Csakhogy már nem Orbánèk táncolnak nekik akik az orosz èrdekeket kèpviselik az unióban. Az orosz befolyás csökkenésèvel növekszik az ár is...... Kell a tulajdonrèsz? Fizzess többet! Magánvèlemèny
“ Csakis lefelé. Az sem számít, hogy egy hónappal közelebb az osztalék, az sem, hogy nőtt közben 317-l Ft-ra, és az sem, hogy jövő héten lezárul a NiS.” Ezek szerint holnap deal! Ugye?
Az olajár (és USD/HUF) esése a hazai védett ár kivezetése irányába hat, ami kedvező pénzügyileg a MOL-ra nézve, így az olajár esésére nem értem, miért esik a napokban a papír. Másrészt nem az olajár a mérvadó MOL eredmény szempontjából, hanem a finomítói marzsok.
Oke, de sz tudod , hogy ebben semmi szakmai nincsen , ahoz, hogy ertelmezhetö legyen a kérdés és a válasu, skillek, conektorok, es megfelelő kornyezeti spec kell.
A legfontosabb orosz olajfinomító Kelet- és Dél-Európában a bulgáriai Burgaszban található (Lukoil Neftohim Burgas - Wikipedia). Szerbiában az egyetlen finomító a pancsevói, amely a Gazprom érdekeltségébe tartozik (Naftna Industrija Srbije - Wikipedia). Az európai orosz finomítói vagyonok átalakuláson mennek keresztül.Szerbia
Pancsevói finomító (Pančevo): A szerb állami olajcég, a NIS (Naftna Industrija Srbije) központi finomítója, amelynek többségi tulajdonosa a Gazprom és a Gazprom Neft. A finomító látja el a hazai üzemanyagigény nagy részét. [1, 2]
Európai Unió
Bulgária - Burgasz (Lukoil Neftohim Burgas): A Balkán legnagyobb finomítója, amelynek tulajdonosa a svájci székhelyű Litasco (a Lukoil leányvállalata). Éves kapacitása eléri a 8-10 millió tonnát. A tulajdonosváltási folyamatok részeként a létesítményt értékesítési és állami átvételi eljárások érintik. [1, 2, 3, 4]
Románia - Ploiești (Petrotel Lukoil): A Lukoil leányvállalata által üzemeltetett finomító kapacitása kb. 2,4 millió tonna/év. Az amerikai és európai szankciók miatt ez az egység is értékesítési folyamat alatt áll. [1, 2]
Németország - Schwedt és mások (Rosznyefty): A Rosznyefty többségi tulajdonnal rendelkezett több németországi finomítóban is (pl. PCK Schwedt), azonban a német kormány a szankciók hatására vagyonkezelés alá vonta ezeket a létesítményeket. [1]
A tulajdonosi és üzemeltetői struktúrák átrendeződése folyamatos az orosz tulajdonú olajipari cégekre kivetett nemzetközi korlátozások miatt.
MOLly tulajok topikja
Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.