Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bandi_ujonc 2024. 04. 23. 13:37
Előzmény: #2334  Peterbond
#2340
Kutyapárti vagyok, még.
Nincsenek komolyan vehető pártok szerintem. 
Az, hogy én mit gondolok vagy Te mit gondolsz, nagy jelentősége nincs, majd az ep választás mutat egy helyzetképet. 
MP-Momentum-MZP-( egyéb párt tedd ide amelyiket gondolod ) jobb, mint Orbán. 
Nyilvánvaló.
Elégedett vagy?:)
Peterbond 2024. 04. 23. 13:34
Előzmény: #2336  Bandi_ujonc
#2339
Pont ezért kértem hogy írd le mert én leírtam mi olvasható ki az eddigiekből. Megérteni szeretném mit írsz de ha nem egyértelmű akkor csak találgatni tudok.
signal2
signal2 2024. 04. 23. 13:31
Előzmény: #2337  signal2
#2338
Önszántából. Minthogy más a választási törvény miatt ikényszer miatt koordinált befogott orral a dk-val vagy a jobbikkal. 
signal2
signal2 2024. 04. 23. 13:29
Előzmény: #2334  Peterbond
#2337
Szerintem sokkal nagyopbb baj, hogy valaki Orbánnal fogott össze. Söt, hüen szolgálta.
Bandi_ujonc 2024. 04. 23. 13:28
Előzmény: #2329  Peterbond
#2336
Kezd fárasztó lenni, hogy nekem tulajdonított feltételezésekkel kell vitáznom. 
Megkérlek, hogy amit nekem tulajdonítasz korábbi hsz-om alapján, azt idézd. 
Így könnyebben vitázok magammal is.
Köszi 
Peterbond 2024. 04. 23. 13:28
Előzmény: #2334  Peterbond
#2335
Felőlem akár pártonként is mondhatod ki fér bele és ki nem ha úgy egyszerűbb.
Peterbond 2024. 04. 23. 13:26
Előzmény: #2332  Bandi_ujonc
#2334
De akkor most van vagy nincs létjogosultsága az ellenzéki pártoknak? ( nem mindnek persze de a többségének ). Vagy akkor mindenki kuka aki valaha beszélt Gyurcsánnyal? Ez érdekelne leginkább mert az eddigi mondandód alapján mindig ez jön le hogy mindenki kuka és nem csak a DK-ra nem szabad szavazni hanem azokra se akik összefogtak vele. És azt se tudom hogy pl abban az esetben ha lenne 35% fidesz 30% MP és 15% dk és 5% miha akkor számodra mi lenne a  megoldás. MP-DK koalíció okés vagy legyen egy fidesz Mihama koalíció inkább?
Vagy belefér-e egy MP-Momentum-MZP-( egyéb párt tedd ide amelyiket gondolod ) koalíció is kormányváltás esetére? Vagy csakis MP önmaga váltson pártot és kizárt koalíció más párttal?
Peterbond 2024. 04. 23. 13:20
#2333
Ami látható hogy bizonyos tömbök kezdenek kialakulni. A DK olvassza be a törpe pártokat ( gyakorlatilag ez már meg is történt az MSZP és a Párbeszéd esetében és folyik kb a jobbikkal csak még szövetség szinten ). Vannak a D-tól szakadni vágyók akik most MP-ben is potenciális szövetségest látnak ( és persze gyben veszélyt is hisz a táboruk jó része pont DK ellenes is akiknek szimpatikusabb MP kiállása ). Kialakulhat egy MP-Momentum-MZP-Kutyák féle tömb is ami elllensúlyozhatná mind a narancs mind a kék fidesz tömbjét. De ha MP-ék is úgy gondolják hogy el kell lökni az összes ilyen lehetséges pártot csak mert ezek összefogtak valamikor a gyurcsánnyal a múltban ( miközben a múlt a Fideszből kiváló Orbánt sokáig példaképnek tartó MP-nél nem gond ) akkor viszont vagy ők is megragadnak a 10% körüli plafonban és elüldözik azt a választói tömeget akikkel együtt kormányváltásban gondolkodhatnának, vagy osszabb esetben egy Zöld fideszt építenek a Kék és narancs mellé aki bekebelez minden kissebb pártot és egyeduralomra tör. Utóbbi tényleg probléma lenne.
Bandi_ujonc 2024. 04. 23. 13:12
Előzmény: #2327  vaczak
#2332
"hanem azért, mert akkora az elutasítottsága, hogy csak nélküle lehet az ellenzéknek esélye. "
Itt ma már volt egy komikus jelenet, amikor euler ugyanarra az állításra Peterbondnak kiváló értékelést írt, nekem pedig az átmosta az agyam a propaganda, nagyon kedvesen, liberálisan.
Gondolom te ezt a kört nem futod meg, viszont a fent idézett állításod kihagy egy lehetőséget és már megint leegyszerüsítő, egyben feltételezésre alapul.
És ez összefügg az ezutáni téves állításoddal:
"Viszont az elutasítottsága azért ilyen nagy, mert mítikus lényt faragott belőle a propaganda"
Nem, az elutasítottsága fidesz kampány nélkül is nagy volt és mindig is nagy lesz, azért amiket elkövetett. És itt visszatérek az elejére, nem a propaganda miatt utálom (még megszeppent szárnyait bontogató valaki volt a Rogán, amikor elzavarta az ország a fletót, ennek köszönhetik, hogy hatalomra kerültek), és nem is azért mert nagy az elutasítottsága.
Alanyi jogon, én is elutasítom, megvetem, rühellem. 
Tőle jobban már csak ezt az Orbáni maffiát. 
Lesz még olyan korszak, amikor mások is, úgy tűnik várni kell még egy picit. 
Peterbond 2024. 04. 23. 13:11
Előzmény: #2325  Bandi_ujonc
#2331
"Ha ez együtt jár azzal, hogy a dk is elsorvad 2 éven belül, akkor legyen."
.
Hát de pont ennek ellenkezőjéről beszél signal. Hogy lesz a Fidesz a DK  és MP és a többi kispárt sorvad el. Márpedig opció híján akkor szerinted ha lesz ez a 3 párt hova fog menni a sok ellenzéki akinek MP csak egy Orbán 2.0? mind a DK-ba. Amit te szeretnél csak még feljebb tornázná a DK-t ha annak drukkolsz hogy elsorvadjon az összes ellenzéki párt. Te se hiszed hogy MP-hez fog majd ezután ömleni MINDEN választó. A Miha feltámadásától meg mentsen meg minket az isten.
Peterbond 2024. 04. 23. 13:07
Előzmény: #2328  Bandi_ujonc
#2330
"A Fidesz recseg-ropog, és a gazdasági helyzet buktathatja meg egyedül, ez most kezd aktuális lenni. 
Úgy gondolom MP jelentős tényező lesz, de tényleg várjuk meg az ep eredményeket. "
.
Igen szerintem is jól fog szerepelni. De ez kb a 3-4 mandátum és 15% környéke lesz ( persze júniusig sok víz lefolyik a dunán ). De 30-40%-ról 2026-ra kár álmodozni márpedig akkor koalíciós kényszer van. és akkor kik a potenciális koalíciós partnerek. Ha azt mondod a momentum az LMP a Jobbik stb mehet a süllyesztőbe akkor lesz gyakorlatilag 3-4 párt. A fidesz MP a DK és talán a miha. Na akkor mi lesz?
Peterbond 2024. 04. 23. 13:04
Előzmény: #2328  Bandi_ujonc
#2329
"Konkrétan mire utalsz?
Arra, hogy nem kedvelem a momentumot?
Aki páros héten elutasítja, páratlan héten szövetkezetik vele?"
.
Nem arra utalok amit mondtam. Az az érved hogy aki összefogott gyurcsánnyal az mehet. Ez az érved és ezt írtam. Vagy akkor mégse ez az elved? Neked sak olyan párt jó aki MINDIG elutasította a gyurcsányt és sose fogott össze vele. Csak akkor mondom hogy nincs koalíciós opciód hisz MZP-től kezdve a Momentumig a jobbikon át bárkiig mindet már összekényszerítette a kormány a választási törvénnyel ilyen vagy olyan módon vele.
.
"Kutyák szerintem nem jó példa, mert nem tényező országos szinten, és egy viccpárt."
Attól már kicsit több. De kitűnő példája annak amit te követelsz. Konzekvensen mindig elutasították Gyurcsányt. 14 év alatt sikerült is 10%-ig nőniük. Jó 2018-tól tekintsük őket nem vicc pártnak. Akkor 6 év alatt. Ezzel kell számolnod.
.
"Én is sokmindent szeretnék, ez is eszembe jutott:"Érdekes lenne még egy kis rövid sárga kígyó lila kecskeszakállal."
Az más kérdés, hogy a szavazók milliós sokasága végül hogy dönt. "
.
Látod én eddig mindig arról beszéltem eddig hogy döntött és mi vezetett ide. te pedig eddig csak a vágyaidról beszéltél. Ezért is írtam a lentieket hogy igenis eddig a választók így döntöttek. A Momentumnál is amikor a tagság döntő többsége az összefogás meleltt volt, az lmp-nél, is az előválasztáskor is amit a döntő többség támogatott, MZP-nél is, a kutyáknál is és majd most valószinűleg MP-nél is.
.
És igen ha te már leírtad te mit szeretnél én is leírtam én mit szeretnék. Hogy úgy is lesz abban elég nagy kétségeim vannak. Jelenleg ha így haladunk lesz nálunk is 2 nagy párt mint amerikában és kész. És ez még a jobbik eset. A valós veszély egy EU-n belüli Belorusz minta vagy pontosabban egy kis oroszország/törökország szerű koppintás kialakulása.
Bandi_ujonc 2024. 04. 23. 12:56
Előzmény: #2321  Peterbond
#2328

"Igen és? ezt mondtam én is"
Akkor ebben is, (és sok másban is) egyetértünk, nem kell egyből kardot rántani szvsz. 
Viszont vigyázz, mert erre én megkaptam, hogy jó példája vagyok, hogy a propaganda válogatás nélkül szedi az áldozatait. 
Ja nem kell vigyáznod, te kiváló értékelést kaptál ugyanarra:))))) (nem neked szól a nevetés)
"A te problémád viszont az hogy elutasítasz bárkit aki valaha össszefogott gyurcsánnyal."
Konkrétan mire utalsz?
Arra, hogy nem kedvelem a momentumot?
Aki páros héten elutasítja, páratlan héten szövetkezetik vele?
A továbbiakra: 
Koalíciós kényszer: erre volt mondás MP részéről, ismered?
Kutyák szerintem nem jó példa, mert nem tényező országos szinten, és egy viccpárt.
Én is sokmindent szeretnék, ez is eszembe jutott:
"Érdekes lenne még egy kis rövid sárga kígyó lila kecskeszakállal."
Az más kérdés, hogy a szavazók milliós sokasága végül hogy dönt. 
A Fidesz recseg-ropog, és a gazdasági helyzet buktathatja meg egyedül, ez most kezd aktuális lenni. 
Úgy gondolom MP jelentős tényező lesz, de tényleg várjuk meg az ep eredményeket. 
vaczak 2024. 04. 23. 12:21
Előzmény: #2325  Bandi_ujonc
#2327
Én továbbra is inkább Orbánt szeretném leváltani, nem pedig egy 15 éve már megbukott volt miniszterelnököt. Kicsit olyan körkörös ez a dolog: azt mondod, hogy nem a propaganda miatt csípődött be Gyurcsány nálad ennyire, hanem azért, mert akkora az elutasítottsága, hogy csak nélküle lehet az ellenzéknek esélye. Viszont az elutasítottsága azért ilyen nagy, mert mítikus lényt faragott belőle a propaganda. Sose értettem, hogy miért ragaszkodik a fidesz a tartalom nélküli gyurcsányozáshoz, de ha az ellenzéki közösség egy része se tud túllépni ezen, akkor nem is kell váltaniuk. 
Bandi_ujonc 2024. 04. 23. 12:15
Előzmény: #2322  Peterbond
#2326
Mire utalsz, hogy én nem vártam meg?
Bandi_ujonc 2024. 04. 23. 12:14
Előzmény: #2323  signal2
#2325
Ha ez együtt jár azzal, hogy a dk is elsorvad 2 éven belül, akkor legyen.
Vali 2024. 04. 23. 12:09
Előzmény: #2320  Bandi_ujonc
#2324
Peterbond jól leírta a helyzetet, és Gyurcsányt a hívei életben tartják, az utálat nem tünteti el, vagyis tényező. A koaliciós kényszer is tény, fidesz-váltáshoz nincs helye finnyáskodásnak. Mindeközben azt gondolom, ha MP ilyen szép sok embert össze tud rántani, használhatná népszavazás kezdeményezésére a választási tv módosításáárt. Ez hihetővé tenné, hogy a fidesz választások útján eltávolíható Gyurcsány pártja nélkül.
signal2
signal2 2024. 04. 23. 11:53
Előzmény: #2320  Bandi_ujonc
#2323
èn jelenleg annak látom nagyobb esélyét pont Gyurcs´ny marad, és a nomrálisabb ellenzékiek tünnek el.
ès ezzel szerintem meég rosszabb lesz.
El kellene fogadni, hogy Gurcsánynak vannak szavazói. Ellenben leírom is huszonharmadszor is: sokkal jobb egy koalíció, amiben benne van Gyurcsány, de értelemszerüen kontroll alatt, mint egy teljeshatalmmal rendlkezö fidesz. Ennek megfelelöen kellene mindenkinek szavaznia.
Peterbond 2024. 04. 23. 11:52
Előzmény: #2320  Bandi_ujonc
#2322
"Még egyszer, legalább az ep választás eredményét várjuk meg, az tisztább képet fog mutatni a jelenről. "
.
Mindenképp csak épp te nem vártad meg eddig. Mondom el lehet inítani egy hosszútávú projektet egy új 40%-os harmadik erős pártra csak ez kb akkora lenne sikeres így mikorra a problémát már megoldja nekünk az idő és mindkettőnek csak a sírjához lehet zarándokolni már mint Kádár sírjához is.
Peterbond 2024. 04. 23. 11:49
Előzmény: #2320  Bandi_ujonc
#2321
Te beszéltél korábban értő olvasásról akkor esetleg itt is érdemes lenne elővenni. igen volt 5% alatti is. ki is hagyták akkor. A 2014-es Fidesz győzelemnél pl 44%-al sikerült 2/3-ot elérni úgy hogy volt opció nem összefogni Gyurcsánnyal. A teljes választók 25%-a jött össze ( Jobbik + lmp ). A 2018-as választáson se álltak össze gyurcsánnyal akkor 19+3% jött össze ( volt 11% MSZP és 5% gyurcsány ). Utána volt hogy együtt kellett indulni.
.
."Aki dk-ra szavaz, az konzerválja a Fidesz kétharmadot lényegében. "
.
Igen és? ezt mondtam én is. A te problémád viszont az hogy elutasítasz bárkit aki valaha össszefogott gyurcsánnyal. így viszont a leendő párotdnak nincs koalíciós opciója. Akkor hogy akarsz kormányt váltani? Egymagában melyik párt fog 40%-ot elérni? ( nem mellesleg én alapból se szeretném ha bármelyik másik párt lenne egymaga 2/3-os hatalom birtokában sokáig ). Pontosan ugyanennyire igaz hogy aki egy olyan pártra szavaz ami semennyire sem hajlandó koalícióra más pártokkal az is csak a fidesz kétharmadát biztosítja.
.
Továbbra se értem amúgy ezt a "Várunk még 12 évig vele vagy elküldjük újra oda, ahova Horn Gábor is, és létrehozunk ennyi (vagy kevesebb) idő alatt egy se Gyurcsány se Orbán blokkot?". Mi elküldtük eddig is és? lett elég szavazó a Fidesz leváltására? Nem. A 15% rá szavazott? igen. Ahogy 40% a fideszre is. Ők Akkor se szavaztak a kutyákra vagy Momentumra vagy másra amikor nem állt össze a Gyursánnyal mert már akkor úgy voltak hogy ez összeállt a gyurcsánnyal. Szóval 2022-ig volt bőven olyan verzió amiről beszélsz. A Kutyák 14 éve ezt csinálják. Lett belőlük 40%-os párt?
.
Én se szeretem a DK-t. Rohadtul nem. De ha választani kell egy Fidesz kormány vagy egy koalíciós kormány között amiben szerepel a DK is. mindenképp az utóbbit választanám. Már csak azért is mert az elnne az első lépés a tényleg DK és orbán nélküli jövőbeli kormány felé. Csak akkor alakulhat ki az ami szereintem optimális. hogy mind jobb és baloldalon lennének alternatívák pártok akik "versenyezhetnek" és akik között lehet választani és kormányozni csakis szövetségekben nem egyeduralkodó pártként.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók