Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
maxhell 2023. 07. 28. 11:54
Előzmény: #94998  himihumi
#95000
A solar cégeket most miért ütik, van valamilyen speciális oka, vagy csak a jövő megújuló energiával kapcsolatos elbizonytalanodás?
SeDo 2023. 07. 28. 11:52
Előzmény: #94996  himihumi
#94999
Azért én itt több dologgal vitatkoznék... A nyugati világ, minden baja ellenére, a világtörténelem során a valaha legjobb életszínvonalat hozta el a lakosai széles rétegeinek az elmúlt évtizedekben. Nem tudom, hogy kell-e ezt bizonygatni, de példának mondanám az egészségügyet, ahol a lakosság nagy tömegei alanyi jogon juthatnak hozzá a legújabb biológai terápiás szerekhez. Egy német kőműves, egy francia pék, egy magyar szobafestő mindannyian olyan egészségügyi ellátáshoz jutnak hozzá, ami adott esetben az általuk termelt jövedelem ezerszeresébe is kerülhet, és ez a világtörténelem folyamán soha máskor nem volt így. Most nem akarok részletesen belemenni, de napestig lehetne folytatni a nyugati világ civilizációs vívmányainak sorolását, amelyek minden állampolgár rendelkezésére állnak. Értem én, hogy jól hangzik pl. a magyar egészségügy ostorozása, de azért nézzünk már a dolgora egy akár történelmi, akár földrajzi távlatból, és ne csak a magyar kortárs politika szemüvegén keresztül.  
himihumi 2023. 07. 28. 11:32
Előzmény: #94992  robikovacs26
#94998
SAjnos az összes solarost is le fogják még verni mint vak a poharat.
Még nincs az esés kész szvsz.
Azért sajnos, mert már jelentős pozícióim van benne. De hát ennek jelentős esélye volt eddig is, úgyhogy ennek a tudatában kezdtem el halmozni.
De előbb-utóbb meg fognak indulni, nem kell megijedni.
A jövő vagy zöld, vagy semmilyen, ezért a solarosoknak 10 éves távlatban lesz jövője. Ellentétben sok égig felmagasztalt szélhámosságcégeknek (Meta, Netflix, stb) 
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 07. 28. 11:30
#94997
tessék, még hogy nem élünk jól:
A MAGYAR ÁLLAMPOLGÁROK OFFSHORE VAGYONA UGYANIS 7,7 MILLIÁRD DOLLÁRT, KÖZEL 2765 MILLIÁRD FORINTOT TESZ KI A SZAKÉRTŐK SZERINT.
.https://www.portfolio.hu/gazdasag/20230728/brutalis-vagyon-aramlik-ki-magyarorszagrol-offshore-szamlakra-dermeszto-penzeket-mentenek-ki-a-vagyonosok-630391
himihumi 2023. 07. 28. 11:29
Előzmény: #94990  Feketefoton1
#94996
Erre írtam, hogy némileg rejtettebben, de lényegében nyugaton is rendkívül immobilissá vált a társadalom.
Ennek oka, hogy egy szűk elit leural mindent a társadalom felépítésén és magának a neoliberális kapitalizmusnak a működési elvei segítségével.
Egy milliárdos német csemete lehetőségei nem összemérhetők egy keletnémet panelben nevelkedő csemete esélyeivel.
Oktatás, egészségügy, vállalati vezető pozíciók elosztása, a tőke (és a tőzsdei vagyongyarapítás is), a társadalmi tőkéjük és egyszerűen minden abba az irányba mutat, hogy az elitnek kedvez minden. Az oligopóliumok és monopóliumok léte mind arra vezet, hogy van egy igen szűk réteg (vitázhatunk hogy hány százalék) egyszerűen pozícióban tartsa magát a társadalom többi 90%-a rabszolga módjára robotoljon.
Az USA gazdaság 2/3-a oligopol piac, aminek 20-30%-os profitok az eredménye, ami meg természetesen ismét csak a gazdag réteg zsebébe folyik (ettől emelkedik a tőzsde exponenciálisan, a többi az falvédő szöveg).
Ez a gazdaságszerkezet egyfajta elnyomó machanizmus is, mert a többség arra van kárhoztatva, hogy robotoljon, de a hozzáadott értéke jelentékeny része profitként a tőketulajoknál köt ki.  
.
Abba meg inkább bele sem megyek -mert tabu, amit napi szinten látok: az eliten belül meg van egy ohm csoport, akik jól visszavezethetően meg olyan előjogokkal rendelkeznek még az eliten beül is a jól felépített neoliberális gazdasági mechanizmuson és a kapcsolati hálóján keresztül, hogy hihetetlen. Még csak azt sem lehet kimondani, hogy létezik ez a közös származással rendelkező elitszubkategória, mert azonnal egy noname fórumról kitiltanak, diszkreditálnak, nevetségessé tesznek.
.
Majd figyeld meg mit kapok erre...  Konteó, antiszemita, kókler, stb... :)
hungaroconomy 2023. 07. 28. 11:26
Előzmény: #94991  Zsolt90
#94995
Azert a nemetek is eleg hatekonyan konvertaljak a kozpenzt privat profitta az eu-n keresztul...
robikovacs26 2023. 07. 28. 11:25
Előzmény: #94992  robikovacs26
#94994
Meg a Run-t is leütötték tegnap.
pomperj
pomperj 2023. 07. 28. 11:23
#94993
1)SPY daytrade
A tegnapi gap-up nyitas kimerulesi gap volt,
onnan egesz nap monoton esett, outside-down gyertya van napos charton. A 4607 egy fontos csucs.
Ha a legjobb esetet tetelezem fel, akkor ez a (iii) csucs volt, lasd elozo napos/60min chartok,
tehat a 4050-->4600 rallyt korrigalja. Annak minimal varakozasa fibo38, az kb. 190 pont,
szoval 4400 kornyekeig siman visszanezhet egy wave(iv) hullam. Az nagy bukas, jobb kihagyni.
.
Most egy kis fokozatu (iii) hullam esik, szerintem nincs keszen, es  meg iv-v van hatra. 
A mostani eses vege vagy (A) vagy (1) hullam lesz. Urana egy egesz jo (2) vagy (B) kovetkezik fel,
szoval 5 down, 3 up a varakozas.
A 3 up, az A-B-C a csucsanal erdemes lesz kiszallni az ovatosoknak. Vagy megshortolasi alkalom.
Konnyu ennel sokkal negativabb scenariokat feltetelezni. A korrekcio eltarthat oktober vegeig.
.
2)NDX
Mar nem tudott a juli.19, csucsa,  15932, ota uj csucsot csinalni, sot kesznek nezheto egy a-b
korrekcios hullampar, es mar a (c)szakaszban tart, annak is a (iii of C) vege tajan.
A 15270, wave(i) csucsat ha atfedi, akkor az utolso honapi rallyt mar biztosan korrigalja,
es nem tudjuk mennyivel nagyobb fokozatban korrigal. Konnyen lehet, hogy a 12730 ota tartot,
sot lehet hogy meg nagyobbat.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230728v01xil9ll.jpeg
.
3)TSLA, AAPL, XLK
ugy nezem, a juli.19 csucs 300-nal fontos top volt, es i-ii hullampat utan tegnap volt wave(iii) eses
elso napja. SOkkal lejjebbre varhato,  szerintem 240 a minimum target.
AAPL jobban tartja magat, de ott is i-ii szamozas a valoszinu lefele.
.
Az XLK-ban meg mindig lehet remenykedni a korabbi chart projekciok szerint,  hogy ket 4-5 hullam
kovetkezik felfele.
,
4)Szezonalisan most egy kis godor kornyeken jarunk, de altalaban szept. elejeig kitart a nyari rally.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230728v01xsigja.jpeg
robikovacs26 2023. 07. 28. 11:21
Előzmény: #94986  himihumi
#94992
Humi  Enph-t figyeled? Jelentésre jól beverték. Én erre vártam, nyitás után veszek, remélem 150 alatt.
Zsolt90 2023. 07. 28. 11:05
Előzmény: #94988  Feketefoton1
#94991
Nagyon rossz erzesem van ezzel a nemet afd-vel... ilyen 2016 Trump megvalasztasa hangulata van, hogy ertetlenul allnak a politikusok, hogy de hat mi tortenik es osszesen annyi tortenik, hogy a kis ember duhos es azt erzi, hogy nem hallgatjak meg odafenn. Nagyon rossz iranyokba vihet ez az egesz. Abban remenykedem, hogy elkezdenek ismet noni a fizetesek es az infla leszorul, akkor talan lecseng ez az egesz a kovetkezo nemet valasztasokig es megnyugszanak ujra az emberek.
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 07. 28. 11:03
Előzmény: #94986  himihumi
#94990
sztem nyugaton nem politikai, családi alapon lettek kiválasztva, a hírcsatornámon keresztül sok német családot mutatnak be, Rossmanntól kezdve a Aldiig, egyik sem a politikai tőkét említette a sikerének a kulcsára...csak mellékesen jegyzem meg, Merkel tudomásom szerint még mindig abban a 17 lakásos társasházban lakik, mint ahol a politikai pályáját kezdte...de a fizikus férjét sem rakta be sehova felügyelőbizottsági tagnak, mondjuk a Siemenshez...
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 07. 28. 10:45
Előzmény: #94987  kozi723
#94989
szerintem a propagandájukkal elfednek mindent, én azokon a plakátokon lepődtem meg, ahol ellenzéki politikusok háborúpártisággal szerepelnek...sztem itt mindent lehet, én speciel szarabbul érzem magam, mint a 80-as évek közepén...
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 07. 28. 10:37
#94988
a német AFD-nek, /19%-os, második legerősebb párt No-ban/, a többség NATO és Eu ellenes...mondjuk ezeket is Moszkva pénzeli időnként
kozi723
kozi723 2023. 07. 28. 10:26
Előzmény: #94986  himihumi
#94987
A legnagyobb probléma, hogy mikorra lesz abból az 10%-ból többség? :( Vagy legalább valami többség közeli..
Jelen állás szerint kb. soha. 
himihumi 2023. 07. 28. 10:23
Előzmény: #94985  pomperj
#94986
Az a szép az egészben, hogy nem is tagadták, hogy ezt fogják csinálni. Az elején megmondták, hogy a magyar burzsoázia megteremtése a cél (de még én sem gondoltam bele, hogy ez konkrétan orbán családját jelenti).
Csak véghezvitték, és szép fokozatosan mint a béka alatt melegítve a vizet, lépésről lépésre megcsinálták.
Ha 2010-ben valaki ezt mondja nekem, hogy 13 év múlva ilyen állapotok lesznek, nos szemberöhögöm, mondván ez lehetetlen.
S még most is csak kb 1% értette meg, hogy mi történt valójában. Generációkra megtörtént a javak elosztása, amit nos forradalmon kívül nem tudom hogy lehetne visszacsinálni.
Az 1% mellett talán egy 10%-nak van valami halvány sejtése a következményekről. A maradék meg tapsikál, és rohadt boldog egy ZÉRÓ társadalmi mobilitással rendelkező országban, hogy juhé jobban élek mint Gyurcsány alatt... (jelzem, és sokszor elemeztem, hogy ez a jobban élünk is puszta temporális illúzió)
Halkan jegyzem meg, hogy ugyanez a módszer a nagy nyugaton is megtörtént, csak sokkal áttételesebb és rejtettebb módon. De a végeredmény hasonló. Annyi különbség van, hogy náluk kicsit bizánciabb a máz a tortán. 
pomperj
pomperj 2023. 07. 28. 09:59
Előzmény: #94984  kajli_man
#94985
A vagyon mentes a cegbol-->privat  iranyba, a  vagyon atvitel maganvagyonba a legnehezebb manover,
es nyilvan legnagyobb vesztesegu transzferalasi irany. Bar Mo-on ez is relative alacsonyan adozik,
sot legalacsonyabban Europaban,  megis, rajta azert 
a tipikus nehany Mrd erteku kis-kozepvallalatnal mar 100mFt-os nagysagrend az adoveszteseg.
DE erre is van kitalalva modszer, a vagyonkezeles mufaj, kulonoskeppen a "bizalmi vagyonkezeles",
egyszeri celuan az MNB siman engedelyezi is, van par ugyvedi iroda profi segitsegkeppen,
amivel praktikusan adozas nelkul lehet atvinni a kovetkezo generacionak vagy barki masnak a vagyont.
A tobbi  iranyu "mentes" 1-2% veszteseggel, Azsiaban es Arab bankoknal uzletszeruen es siman megy.
.
Ugyhogy jol sejted, a "tizezerben" nemcsak Putin emberei mentik. 
Es ma mar bizonyos szint felett (talan 10m$ nagysagrend) felcsuti  mint vegso dontnok mukodik 
az uzletekert sovargo rivalisok kozott, minden ugylethez jovahagyas kell,  akar trafik, 
akar menesbirtok, akar  mutragya, akar vizmu, akar IT fejlesztes legyen a tema.  
A "kegyben maradas" erdekeben sokmindenre hajlandoak, hogy a karmelita joindulata maradjon.
Sot, onkent jelentkeznek, ha meg kell oldani az allam erdekeben olyant, amt jobb "maganszemelykent"
de allamtol elhatarolodo biztonsaggal megcsinalni. Vakcina, akkugyar, stb.
Van mirol meselni az unokaknak.
kajli_man
kajli_man 2023. 07. 28. 08:30
Előzmény: #94983  kajli_man
#94984
Van egy olyan sejtésem, hogy abban a bizonyos felső "tízezerben" is aktívan folyt/folyik a vagyon euróba, dollárba, frankba váltása az elmúlt fél évben -> vagyonmenekítés stabilabb devizába, reál eszközökbe.
kajli_man
kajli_man 2023. 07. 28. 08:26
Előzmény: #94977  himihumi
#94983
Valószínűleg pont az(ok) a decilis(ek), akik ide írogatnak. Akinek nincs mije, attól nem lehet elvenni. Aki meg a felső "tízezerben" van, attól meg nem lehet/szabad. Úgy néz ki egyelőre tudják húzni az időt, bár szerintem, ha Matolcsy-ék folytatják a fokozatos kamatcsökkentést, akkor le fog hullani a lepel a forint "erejéről". Úgy fog innen elhúzni a forró pénz, ha már nem kapnak akkora a kamatot, ami még a Holdról is látszik, hogy öröm lesz nézni...
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 07. 28. 08:22
Előzmény: #94979  bendgeuz
#94982
szerintem nem is ez volt a főfoglalkozásuk, ezt egyfajta nyűgként csinálták, a fő céljuk amit fel tudnak mutatni a family feltőkésítése, azt meg tökéletesen megcsinálták...
pomperj
pomperj 2023. 07. 28. 08:07
Előzmény: #94977  himihumi
#94981
+1
Csak ennel sokkal rosszabb a helyzet. Mert evek ota uj es uj tapaszokkal, kormanyrendelettekkel 
annyira  el van torzitva a penzpiac egesze, hogy mar evek ota az sem derulhet  ki, mennyire nagy a baj.
Mert vagy a hitelesek keptelenek visszafizetni a kamatokat, vagy a bankok keptelen a bedolt hiteleket
leirni a tokejebol es profitjabol, vagy az MNB  hatalmas veszteseget keptelen az allam visszafizetni.
Mostanra ezek valami zavaros kombinacioja  alakult ki, de lehetetlen tisztan latni. 
.
Ennek  egy megdobbento penzugyi kaosz, es valamelyik oldalon osszeomlas lesz a vege.
Azok a mostani megszoritasok mar jelzik, hogy lehetetlen ujabb folytatani hogy ujabb tapaszokkal 
betomik a lukakat, mert mindegyik oldal zuhan az ellelehetlenules fele, de ez meg csak az igazsag
 kiderulesenek a legeleje.
A magyar allam 14 eve hazugsagban, kamu propagandaval fedi el a penzugyi valosagot:
Egy eszement penzszoras folyt ertelmetlen iranyokba. Olyan nincs, hogy ne legyen meg a bojtje.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek