Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:59
Előzmény: #757  Törölt felhasználó
#760
Az a baj, hogy az ellenvélemények tengerében, egymás értelmeten gyömöszkölése után elfogynak illetve hiábavalónak tűnnek az érvek és akkor már tényleg csak a személyeskedés és az anyázás jön.
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:59
Előzmény: #758  Törölt felhasználó
#759
Első lépésként a pszichopatákat gyógykezelésnek kellene alávetni...
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:58
Előzmény: #756  Törölt felhasználó
#758
Ez mégiscsak egy gazdasági fórum. Szóval: mit is kellene csinálni, hogy jobb legyen a helyezet. Mit és milyen módon.
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:56
Előzmény: #756  Törölt felhasználó
#757
te tényleg beteg vagy, fordulj orvoshoz
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:54
Előzmény: #754  Törölt felhasználó
#756
simán. izennek nekik Tel-Avivból, osztjónapot! demszky "kipa" gábor meg majd maceszgombócot oszt az ingyenkonyhán - hát nem feltűnő?
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:52
Előzmény: #753  Törölt felhasználó
#755
Többek közt a rendőrségre vonatkozó rendőrségi törvényre
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:52
Előzmény: #752  Törölt felhasználó
#754
van tapasztalatuk benne...
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:51
Előzmény: #750  Törölt felhasználó
#753
egészen más törvényi kötelezettségei vannak egy magánembernek (állampolgárnak) és egy hivatalosan fellépő rendőrnek.

-tényleg nem kötözködés: melyik passzusra gondolsz? (az nyilvánvaló, hogy másak a kötelezettségek, node tételesen mit sértettek meg?)
bár szvsz jobb lenne inkább előrehozott választás kérdésében ténykedni...
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:49
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#752
S majd a ballibek mondják meg, hogy ki a jó (i.e. nekik megfelelő), szalonképes, mérsékelt konzervatív...
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:47
Előzmény: #749  Törölt felhasználó
#751
igét csak ultra tud osztani.
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:46
Előzmény: #745  Törölt felhasználó
#750
conqui,

úgy látszik képtelen vagy felfogni, hogy egészen más törvényi kötelezettségei vannak egy magánembernek (állampolgárnak) és egy hivatalosan fellépő rendőrnek. Neked fogalmad sincs a jogról, de sajnos a demokráciáról sem.

Természetesen bárkinek bármilyen - az enyémtől eltérő - véleménye lehet. Hogy egy másik topikot javasoltam udvariasan, annak a békesség az oka, és az, hogy megkíméljem magamat és másokat attól, hogy egy huszonéves nyikhaj fizetett bértopikoló idejöjjön és lefasisztázzon másokat, akik nem osztják az ő kormánypárti véleményét.
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:42
Előzmény: #747  Törölt felhasználó
#749
Én őszintén sajnálnám, ha nem írnál pénznyelő.
Miért csak az ultrák osszák az igét?
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:39
Előzmény: #745  Törölt felhasználó
#748
de a trend a mérsékelt konzervativizmus irányába mutat.

-na igen. röpke 20 év oder so, és lesz egy remek ellenzék/kormány :)

majd az idő mindent megold, mi? :)

ehhhh, nem lesz már itt rendes országépítés, amíg fletó a minelnöki székben ül...
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:34
#747
Vicces, ami itt megy.
AKS-ból szoci bértopicoló lett csak mert megpróbált a lehetõségekhez mérten objektíven hozzáállni egy kérdéshez és enm egyoldalúan. Belõlem is így lett szociimádó még az õsszel:)

De már tanultam belõle, és inkább nem írok. (most majd megírhatja erre valaki, hogy jól is teszem és akkor jól meg is mondta nekem én meg megígérem, hogy rettentõen cikiben érzem majd magam a monitor elõtt).
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:31
Előzmény: #744  Törölt felhasználó
#746
ugyan már... egyértelmű, hogy bizonyos műveltségi szint felett totál érthető, csak nincs meg a frissített kodeked a dekódoláshoz...
nekem viszont a kitüntetés-kodek kell... adnál linket, mikor kit tüntettek ki? én lemaradtam ott, hogy megpróbáltak lemondani. nem követtem sajnos az aftermath eseményeket. előre is thx.
(ja, és hasonlatod nagyon jópofa volt, bár ebben sem vagyok képben: pszichiátrián nem kell vizitdíjat fizetni? tuti? vagy csak neked nem kellett? jaaaj, te ez olyan jópofa humor :)

btw gyurcit miért nem mondatjuk már le? erre a kérdésre miért nem jött válasz? miért kell újra- és újravenni a rendőrattakot meg a többit, amikor a cél az lenne, hogy fecó távozzon? olyan bonyolult előrehozott választásokat kikövetelni? (ha vádaskodni akarnék, azt is megkérdezném: túlontúl beleillik a demokratikus játékszabályokba, hogy jogilag bevett módon döntsük meg a hazug pinokkió uralmát? netán büdös a "balos békejobb"? csakis a jobbosok menthetik meg az országot?)
na, akkor konkrétabban: ki hajlandó megmozgatni az ismerőseit, rokonait, stb.?
én igen...
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 20:13
Előzmény: #744  Törölt felhasználó
#745
"szerintem is nagyon jó ötlet, hogy nyissatok magatoknak egy topikot, s ott boldogítsátok a jónépet. Elbeszélgetnétek magatokban. AKS hozzászólásai egyébként gyakran annyira zavarosak, hogy neki egész biztosan nem kell majd vizitdíjat fizetnie."

Ebből a véleményedből egyértelműen látszik, hogy te és a hozzád hasonlók a demokráciát úgy próbálják elképzelni, hogy abban más véleményeknek a sajátotokon kívül nincs helye. Gratula.

"a rendőröket mi különböztette meg október 23-án, 1956 ötvenedik évfordulóján egy csürhehadtól"

Nos visszakérdezek: a "békés jobboldali tüntetőket" október 23-án mi különböztette meg a csürhehadtól?
Ami a rendőrség fellépését, - a politikai elit általad feltételezett, a szervezettel kapcsolatos hátsó szándékait illetően nem bonyolódom további vitába. Egyszerűen más a véleményem.

Mint már többször leírtam: ti a radikális ultrajobb hála istenek marginális szerepet játszotok a magyar belpolitikában. Jelentéktelenségetek miatt ezért hangos üvöltözéssel igyekeztek felhívni magatokra a figyelmet, ami ideig-óráig sikerül, de a trend a mérsékelt konzervativizmus irányába mutat.
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 19:56
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#744
conqui, AKS

szerintem is nagyon jó ötlet, hogy nyissatok magatoknak egy topikot, s ott boldogítsátok a jónépet. Elbeszélgetnétek magatokban. AKS hozzászólásai egyébként gyakran annyira zavarosak, hogy neki egész biztosan nem kell majd vizitdíjat fizetnie.

Egy-két megjegyzés:

- senkit nem szeretnék meggyőzni semmiről, ezen már rég túl vagyok, különösen nem ismeretlen bértopikolókat,
- a szeptemberi-októberi eseményekről nagyobbrészt személyes tapasztalataim vannak, elsősorban ezeknek hiszek,
- "szeptember 18-ról, ahol a tömeg akarta meglincselni a rendőröket" (conqui) - a tömeg senkit nem lincselt meg, alkalom lett volna rá bőven, sőt a rendőrök közül senki nem szenvedett maradandó sérülést,
- "a rendőrök október 23-i -án csupán visszaütöttek" (conqui) - első lépés a diktatúra felé,
- "fölösleges acsarkodni, és ez Yesterdaynek is szól" (AKS) - nem acsarkodtam senkire,
- "fejetlenség volt, nem volt tudatos a székház ostromakor tanúsított bénázás" (AKS) gondolom, ezzel azt akartad mondani, hogy a rendőrség szakmailag nem jól látta el a feladatát. De ha ez így van, akkor miért dicsérte meg és tüntette ki a kormány a rendőrség vezetőit? Csak egy magyarázat lehet, pont a kormány adott utasítást ilyen magatartásra a rendőrségnek, akik kockáztatták azt is, hogy beáldozzák a rendőrkollégáikat. Vagy csak én hallottam azt a rádióbeszélgetést, amelyben az MTV-ét védő rendőparancsnok kérve könyörög a kollégáinak, hogy küldjenek segítséget, de ők közlik, hogy tartsanak ki mindenáron, segítséget pedig nem küldenek, miközben a szomszédos utcában kész rendőrhadsereg áll bevetésre készen, de mégsem tesznek semmit...
- "a rendőr is csak ember" - most poén lenne azt írnom, hogy nem, pedig így gondolom, csakhogy ez félreérthető. A hivatalosan fellépő rendőr nem magánember, hanem hivatalos személy, TÖRVÉNYI KÖTELEZETTSÉGEKKEL - ez különbözteti meg a magánembertől. A rendőr nem állhat bosszút, nem rúghat bele földön fekvő magatehetetlen emberbe (még akkor sem, ha az esetleg korábban utcakövet hajigált felé), nem lőhet ki szemmagasságban lövedéket, nem vehet fel símaszkot, nem használhat meg nem engedett testi fenyítő eszközöket (viperát), nem veheti le az azonosító jelvényét (még akkor sem, ha erre utasítást kap), nem lehet brutális, bosszúálló stb. Pontosabban ezek közül mindent megtehet, de egy demokráciában ennek JOGI KÖVETKEZMÉNYE van. Nálunk pedig mindezek után még kitüntetik. Őszintén: a rendőröket mi különböztette meg október 23-án, 1956 ötvenedik évfordulóján egy csürhehadtól? Sem formailag, sem tartalmilag semmi nem utalt arra, hogy hivatalos rendőri fellépés történik.
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 19:41
Előzmény: #737  Törölt felhasználó
#743
na de most komolyan:
Watson miért lenne bértopikoló? (gondolom, Konkvival azért sorolod egy helyen...)
ráadásul valszeg Konki sem az, de ez már lényegtelen... egyeseknek minden, ami csak kicsit is 50% feletti valószínűségű (matekosok kevéért: 1/2 :), az már kb. 100%
ismertitek a viccet: szereted a halakat? / van akváriumod? (ha nem, akkor buzi vagy :)

tisztára elnőiesedett a világ, hogy minden sejtés tutiziher a "sejtő" szerint :)
bezzeg akinek tényleg jók a megérzései, nem akar ráhallgatni :)
akinek meg többnyire mellétrafálnak, az figyelmen kívül hagyja a "kudarcokat" ...hááááááát nem mondom...
Törölt felhasználó 2007. 03. 06. 19:26
Előzmény: #741  pampa
#742
valóban. alapvetően mindent kívülállóként vagy visszatekintve érdemes szemlélni. azaz időben és térben el kell távolodni az eseményektől. mind a tőzsdét mind a politikát így kell tekinteni
pampa 2007. 03. 06. 19:00
Előzmény: #740  Törölt felhasználó
#741
Mi lenne! A Török elnyomás 150 évig tartott azt is kibirta,hát ezt is kibírja valahogy.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek