Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
opandup 2022. 01. 10. 10:57
Előzmény: #57238  pomperj
#57240
Szerintem ez egy ország érdeke, és szinte minden ezen a döntésen múlik. Ha tényleg nincsen több eu forrás és nem is lesz, akkor itt nagyon komoly problémák lesznek.
.
 Ami adósságot ezek a nyakunkba raktak, néhány felelőtlen haszonélvező előnyére és rengeteg ember kárára, azt külső források nélkül igen nehéz lesz csökkenteni.
.
 Akkor nem hogy támogatás nem lesz semmire, de a kenyér 1000 Ft a cigi 5000 ft lesz. A nagy ingatlan mánia amit persze örökre jósolnak , nagyon hamar lejtőre kapcsol. A munkanélküliség az egekben lesz stb...
.
Tehát 2 kimenetel marad:
.
1.Vagy  az orosz és/vagy kínai haverok "segítenek" majd minket
.
2. Baromi gyorsan leváltják O.V-t és egy Eu kompatibilis vezetőt raknak a helyére
Törölt felhasználó 2022. 01. 10. 10:26
Előzmény: #57238  pomperj
#57239
Én azért abban bízom, hogy ennek belengetése esetén a molotov koktélok alacsonyan repülnének mindarra ami narancssárga. :)
Természetesen ez nem felbujtás, és nem is én dobnám. Én csak kulturáltan hátulról dobálnám a macskakövet. :)
pomperj
pomperj 2022. 01. 10. 10:10
Előzmény: #57222  macskassy
#57238
Legyen igazad. Szivesen drukkolok neked.
Ajanlok 2 gondolatot megfontolasra.
1)Felcsut meg soha nem vonult vissza. Soha nem kotott kompromisszumot. Amit varsz, az nem letezo.
Se kisvasut, se Neppart kizaras/kilepes, se VelenceiBizottsag, se SargentiniJelentes. Soha, semmiben.
.
2)Az uj elem, hogy most az EU sem fog hatralni. 
Nincs Angela,  Olaf van. Folyik a 7. cikk szerinti eljaras. A penz folyositast mar leallitottak. 
Mo mar most, nem vesz reszt EU helyreallitasi hitelprogramban.
.
Egy vekony arok valaszt el a kilepes/kizarastol. Kis taszitas, es mire eszreveszed, a masik oldalon vagy.
Most van jopar valasztoviz sulyu tema, ami meghozhatja a taszitast. Az utolso cseppet.
Ismetlem, szivesen drukkolok neked.
Törölt felhasználó 2022. 01. 10. 10:00
Előzmény: #57214  Törölt felhasználó
#57237
Még egy kérdésre várok ezen felül választ, amire valahogy senki se kérdezett rá, csak mentek az upvote hegyek, hogy mégis miért lesz "helyrehozhatatlan" a zűrzavar és a káosz?
bimborablo
bimborablo 2022. 01. 10. 08:47
Előzmény: #57234  kozi723
#57236
Azta, ezek szerint tényleg szivatnak a szolgáltatók. Eléggé utánamentem emiatt, amit tudok: nincs egyértelmű jele melyik szolgáltató engedi és melyik nem. Anno degiro-n vettem, de azt meg megvette a flatex -> flatexnél már nem lehetett vele kereskedni degiron még igen. Aztán láttam egy német forumon egy degiro-s írta, hogy neki sem már -ekkor paráztam be, felhívtam az ügyfélszolgálatot ahol annyit tudtak mondani hogy itthon tudok vele kereskedni. Amikor rákérdeztem h oké de meddig, ès szólnak e előtte ha majd nem csak annyit mondott az 1bites h lehet vele kereskedni nyugodjak meg nem is érti a parámat. Ekkor fogtam magam és eladtam. Egy biztos, a szolgáltatók bekaphatják mivel minden ilyen esetnél közös volt, hogy egyszercsak se szó se beszéd befagyasztják a pozit. Egy levél/tel. talán mehetne előtte egy ilyennél.
kozi723
kozi723 2022. 01. 10. 08:33
Előzmény: #57234  kozi723
#57235
Ja bocs, nem voltam egyértelmű. China Mobile Ltd. :D
kozi723
kozi723 2022. 01. 10. 08:27
#57234
Bocs az offért:
Nem tudom emlékeztek-e, pár hónapja beszéltünk CHL-ről. Frankfurtban vettem, és gondoltam szépen elpasszolom most 30% nyerőben. Az a nagy helyzet viszont, hogy full szankció alatt vannak. Se Frankfurt, se Bécs, de egyelőre még Hong Kong-ban sem tudják nekem eladni. Mindeközben Frankfurtban van árjegyzés (szerencsére emelkedik :D), szóval kezd érdekesség válni. Egy biztos: most nem csavarják ki a kezemből :D :D
szieszta 2022. 01. 10. 08:11
Előzmény: #57231  szieszta
#57233

A támogatásokkal kapcsolatban, nem kell nagy zseninek lenni, mivel a pályázatíró cégek örömmel segítenek egy kis jutalékért. Láttam olyan pályázatokat, ahol a szöveg teljesen ugyanaz, csak  a neveket és számokat cserélgetik. A túlárazást a pályázatíró rögtön felajánlja és beszerzi "megversenyeztetett" árajánlatokat is.
A mezőgazdaságban nem ritka a 100%-os túlárazás.
Itt csak akkor lenne gond, ha valakinek azt vissza kellene fizetnie, mert akkor a túlárazott árból kell a büntetőkamatot is visszaadnia. De ilyenről nem tudok, mert aki ezt meg meri csinálni, már van fizetett őrangyala  a  hivatalnál.
szieszta 2022. 01. 10. 07:59
Előzmény: #57231  szieszta
#57232

A másik gond a generációváltás lesz. Az egyik, nem túl öreg gazda ismerősömet nyáron temettük, ő akkor kapta el a covidot, mikor nem is volt. Ha volt a környéken eladó föld, éjjeleket nem aludt az izgalomtól, hogy megszerezhesse. Szép kis birtokot vásárolt össze és boldogan újságolta, hogy néha már a fia is besegít, azért is vett egy nagyon jó traktort (még "kistévé" is van benne-lehet videókat nézni a  netről). Kell is valami elfoglaltság, mert a GPS kormányoz, csak épp a fordulóknál kell beavatkozni.
Szegényke, most foroghat a sírjában, mert a fia  a megörökölt földeket már árulja és  a traktort is megtaláltam a hirdetések között. Ha sikerül neki mindent pénzzé tenni, egy jó darabig lesz mit a levesbe aprítani.
A hab a tortán, hogy az egyik 20 hektáros parcellát egy 84 éves gazda vette meg, akinek a fia Londonban él és már 3 éve csak neten beszélgettek. Gondolom nem fog hazajönni, földet túrni.
szieszta 2022. 01. 10. 07:26
Előzmény: #57228  Placi82
#57231

Én ugyanezt tapasztalom, hogy a támogatást eldorbézolják.
Régebben az agrárszektort láttam át, ott is az volt a mondóka, hogy a támogatást a mezőgazdaságra fordították. Igen, azt  a pénzösszeget, amit kaptak, az oda ment, de a nyereségből a magán jólét volt finanszírozva. Nem volt fontos nagyon jól termelni, mert "ha kihozom nullára, még akkor is jön a területalapú, meg a zöldítésre a támogatás. Ja, meg a mezőgazdasághoz ugyanúgy hozzátartozik a´luxustraktor, mint a luxus terepjáró, luxustelefon. Látom, mikor a paraszt ott kínlódik a parkolással a bank előtt a több tízmilliós hilux-szal, de a földekre nem mer kimenni, mert összekoszolódik.
A gazda sem a földekből gazdagszik, hanem a pályázatokat böngészi, ahogy a mostani cégek nagy része.
Elmentem egy kisiparos forgácsolóhoz, régen nem voltam ott, leesett az állam. CNC marógép, egy kisebb és egy nagyobb. Kérdem, csak nemhogy az Audinak dolgozol be??? Á dehogy, csak volt egy fejlesztési pályázat és ezt lehetett venni. A nagyobbik még be sem volt kapcsolva. Közben az összes covidos támogatást felvette, meg egy csomó hitelt, hiszen ingyen adják.
lngnl 2022. 01. 10. 05:17
Előzmény: #57222  macskassy
#57230
En egyetertek janossal szerintem is lesz huxit ha marad a kormany. Bearamlo unios penzek csokkenj fognak, nem lesz ertelme bent maradni mert mindig csak magyarazkodni kell. Amig van eu tamogatas addig bent maradunk amint ez fogy jon a kilepes elokeszitese. Az meg hogy aki ezt felveti bukott politikus csak a media kerdese, majd szepen toljak jobban az emberek arcaba a gonosz uniot es onkent akarnak kilepni. Nezd meg hogy az utobbi idoben mennyien lettek eu ellenesek csak a media hatasara….
En erre keszulok, majd ha beszakad ennek hatasara az ingatlan piac akkor veszek majd balatoni hazat nyugdijas eveimre…
gaben500 2022. 01. 10. 00:09
Előzmény: #57213  stolz
#57229
Esik az olaj... :/ A 100 dolláros olaj nem valószínű,míg jönnek az új variánsok...
Placi82 2022. 01. 09. 23:19
Előzmény: #57223  Törölt felhasználó
#57228
Pelda a lentire annyi hogy van ismerosom az en kornyezetemben, aki most a kis kkv cegevel tarol az eus palyazatoknal es pont informatikai innovacios fejlesztesre nyert penzt par eve es hogy hogy nem porsche panamera lett 2 ev mulva a ceges autoja . Ugye nehez beloni egy innovacios projekt vagy egy informatikai fejlesztes pontos arat:). Nem azt mondom hogy van osszefugges, vagy nincs. Csak hát érdekes. Remeljuk ezek a cegek majd a  tamogatas nelkuli időkben is megallnak sajat erejukbol.
Placi82 2022. 01. 09. 23:06
Előzmény: #57223  Törölt felhasználó
#57227
Unios pénzek lenyulasa, tulszamlazasa ,lepapirozasa , felélese, palyazatokbol van nagyon szeles tomegeknel penz. Tudod nagyon sokan akik batrabbak mint mi, pofatlanul , csapoljak ezeket a palyazati penzeket, olyan innovációra, humbug, informatikai feljesztesekre kapnak 100 milliokat a magyar cegek, hogy csak na. Amibol aztan lesz lakas a gyereknek meg merci terepjaro meg a feleségnek is . Amire meg a gyer ellenorzeseken evek mulva fenn akadanak addigra a ceguk a holdban van, kapnak egy bírságot,amit sose hajtanak be a felszámolás alatt. Tovabba alacsony 2%os kamatozású céges nhp, szechenyi go  hitelek ami meg jovore se kell elkezdeniuk torleszteni. Most habzsi dozsi es carpe diem van Ha meg vissza kell fizetni akkor sírnak majd mentőövert az államnak, mert beutott a csúnya válság amiről nem tehetnek. Jönnek a rossz hitelek leírása a banki.merlegekben es a szanalas, es banki konszolidáció.,  es te is fizeted majd, aki sose vett fel hitelt. Es ez nem csak part specifikus. Ilyen ebben az orszagban a mentalitás. De most az a fázis van ahol minden  réteghez valamely formaban lecsorog az eus penz. Hisz a laza vallalkozo aki mar a 3 ik humbug, kamu innovációs es informatikai fejlesztést nyeri el a cegeben, es a 4 ik lakást veszi belole, attetelesen penzhez juttatja az ingatlanost, ügyvédet, belso lakberendezot, es a szoba festo mazolot is aki 2 retegben valo festesert mar 1 milliot ker egy lakas kifestesert. De mivel ezt a penzt effektive talalta  es nem.megtermelte az eus palyazat nyertese,ezert nem érdekli. Evvel igaz altalanosítottam, de azert nagyreszt jellemzo attitud ez sajnos. Remélem segítettem a kerdesedben :)
new1 2022. 01. 09. 22:37
Előzmény: #57222  macskassy
#57226
hova kerülne az ország eu források nélkül . soha nem lépnek ki. nincs semmi alternatíva .
belpol játszmában ,erős üzenetek .hadjárat,harc,meg nem értés .jól mutat a médiában  
Placi82 2022. 01. 09. 22:33
Előzmény: #57204  pomperj
#57225
En  csak a 70%ot sokkalom. Az Eu tamogatasaval epulnek az utak,autopalyak, a cegek támogatása hogy itt építsék a csarnokaikat, ide telepítsek a beruhazasaikat. A napelem parkoktol a hazakra valo napelemekrol ne is beszeljunk. Sot a köz parkokban a kukakra is ra van írva ,hogy az unió támogatásával keszult:)). Pont az epitoipari cegek, es így a hatorszaga dőlne be 1 perc alatt. Az unio vedernyoje ad a forintnak is egy komoly erőt, a nelkul mar az deficit es a hiányok, idaigi alacsony kamatok es magas nyomasu  gazdasagpolitikank miatt sokkal jobban meg verve a huf arfolyama . Az uniobol bejovo penzek nem hitel, hanem uj friss penz a gazdasagba kemeny valuta formajaban,amely olyan mint a nitro, iszonyat hajto erovel bír.  Ezt nem merik eldobni ,legfeljebb szidni szvsz.
Törölt felhasználó 2022. 01. 09. 22:27
Előzmény: #57222  macskassy
#57224
Az, aki felveti HUXIT-ot, gyakorlatilag bukott politikus. Én sem gondolom, hogy ez reális lehetőség lenne.
Bár nem gondoltam azt sem, hogy a kamatstop, a benzinár-stop, és még vagy 100 intézkedés lehetséges az elmúlt 10 évban. Hiába, naiv vagyok....
Törölt felhasználó 2022. 01. 09. 22:21
Előzmény: #57217  kajli_man
#57223
Megmondom őszintén, ugyanaz az érzetem, mint kozinak.
Ugyanerről beszélgettem kollégáimmal.
És nem értem. 
Egyszerűen a fogyasztási szerkezet sokkal nagyobb jólétet mutat, mint a hivatalos mutatók (fizetés, hitelek, stb.) Valami anomália itt van, amire nem nagyon jövök rá... Lehet, hogy a durva jövedelmi különbségek a magyarázat? Vagy van egy réteg, aki tökig elhitelesedett? És eemiatt tűnik úgy a környeztemben, hogy marha jól él szinte mindenki?
macskassy 2022. 01. 09. 22:20
Előzmény: #57204  pomperj
#57222
Ritkán nem értek egyet Jánossal, de a 3. Pont az szerintem nem 70%, hanem 0,7. Orbi még az olimpiáról vagy a vasárnapi boltzárról sem mert népszavazást tartani, az EU-ról főleg nem fog. Dehogy akar ő kilépni, valószínűbbnek látom, hogy Macron nem véletlen volt itt, hanem a megadás feltételeiről tárgyaltak, amennyiben mindketten hatalmon maradnak. Úgy kell Orbinak az euro transfer mint egy falat kenyér, ikerdeficit van megint!
kozi723
kozi723 2022. 01. 09. 22:14
Előzmény: #57217  kajli_man
#57221
Az egesszel csak arra akartam kilyukadni, hogy annyi butasagra koltenek az emberek, hogy par ezer ft tobblet miatt majd kicsit tudatosabbak lesznek, de az utazasbol nem fognak leadni szerintem. Az elmeny manapsag sokkal tobbet er a targyi dolgoknal.
Es Igazabol szerintem nagyon konnyen at lehet csoportositani ha valaki at akar. Pl. Majd nem levis farmert vesz hanem hm-et es maris van +1tank benzin a kocsiban, amibol elutazgat. Es ehhez nem kellett nullas hitel sem, meg csaladtamogatas sem. De mondhattam volna azt is, hogy nem megy el a csalad moziba 10ezerert/alkalom, hanem vesz egy honap netflixet+hbogot 6ezerert. 40 liter benzinen az maris elbir 100 ft uzemanyagar dragulast :)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek