Nézzük mit vesz meg a Mol a NIS-sel: Szerbia egyetlen olajfinomítója 4,8 millió tonna kapacitással, a szerb piac 80%-át jelenti. HIP Petrohemia petrolkémiai társaság 90%-a, pancsovai, cserépaljai, eleméri üzemek. Külföldi érdekeltségek: romániai, bosznia-hercegovinai, angolai kutatások. Kis kereskedelmi egységek: 400 benzinkút a térségben, (Bosznia, Románia, Bulgária.) Áramkereskedési érdekeltségek: szerb, boszniai, montenegroi, román, szlovén, magyar piacokon aktív. Szerintem nem rossz. Két oldalról jó az akvi. Egyrészt termelési, gyártási működési szinergiák kihasználása, másrészt költség oldalon működési költség optimalizálása. Harmadrészt ez esetben1+1+1+1 nem egyenlő 4-gyel, hanem többel. Magyar, szlovák, horvát, szerb piacok összefogása és persze mindez pozíció erősítő hatás, és további utakat is megnyithat a terjeszkedés felé. Nagyon adná magát mindezen folyamatok beindulása. És mindezekhez képest még mindig brutálisan alulértékelt a papír, tehát van tere a jó hírek, jó folyamatok jó hatásainak beépülésére az árfolyamba.
Előző záró 3838 nyitó 3858 real 3876 forg 255 millió. A tegnapi nap megjelenő kedvező hírek a vételárròl nyomja fel az árat.Usa bólintás után megugrik az árfolyam!
Legalább még két ugrásra számítanék felfelé az árfolyamban. Egyrészt amikor validálódik a vételár, tehát a meg nem erősített hírek (1mrd usd) után kijön a tényadat, ami több, mint jó üzletet sejtet, tehát a várakozást (1,4mrd usd) jócskán veri pozitív értelemben. A másik, amikor az usa hivatal is valóban jóváhagyja a dealt. Mindezek újabb pozitív impulzusok lehetnek, erre számítok is.
Jó reggelt. Melyiktől vársz minősítést? Csak azért kérdem, mert 90%-a hiteltelen, a te véleményed szerint. Tudod, mikor voltak a 3000 környéki minősítések, szinte mindegyikre azt mondtad hiteltelenek. Izgalmas lesz látni, ha pozitív minősítést adnak, hogy lesznek a hiteltelenekből rögtön hiteles minősítések. :D
MOLly tulajok topikja
Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.