Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 26. 21:08

Tőzsde kezdőknek  

Itt szeretnék olyan emberekkel beszélgetni akik hasonlóan hozzám kezdők ebben a témában.

Szó lenne minden változatáról a tőzsdei kereskedelemnek.

Én nagyrészt csak határidőztem de ha valki más mással fogélalkozott engen nagyon érdekelnének a részvények is hosszú távon.

Röviden ennyi...

Remélem mindenkinek tetszeni fog...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 28. 15:22
Törölt hozzászólás
#92
jani86 2020. 07. 08. 12:46
#91
Sziasztok!
Tudom, hogy a hozzászólás nem ide tartozik, de már 2 éve nyomom a demó számlám napi szinten és a fórumot is követem! Azt gondolom lassan elérkeztem oda, hogy szeretnék "rendesen" kereskedni.
Mivel napi szinten "követlek" titeket is, így a véleményetekre nagyban adok!
Egy kérdésem lenne csak:
Melyik szolgáltatónál lehet a legolcsóbban kereskedni? (A portfolio go demo-ban a megbízási díja szerintem nagyon magas, mert kell 2-3 százalék +- változás, hogy egyáltalán 0-án legyek....)
Válaszotok előre is köszönöm! Bocs az off-ért!
Törölt felhasználó 2006. 08. 18. 10:39
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#90
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy mit gondoltok a mai határidősről?
Merre fog menni?
Törölt felhasználó 2006. 08. 17. 09:23
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Nagyon köszönöm a választ

Lala
Törölt felhasználó 2006. 08. 17. 08:45
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
Lala!
A futures, mint ahogy a nevében is benne van, az adott index alakulásával ( emelkedésével, csökkenésével ) kapcsolatos jövőbeni várakozásokat tükrözi. Tehát ha a futures-ök pirosak, negatív a szentiment ilyen téren, tehát joggal lehet csökkenésre számítani az index növekedését illetően, ha zöldek a futures-ök, akkor pozitív a szentiment. Ugyanakkor ne vegyél mérget soha a futures-ök alapján a prompt indexek aznapi alakulására vonatkozóan, mert jól láthatóan ma már ezt is totál szívatásra használják.
Törölt felhasználó 2006. 08. 17. 08:19
#87
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a futures miben különbözik a hagyományos US tőzsdéktől. Sokszor említitek, hogy az egyik éppen minuszos, a másik éppen plusszos. Mire lehet ezek kapcsolatából következtetni?

Lala
Törölt felhasználó 2006. 08. 17. 07:17
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
Egy adott nap kereskedését befolyásoló érzelmi, hangulati tényezők összessége.
Törölt felhasználó 2006. 08. 17. 06:27
#85
Kis segítséget kérnék: tul.képpen mit jelent a "szentiment" kifejezés. kösz.
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 12:14
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
A jutalék mértéke az árf.érték 0,35-1 %-a.
Természetesen vételnél és eladásnál is.
Szept.1.-e után vásárolt papírnál ez csökkenti
a bruttó nyereségedet.(már ha van).
Számlavezetési díj:havi fix v.a készleted bizonyos %-a.
Real adatok:2500/hó.
Idő,fáradtság,sajtó,internet,gyógyszerek stb.:-))
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 11:35
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Mindenki csak azt mondja a határidős nem jó l kell felejteni, sok pénz eszik, financiális öngyilkosság.
Szóval az már állatira el van felejtve. :-))
Én arról kérdeztelek hogy részvényeknél milyen díjakat számolnak fel?
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 11:27
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
Határidőt felejtsd el.Legyen tapasztalatod a piacról."Olvass sokat,látogass múzeumokat."
Üdv.
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 11:16
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Ez lehet akár pár napis ez a jóval kevesebb ?:-)
És még azts zeertném megkérdezni hogy nagyban eltér a bróker díj a határidőstől?
hogy pl vételnél hogy számolják fel a díjat?
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 11:06
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
Kedves Szevee!
A részvények árfolyama egy valószinőségi változó.
Ajánlott időtáv:3-4 év.Persze ez lehet több és (jóval)kevesebb.Legyen egy szinted ahol realizálsz.(profit a zsebben ill.stop)
Üdv.
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 10:46
#79
Sokan ajánlották hogy ne hatival kezdjünk hanem prompt ügyletekkel pl: részvényekkle.
AZt szeretném megkérdezni hogy ennek milyen kockázatai vannak és hogy végül is hogyan működik ez vagy mennyi idő alatt lehet ebből nyereséget realizálni?
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 09:42
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#78
Végig olvasgattam ezt a topic-ot is, úgy ahogy más topic -okat is a Portfolió fórumon.
Sokszor tapasztaltam, hogy XY fogalmakat
kell ide leírni, mint mondjuk SZVSZ jelentése
stb.

Itt egy link:
link

ui.: szerintem itt minden kezdő megtalálja
a keresett fogalmakat.
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 00:09
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77

Kedves Pami és többiek!

Valóban, a határidős piacot nem nagyon ajánlanám kezdőknek. Kezdetben semmilyen tőkeáttételes ügyletet sem ajánlanék.
Akár hiszitek, akár nem, nálam most ez a kérdés aktuálisabb, mint bármelyikőtöknél, ugyanis az öcsém most szeretné elkezdeni viszonylag kis tőkével. Neki sem ajánlom a hatit, pedig jómagam már csinálom évek óta.
A tőkeáttétel már egy másik kérdés. Ugyanis az nem csak a határidős BUX kontraktus mértékétől függ, hanem attól is, hogy mennyi pénzed van (egyértelmű). 1k BUX hati mértéke most 2.150.000 Ft körül van. Ha neked ennyi a tőkéd és kötsz 1k buxot, akkor nincs tőkeáttétel.
Másik... Olyan nincs, hogy csak a fedezet van a számlán, amellé még kell valamennyi, amiből minden nap levehetik a veszteséget, ha van, illetve jóváírják a nyereséget.
De még egyszer mondom, szerintem a hati nem ajánlott kezdőknek, jobb először másképp beletanulni.
BUX hati pozit nem kényszerzárnak a nap végén, az nem TDT! Minden további nélkül átvihető a következő napra.
Az adott év decemberi határidő mindig a leglikvidebb, illetve szinte az egyetlen likvid lejárat. Év vége felé alakul ki az a helyzet, hogy elkezdenek érdemben foglalkozni a következő év decemberivel.
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 22:17
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
köszi. Ha jól értelmezem, akkor ez csak azért veszélyes, mert a tökiáttét nagy?
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 21:26
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Igen, tovább lehet vinni napon túlra.

Nap végén elszámolják, és ha rossz irányba indítottad a pozit, számládról levonják a pénzt. Ez egészen addig működhet, amíg a fedezet tart azaz a bróker cég által meghatározott limitig levonják számládról a pénzt, eléri a határt kapsz egy telefont, vagy e-mail-s figyelmeztetést, és ha nem egészíted ki a letétet, likvidálnak, azaz lezárják a nyitott pozíciót. Jó irányba megy az általad indított határidős kontraktus, egészen kifutásig tarthatod. Kifutás napján lesz egy elszámoló ár amin mindenképpen lezárják.

Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 20:10
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
két kérdésem lenne az előzőekkel kapcsolatban

ezt tovább lehet vinni napon tulra is, igaz?
ha jól emlékszem, akkor ezt nap végén mindig elszámolják. Ez nem okoz valamiféle hátrányt, ha mondjuk tartani szeretném pár hétig-hónapig?
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 19:53
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Egyszerű. Minden pont, ami határidőn mozdul 100 Ft. 100 pontos elmozdulás bármilyen irányba, 10 000 Ft bukó, vagy nyerő, ha lezárod a pozit.

1 kontraktushoz ha határidős pozíciót szeretnél nyitni, brókercége válogatja, de az Equitasnal, 350 000 Ft.-al kell rendelkezned, és befizetni a pénztárba.

Nagyon durván 1200 pontos számodra negatív elmozdulásig nincs baj, de utána egyszerűen lezárják pozidat, és előbbi példánál maradva 1200 pont x 100 Ft. 120 000 Ft. a bukó.

10% bukta 350 pont elmozdulás, és ez akár 10 perc alatt is meglehet, ha szerencsétlenül alakulnak az események.

Ezért veszélyes ez a buli.

Ennél már csak a Fotex részvény a veszélyesebb. :-))))))))))))

Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 19:33
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
És még az előzőhöz azt szeretném hozzátenni hogy akkor kérdezem ezt hogy nagyot bukhat e vele hogy ha nem tartja meg hosszú ideig a kontraktust legjobb esetbenn napon belül eladja.
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 19:30
#71
Azt szeretném tőletek kérdezni hogyha van itt egy tapasztaltabb ember hogy sokan ajánlják a határidős kereskedelemtől való távolmaradást kezdők számára.
És sokszor mondják hogy hatalmasat lehet bukni a tőkeáttét miatt.
Szeretném hogyha ezt valaki aki többet ért hozzá kifejtené nekem.
És azt szeretném még tudni hogyha valaki eegy kontraktusnyi BUX0612-vel kereskedik akkor mekkora az az összeg ami egy nap alatt bukhat vagy inkább mekkotra változáskor mennyit bukik?
Kössz
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 18:04
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#70
nem értem amit írsz, fejtsd már ki bővebben lécci...
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 16:57
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
köszönöm a válaszokat, megkukkantom az amibrokert - én az olvasottak alapján úgy látom hogy nagyon is kell a rajzoló, és persze általában a chartok elemzése (megspékelve alapvető fundamentális háttérrel),

ha csak követem a többieket, napon belül nem sok esélyem van a profitra, annál inkább a pofáraesésre, amint arra már volt példa (sajnos:))
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 15:45
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Ha van real time-ed,a magas kék vonalakat figyelve,(kötések)felfelé menetben eladások,lefelé menetben vételek.olyanok,akik több ezer db papirt adnak,vesznek,valószinöleg értenek hozzá.én mindig utánuk megyek,hál istennek sikerrel.
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 15:37
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
azt, hogy hol az alja vagy a teteje, na azaz amit senkise tud. Kérdezz meg bárkit. Az irányt, a trendet, a várható kitörést ki lehet találni, de a csúcsokat szinte soha. SZVSZ
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 15:19
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Szerintem,itt kétszer ugyan az az eset nem történik meg.nem lehet következtetni egyik esetről a másikra.Itt minden attól függ,hogy a nagyok le,ill föl akarják rángatni a papirt.megérzés,szerintem.esés után emelkedés,és forditva.csak azt kéne tudni,hogy hol az alja,ill. a teteje.
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 15:11
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
sztem meg nagyon is érdemes használni chartrajzolót. Én is a kezdők közé tartozom amugy, és sztem igy át tudod látni a dolgokat, egyszer el kell kezdeni, és sztem minél hamarabb, annál jobb.
szedd le az amibrokert, meg hozzá az adatokat a www.tozsdecapak.hu-ról
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 12:47
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Pedrohsi!
Én is kezdő vok mint t és én úgy gondolom hogy még nem érdemes semmilyen rajzolót használnod.
Szvsz nekem még megteszi egy real-time adatszolgáltatás is.
És én még ska a markersről hallottam meg a Buda CashTrader-nek van egy programja.
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 12:18
#63
kezdő tőzsdézőnek milyen chart rajzolót érdemes használnia, főleg ha daytrade iránt érdeklődik?
szükség van mindenképpen realtime adatokkal dolgozó proggira, pl. markers real?

egyébként van még egyéb magyar, vagy csak a markerssel érdemes foglalkozni?
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 11:21
Előzmény: #61  pami2
#62
Pami!

Hogy lehet az e-brokin belül határidőzni???
Egyedül nem jöttem rá!
pami2 2006. 08. 12. 09:05
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Kaygee!most a decemberivel érdemes foglalkozni de mondjuk ahogy telik az idő és november végén ,dec közepén még midig a 0612 a csábito mert ott már rövid a határidő ,nem?olvasgattam itt a beirásokat de lehet hogy elkerülte a figyelmem hogy ha bux0612 shortolni akarok de ugy hogy ne kelljen napon belül lezárni hanem ha ugy adodik hetekre nyitva legyen a pozi amig kedvező lesz,arra melyik céget ajánljátok?most ebrokinál vagyok,de ez a 16.10.-es shortzárás már sokszor meg sz....patott.

Topik gazda

szevee
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek