Topiknyitó: Lorne_Malvo 2020. 05. 25. 21:13

Wizz Air részvényesek topikja  

Üdv!
Azért nyitottam ezt a témát, hogy a Wizz Air részvényesekkel meg tudjuk beszélni az aktualitásokat a vállalattal kapcsolatban.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Garajc 2026. 06. 12. 13:31
Előzmény: #4879  Garajc
#4880
Hoppá! A Gugli fordító béna fordítása: 
"Üzemanyag-tartályból kivont ár" = Ex-Fuel CASK (azaz ülőhelykilométerre vetített költségek, amiből kivonták az üzemanyagköltségeket)
Garajc 2026. 06. 12. 13:26
Előzmény: #4878  wizz001
#4879
Értem az érvelésed és maga nemében logikus is!! A probléma (már ha ez probléma), hogy a cégvezetés a 2027-es üzleti évre is előre bemondta, hogy nem prioritás a profit elérése. Az elsődleges cél számukra az, hogy piacot szerezzenek. És ha ehhez az kell, hogy alacsonyabb árakkal dolgozzanak, akkor azzal fognak. Az előrejelzések alapján a 2027-es üzleti év veszteséges lesz az elemzők szerint, míg a cég pedig nem adott ki konkrét előrejelzést. 
.
Idézet a jelentésből: 
"KÖZELI TÁVÚ ÉS EGÉSZ ÉVES KILÁTÁSOK: 
Az évnek ebben a szakaszában nem adunk előrejelzést az F27-re vonatkozóan, tekintettel a kereskedési szezonok bizonytalanságára, az iráni konfliktussal kapcsolatos bizonytalanságra és a Hormuzi-szoros lezárására:
▶ Kapacitás (ASK): 2027. 1. negyedév +15% éves szinten, 2027. 2. negyedév +20% éves szinten;
▶ Befogadóképesség (ülések): 2027. 1. negyedév +25% éves szinten, 2027. 2. negyedév több mint húszas százalékkal nőtt éves szinten;
▶ Terhelési tényező: Éves terhelés H1 mentén;
▶ RASK: 2027 első negyedéve közepes-magas egyszámjegyű csökkenéssel, 2027 második negyedéve stagnált éves szinten;
▶ Üzemanyag-tartályból kivont ár: A H1 árfolyama stagnál, de egyszámjegyű alacsony értékre emelkedett az előző év azonos időszakához képest."
wizz001 2026. 06. 12. 12:57
Előzmény: #4852  Garajc
#4878
Egyértelmű. Pontosan ezért írtam, hogy nem egyszerű az összehasonlítás (vagy nem is lehet), de mindenképp furcsa, hogy 2025-höz képest csökkent. 20 tényező befolyásolja kb. a jegyárak átlagát, nyilván nem egy adatból kell messzemenő következtetést levonni, mert az becsapós.
Én csak egy dologra akartam ezzel rávilágítani, hogy szerintem lenne mozgástér az emelésre. Nem drasztikusra, csak minimálisra. Jöhetnek itt algoritmusokkal, szakértő hozzászólásokkal, a tény az tény: a profit minimális. Lehet, hogy nem tudnak emelni, mert ha tudnának, emelnének. Nem tudom. Passz. 
Tényleg egyetlen dolgot akartam kiemelni ebből az egészből, hiába van 38 faktor, hiába nem jó az összehasonlítási alap, a jegyár szerintem ilyen kiadások mellett nagyon alacsony! 
FeherTibi 2026. 06. 12. 12:36
#4877
máris drágul az olaj. Gondolom, Trump ujabb trükköt dob be. Valószinűleg kora délután bejelenti, hogy támad...
FeherTibi 2026. 06. 12. 12:05
#4876
kiváncsi vagyok arra, hogy ha valoban békét kötnek, akkor az olaj ár hol fog stabilizálódni ? 75 dolláron ?
Amúgy a Wizzairnek csak a Brent olaj ár számit, ugye ?
OSZLOPOS 2026. 06. 12. 11:50
Előzmény: #4870  Garajc
#4875
sajnos simán benne van a pakliban, hogy csak ünnepelteti magát az öreg. Nagyon a semmiből jönne ez a béke, én nem hiszek benne/neki. Azt el tudom képzelni, hogy a FED ülés előtt amennyire lehet, lezsírozottnak állítja be a dolgot, úgyis vége, nem lesz itt infláció, nem kell kamatot emelni...utána megint van 3 hete.
Garajc 2026. 06. 12. 11:40
#4874
Az 50 hetes MA (1148 GBp) megfogta és 1144 GBp-ről most fordul egyet lefelé...
Garajc 2026. 06. 12. 11:33
Előzmény: #4872  Garajc
#4873
Hát ezzel az ellenállással nem sokat totojázott!!
.
R: 1140,00 GBp; +115,00 GBp; +11,22%
Garajc 2026. 06. 12. 11:23
Előzmény: #4871  Garajc
#4872
1130 GBp-nél 200 napos MA ellenállás következik!!
Garajc 2026. 06. 12. 11:21
#4871
London 
R: 1122,00 GBp; +97,00; +9.46%
.
Mindjárt megvan a napi 1 font :)) 
Garajc 2026. 06. 12. 11:16
Előzmény: #4869  Peracid
#4870
Azért nem árt megjegyezni azt sem, hogy a szöszinek hétvégén van a 80. születésnapja. Kérdés, hogy ezt most egy iráni békeszerződéssel akarja "megkoronázni"??? Vagy ha az nem tud összejönni, akkor csak csinál egy nagy hájpot, hogy legalább a hangulat és a tőzsdék szárnyaljanak egyet???
Peracid 2026. 06. 12. 11:07
#4869
Ma szárnyal hétfőn zuhan , nem nagyon lehet hinni.
Próbáld az ember pozitívan hozzá állni xd
Garajc 2026. 06. 12. 11:04
#4868
R: 1111,00 GBp; +86,00 GBp; +8.39%
Garajc 2026. 06. 12. 10:42
#4867
Az olajár nálam (ahol én nézem) 86$/hordó. Az elmúlt 3 hónapban egyszer járt itt, azaz ez az az ár, ami a lokális mélypont volt az olajárban. Kérdés, hogy át tudja-e ezt most törni???
OSZLOPOS 2026. 06. 12. 10:39
#4866
ha kitart a rakéta, 11,2 trend csatorna ellenállás, és 11,5 rés lehet megálló. Közép távon 13-at látok. 12,5-ön volt anno egy gigabiznisz, azt nem tudom, számít-e majd.
OSZLOPOS 2026. 06. 12. 10:28
Előzmény: #4862  AviTrader
#4865
pontosítok Ryanair:2026 tavaszán azt mondták, átmenetileg nem kötnek új kerozinfedezeti ügyletet. de mondjuk 2027y is 80%-ban fedezve van nekik, szóval...
FeherTibi 2026. 06. 12. 10:06
Előzmény: #4857  OSZLOPOS
#4864
én se hiszek Trumpnak.
Mindenesetre azért elárulom, hogy a háború kitörése előtt a brokerem mondta, adjam el a papirt, mert Trump támadhat. Nem adtam el, nem akartam elhinni, hogy tényleg támadni fog. Es hónapokig tartottam a papirt. Most is tartom, remélem, most már jobb idők jönnek. De rövid távon nem hiszek Trumpnak, még támadhat. Annyit azonban megtanultam : ha valamit mond  (=fenyeget) Trump, aminek rossz vége lehet, azt általában meg is teszi. Ezért, ha ujra Kubát fenyegeti, akkor valószinüleg el fogom hinni, hogy ott is támadni fog
5000 2026. 06. 12. 10:06
Előzmény: #4861  Plafon
#4863
Egymás között adták-vették, nyomták le az árat.
AviTrader 2026. 06. 12. 09:51
Előzmény: #4857  OSZLOPOS
#4862
Ryanair leállt a hedging-el? Ez az info honnan van? Szerintem ők is 80+%-ban le vannak kötve F27-re, és biztos hogy nem állt meg a hedging 2027 márciusánál. O'leary is azt nyilatkozta nemrég hogy nem lát ellátási problémát Európában de tartósan magas kerozinárakra számítanak. Itt jön a képbe majd a WIZZ hatékony flottája. 
Plafon 2026. 06. 12. 09:50
#4861
érdekeség, hogy idén március 1. óta mostanáig a cég részvényeinek több, mint 80%-a (!?!) gazdát cserélt, azaz alig 3,5 hónap alatt. ez azért elég durva.

Topik gazda

Lorne_Malvo
Lorne_Malvo
4 1 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek