Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KKR13
KKR13 2022. 10. 11. 07:20
Előzmény: #104557  Goncharow
#104560
Ő felsége, köszönöm, hogy megnyilvánulásával megerősítette az általam elmondottakat.
A nap további részében jó spekulálást kívánok az erkölcsi értékteremtés magaslataiban, és tessék továbbra is nagyon szeretni magát, szüksége lesz rá, hogy Ön is kellő megerősítést kapjon.
Goncharow 2022. 10. 11. 06:31
#104559
https://www.portfolio.hu/deviza/20221011/kuszobon-a-430-as-euro-meddig-folytatodhat-a-forint-vesszofutasa-572021
A régi szép idők, amikor még Rogán és a Lali alelnök úr egyetlen közös nyilatkozattal be tudták dönteni az árfolyamot! Manapság már minden eurócentért keményen meg kell dolgozni.
Goncharow 2022. 10. 11. 06:20
Előzmény: #104557  Goncharow
#104558
Az pedig egy további és valós dilemma, hogy az értékeit érdemi vitákban tudja-, akarja-, vagy érdemes-e ma nálunk bárkinek képviselnie. (Az ATV CSATT című műsorának látványos bukása szolgálhat tanulságul, ahol többnyire profi megélhetési kommunikátorok ölték egymást, és karikírozták az érdemi közéleti vita műfaját. Miközben persze a politikai élvonal otthon a fotelből nívósan szórakozott rajtuk nagyérdemű célközönségként.)
Mi viszont itt csak spontán toljuk a politikát, holtidőben, mert pénzt keresnénk, amihez le kell követni a politikai történéseket.
Goncharow 2022. 10. 11. 06:10
Előzmény: #104553  KKR13
#104557
Mindig tematizálsz, és hamis dilemmák sokasága mentén monologizálsz szalmabáb kvázi-érveléssel. Lósz@rt akarsz te vitát, a módszered pont a nyilvános vita negálásának az eszköze. Descartes és a reneszánsz óta viszont mindez már nem illendő a nyugati kultúrkörben, és el sem fogadható a civilek közpolitikai gondolkodásában. 
Keleten kicsit más a mentalitás, ott nem volt reneszánsz, és még a mienkénél is késleltetebb volt a polgári fejlődés. Aztán jöttek a bolsik, most a putyini világ. Ezek sem tettek jót az ottani és itteni vitakultúrának, ugyanis a "nyugati dominancia" mellett ottan kell legyen valahol ez a "keleti" befolyás is. Ellenhatások nélkül dominancia sincs. 
És úgy van, ki-ki ragaszkodjon az értékeihez. Elvégre ez az, ami az "agyonajnározott liberalizmus" még ma is élő megmaradt hagyománya. 
tözsdecapalit. 2022. 10. 11. 02:26
#104556
FellllllllllllllllllllllllllllllL  🚀
KKR13
KKR13 2022. 10. 10. 18:26
Előzmény: #104550  badmanner
#104554
Nehéz megítélni, hogy mi fog egyáltalán az Opus kapcsán realizálódni, mert a Mészáros-csoport bőven rendelkezik érdekeltségekkel az Opuson kívül.
Véleményem szerint, mivel a Tigáz infrastruktúrája és ott szerzett tapasztalat is jól jöhet, én személy szerint a hidrogén alapú energiatárolást próbálnám meg megújulókkal megtámogatni, ugyanis ez is segítheti az ország energetikai függőségének csökkentését és még elég innovatív terület is, hogy azt utána az itt szerzett tapasztalatokkal akár más térségekben is kivitelezni lehessen.
Persze, ha Lockheed Martin végre nem az emberiség pusztítását célzó eszközökben koncentrálja az erőforrásait, hanem előhúz egy működő fúziós erőmű prototípust, akkor indulhat az újratervezés.
Mondjuk nehéz megmondani, hogy az energiahiányból átcsapva a korlátlan energiába, milyen folyamatokat indítana el a társadalmat illetően.
Ez esetben viszont ott a Titász, amely a villamos energia szállítása kapcsán rendelkezik már kellő tapasztalattal, így akkor a számára lehet adott a következő gazdasági feladat. 
KKR13
KKR13 2022. 10. 10. 18:17
Előzmény: #104541  frenkyghost
#104553
Először is javaslom, hogy ha már kötekedés, ellentmondás a cél, akkor néha érveljetek is valamit kifejthető módon, mondjatok racionális dolgokat, ellenvetéseket, amiket felvetettem, győzzetek meg, hogy az általam felhozott negatívumokkal szemben sokkal több és biztosabb a pozitív üzenete annak, amivel nem értek esetleg egyet.
Itt ez nagyon ritkán látom, meg úgy általában ebben a véleménykörben, csak a szokásos panel szövegeket kapja fölényeskedő mindenható attitűddel az ember, ha nem hódol be a nyugati dominanciának.
Egy kormány propaganda is attól lehet sikeres, ha van, akit megszólítanak vele, mert azon irány felé tendálódik, függetlenül attól, hogy az adott párt komolyan gondol-e dolgokat, az úgy is kiderül majd hosszú évek távlatában.
Természetesen, az én esetemben sincs olyan politikai program, amely mindenben megegyezik a véleményemmel, csak vannak olyanok, amelyek több a találkozási pont.
Másrészt a agyonajnározott liberalizmusba nem tudom miképp fér az bele, hogy el kívánjátok nyomni, szinte megsemmisíteni azokat, akik nem ugyanúgy vélekednek dolgokról, legyen az gender-elmélet, migráció, gazdaság politika, külügy, vallás, stb.
Megjegyzem, távolról nagyon érdekes beszólogatni az embernek és minősíteni az életét, de én ha bármit is elcseszek anyagi szempontból is, bárki előtt tisztességgel el tudok számolni az életemmel és a tetteimmel, remélem ezt sok mindenki elmondhatja magáról.
Vannak emberek, akikek a döntéseiben, életvitelében többet jelent az általa képviselt elvek és a bármi áron való mohóság és hedonista faktoron túl is el tudja képzelni az életét, de ettől miért kellene még rosszul éreznem magam, mert nem helyeselek valakinek az attitűdje szerint vagy ezzel a szegényebb utat járom, nem igazán értem.
Tudod, jelen esetben ("nyugat témakör") nehéz olyan országbban bármilyen föderalista, imperialista nyomulást jó szemmel nézni, amelynek ezer éves távlatban általában a túlélés, küzdelem, a fennmaradás a sorsa a különböző hatalmak gyűrűjében. Vannak szerencsére még sokan, akiknek vannak értékeik és azt nemcsak a bankszámlájukban és a vagyontárgyaikban mérik.
Madeinhungary 2022. 10. 10. 18:11
Előzmény: #104541  frenkyghost
#104552
Naa, ácsi! Hát hogy van merszed azt mondani, hogy nem a nyugat a hibás?? Kgb elvtársat nem lehet megingatni, ő a pénzét adta viktor bandájának, hogy megállítsa sorost. Több tiszteletet kkk elvtársnak! (Aki tud, küldjön neki pénzt opus vételre.)
KKR13
KKR13 2022. 10. 10. 17:54
Előzmény: #104545  atakama
#104551
Köszönöm a kiemelt figyelmed, de ha figyelmesen olvastál volna korábban, akkor látnád, hogy némely dolog kapcsán még korábban foglaltam állást a kormányhoz képest is :)
Megsúgom, bár szerintem itt ezt is írtam már, bizonyos témákban már egy-két évtizedes távlatban is hasonlóan gondolkodtam más ismeretségi körömben lévő emberekkel. 
Nem vagyok Fidesz tag, de még kegyelt sem, csak sok mindenben találkozik a véleményem a jelenlegi kormány által képviselt dolgok kapcsán.
Lekapcsolni maximum úgy tudom majd a lámpát, ha takarítóként élvezhetem majd az utolsó simításokat. 
Remélem erre még várhatok egy-két évtizedet, amíg kiforrják magukat a dolgok :)
badmanner
badmanner 2022. 10. 10. 16:11
Előzmény: #104546  Vicus2000
#104550
""energetika terén további lépéseket, projekteket is tervezünk a közeljövőben."
lenovo
lenovo 2022. 10. 10. 16:01
Előzmény: #104548  bumm
#104549
Lesz még 100 FT az Opus?  Portfólió konferencia élőben. Díszvendég a KOPASZ. 
Étel ital fogyasztás ingyenes. Parkolást Opus részvénnyel lehet fizetni. Perc/részvény
bumm 2022. 10. 10. 15:51
Előzmény: #104547  Miguel
#104548
lassan vételre alkalmas lesz a papír, eléggé túladott már, ha például 10 forinton megkapom 20 forinton már duplázom a pénzem, jó kis biznisz lehetőség rejlik a papírban
Miguel
Miguel 2022. 10. 10. 14:53
Előzmény: #104546  Vicus2000
#104547
Tisztelt Olvasók!
A "Hig(h) fos(h)" fizetett hírdetését látják, olvashatják. 
Jelige: csak semmi konkrétum....konkrétum az nuku...
(Torrente jutott eszembe, de nem mertem pontosan idézni a "Mestert"...)
atakama 2022. 10. 10. 12:48
Előzmény: #104535  KKR13
#104545
azt a k...a, te aztán tudod nyomni a kormánypropagandát, te leszel az utolsó aki a fidesznél lekapcsolja a lámpát?
Bankpalota
Bankpalota 2022. 10. 10. 12:08
#104544
A tisztelt vezetőségnek jó erőt egészséget kívánok .
Bankpalota
Bankpalota 2022. 10. 10. 11:56
Előzmény: #104542  BUXopoly
#104543
Ez mást nem tud csinálni. 
BUXopoly
BUXopoly 2022. 10. 10. 11:34
#104542
Jó ez a politikai topik, látom egymás b@szogatása is kellék ez mellé.
Grat hozzá.
A fos ma is tovább esik.
frenkyghost 2022. 10. 10. 10:39
Előzmény: #104536  KKR13
#104541
Hát Haver, ahogy olvasgatlak fos egy életed van, de hidd el ezért nem a nyugat a hibás (nem a soros, nem a szankciók, nem brüsszel, nem a gender, nem a kender :-) .... stb) hanem a regnáló hazai politikai elit teljes palettája.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek