusuk. Még az un. kommunista pártkongresszusok is jobban adtak a látszatra: főtitkár elvtárs értékelője, látszólagos értékelő vita, változtatási javaslatok, többes jelölés stb.
Orbán először akkor szólalt meg amikor már egyedüli jelöltként 98 %-kal (!) megválasztották, és amiket mondott... szégyen.
Karácsony most kompromisszumképesebbnek látszik, mint a parlamenti ellenzék.
Nem tudom melyik a jobb.
Törölt felhasználó 2019. 10. 23. 12:09
Előzmény: #79769  Peterbond
#79772
"Ezen valtoztatni nem nagyon latom hogy lehet. A bizonytalanok megnyerese volt most is az ellenzek sikerenek titka."
Az értelmes és tisztességes emberek elkényelmesedtek illetve feladták, hogy úgyis reménytelen a dolog. Nem az, fel kell venni a kesztyűt és a szemükbe kell mondani, hogy hazugság, amit állítanak. Én egy ideje ezt teszem már a környezetemben, volt sok összeveszésem belőle, de azt is láttam, hogy páran elgondolkoztak a dolgokon, így nem reménytelen az ügy.
Törölt felhasználó 2019. 10. 23. 12:05
Előzmény: #79769  Peterbond
#79771
"Viszont meglepoen kompromisszum kepesebb lett a Fidesz es Orban maga is. Ha mar csak ezt sikerult elerni es par tobb tizmilliardos ertelmetlen projektet megallitani mar az is siker."
Ez még csak szóbeli kompromisszum-képesség, várd meg a tetteket ("ne arra figyeljenek, amit mondok").
Törölt felhasználó 2019. 10. 23. 12:04
Előzmény: #79762  pampa
#79770
Te mit is szoktál csinálni? Beírsz valamilyen állítást mindenféle bizonyíték nélkül, amikor más megcáfolja, akkor az szerinted kötekedés, elvonulsz (a saját topicodból kitiltod az illetőt), majd egy idő után újra előjössz a korábban már megcáfolt állításoddal, mint ha mi sem történt volna. A szokásos fideszes módszer ugye, ismételjük minél többször a valótlanságot és akkor elhiszik. Ez itt egyrészt nem megy, másrészt meg óhatatlanul magadra vonod azt, hogy ugyanabban a témában tizedszer már nem fog senki veled vitatkozni, egyszerűen beírjuk, hogy megint hazudsz, oszt jó napot. Ha megsértődsz az a te bajod, vonulj vissza a saját topicodba és írogasd ott a valótlanságaidat.
Peterbond 2019. 10. 23. 11:52
Előzmény: #79767  signal2
#79769
En ebbol is azt latom amit itt a forumon is. Hosszu evek kemeny propaganda es munkaja folytan a Fidesz kialakitott egy bazist ami szibte vak hittel szavaz ra fuggetlenul hogy mi tortenik. Derulhet ki barmi ( korrupcios vagy mas botrany ), tehet akar 180 fokos fordulatot egy het alatt egy egy temaban akkor is megmagyarazza.
.
Ezen valtoztatni nem nagyon latom hogy lehet. A bizonytalanok megnyerese volt most is az ellenzek sikerenek titka. De ebben szerintem benne van azon protest szavazok is akik senki re se szavaztak es nem kovettek a politikat eddig de most felhaborodtak a Fidesz hirt kapott ugyein. De ez nem lesz mar igy a kovetkezo valasztaskor.
 .
Viszont meglepoen kompromisszum kepesebb lett a Fidesz es Orban maga is. Ha mar csak ezt sikerult elerni es par tobb tizmilliardos ertelmetlen projektet megallitani mar az is siker.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 10. 23. 09:27
Előzmény: #79765  euler
#79768
Ha jól értem azt hogy csigavér, viktorunk nagyobbat tarolt volna mint valaha amennyiben ez egy parlamenti választás lett volna. Vagyis nem csak a győrieknek van tikkjük.
signal2
signal2 2019. 10. 23. 09:23
Előzmény: #79765  euler
#79767
Ezek adatok, amelyek azt mutatják, hogy a fidesz bem gyengült egy fikarcnyit sem, ezért nem elkényelmesedni kell, hanem még keményebben dolgozni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 10. 23. 09:21
Előzmény: #79762  pampa
#79766
Helyette te nyomtad fel, házmester elvtárs.
euler 2019. 10. 23. 09:15
Előzmény: #79763  signal2
#79765

Ettől az értékelésnek szánt érthetetlen gánymunkától max el lehet bizonytalanodni.
Mit akart mondani a (névtelen) költő?
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 10. 23. 08:38
Előzmény: #79763  signal2
#79764
A fővárosban ellenzékbe kerülő fideszes politikuskj tényleg elbízták magukat.
signal2
signal2 2019. 10. 23. 08:12
#79763
Mielőtt ellenzéki politikusok nagyon elbíznák magukat:
https://m.hvg.hu/itthon/20191023_onkormanyzati_valasztasok_szamai_hallgat_a_mely?s=hk
pampa 2019. 10. 23. 07:35
Előzmény: #79759  -pny
#79762
Folyamatos kötekedő, sértő személyeskedés!
Tényleg nem lehet elérni, hogy a  beszélgetéssel, a felhozott témával foglalkozzon?
Elviselhetetlen a stílusa!
Idővel mindenkit el fog innen üldözni!
-pny
-pny 2019. 10. 22. 22:48
Előzmény: #79760  rockmaster
#79761
És tényleg elkullogott...

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek