Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
offshort
offshort 2023. 01. 20. 14:44
Előzmény: #22114  Placi82
#22120
hehe, írtam már régebben h nem tudok josolgatni, 
annyit pörgettem a varázsgömböm h teljesen bemattult, és nem mutat már semmit :)
ezért kereskedek támasz/ellenállás szintekre, meg alakzatokra .... stb TA! 
viszont loptam joeatyátol egy rövid frappáns elemzést, amivel teljesen egyetértek!:) 
.
https://www.youtube.com/shorts/GpSVssaWUDo ;
Bandi_ujonc 2023. 01. 20. 14:19
Előzmény: #22116  Bpali
#22119
Lassan kezdenek bedurvulni létszám tekintetében szerintem. Ha vasvillával mennek ki a frontra az is elég lesz, nemhogy a rozsdás kalasnyikov. 
Madeinhungary 2023. 01. 20. 14:06
Előzmény: #22115  Törölt felhasználó
#22118
Jaj, de naív vagy! Hát nem látod, hogy a gonosz amcsik, zsék, nagytőkések okozták mindezt? Szegény oroszoknak nem volt más választásuk, le kellett rohanni Ukrajnát. Lacika többször is kinyilvánította ezen álláspontját és hogy nyerjenek az oroszok. Az nekünk, Magyarországnak is milyen jó lenne...
KrisztinaI 2023. 01. 20. 13:58
#22117
Goldman Sachs 2023- ra:  Caution Heavy Fog!
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230120v02xmujt.jpeg
Bpali
Bpali 2023. 01. 20. 13:51
Előzmény: #22113  Placi82
#22116
A háborút az oroszok nyerik területi nyereséggel ez ami biztos.. okain lehet majd vitatkozni de meglepőbb lesz mint sokan most gondolják..
Törölt felhasználó 2023. 01. 20. 13:48
Előzmény: #22113  Placi82
#22115
Azt magyarázd már el nekem hogy ki akarta megtámadni az oroszokat az elmúlt 30 évben... ha ezt sikerül megmagyarázni, lehet folytatni!
Ha normálisan viselkedtek volna a CCCP összeomlása után, ma már simán lehetnének NATO tagok is.
S probléma megoldva, nem fenyegeti őket senki... nem mintha bárki meg akarta volna őket támadni.
Szerinted mi lehet annak az oka hogy a frissen annektált ukrán területeket csak Észak Korea meg Szíria ismerte el?
Hogy lehetséges ez Placi? 
Placi82 2023. 01. 20. 13:42
Előzmény: #22103  offshort
#22114
Na mi.lesz ma offshort? Nyomni kellene egy tradet. CBOE VIX hez nem nyulok. Esetleg egy arany, vagy olaj?:)
Placi82 2023. 01. 20. 13:31
Előzmény: #22110  Peterbond
#22113
Péter! Nem igaz, hogy meg te se erted, hogy a haboru eszkalalodasanak az eselye mar kb. 70%. Nincsenek aktivistak , egy nyikkanas se ? hogy fegyver ontes helyett a beket kikenyszeriteni, polgari lakossag erdekeit nezni.Nagyhatalmak leulnenek az ENSZ BT orszagai, es kialakitananak mondjuk egy konszenzusos beket. Ahol, oroszorszag, es ukrajna is megkapja, amit akar. Mondjuk egy autononomiat, a keleti teruletekre es garanciakat arra hogy az USA nem.megy mar tenyleg az oroszok hataraig, es pofajara. Az oroszok lenyult 300 mrd os jegybanki, tartaleka a fedezi  amibol most usa elolegezi, a fegyvert es a penzt, az ukranoknak. Te mit gondolsz, honnan van penz nyugdijra, fizetesekre, tobb ezer dollaros havi zsoldra a katonaknak, egy haboru.elott is csodben levo orszagban? Pedig ezt lehetne karpotlaskent, ujjaepitesre is forditani. Egy svajcot lehetne ekkora penzbol ukrajnaban epiteni  (ha nem.lopjak majd  el majd:)). Amugy az a vicc, ha beke lenne, es orosz autonom teruletet, ugyis majd az oroszoknak kell szinten ujaepiteni a sajat zsebebebol.  Erdemes lenne az elozmenyek boncolgatasa is  de  inkabb hagyjuk. Az ukran torvenyeket, es a dezertalast, hagyjuk inkabb. Ezt  te se hiszed. Mert -20 fokban, egy verszivattyus fronton, ha annyi lenne  a retorzio, hogy kap az atlag kozkatona( nem zsoldos,es a  hivatasos ) felfuggesztett  bortont. Akkor mar haza setalnanak sokan a besorozottak kozul. Kemeny retorzio van, mindkét oldalon. Csak az oroszoknal.kevesebb az uj besorozottak arányaiban.Oroszorszagban is volt tartalekos katonak mozgostitasa, es sokan el is menekultek előle,  a szomszedos orszagokba, ha emlekszel, sorban alltak a hataron. Hagytak menni oket. Torokorszag, ormenyorszagba, etc  De az ukran ferfiak mar nem mehetnek kulfodre. Nekem is van ukran ismerosom es azert nem.mennek haza, MO. rol mert nem johetnenek vissza a hataron. Inkabb atjott a csalad is. Szoval amit mondtal nem.igaz, nem johet mar at ferfi. Regebben igen, ( megoldottak) de ez megszunt.El fog fogyni a precizios raketak, az oroszoknal, mert hosszutavon nem birjak az egesz NATO ellen a fegyverversenyt, es be fognak vetni olyant, ami tarol, nem egy epuletet, hanem 2 km en belul mindent. Es.lehet fokozni. Es akkor az usa is elkezdi kuldeni a hasonlo hordereju fegyvereket. Nekem nem tetszik ez a scenario. Akkor nagy  baj lesz.   Oroszok nem hatralnak, mert akkor kaosz lesz naluk, szetesnek, destabilizaodnak, amit nyugati.elemzok is mar mondanak, hogy ez lesz . Amugy amcsik Tajvan eseten  Kinat is beprobaltak. Csak Kina az orrukra koppintott most gazdasagilag. Azt a szitut felfuggesztetek most. Atlag jozsinak, es Igornak az a fontos, hogy legyen mit enni es inni, meg  fotelben focit nezni, nem az, hogy -20 fokban az árokban mikor lovik le. Békét kellene mar kötni,es ezert dolgozni a vilagban a nagyhatalmaknak, mert most nagyon rossz az irany.
Bandi_ujonc 2023. 01. 20. 09:57
Előzmény: #22098  Placi82
#22112
Ez max tavaly volt igaz.
Sokan leléptek és ott is vannak veszteségek. Majd kiderül. 
Madeinhungary 2023. 01. 20. 09:28
Előzmény: #22109  Peterbond
#22111
Ajjajj, rossz lóra tettél. Lacika az egyik legnagyobb orosz védő aktivista, akinek a lényeg, hogy az oroszok nyerjenek és a gonosz, csúúnya amcsi zsék megszívják. Minden más lényegtelen számára. Nála így működnek a dolgok. Na, most már tudod, hogy mit miért ír 😁
Peterbond 2023. 01. 20. 01:34
#22110
Arrol ne is beszeljunk hogy az ukranok eltavokat kapnak a frontrol hazamennek majd visszamennek a frontra. Az oroszokat ellenben nem igen engedik haza.
.
Ukran torvenyek szerint dezertalasert alig jar valami ( kb penzbirsag ) ez akarjak most tabornokok 3-12 ev bortonre cserelni. Ekozben oroszoknal kulon egysegek figyelnek arra hogy a menekuloket lelojjek vagy kalapacsal bezuzzak a gejuket. De igen az ukranokat kenyszeritik a hazajuk vedelmere pedig az osszes inkabb hagyna hogy az oroszok vigyenek mindent hazat ingosagot rosszabb esetben gyerekeket es Bucsa fele falvakkal legyen tele Ukrajna azon resze ami kell az oroszoknak.
Peterbond 2023. 01. 20. 01:13
Előzmény: #22092  Placi82
#22109
Amúgy kérdezem az oroszokat amúgy mi hajtja? Nálunk nem kerdezgetsz meg feltetelezel ilyeneket. Őket nem áldozza be egy értelmetlen háborúban Putyin? Amiket elmondtal leginkább ott van jelen. Ott nem akar senki se harcolni. Nem látják az értelmét de nincs lehetőség mert oroszhonban tényleg lelonek ha dezertálsz. Az ukrán szerinted nem akar a hazáját harcolni de az orosz pár ruppoert simán kinyiratja magat.
Peterbond 2023. 01. 20. 01:10
Előzmény: #22092  Placi82
#22108
"En mar autonomiat adtam  volna annak a  4 megyenek regen, (tenyleg van ott egy orosz tobbseg. )hogy kimeljem a nepemet. Lehet a vezetes nem erzi a népének? "
.
Ez elejétől fogva se a 4 megyerol szólt. Te is tudod. Főleg nem orosz többséggel mert az még a Donnaszban se volt nem hogy a másik két megyében ( kherszonban pl 20% se ). Amennyire látni pedig az oroszok azok az állítólag felszabaditando népet nem vették semmibe a nép még kurvara nem kért a felszabaditasbol. Lásd még a videókat Kherszon elfoglalasarol illetve visszafoglalasarol kiket hogyan fogadtak.
Nem tudom te hány ukrannal beszéltél én jó néhányan. Itt mondattal volna bármit se nem front se nem függenek az ukrán kormánytól kapható menedéket vissza se kéne néznie. Egyse beszélt arról amiről te beszélsz a nevükben. Pedig az egyik hölgy elvesztettem az egyik barátját a másik meg mindig a fronton van. Egyik se kényszerből. Persze ők is békét szeretnének, nem szereti senki a háborút. Se ölni se meghalt vagy megsebesulni. De nem úgy hogy az ország felét odadobjak az oroszoknak.
Peterbond 2023. 01. 20. 01:01
Előzmény: #22105  kkv14
#22107
1. Álló épületet nem találnak el tobb 100 méteres pontossággal az oroszok sokszor. Ebből lesznek főleg a lakoepuletek és bevasarlokozpontok elleni rakéta becsapodasok.
2. Mindkét fél lövi a másik logisztikajat. Az ukránok a himarsokkal pontosabban ennyi a helyzet ( lásd pl Kherszoni híd méteres pontosaggal kilyugatott közepe).
3. Annyira azért még nem omlottek
4. Egy összeesküvés elmélet lényege hogy azért még hihető maradjon. Ez az oroszok és amcsik kiterveltek hogy haborusdit játszanak Ukrajnában kiprobalni a fegyvereket és az egész előre leforgatott forgatókönyv szerint megy nem tartozik közéjük.
5. Hogy ne lenne hang hogy elég legyen. Húzzon ki az összes orosz és béke lesz. De kevés embert láttam aki úgy gondol egy tusztargyalasra hogy hagyjuk ott a tuszokat a terroristaknak és mindenki menjen haza mert Józsinak itt már lejárt a műszakban és túl sokáig tart ez a hülyeség és lekesi az esti mecset.
Placi82 2023. 01. 20. 00:44
Előzmény: #22105  kkv14
#22106
Ne viccelj. Az usat iranyito zs. k (Humi kedvencei,:)) sose fognanak ossze, es szőnenek osszeskuvest az oroszokkal. Történelmileg se. Nem volt felhotlen a viszonyuk, finoman fogalmazva se, az elmúlt szazadokban. Mindig tul toltak a biciklit az oroszoknal, akik meg utána kimeletlenul galiciaig es Halicsig a nyugati hatarig  uldoztek ki oket regen. Eselytelen, hogy most  kozos osszeskuvest, tervet szőttek. Ahhoz bizalom es eros kotelek , es mult kellene egy ilyen tervhez. Az pedig nincs.
Es az emberi jog vedo, aktivistak azert nem tiltakoznak,.mert szoltak.nekik, hogy csend legyen, mert a haboru elhuzasa most az erdek. Ez van.
kkv14 2023. 01. 19. 23:20
#22105
Nem tűnik fel, hogy sehol egy hang , hogy legyen már elég. Nem tüntetnek, egy hangos szó nincs.
ENSZ, embervédők , civilek stb. hol vannak.?
Nekem egyre inkább az az érzésem, a háttérben USA és OROSZ előre letárgyalták. Kísérletezgetünk , elpuffogtatjuk a régi fegyvereinket, aztán felosztjuk Ukrajnát. Még az is lehet , hogy a végső időpont is letárgyalták
Világosítson fel valaki, hogy lehet ,hogy száz számra mennek a páncélozott járművek, harckocsik , tankok, és mind odaér a frontra. Meg sem próbálják rakétákkal megsemmisíteni a vasúti hálózatot ahol a fegyverek tömege érkezik.
A mai világban a GPS korában., amikor műholdon keresztül elolvassák a kezedben lévő újságot. A telefonomon látom több százkilométerre hol áll egy rendőr autó de  az oroszok nem látják a konvojt, úgy hogy nyelvismeretük, helyismeretük is meg van hozzá.
Placi82 2023. 01. 19. 23:15
Előzmény: #22103  offshort
#22104
Aki a politikában idealista korrekt, főleg egy akkora ország vezetőjeként mint Oroszország, Gorbacsov esetében Szovjetunio. Azt te minek nevezed? . Nézd meg USA ban. Ott van Biden, és  Bush, egy zsenik:), de  azok mögött Machiavellik vannak akik jól szerveznek már évtizedek óta. Ott, ha nincs korrektség, te  sokra megy akkor a  korrektségel.Ha erted😉
offshort
offshort 2023. 01. 19. 22:14
Előzmény: #22102  Placi82
#22103
gorbacsovot nem tartom idiotának,
tul optimista volt és korrektséget várt az ellenféltől! 
ebben az elképzelésében hibázott! 
a katonai egyensulyt nem lett volna szabad feladni! 
szerződésekkel konkretizálni kellett volna h ki, kitől mit vár! 
és egy szerződés se a szent grál!, 
de legalább volna mire hivatkozni!
Placi82 2023. 01. 19. 22:07
Előzmény: #22096  offshort
#22102
Gorbacsov egy idiot volt. Jelcin meg imadta a vodkat. Mindent is alirt, ha elotte kapott 1 uveggel. Bábok voltak. Es csodalkozunk ezek utan , hogy Putyin ilyen nepszeru, otthon ?? USA ban az elit  vezetes jobban ertett a machinaciohoz, es szervezeshez gyarilag.😉. De a kgb  ugynok mar nem oly konnyu falat  . Ahogy mondtam volt , anno,se kikopni, se lenyelni nem tudjak. Megakadt a torkukon. 
offshort
offshort 2023. 01. 19. 21:58
Előzmény: #22100  emerald
#22101
thx! :)
amugy az usa konkurencia utálatát már kifejtettem 
6-7 éve a dax topikban! :) 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek