Topiknyitó: buythedip 2024. 01. 22. 22:09

Eurós részvények vitasarok  

Nem tudtam valamiért a 'Külföldi tőzsde' kategóriát kiválasztani, de talán segít egy moderátor ha ez a topic lesz a fórum sztárja.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
todi 2026. 06. 15. 12:46
Előzmény: #14298  todi
#14300
Leegyszerűsítve:
Kamat 50%-kal fel, árfolyam szintén 50%-kal fel.
Hmmmm….. érdekes.
todi 2026. 06. 15. 12:43
Előzmény: #14298  todi
#14299
Megjegyzem ma a 10 éves kamat 25bázisponttal magasabb mint február végén a 28,9€-nál volt.
todi 2026. 06. 15. 12:40
Előzmény: #14294  TheSnake2020
#14298
A kamatnak nem kell mindig lejönni.
Lásd 2023 március-október:
Árfolyam egy szintén mélypontról 15-22€.
Miközben 10 éves kamat: 2-3%-ra nőtt.
Fél év alatt 100 bázispont emelkedés ( magasabvan mint ma) az árfolyam pedig ugyanekkor 50%-ot emelkedett.
Na ezt magyarázta meg nekem valaki a kamatérzékenységgel kapcsolatban!
TheSnake2020 2026. 06. 15. 12:30
Előzmény: #14296  5000
#14297
Persze van potenciál. Én csak felvazoltam egy lehetséges scenariot.  Az 50 naposat azért nagyon érdemes figyelni. 
5000 2026. 06. 15. 12:23
Előzmény: #14294  TheSnake2020
#14296
Sajnos én is így látom, de reménykedni lehet.
Jönnek még az opció kifutások is sajnos.
A jelentés csak augusztus eleje.
Ha addig kamatok megnyugszanak, infláció mérséklődik, LTV javul, értékesítés jól áll, akkor azért bőven mehetne fel.
buythedip 2026. 06. 15. 11:59
Előzmény: #13736  buythedip
#14295
RACE - Morgan Stanley upgrade PT $388->438
TheSnake2020 2026. 06. 15. 11:52
Előzmény: #14293  5000
#14294
A kamatok nem fognak nagyon tovább jönni.  Most emelt az EKB és a BOJ is fog. Valahol nagyon a tetején vannak az indexek.  Hónapos nagyon fontos.  Ha fekete gyertya akkor kínlódás jön. Ha a negyedéves fekete, akkor sincs felfelé túl nagy potenciál.  Mindenképpen 22.09 felé kell zárni a negyedévesnek, de még akkor is kérdéses a szigetfordulo gap. Volumen sincsen.  Ez jelenleg medve piac VNAban, lehet persze tartani, de sokkal hosszabb lehet a recovery mint te gondolod.  A 20 Hónapos és az 50 hónapos még jön lefelé. 
5000 2026. 06. 15. 10:52
Előzmény: #14288  TheSnake2020
#14293
Lehet igazad lesz, de most nem merem eladni a 20 alattiakat.
Kamatok jönnek le, ha ez folytatódik, akkor VNA menni fog fel.
Sajnos jelentés még messze.
todi 2026. 06. 15. 10:28
Előzmény: #14290  matatakakiba
#14292
Ha most ezeket levetíted Kaltmiete/nm árra akkor látható, hogy a Vonovia berlini átlaga 8,5€ /nm fölött vannak jóval. Szóval van hova emelni.
TheSnake2020 2026. 06. 15. 10:15
Előzmény: #14289  buythedip
#14291
Azért itt most szerintem nem érdemes most venni.  En eladó leszek.  Hetes gap Azért valószínű be lesz töltve.  VNA is, ahogy megvan rajta az éves osztalék hozam,  onnan gondolkodni kell annak a résznek az előadáson, ha túl méretes a pozi
matatakakiba 2026. 06. 15. 10:14
Előzmény: #14276  todi
#14290
megcsinaltam a hf-et nehany pelda berleti dijakra, Passau, 40m2, 730(warm,+stellplatz, felujitott, fozofulke, haz 2/3 arab); Karlsruhe, 3szoba, 1000 korul(kalt), lepukkadt, Berlin-Schmargendorf (Charlottenburg, kellemes), 85m2, 2000 warm, ujepites.  Masik berlini jo helyen 3szoba 2000 warm, butorozott, de a butor szedett-vedett. Aki benne lakik azt mondta hogy 2eve berli de ma mar nem mervado az akkori berleti dij sem. Akit erdekel a berlini realitas: 
https://www.immobilienscout24.de/Suche/de/berlin/berlin/wohnung-mieten?enteredFrom=one_step_search
En meg senkivel sem talakoztam soha, sehol (bar tudom ez nem nagy mintavetel) aki Vonovia ingatlant berelt volna. En ugy tudom, azok Wohnberechtigungsschein (WBR) kotelesek, de majd Tobi kijavit.
buythedip 2026. 06. 15. 10:03
Előzmény: #14288  TheSnake2020
#14289
Lufthansa lehet hogy előítéletes voltam, mert sokáig voltam bagholder benne.
TUI, Wizz is nagy pluszban van.
TheSnake2020 2026. 06. 15. 09:53
#14288
Nos a Lufi nem volt rossz pick.  Nagyon kellene nézni,  mert,  akár hosszú távú vétel is lehet . Vonovia, még  nem. Szerintem aki 20 alatt bevásárolt  az nyugodtan könnyíthet később az osztalék gappel és esetleg a 24 felett maradttal.  Az a kérdés,  hogy a sziget forduloert mikor megy vissza. Ez egy nagyon erős long jel. Naposon vételi jel van egyértelműen. Most ütköztek bele a 20 naposba. Van egy előző hónapos fekete gyertya.  Meg egy negyedéves  is. 21.36 ig nem érdemes eladni azt szerintem megprobaljak mindenképp a longosok. A chart továbbra is erősen bearish. Egyedül naposon van vételi jel. 
todi 2026. 06. 15. 09:09
Előzmény: #14286  Benzedrine
#14287
Ott is ugyanolyan árfolyammanipuláció volt mint a Vonoviánál csak ott felfelé.
Az algók megjelenése teljesen eltorzította a tőzsdéket.
Benzedrine
Benzedrine 2026. 06. 15. 08:54
Előzmény: #14282  todi
#14286
Hensoldt AG is gyenge, túlhúzták őket a háború elején.
todi 2026. 06. 15. 08:52
Előzmény: #14280  Borisz
#14285
Az ukrajnai háború egyik legfontosabb tanulsága, hogy a drón nem váltotta le a harckocsit, de alapvetően megváltoztatta a használatát. Aki azt mondja, hogy „a tank halott”, túlzásba esik. Aki szerint „semmi sem változott”, szintén téved. (defenceukraine.com)
SzempontHarckocsiDrón
TűzerőNagyon nagyKicsi–közepes
VédelemErős páncélzatGyakorlatilag nincs
ÁrMillió dolláros nagyságrendSzáz–ezer dolláros nagyságrend FPV esetén
TerepfoglalásKépes ráNem képes rá
FelderítésKorlátozottKiemelkedő
TúlélőképességMagas, de csökkenőAlacsony egyenként, de tömegesen hatékony
Miért lettek ennyire veszélyesek a drónok?Az FPV drónok olcsók, nagy számban gyárthatók, és a tankok leggyengébb részét, a tetőpáncélt támadják. Sok esetben nem kell teljesen megsemmisíteniük a harckocsit: elég a lánctalpat vagy a motort megrongálni, és a jármű mozgásképtelenné válik, utána további drónok vagy tüzérség fejezheti be a pusztítást. (defenceukraine.com)A háború során több elemzés szerint a drónok a páncélozott járművek veszteségeinek egyik fő okozójává váltak, és a csatatér gyakorlatilag folyamatos megfigyelés alatt áll. (defenceukraine.com)Akkor a harckocsi feleslegessé vált?Nem.A harckocsi továbbra is:
  • nagy tűzerőt biztosít,
  • védi a személyzetet,
  • támogatja a gyalogságot,
  • képes áttörni megerősített állásokat,
  • és ami a legfontosabb: területet elfoglalni és megtartani.
A drón képes felderíteni és támadni, de önmagában nem foglal el falvakat, városokat vagy lövészárkokat. Ezért az ukrajnai tapasztalat inkább azt mutatja, hogy a jövő hadseregében a tanknak együtt kell működnie drónokkal és drónelhárító rendszerekkel. (Reddit)Mi változott a tankok alkalmazásában?A 20. századi kép, amikor több száz harckocsi nyílt terepen rohamoz, ma sokkal kockázatosabb. Az ukrán háborúban a tankokat gyakran:
  • rejtve tartják,
  • rövid ideig bukkannak elő tüzelni,
  • gyorsan helyet változtatnak,
  • drónfelderítéssel együtt alkalmazzák,
  • rácsos és reaktív páncélzattal egészítik ki a drónok ellen. (YouTube)
A legfontosabb tanulságAz ukrajnai háború alapján nem a „harckocsi vs. drón” a helyes kérdés, hanem:„Harckocsi drónokkal és drónvédelemmel” vs. „harckocsi ezek nélkül”.Az első továbbra is rendkívül értékes harceszköz. A második viszont nagyon sérülékeny a modern csatatéren. (ifri.org)
Ami ehhez hozzátennék: a tankba kell a személyzet a tankok mögé pedig a gyalogság.
Nehezen tudom elképzelni, higy azEU fiatalok tömegével idaállnának a frontvonalra harcolni vagy beülnének egy tankba. De kérdezzétek meg az ismerettségi körötökben őket erről.
Egy drönt irányítani egy szobából azt sokkal hihetőbbnek tartok.
todi 2026. 06. 15. 08:38
#14284
Előpiac: Mdaxban Lufthansa és Tui hasít a legjobban.
todi 2026. 06. 15. 08:36
#14283
A Deutsche Bank Research 9 GBP-ről 12 GBP-re emeli a Wizz Air célárát. Tartás.
todi 2026. 06. 15. 08:31
Előzmény: #14280  Borisz
#14282
Nem követem egyáltalán a Rheinmetallt de egyet látok: a háború elején a hírek mindig a tankokról szóltak. Az utóbbi időben egyáltalán nem hallani róluk
Csak a drónokról. Egyre jobbak és sokkal olcsóbbak.
Ebven mist az ukránok a menők. Nem tudom a drón mennyire a Rhein profilja. Mondom mindezt teljesen kaikusként. 
todi 2026. 06. 15. 08:26
Előzmény: #14279  todi
#14281
Mondjuk ki őszíntén: a védelmi kiadások növelése úgy hiányzik minden EU országnak mint egy púp.
Azt a pénzt ezer más dologra költhetnék. 
Szerintem má többek fejében átfutott, hogy tárgyalni az oroszokkal olcsóbb kenne több szempontból is.
Csak hát valahogy az igazságérzetet és a realítást közelebb kéne egymáshoz kommunikálni, hogy kifelé eladhatóbb legyen.

Topik gazda

buythedip
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek