Nyílt levél Jászai Gellért Zoltánhoz, a 4iG Nyrt.
vezérigazgatójához a Portfolio.hu gazdasági honlap „4IG Nyrt Reszvenyesek.”
forum topikon!
Mivel tisztában vagyunk vele, hogy a cégvezetés és a nagybefektetők egy része is követi és olvassa a fórumot, ezúton használjuk ki az adandó lehetőséget és tájékoztatom Jászai Gellért Zoltán vezérigazgató Urat a cégbirodalmába részvények vásárlásán keresztül jelentős értékű tőkét (10,11% közkézhányad) invesztáló több ezer kisbefektető nevében, hogy
- cégük a jelenlegi, kormányváltást követő időszakban alkalmazott kommunikációja és viselkedése kritikán aluli, egyenesen vállalhatatlan a kisbefektetők szemszögéből, és egyben erősen destruktív jellegű, ahogy ez a napnál is világosabb a részvényár mélypontját látva. Úgy gondoljuk, hogy a vezetés részéről proaktív és határozott, de legfőképp eredményre vezető fellépés vált szükségessé.
- a kisbefektetők (de feltételezhetően a nagybefektetők sem) egyértelműen nem egy ilyen cégbirodalmat és cégvezetést tüntették ki bizalmukkal, valamint fektettek be részvényvásárláson keresztül 100-150 Milliárd forint nagyságrendű szumma összeget a cégbirodalom és a megtakarításaik növekedése, növelése érdekében
- az elmúlt 7 hónapban tapasztalt történelmi jellegű értékvesztés okán a befektetői bizalom jelentősen lecsökkent, mondhatni megingott, érthető módon
- erre a kiábrándultságra, bizonytalanságra egyértelmű bizonyíték a mai napon elért 1712 Ft-os negatív rekord részvényár, amelyre az elmúlt egy évben még nem volt példa, valamint, amely érték a 2025. november 13-i, 4920 Ft-os részvényár értéknek a 34,8 %-a, ami egy több mint 65%-os történelmi jellegű értékvesztést jelent. (Úgy, hogy ugyanebben a gazdasági környezetben és időben más magyar részvények a valaha elért legmagasabb árfolyamot érik el! Hogy lehet ez?) Ezen értékvesztés egy 2025. novemberében történt 10 millió forint értékű kisbefektetői részvényvásárlás esetén egy közel 6,5 millió forintos „virtuális” veszteség a családi megtakarításból. Bizonyára sokan vannak olyan szerencsések, akik az ilyen léptékű összegek „virtuális elvesztését” még „csekély” mértéknek titulálják, más szóval kiheverhető, de egy kevésbé diverzifikált és kevésbé grandiózus (értsd, ez minden megtakarításuk) vagyonnal rendelkező, tőzsdei kereskedésben kevésbé edukált átlagcsalád számára ez maga a földi pokol, súlyos anyagi veszteség, a tőke jelentős megsemmisülését jelenti, lefordítva az ő nyelvükre. Sokan ezt már nem bírják cérnával. (Nehogy tragédia legyen!) Ebből egyedül a pszichológus társadalom profitál és az a szerencsés szűk réteg, akik valamilyen furcsa okból kifolyólag a csúcson realizálták nyereségeiket. Természetesen, tisztában vagyunk vele, hogy senki nem kötelezte őket és senki nem tartott a fejükhöz fegyvert, hogy vegyenek 4500 és 4900 Ft-os áron 4iG részvényt, de ezt a demagóg stílust inkább felejtsük is el, nem méltó egy ilyen céghez, azt hiszem ebben megegyezhetünk. Bár már sokan ezt sem így gondolják.
