Köszi a cikket! A befektetési jegyek tulajdonosai sehol nem rendelkeznek szavazati jogokkal, mert az nem társul hozzá. Ez a befektetési jegy egyik sajátossága. A 4IG portfoliójának kialakítása egy hosszú távú (nemzet) stratégiai elképzelés mellett történt, amelynek kormányoktól függetlenül kell(ene) működnie. Mindez (szvsz) felül kell(ene) írja a pillanatnyi politikai motivációkat. Ismert, hogy a politika nagyban bizalmi kérdés is, de ha megnézzük a cég fejlődését és stratégiai céljait akkor ez egy nagyon jó befektetés lehet az államnak. (Ez nem egy MNB-s story!) Álláspontom szerint az államnak nem kell többségi tulajdont szereznie, viszont akár növelheti is a tulajdonrészét egy opcióval.
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2023-12-27 16:17-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés