Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2020. 08. 29. 11:51
Előzmény: #2679  valoigaz
#2680
És még azt sem zárom ki, hogy az idős hölgy a fideszre szavaz, ha elmegy szavazni, hála a propagandának.
valoigaz 2020. 08. 29. 11:34
Előzmény: #2674  Dehogynincs
#2679

A propagandával ellentétben hihetetlen mértékű ma a nyugdíjas szegénység Magyarországon.
A minap egy városi bolt (lidli) akciós polcain kutatott egy 80-85 év körüli idős hölgy. A ruháján is látszott, hogy nagyon nagy szegénységben élhet. Néhány szót váltottunk és könnyes szemmel mondta, hogy szó szerint éheznie kell mert ma már a számlák kifizetésével is akadozik, csak nagyon leértékelt, akciós termékeket rakott kosarába. A sors úgy hozta, hogy a pénztárnál éppen mögém került a pénztárosnak szóltam, hogy számolja egybe, az idős hölgy nem akarta, sírva is fakadt, de egybe lett számolva és kifizettem az összeget. 
Szégyen, hogy ide juttatták a nyugdíjasokat és a varangynak esze ágában sincs tisztességes megélhetést biztosítani számukra.
(hazaérve a nejem ellenőrizte a számlát és feltűnt neki, hogy van ami hiányzik, elmondtam neki mi történt, összeszámolta az összeget az idős hölgy alig 3000 forintért vásárolt...)
valoigaz 2020. 08. 29. 11:06
Előzmény: #2677  valoigaz
#2678

Ez a cikk szerintem mindent elmond arról, hogy milyen tömegek élnek és dolgoznak külföldön akik nem kérnek a varangy rendszeréből és ez csak Anglia! Százezer fölötti a számuk már most, de egy év múlva közelebb lehet a kétszázezerhez. A többi Eu. tagállamban is több százezren vannak, ma már mindenki menekül Orbán rendszeréből, ezért is kell minél előbb változás Magyarországon. 
valoigaz 2020. 08. 29. 10:51
Előzmény: #2674  Dehogynincs
#2676

Tőlem egyébként nem kell féltened sem a varangyot, sem Gyurcsányt, én nem járok választásokra nekem teljesen mindegy, hogy ki nyeri a magyar választásokat.
Én csak azt mondom ami a helyes lenne a magyarok szempontjából.
valoigaz 2020. 08. 29. 10:43
Előzmény: #2673  Dehogynincs
#2675
Nálad nem fér bele Gyurcsány. Erről beszéltem, Orbánnál nem érdemelsz jobbat, nyugodtan lopják tovább a ti és gyermekeitek jövőjét.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 29. 10:40
Előzmény: #2672  valoigaz
#2674

Megbocsátom és vagyok annyira demokrata, hogy elfogadjam, hogy te eszerint szavazol. És vagyok annyira demokrata, hogy elfogadjam, mindenki ragaszkodhat az eszméihez és téveszméihez.  Mindenkinek joga van ahhoz, hogy saját maga alatt vágja a fát. Neked is.
 A pártoknak is joguk van azzal kampányolni, hogy hülye vagyok ugyan, de azért szavazzak a szürkeállományukra.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 29. 10:35
Előzmény: #2666  valoigaz
#2673

Az első felével egyetértek. Átlátok a fidesz szitáján.
Nem kérdésaz, hogy a fideszt le akarom váltani. De nekem nem mindegy, hogy kivel. Gyurcsányékkal? Ezt a meccset már lejátszottuk háromszor. Én onnan indulok, hogy Gyurcsányék nekem nem kellenek és váltsunk. Nekem senki ne jöjjön azzal, hogy mégis Gyurcsányékkal váltsunk! Inkább maradok föl nem nőtt  szellemi törpe.
Ha már a nyugdíjrendszerrel jössz, volt egy szavazás, ami nem volt igazi választás, de döntő szerepe volt abban, hogy a polgár ismét kádári alattvalónak érezze magát. 2010-ben hárommillió(!) pénztártag nyilatkozhatott arról a vagyonával, a tulajdonával arról, hogy pénztártag akar-e maradni a magánnyugdíjpénztárban. Csak százezren nyilatkoztunk arról, hogy igen. Ha te hatalom lennél, akkor ilyen eredményt látva nem kanászodnál el? Nem úgy értelmeznéd, hogy ezentúl bármennyit lophatsz következmények  nélkül?
Az akkori baloldalnak miért nem volt annyi ereje, hogy az akkori baloldaliakat maradásra mozgósítsa?
valoigaz 2020. 08. 29. 10:31
Előzmény: #2669  Dehogynincs
#2672

Bocs, de nekem tökmindegy, hogy ki kormányoz mutyisztánban.
Azt vallom, hogy a fideszt le kell váltani (a magyarok érdekében) és tökmindegy, hogy ki nyeri a választást, de Orbánt és tolvaj bandáját el kell takarítani bármi áron, 2026-ban lehet először újra egyéni pártokra szavazni mutyisztánban. Azok akik ezt nem értik és Orbán e-miatt hatalmon marad, azok saját maguk és a gyermekeik alatt vágják el a fát.
valoigaz 2020. 08. 29. 10:24
Előzmény: #2668  sanka
#2671

Én már úgy vagyok vele, hogy Orbán meg is érdemli, hogy hatalomban maradjon.
A nyugdíjasok meg azt, hogy több évtized munkája után ne kapjanak nyugdíjat, tartsák el őket a gyerekeik, ha már Orbán ezt is elintézte nekik.
Azok akik meg értik azt a helyzetet, azok meg úgy is elmennek az országból és legalább ők tisztességes bért és nyugdíjat fognak kapni.
Orbán elintézte szerintem évtizedekre a magyarokat, azok akik itt maradnak soha nem fognak tisztességes bért és nyugdíjat kapni.
sanka 2020. 08. 29. 10:19
Előzmény: #2667  peter_s
#2670
Lehet feszíteni a húrt, majd elválik a magyarok tűrőképessége mit bír.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 29. 10:18
Előzmény: #2660  valoigaz
#2669

Az érem másik oldala pedig az, hogy Gyurcsány megérdemli, hogy nagy hal legyen a dk kis medencéjében.Azt megértem, hogy Orbánt le akarjátok váltani. Még azt is megértem, hogy sérveltek azért, hogy Gyurcsányékkal váltsátok le. Még azt is megértem, hogy ebben a reménytelennek tűnő vállalkozásban reménykedtek. A lepényhal először, a remény hal meg utoljára. A remény már egymás után háromszor meghalt a soros országgyűlési választásokon.
sanka 2020. 08. 29. 10:17
Előzmény: #2666  valoigaz
#2668
"Nincs választás, azok akik a mihasznákra szavaznak azok a fidesz további hatalomban maradásához asszisztálnak. "
Na erre írtam azt, aki ezt nem képes megérteni, az fidesznyik, lehet fölháborodni signal.
peter_s 2020. 08. 29. 10:15
Előzmény: #2662  badsector1
#2667
Ja, csak a szektások szavazatai számítanak. De nem baj, majd 2022-ben lehet megint nyekeregni, hogy miért nem sikerült nyerni mert a fidesz táborában több a szektás, mint az ellenzéki oldalon. Viktor 2022-ben is behúzza, bár valószínűleg 2/3 nem lesz meg. Jön az új családtámogatás és kiterjesztik a választójogot a kiskorúakra, amelyet a szülő vagy a nevelőszülő gyakorol majd, amíg a gyermek nagykorúvá válik, ez lesz a fidesz válasza az ellenzéki összefogásra.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200805/eddig-nem-ismert-csaladtamogato-lepeseket-dobtak-be-a-plusz-szavazat-is-szerepel-kozottuk-443766
valoigaz 2020. 08. 29. 10:12
Előzmény: #2661  Dehogynincs
#2666

A mihasznák is a fidesz csicskapártja. A mihasznákat a régi jobbikba beépült fidesz kutyák alakították.
A fidesznek érdeke szétverni az ellenzéket a mihasznákat is erre a célra alakították, valójában a "fű alatt" a fidesz és a mihasznák egy nótát fújnak.
Nincs választás, azok akik a mihasznákra szavaznak azok a fidesz további hatalomban maradásához asszisztálnak. Ez van.
A kérdés az, hogy le akarjátok-e váltani a fideszt? Szerintem ehhez még nem nőttetek fel eléggé és továbbra is a fidesz fog hatalmon maradni, de ez nem is baj, így legalább még többen fognak külföldre távozni és ezzel romba dönteni a magyar nyugdíjrendszert.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 29. 10:09
Előzmény: #2662  badsector1
#2665

Nem azt mondtam, hogy tekintélyes választói réteg vagyok, bár ehhez a réteghez tartozom.
A választásokon négymillió választó ad le egy szavazatot és ezekből az egy szavazatokból alakul ki a végeredmény. Az az egy szavazat is inkább kettő: egyéni és listás.
peter_s 2020. 08. 29. 10:06
Előzmény: #2658  signal2
#2664
És ha valaki nem akar Gyurcsányra, Vadaira, Varjulacira, Kunhalmi Ágira, Bangónéra, Molnár Zsoltira stb.szavazni, mi a búbánatot tud csinálni azon kívül, hogy nem szavaz listára? Mert itt most arra megy ki a játék, hogy az összes megélhetésit be kell valahogy be kell juttatni 2022-ben, tutira ott fognak szerepelni a lista első felében, hiszen arra találták ki. Ezt a listás rendszert meg kellene szüntetni, úgy ahogy van. Ha nem lenne lista, simán kiszelektálódtak volna azok az elemek, akik évtizedek óta rontják a levegőt a magyar politikában, az ilyen gyurcsány, vadaiági, bangóné, némethlászló, kósalali, molnárzsolti jómadarak be sem kerülnének, hanem mehetnének kapálni.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 29. 10:05
Előzmény: #2656  badsector1
#2663
Magyarország szempontjából az EU magországainak eltörökösödése, elarabosodása,, iszlamizációja migránsválság nélkül is aggasztó, már ha a magától is  menthetetlenül elcigányosodó Magyarország Európához akar tartozni és nem az illiberális birodalmakhoz.
badsector1
badsector1 2020. 08. 29. 10:04
Előzmény: #2661  Dehogynincs
#2662
A te egy szavazatod, semmit nem számít, akárhova rakod, akár megrendelő vagy  akár nem.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 08. 29. 09:57
#2661
Többeknek. A fidesz fölismerte, hogy van egy tekintélyes választói réteg, amelyik nem kér sem Orbánból, sem Gyurcsányból. Nekik találták ki a MiHaMót. Azt megértem, hogy a leszerepelt pártok süketek erre a választói igényre, pedig a kétharmad ezen múlhat. Győzelemre pedig nem látok különösebb esályt e réteg nélkül.
Szeretem ugyan paprikáskrumplit meg a rablóhúst, de ha úgy tálalják, hogy a tányér  szélén egy nem is picike szardarab díszeleg, akkor egyből elmegy az étvágyam.
Én itt megrendelő vagyok. A  pártok nem kötelesek kiszolgálni az igényeimet, de én sem vagyok kénytelen rájuk szavazni.
A pártok most megbecsülhetik, mekkora ez a réteg és szükség van-e erre a rétegre a kormányváltáshoz vagy a legalább a negyedik kétharmad elkerülésére. A következő kérdés az, hogy ennek a rétegnek a vonakodó részét mennyire lehet meggyőzni arról, hogy mégis nyeljék le az ellenszenves Gyurcsányékat. Nem kecsegtetem a pártokat azzal, hogy az esetemben sikerrel járnak. Szóltam előre.

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek