Topiknyitó: Portfolio 2016. 09. 18. 21:01

Újabb csapás Merkelékre, fekete nap a német néppártoknak  

Ugrás a cikkhez
A szociáldemokrata párt (SPD) és a jobboldali CDU visszaesését, nagykoalíciójuk bukását, ugyanakkor az SPD-től balra álló Baloldal és a CDU-tól jobbra álló Alternatíva Németországnak (AfD) előretörését jelzik a vasárnapi berlini tartományi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=237512
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 27. 14:38
Előzmény: #216  cumi01
#220
Hagyd! Ismert trollmódszer. Másról beszél. Azt állítottam, hogy 400 ezer migránst zúdítottunk a németekre. Ezt Szíjjártó úgy fogalmazta meg diplomatikusan, hogy 2015-ben 400 ezer illegális migráns haladt át Magyarországon. Azt soha nem vitattam, hogy ennek van okai és meg lehet magyarázni. Magyarázkodni én is sokkal jobban tudok, mint idejében cselekedni. A fidesznek létkérdés, hogy elfelejtsük ezt a 400 ezer migránst, aki átgázolt rajtunk. Nem meglepő, hogy a trolljaiknak is létkérdés.
offshort
offshort 2017. 09. 27. 12:40
Előzmény: #218  offshort
#219
ezredszer : "14. cikk(1) Minden személynek joga van az üldözés elől más országban menedéket keresni és a más ország nyújtotta menedéket élvezni.(2) Erre a jogra nem lehet hivatkozni közönséges bűncselekmény miatti, kellőképpen megalapozott üldözés, sem pedig az Egyesült Nemzetek céljaival és ELVEIVEL ELLENTÉTES tevékenység esetében." link
offshort
offshort 2017. 09. 27. 11:32
Előzmény: #211  Dehogynincs
#218
emlékezz már vissza h itt mo-n se akartak a "menekültek" regisztrálni ! pont ugyanazért amiért görögországban sem akartak ! mert jól tudták h az első reg-es országba kerülhetnek vissza a dublini alapján ! egyébként kössz a bizalmat h jó miniszterelnöknek tartanál , végre vlki észrevette bennem a geniust ! )) , mégha gyurcsányos , akkoris ! )) részemről röviden : demokratikus országokba nem szabad antidemokratikus elveket valló embereket beengedni ! szeretem a vallásszabadságot , választási szabadságot , nemek egyenjoguságát ! viszont nem szeretem azokat az embereket akik mindezt nyiltan tagadják , lábbal tiporják , és az antidemokratikus ideologiájukat vallási köntösbe burkolva probálják legalizálni! (a "vallási faszság a muszlimra vonatkozott , amugy minden vallást faszságnak tartok , de ez a muszlim a vallások legalja!) és orbán nélkül is ez lenne a véleményem , ne gondold h ov kedvelő vagyok ! a "menekülteken" segíteni kell , de eu-n kivüli területen ! , nem pedig német állampolgárság adásával , meg a munkaerőpiacra engedéssel !
hatosa 2017. 09. 27. 10:57
Törölt hozzászólás
#217
cumi01 2017. 09. 27. 10:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#216
Persze. A rendörség betartatja veled a törvényeket akár eröszak alkalmazása árán is? Persze. Különben nem lenne szükség se rájuk, se törvényekre.
hatosa 2017. 09. 27. 10:50
Törölt hozzászólás
#215
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 27. 10:39
#214
Azért tartjuk a határvédelmet, hogy védje a határt. Ezért hívják őket határvédelemnek és nem Firtatási Felügyeletnek. Vannak hatályos állami és nemzetközi szerződések erre vonatkozóan. Azokat tartsák be! Tény az, hogy 2015-ben a határvédelem Illegális Migránsáthaladási Felügyeletként működött. 400 ezer illegális migráns áthaladásához asszisztált.
deszcsakafi 2017. 09. 27. 10:26
Törölt hozzászólás
#213
hatosa 2017. 09. 27. 10:13
Törölt hozzászólás
#212
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 27. 09:16
Előzmény: #203  offshort
#211
Aha. Tehát a saját szavaiddal: megszegett kötelességeket, elmaradt ujjlenyomatvételt, dublini szerződést látsz a képeken. Ezzel szemben én migránsáradatot látok. Ok-okozati összefüggéseket nem firtattam. A határvédelemnek sem a firtatás a feladata, hanem az, hogy az illegális migránsokat föltartóztassa. Ha 400 ezer migráns jön, akkor 400 ezret. Ugyanazt csináltuk mint a görögök. Görögország átjáróház volt. Jöttek az illegális migránsok az egyik határukon és rázúdították őket a Balkánra a másik határukon. Nálunk meg meg jöttek a migránsok a balkáni határainkon és rázúdítottuk őket a németekre. Utolsó mondatod nyelvi szintje az őszödi beszédével vetekszik. Nem szoktam senkit sem sértegetni, de most kivételt teszek veled. Ugyanúgy alkalmas lennél miniszterelnöknek mint Gyurcsány. Talán még jobban is jártunk volna veled. Ebben a ciklusban is használhattad volna a vallási faszság szintű érvelést, mondjuk, a vasárnapi boltzár kapcsán, amit derék kereszténydemokratáink erőltettek rá a mit sem sejtő Orbán doktorra.
deszcsakafi 2017. 09. 27. 09:03
Törölt hozzászólás
#210
elemes
elemes 2017. 09. 27. 09:01
Előzmény: #208  elemes
#209
az én fejem se káptalan, a garanciák részletes felsorolását itt találtam: link
elemes
elemes 2017. 09. 27. 09:00
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#208
biztos többen vannak akik egyetértenek vele csak szervilisebbek semhogy ezt kimondanák. a német alkotmányban egyébként elég erős garanciák vannak arra, hogy az AfD sem tudja újjáépíteni a nemzetiszocializmust. persze ez csak németországban elképzelhető, ahol a jogra úgy tekintenek, mint betonfalra: beleírták az alkotmányba, hogy két paragrafust nem lehet megváltoztatni: 1. amely garantálja az emberi méltósághoz fűződő jogot és ennek alkalmazására vonatkozó kötelezettséget 2. amely garantálja a német államrend felépítését (a demokráciát, a köztársaságot, a szociális felelősséget, a föderalizmust + az ellenállás jogát arra az esetre, ha valaki támadná ezt a felépítést) Ettől persze egy AfD típusú párt még kurva nagy kárt tud okozni a német állam gazdasági erejében, nyilván ezért kap erős támogatást Putyintól.
elemes
elemes 2017. 09. 27. 08:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#207
babosko!! :)
deszcsakafi 2017. 09. 27. 08:30
Törölt hozzászólás
#206
deszcsakafi 2017. 09. 27. 08:18
Törölt hozzászólás
#205
deszcsakafi 2017. 09. 27. 08:13
Törölt hozzászólás
#204
offshort
offshort 2017. 09. 26. 20:08
Előzmény: #200  Dehogynincs
#203
szerinted miért ne zavarna , amikor az akkori kronologiai sorrendet próbálod össszekeverni és bazi nagy csusztatásokkal az ok okozatot megváltoztatni ? , és akkor innen jön az ezerszer felrakott és uncsi lemez , a görögöknek kötelességük lett volna regelni+fingerprinteltettni ! (eu-s szerződés!) innentől kezdve a dublini szerz. él/t (volna)ami szerint mindenki hozzájuk kerül volna vissza ! görögök nem tették meg (a reget) ! MO félt , ha itt regeljuk őket , akkor a dublini szerint ide kergetik vissza őket (na persze lemazsolázva a használhatókat) ! + (merkel biztatta és szinte meghívta őket ) ! amugy a teljesen privát véleményem , h a tisztán vállási háborúkat , mint pl ez , (siita vs szunnita) , nem kellene polgárháborúnak nevezni/definiálni !, és teljesen más szabályokat kellene ilyen esetekben alkalmazni ! , magyarul , egyik se demokratikus értékekért küzd , hanem a saját vallási faszságait próbálja ledugni a másik vallási faszság torkán !
Phylaxa 2017. 09. 26. 18:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#202
Akkor örökre érvényben lesz. :) Nem tudom, hogy ki, mit és miért talál ki állandóan és miért nem a valósággal foglalkozik. Ezt a migránspolitikát állatira nem értem egyébként. Meg is mondom, hogy miért. Most írtad hogy : "2015-ben megszavazták, hogy 2 évig kérhetik a migránsok az áthelyezésüket a beérkezés után". Namost a kérdés az, hogy ezt ki hozta le az elmúlt két évben. Viszont azt, hogy 2006 szeptemberéig meghatározott kvótát kell átvenniük a tagországoknak, ezt kb. mindenki, minden áldott nap lehozta. Nyilvánvalóan ezt is írták alá, nem ezt a sületlenséget. :)
Törölt felhasználó 2017. 09. 26. 18:10
#201
Kilép a társelnök a bevándorlásellenes AfD-ből Nemcsak a frakciónak nem lesz tagja, de a pártból is kilép Frauke Petry, az AfD társelnöke. Vele együtt távozik férje, Marcus Pretzel is az észak-rajna-vesztfáliai AfD éléről. Mások nem követik őket, a bevándorlásellenes populista pártnak így 93 képviselője lesz a Bundestagban. link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek