Egyelőre áttérek olvasó üzemmódra, portfolio fórum nekem bulvár kategória, hol szórakoztató, hol emberi lealacsonyodás legalja, több kereskedési ötlet, mint Tilray, NuScale Power nem lesz, nem dolgozom más helyett, hála érte gúnyolódás, vagy - olás. Sok sikert mindenkinek!
Csak nem hagyom annyiba ezt a gúnyolódást. 2 sec alatt vettem észre, hogy a balance sheet vs gold chartomat én 2008, a másik 5 évvel korábban van indítva, onnan az eltérés, nem tartottam érdemesnek, hogy reagáljak rá, elnézte, akkor elnézte, de utána ezen felbátorodva, a nacibír tanítvány😁 gúny alá veszi a NuScale pozim, ezt már nem hagyhatom annyiban, ilyen estekben mindig bekukkantok az utolsó 20 posztba, szembe is jött egy rezsimet gázpozival fedzem, nyári kirándulást meg WTI-vel poszt. Na akkor ez a hedgelés már ott bukik, hogy az egyik lába fix a gázszámlával, ezt hedgelni FIDESZ-re szavazással lehet, helyette a nyitott gázpozi mindjárt 10% - ban, de nem csak az NG irány eltalálása a probléma, hanem a benne lévő infláció, amit rollover, görgetésnek hívnak, ami garantáltan lenyeseget, minden hónapban fölfelé viszi a poziba lépéskori határidős árat. Extrém esetben amivel nyáron talán foglalkoztam itt, 2020 Covidkor rollover 18-ról 23 $-ra. Levezetés, előtti nap 18$-nál poziba lépsz, kijelölöd mondjuk a 23 $-t, 27%-al magasabban ahol zárni szeretnéd, jön a torkos over, 23 $-on nyit, pozid nem változik marad nullában, ahhoz a 27% nyerőhöz 29,21 $-ra kell menjen a határidő. Ezt, a Forex szerepét, most xar a WTI és a $ is, az Oklahomai Cushing tároló töltöttsége stb. nincs említve a topicockban, nekem tippelgetésnek tűnik ami folyik az ezüst, meg az olaj-gázban is, az meg a másik, gázban nincs se támasz se ellenállás, megy mint a meszes, továbbra is tartom, nagyfogyasztók fix árra szerződnek és a maradék kerül a határidőre, ha sok 1,5, ha kevés 5 $. Nem szeretem a xardobálás, de most kivételt kellett tegyek.
Már vasárnap megírtam, de visszatöröltem, most még jobban aktuális csak pötyögnöm kell, gondolkodni nem, akkor 4IG vs RÁBA. 4IG hozzáadott érték a szerzeményekhez zéró, ez elég szegénységi bizonyítvány, lombkorona sétányos lehúzásban bíznak. Akkor RÁBA, ott is dolgoztam Bolygó és Napkerék team CNC gépkezelő, életem legjobb munkahelye volt. Na itt már számottevő szellemi tőke, évszázados tapasztalat, világ egyik legjobb nehéztraktor futóművét gyártja, első darabot amikor tesztelték JohnDeernál USA-ban nekiküldték a traktort egy betontömbnek, az alváz összecsuklott mint a harmonika, a futómű még bírta volna. De a mostani rallyval vannak kétésgeim, TÁTRA meg a világ egyik legjobb terepjáró képességű teherautóit gyártja, de mit tudna ebbe a RÁBA beszállítani? HIMARS jóslatom pipa, arra kerül, az is felépítmény rászerelés, ha nagyszámú TATRA jön sima teherautónak, fülke, hajtás, alváz mellé a felépítményt tudná hozzátenni a RÁBA, parasztosan a platót, ez már több mint a HIMARS üzlet. Az, hogy milyen alvázra szereli, Merdzsó, Rönó, Ivekó, MAN, indiferens az üzlet szempontjából, pont akkora mint a TATRA-val. Én óvatos lennék, úgy látom átköltözés a 4IG-ből ide a nagypályások részéről. Ápennin 800 első vétel után 20 lépésközökkel folytatni és 850 körül eladni továbbra is tartom, már leesett honnan az a 350, én 2 kiló bodzával poénkodtam, 2x350= 700. NiScale pozim +31,34% + ban. Ríkter közeledik a chart nyitáshoz, short természetesen.
smr tekintetében ne garázsba való méretet képzelj el!a kicsisége relatív. nem egy paks, de nem is háztartási méret. a mesterséges okosság ezt mondja róla: SMR erőmű telep várható átlagos mérete Egy kis moduláris reaktor (SMR) erőmű telepének várható mérete jelentősen kisebb a hagyományos atomerőművekénél, jellemzően 6 és 15 hektár (kb. 15-35 hold) közötti területet igényel egységenként. A 2026-os várakozások és technológiai adatok alapján a területigény az alábbiak szerint alakul:Várható méretek és területigény
Egyedi modulok: Egyetlen SMR egység (pl. a Holtec SMR-300) telepítéséhez körülbelül 6 hektár terület szükséges.
Többmodulos telepek: Egy nagyobb, összesen 920 MW kapacitású SMR-telep (például NuScale technológiával) várhatóan 14-15 hektáron (35 hold) terül el.
Összehasonlítás: Egy ugyanilyen teljesítményű (920 MW) hagyományos atomerőmű területigénye akár a 200 hektárt (500 hold) is elérheti, tehát az SMR-ek tizedakkora helyen is elférnek.
Kompakt kialakítás: Egyes becslések szerint a legkisebb egységek akár 0,01 km²-nél (kevesebb mint két futballpálya) is kisebb területen elférhetnek.
OTP Szakmai topic