Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CirmosBearci 2026. 06. 17. 14:36
Előzmény: #402195  Balin2020
#402200
Nekem is van egy sajátos kereskedési stratégiám.
Én ha esik, akkor a kövek alá bújok. Ez mindig bejön. 
ALANFED
ALANFED 2026. 06. 17. 14:27
Előzmény: #402198  tmike
#402199
tmike 2026. 06. 17. 13:17
Előzmény: #402197  Csaba75
#402198
Ha az oroszok többet kérnek én bevasalnám a szerbeken mikor megveszik az 5%-ot. Végül is nekik a legfontosabb hogy működjön a finomító. 
Csaba75 2026. 06. 17. 13:04
Előzmény: #402188  Researcher
#402197
Csakhogy már nem Orbánèk táncolnak nekik akik az orosz èrdekeket kèpviselik az unióban.
Az orosz befolyás csökkenésèvel növekszik az ár is......
Kell a tulajdonrèsz? Fizzess többet!
Magánvèlemèny
Fishy 2026. 06. 17. 12:36
Előzmény: #402195  Balin2020
#402196
“ Csakis lefelé. Az sem számít, hogy egy hónappal közelebb az osztalék, az sem, hogy nőtt közben 317-l Ft-ra, és az sem, hogy jövő héten lezárul a NiS.” Ezek szerint holnap deal! Ugye?
Balin2020
Balin2020 2026. 06. 17. 12:03
Előzmény: #402194  ragasz
#402195
Nem tudsz ezzel mit tenni. Így működik a piac. Alkalmazd a saját stratégiád, és annak megfelelően kezeld a befektetésed. Ez a járható út 
ragasz 2026. 06. 17. 11:46
#402194
Az olajár (és USD/HUF) esése a hazai védett ár kivezetése irányába hat, ami kedvező pénzügyileg a MOL-ra nézve, így az olajár esésére nem értem, miért esik a napokban a papír. Másrészt nem az olajár a mérvadó MOL eredmény szempontjából, hanem a finomítói marzsok.
Uhura 2026. 06. 17. 11:02
Előzmény: #402173  Csaba75
#402192
Oke, de sz tudod , hogy ebben semmi szakmai nincsen , ahoz, hogy ertelmezhetö legyen a kérdés és a válasu, skillek, conektorok, es megfelelő kornyezeti spec kell. 
Lili 2026. 06. 17. 10:55
#402191
Az OFAC július 1-jéig meghosszabbítja a MOL engedélyét a NIS felvásárlására vonatkozó tárgyalásokra.   https://rts.rs/vesti/ekonomija/5974938/ofak-mol-pregovori-licenca.html       
zotlan 2026. 06. 17. 10:48
#402190

Ahogy látom lényegében már csak a Szerb finomító van orosz tulajdonban
A "testvéreknél". De tényleg eladják akkor teljesen kiszorultak Európából?
zotlan 2026. 06. 17. 10:46
#402189
A legfontosabb orosz olajfinomító Kelet- és Dél-Európában a bulgáriai Burgaszban található (Lukoil Neftohim Burgas - Wikipedia). Szerbiában az egyetlen finomító a pancsevói, amely a Gazprom érdekeltségébe tartozik (Naftna Industrija Srbije - Wikipedia). Az európai orosz finomítói vagyonok átalakuláson mennek keresztül.Szerbia
  • Pancsevói finomító (Pančevo): A szerb állami olajcég, a NIS (Naftna Industrija Srbije) központi finomítója, amelynek többségi tulajdonosa a Gazprom és a Gazprom Neft. A finomító látja el a hazai üzemanyagigény nagy részét. [1, 2]
Európai Unió
  • Bulgária - Burgasz (Lukoil Neftohim Burgas): A Balkán legnagyobb finomítója, amelynek tulajdonosa a svájci székhelyű Litasco (a Lukoil leányvállalata). Éves kapacitása eléri a 8-10 millió tonnát. A tulajdonosváltási folyamatok részeként a létesítményt értékesítési és állami átvételi eljárások érintik. [1, 2, 3, 4]
  • Románia - Ploiești (Petrotel Lukoil): A Lukoil leányvállalata által üzemeltetett finomító kapacitása kb. 2,4 millió tonna/év. Az amerikai és európai szankciók miatt ez az egység is értékesítési folyamat alatt áll. [1, 2]
  • Németország - Schwedt és mások (Rosznyefty): A Rosznyefty többségi tulajdonnal rendelkezett több németországi finomítóban is (pl. PCK Schwedt), azonban a német kormány a szankciók hatására vagyonkezelés alá vonta ezeket a létesítményeket. [1]
A tulajdonosi és üzemeltetői struktúrák átrendeződése folyamatos az orosz tulajdonú olajipari cégekre kivetett nemzetközi korlátozások miatt.
Researcher
Researcher 2026. 06. 17. 10:33
Előzmény: #402187  Csaba75
#402188
Csak ezt mondhatták volna már az elején. Üzletben amúgy meg nincs barátság. Ja és vegyük meg tőlük az olajat is. Legyen win-win helyzet....
Csaba75 2026. 06. 17. 10:28
#402187
Szinte biztos hogy ruszkik több pènz akarnak nem is ők lennènek azok ha nem így lenne...
zotlan 2026. 06. 17. 10:11
Előzmény: #402185  Ilconop
#402186

Teljesen lényegtelen, hiszen ez csak azért van, mert az oroszok nem mondtak még igent.
wtcsab 2026. 06. 17. 09:26
#402184
valamelyik magyar oldal megerősíthetno az ofac döntést, ha már a mol nem...
Kisjanos56 2026. 06. 17. 09:23
#402183
3840
xy2003 2026. 06. 17. 09:22
Előzmény: #402179  xy2003
#402182
és akkor most még el is tűnik az árjegyző,mocskos manipulátorok:)
xy2003 2026. 06. 17. 09:15
Előzmény: #402180  Kisjanos56
#402181
pedig tuti valaki betette mert itt olvastam.

friss hírek További hírek