Topiknyitó: Portfolio 2016. 09. 18. 21:01

Újabb csapás Merkelékre, fekete nap a német néppártoknak  

Ugrás a cikkhez
A szociáldemokrata párt (SPD) és a jobboldali CDU visszaesését, nagykoalíciójuk bukását, ugyanakkor az SPD-től balra álló Baloldal és a CDU-tól jobbra álló Alternatíva Németországnak (AfD) előretörését jelzik a vasárnapi berlini tartományi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=237512
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 26. 16:17
Előzmény: #198  offshort
#200
Ha zavar a "zúdítás" szó, akkor nézd végig ezeket a 2015-ös képeket! link A szöveget ne olvasd, csak nézd végig őket! Utána írd le a saját szavaiddal, mit látsz! Vagy magyarázd meg logikusan! Mondd el, miért elfogadható számodra az, ami 2015-ben történt! A képek párszáz migránst ábrázolnak a 400 ezerből.
hatosa 2017. 09. 26. 14:34
Törölt hozzászólás
#199
offshort
offshort 2017. 09. 26. 14:26
Előzmény: #133  Dehogynincs
#198
a véleményhez mindenkinek joga van , az már más kérdés h ha a véleményed ezerszer ugyanazt a tulburjánzott csúsztatást tartalmazza , és kapsz rá logikusan levezethető magyarázatokat , de azokat nem fogadod el , ill. nem akarod elfogadni , akkor ezt a további mantrázást minek lehet nevezni ? ("migránst zúdított a németekre") meg persze jogod van jelentgetni is a moderatornak , a tegnapi letiltas nagyon megviselt )) , nem is tudom mi lesz velem ha esetleg örökre eltüntetnek innen , van-e élet a pf-n túl ? ))
Phylaxa 2017. 09. 26. 14:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#197
A bíróság azt mondta ki, hogy kivételes esetekben lehet ilyet csinálni és a 2015-ös az volt. Ha valaki tud másról is, írja már le legyenszíves! Én is hallottam sok hülyeséget egyébként. Ha megszavaznak ismét egy kötelező kvótát, akkor szembemennek a bíróság itéletével. Ugyanis most nincs válsághelyzet. Egyébként ezeket a "kivételes" szavazásokat a bíróság itéletéből következően állandóan támadni lehet, mert a "kivételes helyzet"-re hivatkozva adott igazat. Az, hogy egyébként törvényes-e, meg sem próbálták vizsgálni. Nyilván nem, mert akkor az lett volna az indok és már fel is állhatna a központi migrációs hivatal és kötelezően osztogatná szét az afrikai törzseket. :)
offshort
offshort 2017. 09. 26. 14:05
Előzmény: #139  elemes
#196
ha nem vetted volna észre más dolgokat pedzegetek mint amit bármelyik mediban hallhatsz /olvashatsz , de azért nyomasd csak "függő a véleményed" dumát
offshort
offshort 2017. 09. 26. 14:01
Előzmény: #186  szivacs
#195
gumigerinc' a legtöbbnél ))
Vazsmegyei 2017. 09. 26. 11:50
Előzmény: #193  Dehogynincs
#194
Most is egy országban élsz az UNIOban! Ha neked ez nem EGY ország akkor szeressél csak máshol élni! Nagy a világ de van közepe!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 26. 11:12
Előzmény: #187  szivacs
#193
Nekem az egész politikai rendszerrel van bajom. A kormánnyal is és az ellenzékkel is. A mindenkori kormány felelőssége természetesen erősebb, hiszen ő van hatalmon. Mocsárral egyetértek, de az én szemszögemből nemcsak a fideszellenesek, hanem a megveszekedett fideszhívek mocsara is látszik, ami téged láthatólag nem zavar különösebben. Még mindig nem érzem pofátlanságnak, ha egy nick hozzászólásait átugrom vagy nem reagálok rá. A valós életben is ezt teszem a hús-vér emberekkel. Vannak, akiket kerülök. Nem hoznak lázba a meddő viták. Nem lep meg, ha mindenki igyekszik fenntartani a kognitív disszonanciáját. Visszatérve a német néppártokhoz. Szeretnék én is olyan országban élni, ahol a választások utáni politikai átrendeződés, a koalíció felbomlása, pártok bekerülése vagy visszakerülése nem rázza meg a tőzsdét vagy a gazdaságot. Úgy szeretnék ilyen országban élni, hogy itt maradok és nem kell hozzájuk kitántorogni.
hatosa 2017. 09. 26. 09:26
Törölt hozzászólás
#192
Phylaxa 2017. 09. 26. 09:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#191
Jogászokat hallgattam meg és a szerződés érvényessége ma éjfélkor lejár. Innen lehet továbbra is szövegelni, de ha jogi útra megy, akkor szétfogják gyalázni az EU bíróságának jogászait és nevetség tárgyává lesz a bíróság. Egyszerűbb új szavazást elrendelni a belügyminiszetereknek egy újabb két évre, amiből nyilván még ennyi sem lesz. Merkel meggyengült és az olaszoknál gond van. Talán most lesz lehetőség az értelmes döntésekre. :)
hatosa 2017. 09. 26. 08:53
Törölt hozzászólás
#190
Phylaxa 2017. 09. 26. 08:39
Előzmény: #188  szivacs
#189
:)
szivacs
szivacs 2017. 09. 26. 00:26
Előzmény: #184  Phylaxa
#188
De szar egy kereső ez a gugli, nem talál semmi ilyesmit az ellenzéktől az archívumban, pedig kellett hogy legyen ilyen - vagy mégsem volt?? "- Apád partizán volt? - Nem, de már intézik!"
szivacs
szivacs 2017. 09. 26. 00:15
Előzmény: #181  Dehogynincs
#187
Kár hogy nem érzékeled, pedig bíztam benne, Néha úgy tűnt, hogy még nem szakadtál el teljesen a valóságtól, hajlandó vagy meglátni azt és nem kizárólag antifidesz szemüvegen át nézni, mi történik Európával... Van néhány megveszekedett, aki olyan mélyre süllyedt a mocsárba, hogy nem képes már onnan kikecmeregni - te szerencsére nem tartozol közéjük...
szivacs
szivacs 2017. 09. 26. 00:06
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#186
Akkor is pont úgy vállaltad a véleményedet, ahogy most - sehogy!
Vazsmegyei 2017. 09. 25. 17:33
Előzmény: #171  Dehogynincs
#185
Nem is beszélt a 400 ezer előtt Orbán a határvédelemről, csak mint a schengeniről! ám amikor letámadták a schengeni határt, egyet mondott Orbán: EZEK RÁNK TÖRTEK! Nem erről volt szó! Na onnantól van határ védő probléma és kerítés! nem beszélve arról, hogy Merkel nagyság ez utóbbit is azt a 400 ezret Orbánra kente volna a választások boncolgatásakor. Aztán, hogy neked NEM ÉRTELMEZHETŐ Szijjártó kijelentése az a te egyéni problémád, amit szeretnél kivetíteni a kormányra, mint egyetlen premisszát a kormány segítségével átvonult vándor haddal kapcsolatban!
Phylaxa 2017. 09. 25. 17:32
Előzmény: #175  szivacs
#184
A magyar ellenzék, már 2010-ben figyelmeztette a lakosságot, hogy nagy tömegek érkeznek majd 2015-ben és törvényeket kell majd hozni a rajtunk áthaladás megakadályozására és kerítést is kell építeni, sőt megvédeni azt, amire komoly bértömegeket kell majd kifizetni. Pár kóbor együttérző ember hangoskodott csak, hogy be kell engedni őket és segíteni kell akármennyien is vannak. De a magyar ellenzék még a kormánynál is radikálisabb tetteket várt. Ez visszakereshető a hivatalos közleményeikben, évek óta ezt követelik. Maci a kóbor tömeg egyike volt, ő segíteni akart akár 1 millió emberen is, még akkor is amikor az osztrákok zártak. Merkel könyörült meg rajtunk és ezt Macinak is köszönhetjük, mert kizárólag a jóindulat miatt nem ragadt nálunk 500K és nem ragadt volna még 500K, ha nem épül meg a kerítés, amit az ellenzék követelt. Tessék megnézni bátran a hivatalos közleményeket. :) Ki hitte volna? :)
Phylaxa 2017. 09. 25. 17:20
Előzmény: #171  Dehogynincs
#183
2015-ben törvényeket módosítottak és új törvényeket szavaztak meg. Kerítést építettek és bértömeget fizetnek azóta is az ott dolgozóknak. Ezen a határszakaszon azóta nem jönnek illegális tömegek. Ez így történt. Mire a török megállapodás életbe lépett addig 500K került el bennünket. Hogy miért csak 2015 szeptemberére lettek kész a törvények? Nos mire törvények lesznek az ötletekből, bizony sok idő elmegy, főleg, ha hirtelen indul be az emberkereskedelem business nagy tömegekben. De nézzük az ellenzék álláspontját mondjuk 2014-től ebben az ügyben. Mert neked fontos, hogy kire szavazzál. Tehát írd le légyszi, hogy ha bárki másra szavaztál volna, akkor 2014-től mit alkotott volna az ügyben! Mit közölt ezzel kapcsolatban és mit tett. Nagyon kíváncsi vagyok. :)
mityu2 2017. 09. 25. 17:02
#182
Érdekes állat ez a nagybarnamedve eddig szidta Orbánt mert kerítést építetett a migráció megfékezésére most meg -idézem-: "simogatta őket csak menjenek át az eu-ba tovább"
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 25. 16:33
Előzmény: #179  szivacs
#181
Nem érzékelem. Van egy csomó nick, akinek átugrom a hozzászólásait. Néhány kitüntetett nicknek ezt meg is írom. Nem hoz ki a sodromból, ha az én hozzászólásaimat ugorják át. Bevezetek egy újabb kategóriát. Ha valaki megkér, akkor átugrom. Vehetem #179-et kérésnek?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek