a perzsa orkoknak reszeltek, a békepárti trump szarrá bombázza őket egy 4 napos "különleges katonai művelet" keretében, Dugin szerint meg, ha Irán eleseik, akkor ők következnek, a próféta szóljon belőle :-)
Meglátjuk. De a tuzerseg, azaz a raketazas az édeskevés. Kell az elorenyomulo zarotüz fedezet védelme alatt álló szárazföldi egységek előrehaladás Teheranig.... Mint Irakba anno , vagy most Donyecknél. Érti uram? Csak már Iránnak is vannak dronjai. Nem lesz oly egyszerű mint Irak. Szóval, nekem lesz igazam, ahogy szokott.. Sötét középkorban ekkora országot nem bombázol vissza, csak rakétával. Stimmt?? Kivéve ha nukleáris. De akkor az a világnak a vég kezdete. Na majd meglatod. Igazam lesz. 😉
Nem vitából, de azért azt ne felejtsd el, hogy a siitáknak lehet hogy csak a hitük van, de az viszont elképesztően erős. Fundamentális iszlámisták, olyannak akarják a világot, hogy az minden pici részletében is megfeleljen azoknak a törvényeknek, szabályoknak, amiket a Próféta és követői több mint másfél évezreddel ezelőtt meghagytak. Betű szerint, a Korán alapján. Nem csak a saját országukban akarják olyannak, hanem az egész földkerekségen. Exportálni akarják a fundamentalista iszlámot, és harcban legyőzni a "hitetleneket". És rettenthetetlenek, nem félnek semmitől, mert ha mártírok lesznek, azonnal a hetedik mennyországba jutnak, Allah lábaihoz. Hát ezeket a dolgokat nehéz überelni. Úgyhogy ne becsüljük le a nehézségeket, sem pedig a veszélyt, amit az egész modern világra jelentenek.
https://www.portfolio.hu/global/20260301/bejott-trump-hazardjateka-targyalna-iran-821372 Eddig is tárgyaltak b+, az usa lőtte szarrá őket már másodszor tárgyalás közben, pedig pár napja még az Omániak, irániak és a witkoff is azt nyilatkozta hogy hatalmas előrelépés történt. Nem mellesleg trump lépett ki egyoldalúan a korábbi egyezményből (ismét) szóval elég lesz már ennyi.
"Szerintem meg fogalmad sincs, miről beszélsz... épp a sötét középkorba lövik vissza Iránt." Szó szerint azt írtam tegnap, amit te, olvasd vissza. Nem mondtam hogy ki fogják bírni, de egy ütést még bevisznek az biztos. Az, hogy a világban mi fog történni emiatt, szvsz senki nem tudja megjósolni pontosan, csak tippelgetni lehet. Az amerikaiaknál sem végtelenek a készletek. Egyébként eddig az volt mondva, hogy a rezsim ellen harcolnak, nem az ország és a népe ellen, de úgylátszik másodpercenként változik a narratíva.
Örünek azok, de jeleneg nagyon félnek, mert attól még hogy bombáznak, attól még a belső hatalmi rend egyelőre nem renedült meg, és fegyveres vallásrendőrök vadászank mindenkire, aki ünnepelni merészel, vagy lázad. A bombázás olyan, mint a lassú méreg csak a haláltusát gyorsítja, de a dekompozíció elkezdődik, és a most is létező belső társadalmi nyomás egyre nagyobb lesz, ahogy a belső szervek zavara nő, esetleg megszűnnek működni... pont mint egy haldokló embernél, ami a testben zajlik. Még él az elnyomó rezsim, de az a kérdés az, hogy meddig bírja a nyomást a folyamatos külső )és hamarosan belső) támadásokkal szemben.
Irán legfelsőbb vezetőjének, Ali Hameneinek a meggyilkolása az emberi erkölcs és a nemzetközi jog minden normájának cinikus megsértése volt – jelentette ki Vlagyimir Putyin Maszúd Pezeskjan iráni elnöknek küldött táviratában.„Kérjük, fogadják legmélyebb részvétemet az Iráni Iszlám Köztársaság legfelsőbb vezetőjének, Szejjed Ali Hameneinek és családtagjainak meggyilkolása miatt” – írta.Az orosz államfő távirata többek között a következőképpen szól: „Kérem, fogadja legmélyebb részvétemet az Iráni Iszlám Köztársaság legfelsőbb vezetőjének, Szejjed Ali Hamenei-nek és családtagjainak meggyilkolása miatt, amelyet az emberi erkölcs és a nemzetközi jog minden normájának cinikus megsértésével követtek el. Országunkban Hamenei ajatollahra kiemelkedő államférfiként fognak emlékezni, aki hatalmas személyes hozzájárulást tett a baráti orosz-iráni kapcsolatok fejlesztéséhez, és azokat átfogó stratégiai partnerség szintjére emelte. Kérem, tolmácsolja őszinte részvétemet és támogatásomat a legfelsőbb vezető családjának és barátainak, a kormánynak és Irán egész népének.”
Ha Trump nem ugrik ki ebből gyorsan, amibe Bibi belerangatta , szerintem fals infokkal, akkor beleragad mint Putyin az ukrán háborúba.... Itt is és anno ott is, azt hitték hogy Ajatollah halála után milliók táncolnak majd. De nem táncolnak az Irániak hanem sírnak .. hoppá! Ezt elkurtak. Továbbá nem ok nélkül lövi Iran a másik 8 országot .Dubajba már milliárdos károk keletkeztek ,turizmus etc... Hormouzi szoros lezárása meg off Trumpnak mert nem lesz népszerű otthon a 10$/gallon árakkal.:))
Szerintem meg fogalmad sincs, miről beszélsz... épp a sötét középkorba lövik vissza Iránt. Nincs az az ország, aki hosszú távol elviseli azt, hogy napokon keresztül szénné lövik, miközben ők ott állnak: porrá lőtt légvédelemmel, repülők nélkül, hamarosan haditengerészet nélkül, és néhány ezer rakétával meg drónnal rendelkezel mindösszesen, amikre meg amerikai és izraeli vadászgépek és drónok vadásznak éjjel-nappal. Ez itt több, mint vallásháború, ez itt egy technológiai lerohanál zajlik,ami ráadásul bármikor megismételhető. . Egyetlen dolguk van, amit nem lehet szétbombázni, az a hitük. De szerintem az kevés lesz egy 90 milliós fejlődni vágyó ország esetén.
Ezt mondom oresnyilnyilnyiknyik😂😂 helyett mással de kilövik meg egy pár izraeli nagykutyust aztán talán leáll mindenki . Vagy .. Izrael előbb kifogy a patriotokból . Az idő Iránnak kedvez mindenképp . Itt most az USA blitzkrieget próbál végrehajtani . Érdekes lesz nézni a kötvény kamatokat meg Trump papa arcát 👀😳🤡
"Én meg azt nézem. Hogy egyáltalán nincs éljenzés és ugrálás, amire Izrael számított, az Ajatollah halála után." --- Nézd meg majd a becsapódásokról (katar UAE stb.) készült videókat, kb. midenhol éljeneznek az emberek, az ottani monarchiáknak lassan befellegzik, bár gondolom, arra sem emlékszik már senki, hogy sok évvel ezelőtt a Katari monarchia elleni tüntetések miatt még a F1-et is le kellett mondani, érdekes a brutális elfojtás után nem akart beavatkozni az USA... -- Iránban csak ott éljeneznek, ahol más népességcsoport van illetve szélsőségesek és ügynökök, azt veszik fel és megy végtelenítve, de az ajatollahról megemlékező 10 ezres felvonulások valahogy nem kerülnek bele a nyugati médiába. Meg az amerikai konzulátosok elleni támadások sem. ---- "De Irán Síita homogén állam. " . Az lehet, viszont a perzsa népcsoport csak egy részét teszi ki lakosságnak, Azerb, Afganisztán, Üzbegisztán határ környékén meg ilyen helyeken, azért vannak más népcsoportok is szép számmal, akiket elég jól be lehet szervezni. . Ráadásul ott vannak a kurdok, akik elvileg siiták és még anno szaddám ellen voltak az irán-irak háborúban, miközben szadi vegyigyümivel irtotta őket, aztán nézd meg most: https://iran.liveuamap.com/en/2026/23-february-13-five-major-iranian-kurdish-groups--many-with
Erőink egyre nagyobb intenzitással támadnak Teherán szívében, és ez a következő napokban csak tovább fog fokozódni és egyszer csak fordul a kocka-szemet szemért
"Jelenleg asszem Irakban és Katarban kilőttek egy-egy korai
rakétaelőrejelző radarrendszert, szóval éjszaka esélyes, hogy rakétázás
lesz a jobbik fajtából és az amerikaiak is bemennek az F-22 raptorokkal
és B-2 bombázókkal." ------ Jelentem megtörtént: https://www.portfolio.hu/global/20260301/friss-jelentes-amerika-ujra-bevetette-a-felelmetes-b-2a-spirit-lopakodo-bombazokat-821366 - Most az iráni rakétázás van hátra, mert ami most van az szvsz csak a radarok hatástalanítása. - Ha tovább fognak nyomást gyakorolni Iránra, akkor minden égni fog az olajinfráktól kezdve a hajókig ez 100%, már nincs mit veszíteniük.
Amerika és Izrael masszív támadást indított különböző típusú ballisztikus rakétákkal (pl. ATACMS stb.) Irán ellen, most már legalább tudjuk, hogy mit szállítottak a Super galaxy-k... . Iráni ellentámadások eredménye: . "Later, the country’s maritime security center reported that
Palau-flagged oil tanker Skylight was attacked about five nautical miles
off Oman’s Musandam. Four people are injured and the whole crew of 20
people is evacuated." . "The commander also revealed that “1,200 missiles were launched from
Iran in various directions immediately” after the United States and
Israel attacked the Islamic Republic in the morning.
The semi-official Mehr News Agency reported that 14 U.S. bases were hit with missiles and drones across the Middle East. . One of the key targets hit, according to the IRGC, was the
American-made AN/FPS-132 radar in Qatar. The high-power, solid-state
phased-array radar is used for long-range early warning of ballistic
missile attacks and space surveillance. It costs $1,1 billion and has a
range of up to 5,000 kilometers. The radar in question is owned and
operated by the Qatar Emiri Air Force, but is believed to support U.S.
military operations in the region.
A Qatari Defence Ministry official confirmed to Al Jazeera that an
early-warning radar in northern Qatar was targeted in an Iranian attack.
The IRGC also claimed to have hit a support ship of the U.S. Navy,
but the Central Command denied that any of its vessels were targeted." . "Some high-value targets were reportedly hit. Iran’s semi-official Fars
news agency reported that the headquarters of the U.S. Central
Intelligence Agency (CIA) in Dubai was among the targets hit. Neither
the UAE, nor the U.S. commented on these claims. The two countries are
known, however, to be close security partners." . "People Cheer In Bahrain As Iranian Missiles Target American, British Troops" -- “Yesterday, we had 300 personnel on that Bahrain base
that was attacked by Iranian missiles and drones, some of them within a
few hundred yards of where they landed,” Healey told Sky News. . “We had two missiles fired in the direction of Cyprus,” the secretary continued. . “We don’t believe they were targeted at Cyprus, but nevertheless,
it’s an example of how there is a very real and rising threat from a
regime that is lashing out widely across the region, and that requires
us to act,” he added." . "The U.S. Naval Support Activity Bahrain was devastated by Iranian
missile and drone strikes. The base, located near Manama, is home to the
U.S. Naval Forces Central Command and Fifth Fleet. A large radar dome
was destroyed by one of the strikes." - Az irániak szisztematikusan szétlövik az összes radarlétesítményt, gondolom ezért is vittek oda az amerikaik 7-9 db AWACS gépet, hogy ezeket majd pótolják. - Az Üzbegisztánhoz közeli területeken ünneplik az ajatollah halálát - ahogy az várható is volt - a többi helyen megemlékező megmozdulásokat tartanak. - Az irániaknak még 2500 ballisztikus rakétája maradt a Mossad szerint, remélik igazuk van különben rohadtul rá fognak cseszni, ha elfogy a légvédelmi rakétájuk és a 2000km hatótávú levegőből indítható ballisztikus rakétájuk + tomahawk robirakéta. https://youtu.be/-WlvrylwMG8
USA - Irán háború
Start 2026 január 18 hajnali 3?
https://oroszhirek.hu/cnn-trump-iran-elhagyasara-szolitotta-fel-az-amerikaiakat/