- a 65%-os árfolyamvesztés már nem tekinthető egyszerű piaci zajnak vagy átmeneti kilengésnek. A történelmű jellegű értékvesztés, hangsúlyozom!, ha nem is feltétlenül jogi értelemben, de hétköznapi konyhanyelven és az „átlagemberek” elszabadult érzelmi állapotában megfogalmazott gondolataiban sokunknál már biztosra mondhatóan súrolja a cégvezetésnél a hűtlen kezelés fogalmát, amely érzelmi hullámvasutat bizonyára tapasztalták, ha olvassák jelen topikban megfogalmazott, néha már egyáltalán nem szalonképes véleményeket a részvény viselkedésével (ne adj Isten viselkedtetésével) kapcsolatban.
- kisbefektetők többsége a kialakult helyzet miatt egy pszichésen erősen kilátástalan helyzetbe és szignifikáns dilemmába került a „virtuálisan elvesztett” megtakarításuk kezelése tekintetében. Magyarán sokan utolsó bizadalmukat fektetik a cégbe egy jövőbeli (ki tudja mennyi ideig tartó) visszaemelkedést reményében. Kivéve azokat, akik a jelentős megtakarításuk elvesztése mellett tették le a voksot és eladták a bé..., vagyis a föld alá beszakadt áron a részvényeiket, tartva egy még nagyobb mértékű elértéktelenedéstől.
Fentiekre való tekintettel ezúton szólítom fel tisztelettel Jászai Gellért Zoltán vezérigazgató Urat a cégbirodalmába részvények vásárlásán keresztül jelentős értékű tőkét (10,11% közkézhányad) invesztáló több ezer kisbefektetők nevében, hogy a
- a cégvezetés a befektetői érdekeket is figyelembe véve, haladéktalanul kezdje meg (ha eddig nem kezdte meg) a cég „sorainak rendezését”, a jelenlegi politikai környezetbe való beágyazását, kompatibilissé tételét, bizonytalanságok tisztázását, a megfelelő és égetően szükséges, kézzelfogható mérséklő megoldások és kompromisszumok megtalálását a cég eddig kifelé kommunikált színvonalához méltó folyamatos és részletes befektetői tájékoztatással párosítva, ahogy azt illene, a részvények teljes elamortizálódásának megakadályozása és a mielőbbi részvényár rehabilitásának, a részvényesi érték védelme, tőkepiaci hitelesség és bizalom helyreállítása és fenntartása érdekében is. Véleményünk szerint ezek az intézkedések a vezetőség egyik alapvető feladatát, mondhatni kötelességét képezik, amiket most nem teljesít. A jelenlegi helyzetben a befektetők joggal várják el, hogy a cégvezetés ne pusztán szemlélője, hanem aktív kezelője legyen a kialakult bizalomvesztésnek. A társaság részéről szükség lenne egy világos, számszerűsíthető és hiteles intézkedési terv bemutatására, amely alkalmas lehet a részvényesi érték rehabilitációjára és a befektetői bizalom visszaszerzésére. (E tekintetben nem egy újabb partnerségi stratégiai együttműködési megállapodás megerősítésére gondolunk, amelyek szemmel láthatóan a kialakult helyzetben súlytalan információnak hat már a befektetők köreiben, sőt, mondhatni inkább már kontraproduktív.) Kérjük, hogy a vezetőség ismertesse, milyen konkrét lépéseket tervez a további értékrombolás megállítása és a részvényesi érték helyreállítása érdekében, és milyen időtávon várható ezek eredménye.
Ellenkező esetben (bár már most is) családok ezreinek megtakarítása pecsételődik meg hosszú időre, akár évekre, vagy vész el örökre, és nagy valószínűséggel a nemzetközi sajtóban hamarosan nem a magyar sztárrészvényről fognak szólni a cikkek a 4iG esetében, mint 2026. év elején, hanem a magyar tőzsdetörténelem legsötétebb foltjáról, a negatív csodáról, amely természetesen nem csak a hazai, hanem a külföldi befektetőket is taszítani fogja hosszú ideig. Nem meglepő módon.
Tisztelettel, valamint, a remény hal meg utoljára,
egy kisbefektető
Mivel tisztában vagyunk vele, hogy a cégvezetés és a nagybefektetők egy része is követi és olvassa a fórumot, ezúton használjuk ki az adandó lehetőséget és tájékoztatom Jászai Gellért Zoltán vezérigazgató Urat a cégbirodalmába részvények vásárlásán keresztül jelentős értékű tőkét (10,11% közkézhányad) invesztáló több ezer kisbefektető nevében, hogy
- cégük a jelenlegi, kormányváltást követő időszakban alkalmazott kommunikációja és viselkedése kritikán aluli, egyenesen vállalhatatlan a kisbefektetők szemszögéből, és egyben erősen destruktív jellegű, ahogy ez a napnál is világosabb a részvényár mélypontját látva. Úgy gondoljuk, hogy a vezetés részéről proaktív és határozott, de legfőképp eredményre vezető fellépés vált szükségessé.
- a kisbefektetők (de feltételezhetően a nagybefektetők sem) egyértelműen nem egy ilyen cégbirodalmat és cégvezetést tüntették ki bizalmukkal, valamint fektettek be részvényvásárláson keresztül 100-150 Milliárd forint nagyságrendű szumma összeget a cégbirodalom és a megtakarításaik növekedése, növelése érdekében
- az elmúlt 7 hónapban tapasztalt történelmi jellegű értékvesztés okán a befektetői bizalom jelentősen lecsökkent, mondhatni megingott, érthető módon
- erre a kiábrándultságra, bizonytalanságra egyértelmű bizonyíték a mai napon elért 1712 Ft-os negatív rekord részvényár, amelyre az elmúlt egy évben még nem volt példa, valamint, amely érték a 2025. november 13-i, 4920 Ft-os részvényár értéknek a 34,8 %-a, ami egy több mint 65%-os történelmi jellegű értékvesztést jelent. (Úgy, hogy ugyanebben a gazdasági környezetben és időben más magyar részvények a valaha elért legmagasabb árfolyamot érik el! Hogy lehet ez?) Ezen értékvesztés egy 2025. novemberében történt 10 millió forint értékű kisbefektetői részvényvásárlás esetén egy közel 6,5 millió forintos „virtuális” veszteség a családi megtakarításból. Bizonyára sokan vannak olyan szerencsések, akik az ilyen léptékű összegek „virtuális elvesztését” még „csekély” mértéknek titulálják, más szóval kiheverhető, de egy kevésbé diverzifikált és kevésbé grandiózus (értsd, ez minden megtakarításuk) vagyonnal rendelkező, tőzsdei kereskedésben kevésbé edukált átlagcsalád számára ez maga a földi pokol, súlyos anyagi veszteség, a tőke jelentős megsemmisülését jelenti, lefordítva az ő nyelvükre. Sokan ezt már nem bírják cérnával. (Nehogy tragédia legyen!) Ebből egyedül a pszichológus társadalom profitál és az a szerencsés szűk réteg, akik valamilyen furcsa okból kifolyólag a csúcson realizálták nyereségeiket. Természetesen, tisztában vagyunk vele, hogy senki nem kötelezte őket és senki nem tartott a fejükhöz fegyvert, hogy vegyenek 4500 és 4900 Ft-os áron 4iG részvényt, de ezt a demagóg stílust inkább felejtsük is el, nem méltó egy ilyen céghez, azt hiszem ebben megegyezhetünk. Bár már sokan ezt sem így gondolják.
- a 65%-os árfolyamvesztés már nem tekinthető egyszerű piaci zajnak vagy átmeneti kilengésnek. A történelmű jellegű értékvesztés, hangsúlyozom!, ha nem is feltétlenül jogi értelemben, de hétköznapi konyhanyelven és az „átlagemberek” elszabadult érzelmi állapotában megfogalmazott gondolataiban sokunknál már biztosra mondhatóan súrolja a cégvezetésnél a hűtlen kezelés fogalmát, amely érzelmi hullámvasutat bizonyára tapasztalták, ha olvassák jelen topikban megfogalmazott, néha már egyáltalán nem szalonképes véleményeket a részvény viselkedésével (ne adj Isten viselkedtetésével) kapcsolatban.
- kisbefektetők többsége a kialakult helyzet miatt egy pszichésen erősen kilátástalan helyzetbe és szignifikáns dilemmába került a „virtuálisan elvesztett” megtakarításuk kezelése tekintetében. Magyarán sokan utolsó bizadalmukat fektetik a cégbe egy jövőbeli (ki tudja mennyi ideig tartó) visszaemelkedést reményében. Kivéve azokat, akik a jelentős megtakarításuk elvesztése mellett tették le a voksot és eladták a bé..., vagyis a föld alá beszakadt áron a részvényeiket, tartva egy még nagyobb mértékű elértéktelenedéstől.
Fentiekre való tekintettel ezúton szólítom fel tisztelettel Jászai Gellért Zoltán vezérigazgató Urat a cégbirodalmába részvények vásárlásán keresztül jelentős értékű tőkét (10,11% közkézhányad) invesztáló több ezer kisbefektetők nevében, hogy a
- a cégvezetés a befektetői érdekeket is figyelembe véve, haladéktalanul kezdje meg (ha eddig nem kezdte meg) a cég „sorainak rendezését”, a jelenlegi politikai környezetbe való beágyazását, kompatibilissé tételét, bizonytalanságok tisztázását, a megfelelő és égetően szükséges, kézzelfogható mérséklő megoldások és kompromisszumok megtalálását a cég eddig kifelé kommunikált színvonalához méltó folyamatos és részletes befektetői tájékoztatással párosítva, ahogy azt illene, a részvények teljes elamortizálódásának megakadályozása és a mielőbbi részvényár rehabilitásának, a részvényesi érték védelme, tőkepiaci hitelesség és bizalom helyreállítása és fenntartása érdekében is. Véleményünk szerint ezek az intézkedések a vezetőség egyik alapvető feladatát, mondhatni kötelességét képezik, amiket most nem teljesít. A jelenlegi helyzetben a befektetők joggal várják el, hogy a cégvezetés ne pusztán szemlélője, hanem aktív kezelője legyen a kialakult bizalomvesztésnek. A társaság részéről szükség lenne egy világos, számszerűsíthető és hiteles intézkedési terv bemutatására, amely alkalmas lehet a részvényesi érték rehabilitációjára és a befektetői bizalom visszaszerzésére. (E tekintetben nem egy újabb partnerségi stratégiai együttműködési megállapodás megerősítésére gondolunk, amelyek szemmel láthatóan a kialakult helyzetben súlytalan információnak hat már a befektetők köreiben, sőt, mondhatni inkább már kontraproduktív.) Kérjük, hogy a vezetőség ismertesse, milyen konkrét lépéseket tervez a további értékrombolás megállítása és a részvényesi érték helyreállítása érdekében, és milyen időtávon várható ezek eredménye.
Ellenkező esetben (bár már most is) családok ezreinek megtakarítása pecsételődik meg hosszú időre, akár évekre, vagy vész el örökre, és nagy valószínűséggel a nemzetközi sajtóban hamarosan nem a magyar sztárrészvényről fognak szólni a cikkek a 4iG esetében, mint 2026. év elején, hanem a magyar tőzsdetörténelem legsötétebb foltjáról, a negatív csodáról, amely természetesen nem csak a hazai, hanem a külföldi befektetőket is taszítani fogja hosszú ideig. Nem meglepő módon.
Tisztelettel, valamint, a remény hal meg utoljára,
egy kisbefektető
4IG Nyrt reszvenyesek.
Moderacio alatt lesz.