Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Hogy a budos pics. ba ne így lenne. De itt vagy full TACO kell. Vagy all in strukturális, totalis financialis összeomlás. Fullba nyomva. Bár lenne egy ki nem számítható ideig egy margin call effekt de utána helyre állna a kézzelfogható realértekek dicsősége... Köztük az aranyé is. Harmadik lehetőség, scenario nincs. Kétszereseen tul jegyezték Musk kibocsatasat egy oszeomlos NDX fázisnal.... :))) Kell egy gazdasági vilageges, mert az emberek totál debiliek, érték szempontusagot vesztett továbbá racionalitas és reáliak elleni undorba szenvednek.....
Az arany/ezüstben ez elég vérszegény visszajövetel, pláne az elmúlt napok után. De legalább épp nem esik. De hát ki a kicsit nem becsüli, az simogassa, ugye. Az aranyat talán megtartja a bűvös 4340 környéke. Talán. Az összkép még mindig erősen lefele... USDJPY, bond, rakéták... mi szól az emelkedés mellett rövid távon? Kell egy rendes taco.
Eddig sem értettem mit erőlködsz a Commerzbank shortolásával , de ha már shortolod nem a legközelebbivel kell .. sose . Longolni ugyanúgy. Vagyhó fillérező módjára eltenni az első biztos hasznot ..
Szóval zajlik egy átrendeződés a techszektorban , de folyamatosan változni fog annak függvényében ki hol tart a fejlesztésekkel . Réz —> egyrészt az új Nvidia chipek már kevesebb külső memóriát igényelnek , illetve a chipek belül is a fény segítségével továbbítják az adatokat —csökkenő kereslet ; másrészt a datacenterek áramellátása , a betápok , trafok , nagy fesz vezetékek ,EV-K , napelem parkok,szélturbinák meg zabálják. Szóval közép hosszú távon mindenképp bullos . Ideig óráig dxy betehet neki ..de… Ezt gondolom
A tl 47 már nagyon közel van, remélem usa nyitáskor pozitív irányba mennek a dolgok és az arany is emelkedni kezd. Bár attól függ hogyan ébredt trump elnök úr egyem azt a kis ecset fejét. Nem most kezdtem a tőzsdézést de ekkora szarkavaróval nagyon ritkán lehet találkozni
SpaceX 75-őt akar beszedni ... a google gyorssan mondott egy nagyobb számot ... AI -> Az Alphabet (a Google anyavállalata) 2026. június elején egy történelmi, 84,75 milliárd dolláros tőkeemelést (részvénykibocsátást) jelentett be, hogy finanszírozza a mesterséges intelligenciára (AI) és adatközpontokra fordított, rekordmagas, 180-190 milliárd dolláros éves tőkekiadásait. [1]A tőkebevonás három fő csatornán keresztül valósul meg: [1]
Berkshire Hathaway tranzakció: Warren Buffett cége 10 milliárd dollár értékben vásárol Alphabet 'A' és 'C' osztályú részvényeket.
Nyilvános részvénykibocsátás: A bankok által támogatott jegyzések révén eredetileg 30 milliárd dollárt céloztak be, ám az óriási intézményi kereslet miatt ez a csatorna 34,75 milliárd dollárra duzzadt. [1]
Folyamatos részvényeladási program: A harmadik negyedévben induló program keretében további 40 milliárd dollár értékű részvényt bocsátanak piacra
Ezüst
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)