Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
valoigaz 2020. 08. 29. 09:48
Előzmény: #2659  signal2
#2660
Én úgy látom, hogy a nagy kavarás miatt meg is érdemlitek, hogy a varangykirály örökre a nyakatokba maradjon.
signal2
signal2 2020. 08. 29. 09:33
Előzmény: #2657  PusztaPutyin
#2659
Egyéniben szerintem leszavaz, ha nem dk-s vagy mszp-s lesz a jelölt az ő körzetében.
signal2
signal2 2020. 08. 29. 09:32
Előzmény: #2652  Törölt felhasználó
#2658
Ettől még tiszteletben kell tartani az álláspontját, és nem fidesznyilezni. Szerintem mindenki pontosan érti.
Egyébként lent kifejtettem, és ez most Dehogynincsnek szól, hogy a közös listát úgy kell felfogni, hogy azon belül mindenki a saját preferált pártjára szavaz, nem pedig mindegyikre. Így a kisebb pártok szavazói is bátrabban szavazhatnak, mert biztosan tudják, hogy nem veszik el a szavazatuk. Tehát azt kell erősíteni, hogy a közös listán is mindenki kizárólag a saját pártjára szavaz.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 29. 09:25
Előzmény: #2651  signal2
#2657
Okosabb vagy te annál hogy ne tudnád hogy közös lista esetén a távolmaradás orbicseknek fog segíteni. 
badsector1
badsector1 2020. 08. 29. 09:24
Előzmény: #2647  Dehogynincs
#2656
Magyarország szempontjából miért volt válság a migránsválság?
A migráns a lehetö legrövidebb időt akarta nálunk tölteni.
sanka 2020. 08. 29. 09:18
Előzmény: #2652  Törölt felhasználó
#2655
Ez a helyes beszéd, nem finnyáskodni kell, ennyi.
Törölt felhasználó 2020. 08. 29. 09:17
Előzmény: #2651  signal2
#2654
Hasonlít az álláspontja az LMP-éhez, ők is nagyon jó politikusok voltak, sokkal könnyebbé tették viktornak a dolgokat.
sanka 2020. 08. 29. 09:16
Előzmény: #2651  signal2
#2653
Nekem viszont nem az jön le az írásaiból!
Törölt felhasználó 2020. 08. 29. 09:15
Előzmény: #2651  signal2
#2652
És ha közös lista lesz, akkor nem megy el szavazni? Fel kéne már fogni, hogy közeledünk az utolsó lehetőséghez, ha 2022-ben is nyer, akkor már a haláláig fog uralkodni és évtizedekre visszaveti az országot. Én baloldali demokrata vagyok és rühellem a jobbikot, de ha a körzetemben jobbikos lesz a közös jelölt, akkor rá fogok szavazni, és ha a közös listán ott lesz a jobbik, akkor is a közös listára fogok szavazni, mert itt már nem pártokról van szó, hanem a nyugati demokrácia és a putyini szar közötti választásról.
signal2
signal2 2020. 08. 29. 09:06
Előzmény: #2649  sanka
#2651
Szerintem egyértelműen leírta, hogy a fideszre nem szavaz. Csak mellette dk-ra és mszp-re sem.
Szánalmas ez a fidesznyikezés, amikor valaki nem kizárólag azt képviseli, hogy a fidesz takarodjon, hanem ennél több elvárása van.
Törölt felhasználó 2020. 08. 29. 09:04
Előzmény: #2647  Dehogynincs
#2650
A Kisz-titkár már tíz éve kormányoz, hagyjuk már ezt, hogy mit örökölt, a németek is 80 % adóssággal indultak és simán levitték 60 alá, mi meg még kaptunk egy valag pénzt is. Gyurcsány átengedett volna minden migránst? Miért a Kisz-titkár mit csinált? Ő is átengedett mindenkit. Inkább azt nézd, hogy Gyurcsány is lerombolta-e a demokráciát, meg azt hogy alatta hány Mészáros, Szíjj, Vej, meg stb. volt. és máris simán tudsz dönteni. Az Orbán-rezsimet kiszolgáltatottan érte a járvány? Az eu-tól a többszörösét kapja, mint Gyurcsány, a hitelkamatok a béka segge alatt a gyurcsányi időkhöz képest, mi a franc kéne még, ilyen jó külső helyzetben még egy kormány sem volt a rendszerváltás óta. Tavaly még mi voltunk az eu motorja, akikre irigységgel tekint a hanyatló nyugat, most meg a régióban mi zakóztuk a legnagyobbat, ergo nálunk van a legszarabb vezetés.
sanka 2020. 08. 29. 08:53
Előzmény: #2647  Dehogynincs
#2649
Az irományodban rengeteg a mi lett volna ha, azt gondolom az semmi, nem történt meg. Igen valóban te egy fidesznyik vagy, mert inkább választod őket mint mást.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 29. 08:19
Előzmény: #2647  Dehogynincs
#2648
Azt gondolom hogy te három nagyságrenddel megértőbb vagy a mostani rendszerrel mint én. És szerintem nem azért mert azt hiszem hogy Orbán gyíkká változtatna.
 
Jöhetsz azzal hogy Gyurcsányt akit leszarok hogy érintette volna a H1N1. Vagy mi lett volna ha a nagymamának áramszedője lett volna. Mint ahogy az se igaz, hogy a nagy EU pénzcunami közben azért zuhant szét a magyar gazdaság mert ezt örökölte. Bullshit. Mindenhol zuhan a gazdaság, ezzel véded őket. Ja, csak nálunk a legerősebben. És akkor még nem érintettük a jog, szólásszabadság, társadalmi egészség (lásd államilag támogatott buzizás libernyákolás és egyéb szellemi kútmérgezés) hatását. A széteső infrastruktúrát, a rekordméretű lopást. Hogy csak a lélegeztetőgép projekten több százmilliárd lett kilopva. A stadionokon is több száz. És most váltanak nagyságrendet, mert miközben hullik a beton a százkilencven milliárdos Orbán Viktor Aréna oldaláról, Szaros Lőrincz épp most kapta meg a kikiáltási áron 150 milliárdos atlétikai stadion projektet, ami a szokásos alkotmányos költségek beépülése után minimum 4-500 milliárd lesz.
 
Ezt támogatod. Ha beismered, ha nem. Még szerencse hogy így is elég választó lesz idővel akik el fogják takarítani ezt a szemétdombot. A Kádár rendszer is szétesett. Kellett hozzá idő, de szétesett. Ez is szét fog. Elég nagy baj hogy ilyen sokáig húzza, de ez nem a rendszert minősíti (szar politikus mindenhol akad), hanem a magyar választókat. Ez van.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 29. 07:02
Előzmény: #2547  PusztaPutyin
#2647
Ezek súlyos és igaz állítások, de nem Orbán doktor lelkén szárad mindegyik. A hiány jókora részét éppen az utódpárttól örököltük, meg az elődpárttól.
A koronavírus miatt világszerte nő a hiány és visszaesik a gazdaség.
Az Orbán-rezsimet  annyira kiszolgáltatott helyzetben érte a járvány, hogy még a nemzeti konzultáción is kénytelen  ezt a szót használja. Gyurcsány sem lett volna előrelátóbb. Ő sem tudott mit kezdeni a madárinfluenziával a kormányzása idején, pedig az kisebb kihívás volt.
Gyursány megúszta a migránsválságot is, de úgy vélem, hogy 2015-ben nem négyszázezer(!) illegális migránst engedett volna át az országon, hanem mindenkit, aki a balkáni útvonalat választotta.
Egyébként úgy fest, hogy a járvány miatti európai határzárak és utazási korlátozások egy időre a bevándorlást is hatékonyan fékezik.
Gyurcsányt értelmileg és érzelmileg is elutasítom. A választók már csak ilyenek. Ha egy választó meg van győződve arról, hogy Orbán vagy Gyurcsány gyíkká változtatta, akkor eszerint is szavaz. Nem érdemes arról vitatkozni, hogy a gyíkság elmúlt-e.
Törölt felhasználó 2020. 08. 28. 21:40
Törölt hozzászólás
#2646
euler 2020. 08. 28. 20:45
Előzmény: #2636  Törölt felhasználó
#2645
A botrányok hatására növekedett CSAK ennyivel a népszerűsége.
A kormánypártok népszerűsége a legtöbb európai országban megnőtt a világjárvány miatt, 24 európai országból 15-ben  - ez derült ki a Political Capital elemzéséből. (Van benne egy szemléletes ábra).
euler 2020. 08. 28. 20:26
Előzmény: #2639  Törölt felhasználó
#2644
Azt hittem erre gondoltál: https://www.facebook.com/nyomtassteis/
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 28. 15:03
Előzmény: #2641  Törölt felhasználó
#2643
Hét igen, erre van a mondás hogy ahol lószar van ott veréb is van.
Törölt felhasználó 2020. 08. 28. 14:11
Előzmény: #2640  cintanyer
#2642
na ez egy jó példa,hogy a nagy közös lista,ha abban levő pártok közt nylt vagy burkolt ellentétek vannak, vagy világnézetileg távol állnak egymástól, akkor a nagy erőlködésnek nagy nyögés lesz a vége.
akkor már jobb,ha több olyna lista van,ahol a hasonszőrűek egymással szövetkeznek,de úgy hogy a kis pártokat felkarolják a nagyok külön külön.
a listákon belül a nagy pártok dominálhatnának  az erősségük alapján és nem lenne megosztó rivalizálás, mert világosak lennének az erőviszonyok. 
egyébként meg a listák közösen kampányolnának az összefogás jegyében,de anélkül,hogy a szavazóknak olynara is ikszet kellene tenni,akit meg amúgy ki nem állhatnak. 
Egység a sokféleségben.
Törölt felhasználó 2020. 08. 28. 13:51
Előzmény: #2640  cintanyer
#2641
Nem akarlak elkeseríteni, de minden pártban vannak szar emberek (nem lehet kiszűrni őket), így ha nálad egy botrány lenulláz egy egész pártot, akkor még sok csalódás fog érni.

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók