Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fatihszultan 2021. 04. 24. 15:21
Előzmény: #273237  OSZLOPOS
#273240
Sokszor az a gond az emberek nézőpontjával, hogy csak a maguk szemszögéből nézik a dolgokat. Pl.:"Olvasom, mennyi pénz megy a szuper állampapírban, esküsöm, nem értm. Ez a hazai lakossági befektetési ismeretek csődje." --> Nos, nekem is van. Egy átlag magyarhoz képest nem is kevés. Miért? Van házam, balatoni nyaralóm, lakásom, garázsok, 2 kiskamasz gyerek, akik 6 osztályos gimibe járnak és a többi és a többi. Tehát likvidnek kell lennem. Nem tudom, mikor kell 2-300e HUF, vagy 1-2M. Ha ez bankszámlán lenne, talán veszítenék is rajta. MÁP+ átlag 5%. Több részletben betéve, nagyon kevés veszteséggel - aktuális kamatperiódust figyelembe véve, inkább nyereséggel - tudok kp-t teremteni. Tehát megvan a likviditásom és még valami sörpénzt is kapok érte.
A másik, hogy az itt parkoló pénzt szoktam vásárlásokra fordítani. Én van úgy, hogy fél évig semmit sem csinálok (a brókerek rémálma vagyok). Aztán, ha látok egy lehetőséget, akkor veszek, vagy shortolok. A longban, ha kell éveket is ülök. Középtávú trendeket keresek. Én nem vagyok olyan ügyes, okos, mint fajtisztamagyar kolléga, hogy naponta pár vonal behúzogatásával megmondjam mivel lehet holnapra 2-300%-ot keresni. (Ebben legjobb ML)
Na, ezért tartok én is 8 számjegyű összeget MÁP+-ban. Persze ez változik.
paner-proli kollégának még egy megjegyzés a MOL-al kapcsolatban: én azt NYESZ számlára (tudod egyáltalán mi ez?) vettem, ahol elég sok zsé parkol. Sajnos itt limitáltak a befektetési lehetőségek. Előtte sok évig GSpark volt ebben a pénzben. 800 HUF körül kezdtem venni. Kb. 2-3 éve eladtam és vettem belőle Masterplastot 580-750 között. (Megnézheted az ottani topicok levelezését) Kiültem a Covid balhét. 
Sajnos gyarló vagyok én is, nem állom meg, hogy tanulatlan kollégának be ne írjam: a 2 NYESZ számlán (enyém és feleség, mielőtt nem értenéd, és még 2 TBSZ-en, a GSparkon és a Masterplaston kb. 18 évnyi magyar átlagfizetést realizáltam. Persze, ha ügyesen kereskedtem volna velük....
Törölt felhasználó 2021. 04. 24. 15:06
Előzmény: #273237  OSZLOPOS
#273239
Szép írás és sajnos igazad is lehet, 2800 körül terveztem a kiszállót, de lehet hogy nem lesz már meg rövidtávon.
mat93 2021. 04. 24. 15:06
#273238
Mikor van az osztalék kifizetésnek a forduló napja?
OSZLOPOS 2021. 04. 24. 14:54
#273237
Minél többet gondolkodok rajta, 2 dologra jutok.
1. a MOL veszteséges évben fizet 90-100 Ft osztalékot, elképzelhetetlen, hogy később ennél kevesebbet fizessen. Ergo 2000 Ft és alatta már a konzervatívok is beszállhatnak, állampapír helyett. Olvasom, mennyi pénz megy a szuper állampapírban, esküsöm, nem értm. Ez a hazai lakossági befektetési ismeretek csődje. Aki egy állampapírban elül 5 évet, MOL-ban is elülhet. Bizonyosan az éves valószínűsíthető 5% osztalék  mellé még egy szabad szemmel is jól látható árfolyamnyereség is társul. (külfödieknek a forint folyamatos értékvesztése miatt ez nem feltétlen pálya)
2.a MOL át fog szépen értékelődni közüzemi céggé. Egyrészt ezek az osztalékok megfogják, másrészt a politika fogságában került cég "elOpusosodik"...de jobb esetben is "elMatávosodik". A tulajoknak -alapítványoknak- nem lesz érdeke az árfolyam növekedése. Csak az osztalék szintje. Ugyanis az alapítványok nem adnak el részvényt/ most így tudjuk/. Ergó feszesen csapolni fogják a céget hol osztalékban, rosszabb esetben hol másban is....újabb Alapítvány, ilyenek.Ha kormányváltás lesz, ez még jobban felerősödik, több éhes szájat kell majd etetnie a MOL-nak.Ez pártállástól függetlenűl belátható, hogy így lesz.
Így azt gondolom, elindul egy átváltási folyamat, ahol a külföldiek szépen kiszállnak és a magyar konzervatív befektetők (alapok, cégek, lakosság) veszik át a helyüket. És a MOL nagyon hosszú időre beszorul a 2000-2500as ár környékére.A magasabb ár mellett sokkal több kifizetett osztalék is kell, hogy a szuperállampapírnak alternatívája legyen, róka fogta csuka helyzet. Az alapítványok költségei évről évre nőni fognak, így a MOL-nak is kutya kötelessége lesz a valós 5% körüli inflációval növelnie a osztalékot. Amennyit nőne a cég, annyival többet és többet kell majd osztalékba elfizetnie. Jó esetben cserébe az állam ad olyan támogatásokat és monopoliumokat, amivel a cég a növekedését fent tudja tartani. De ettől még jobban rákerül a politikai pecsét. Van egy leválthatatlan vezetés, akinek csak azt az igényt kell kielégítenie, hogy egy nagy embernek ne mondjon NEM-et, és van egy többségi tulajdonosi gárda, akiknek mindegy, mennyibe kerül a részvény. Magyarul senki nincs a döntéshozók között, aki érdeklt a magas részvényértékben.
Viszont: a sokkal alacsonyabb ár sem túl valószínű, védi a matek. 2000 körül csipegetés, lejjebb vétel. 3000 nem hiszem, hogy lesz önerőből a következő években.
fatihszultan 2021. 04. 24. 14:31
Előzmény: #273234  Törölt felhasználó
#273236
Hát a fajtiszta magyarokkal van egy kis gond. A főnökük.....Pár generációval ezelőtt az ősei még valahol Rajasthan-ban vándoroltak. Amivel nekem nincs is semmi gondom. Csak annyi, hogy pont ezek kérdőjelezik meg az én magyarságom?
pecaman
pecaman 2021. 04. 24. 14:29
#273235
Hamarosan nagyot kell hogy emelkedjünk!Ez a szint a szègyen kategória.
Törölt felhasználó 2021. 04. 24. 12:03
Előzmény: #273231  paneltomi
#273234
Annyit megtehetnél értünk ha már együtt vitatkozunk segíthetnél nekünk másodrendű, alsóbbrendű Magyarországon régóta élő magyarul beszélő állampolgároknak hogy szólsz mikor menni kell  a TSZ-be megint vinni a vagyont befelé. Mert akkor rákapcsolok hogy minél több jusson már nektek felsőbbrendű f@jtiszta magyaroknak :D
Istvan78 2021. 04. 24. 12:02
Előzmény: #273232  Törölt felhasználó
#273233
A kommunisták is hasonlót mondtak '49-ben az államosításkor, csak akkor az igazságosabb jövő miatt kell tenniük, amit. Mindig vannak magukat kiválasztottnak érzők, akik szerint csak ők képviselik a helyeset és erőszakkal rá akarják erőltetni az igazságukat a többiekre. Aztán a kommunizmusról is kiderült, hogy nem működik. 
Törölt felhasználó 2021. 04. 24. 11:50
Előzmény: #273231  paneltomi
#273232

Tisztázzuk ki a magyar mert itt mindenki magyar. Meg  vannak akik mindig különbnek kiáltják ( fityisz ) ki magukat hívhatjuk őket nyilasoknak. Vagy  ha arabok lennénk iszlám @llamnak. Ti ahogy fogalmaztok csak a saját érdekeiteket nézitek álszent barmok, ha véletlen találkozik a többi magyar érdeke a ti érdeketekkel akkor szerencséjük van :D
Elmehettek a fenébe ezzel a nemzeti dumával, csak arra jó hogy feljogosítsátok magatokat a lopás@a.
paneltomi 2021. 04. 24. 11:37
Előzmény: #273228  fatihszultan
#273231
 :) aranyos.
nem téeszesítés folyik, hanem a magyar jövő megmentése maguktól. persze hogy örjöngenek. én megértem.
farkasfu
farkasfu 2021. 04. 24. 11:20
Előzmény: #273227  Törölt felhasználó
#273230
már javítva👍
diomail 2021. 04. 24. 11:16
Előzmény: #273223  exley
#273229
#268712 Itt meg 2114 megfogta - ahogy akkor jósolta. (03.24.). De itt kevés nagybef. mozgatja egy jelenleg illikvid részvény árfolyamát. Nehéz megmondani mi lesz, technikailag csaknem lehetetlen. De biztos, hogy rövid-közép távon jelentős emelkedés nem lesz, legfeljebb némi felfelé korrekció egy nyilvánvalóan csökkenő trendben. Jelentős csökkenést (10% felettit) sem várok, az oszti megfogja. Az olajos cégek továbbra is szenvednek, néhány cég közel került a 2020. febr.-i nagy szakadás előtti árfolyamához, sajnos  az még odébb van a MOL-nak. 
fatihszultan 2021. 04. 24. 11:14
Előzmény: #273211  paneltomi
#273228
Na, már többször leírtam, hogy az ilyen alakok miatt nem szoktam ezekkel a topikokkal foglalkozni. Mikor kellett volna venni... Kisfiú, ez nem a mesekönyv. Utólag minden nap megmondom neked, hogy mit kellett volna csinálni. És nem csak a tőzsde világában.
Másrészt én nem kereskedek. 1993-ban kezdtem. (Nem fogom sorolni, hogy mit-mennyiért vettem, adtam. Ez az olyan kiskezdők szokása, mint te, aki várja a mindennapi dícséretet) Sokáig tradeltem, pörögtem sokat. Mára már kicsit meg is untam, más jobban érdekel. Inkább befektetek. Keressek 2-3-400%, ha 5 év alatt, az se baj. 
Az, hogy bukok 500K-t, bármikor benne van a tőzsdében. Hál Istennek, nem is vág földhöz, ezért is mondtam, hogy másik 500K-t beteszek, ha kell. De, ha bukok, az az én hülyeségem. Ami itt történt, ahhoz se az én, se a cég teljesítményének semmi köze. Ha valakinek 1949-ben államosították az üzletét Bp-n, akkor ő volt a hülye? Nyitott volna boltot Londonban, nem!!!! A zsidó meg mit panaszkodott Auswitz-ban? Miért nem New Yorkba született!!!
Szóval, az ilyen kis nyomorultak, mint te, küzdesz, hogy keress pár 10e HUF-ot (kereskedsz .-))) vagy mi, az engem nem érdekel. De, ha az értékrend a fejedben nincs rendben és azt próbálod meg rám kivetíteni, akkor menj oda, ahová gondolom...... 
Törölt felhasználó 2021. 04. 24. 11:14
Előzmény: #273225  farkasfu
#273227
Valami nem sikerült a hivatkozásokba nem jönnek be :D
farkasfu
farkasfu 2021. 04. 24. 11:14
Előzmény: #273225  farkasfu
#273226
Naposon még mindig nem dőlt el!
Óráson pedig minden rajta van a charton... :)
no comment!
https://invst.ly/ukoh5
https://invst.ly/ukohy
farkasfu
farkasfu 2021. 04. 24. 11:07
#273225
Naposon még mindig nem dőlt el!
Óráson pedig minden rajta van a charton... :)
no comment!
https://invst.ly/ukof
hhttps://invst.ly/ukofm
Törölt felhasználó 2021. 04. 24. 11:04
Előzmény: #273223  exley
#273224
Ebben azt írta nem fogja meg :D
exley 2021. 04. 24. 11:01
Előzmény: #273222  diomail
#273223
diomail 2021. 04. 24. 10:55
Előzmény: #273214  exley
#273222
Szerintem a nagybefektetők egy része szabadult a MOL-tól január (dec.?) óta. Januári csúcs óta 10% ereszkedés (korrekció, ahogy azt elhitették velünk) - ekkor alacsony forgalom mellett gyors emelkedés (300-600 k/nap forgalommal). 8% emelkedés után újra 1-1,5 M/nap zuhanás. Aztán újra, meg újra. A végén (ha 04.14. a vége) 2,67 M forgalom - nagy zakóval. itt kitárazott 1-2 nagybef. és mindig okosan várták, hogy fordul a rv (2200-nál, majd 2114-nél). Ők is TA alapján szórtak, elhitetve a kevés vevővel, hogy ezek a szintek megfogják az esést. De nagy vevő híján csak átmeneti és kis forgalmú emelkedések voltak. Remélem több nagybef. már nem önt. 
Törölt felhasználó 2021. 04. 24. 10:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#273221
Különben te se nagyon értesz a ta elemzéshez , hát én se, de azért valamit azért sikerült kivenni a pompi elemzéseiből, időtávokon elemez, rövidtávon szinte mindig igaza van,  ahogy növekszik az időtáv ta alapon nem lehet kitalálni egy alapítványi mutyit. Ezt azért már annyi tapasztalattal mint neked van már érteni kéne. Elég sokan elemeznek azzal a technikával amivel ő. Nem 100-ban kell alkalmazni de figyelembe kell venni.

friss hírek További hírek