Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2019. 04. 10. 15:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#21240
Ukrajnában polgárháború zajlik  az orosz kisebbség és az ukránok között!
Putyin pedig segíti az egyik felet?
.
Hogy mik nem történnek.....
 Szíriában is polgárháború zajlik.... mintha az USA segítené az egyik felet......
tatikaroly 2019. 04. 10. 15:35
Törölt hozzászólás
#21239
pampa 2019. 04. 10. 15:35
Előzmény: #21235  Peterbond
#21238
Nekem pedig az, hogy az ott többségben lévő orosz lakosság népszavazást tartott az Ukrajnától történő elszakadásról.

Te tudod a Koszovó elszakadásról szóló népszavazásnak mi lett az eredménye?
Mert azt bizonyára tudod, hogy Koszovó elszakadt Szerbiától.
pampa 2019. 04. 10. 15:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#21237
"Figyelmeztetett arra, hogy világszerte magas a fiatalok munkanélküliségének aránya, és emiatt növekszik a kiábrándultságuk is. A főtitkár azt mondta, hogy mintegy 64 millió fiatal van munka nélkül világszerte, és mintegy 145 millió fiatal munkavállaló él szegénységben, körülbelül 617 millió fiatal pedig analfabéta és nincsenek alapvető matematikai ismeretei sem.
Különösen súlyos a fiatal nőket érő hátrányos megkülönböztetés az oktatás és az egészségügy területén, illetve a munkaerőpiacon is. Guterres szerint a világ egyes részein a fiatal nők közti munkanélküliség aránya a duplája a férfiakénak."
tatikaroly 2019. 04. 10. 15:30
Törölt hozzászólás
#21236
Peterbond 2019. 04. 10. 15:30
Előzmény: #21231  pampa
#21235
Nekem mintha katonai csapatok partraszalassa remlene meg par szaz halott orosz keletukrajnaba. Dehat tudjuk agresszor csak az amcsik lehetnek meg izrael.
pampa 2019. 04. 10. 15:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#21234
"Az Index beszámolója szerint szerdán hirdetett ítéletet a Kúria a Vona Gábor és Bayer Zsolt közötti, személyiségi jog megsértésének ügyében indított perben. A Kúria jóváhagyta a bíróság másodfokú ítéletét, mely szerint a kormánypárti publicistának 300 ezer forint sérelemdíj, illetve a perköltség megfizetése mellett nyilvánosan bocsánatot kell kérnie a Jobbik korábbi elnökétől, akit 2016 decemberében a blogján g@cinek és sz@rnak nevezett. Az ítélet jogerős, ellene fellebbezni nem lehet. "
.
.
 Nagyon jók ezek az ítéletek!
Tegyük el a többi mellé!
tatikaroly 2019. 04. 10. 15:25
Törölt hozzászólás
#21233
pampa 2019. 04. 10. 15:23
Előzmény: #21228  signal2
#21232
"Személyes hangvételű levélben kérte a milliárdos Soros György Gyurcsány Ferenctől és Magyar Bálinttól, hogy milyen módon szabályozzák a hazai felsőoktatást, hogy az az általa alapított egyetemnek minél jobb legyen – derült ki abból az Origo birtokába került levélből, amit a tőzsdespekuláns írt még 2005. március 5-én. A levél bizonyíték arra, hogy Soros milyen nagy informális befolyással bírt a hazai döntéshozatalra a korábbi szociálliberális kormány idején.
Örömmel vette tudomásul Soros György, hogy 2005 márciusában 15 éves akkreditációt nyert az általa alapított Közép-európai Egyetem, és mindezt egy személyes hangvételű levélben köszönte meg Magyar Bálint SZDSZ-es oktatási miniszternek. Az Origo birtokába került levél szerint a Soros-egyetem alapítója szerintmindez nem történhetett volna meg Magyar személyes hozzájárulása nélkül. "
pampa 2019. 04. 10. 15:20
Előzmény: #21227  badsector1
#21231
A Krímet elfoglalták az oroszok?
Mikor volt az a háború, nem emlékszem.
.
Mert a Golánt Trump "engedélyével" fegyverrel !!!!! elfoglalta nagyon úgy néz ki, hogy végleg Izrael.
Törölt felhasználó 2019. 04. 10. 15:08
Előzmény: #21227  badsector1
#21230
Meg ott van a donyecki régió és a grúzoknál az abház probléma. Amíg csórók voltak, addig nyugton voltak, ahogy egy kicsit erősebbek lettek, már rögtön kezdik újra.
tatikaroly 2019. 04. 10. 15:06
Törölt hozzászólás
#21229
signal2
signal2 2019. 04. 10. 14:48
Előzmény: #21213  pampa
#21228
"nem módosítottak semmit sem."
Csak a felsőoktatási törvényt. Szóval tényleg hagyjuk, ha a te világodban ez meg sem történt. Ellenben a parlament honlapján megtalálható.
A módosításnak SEMMI értelme nem volt. Semmi jót nem tettek vele. Csak Viktor lelkének. Mindenki másnak rossz az országban.
badsector1
badsector1 2019. 04. 10. 14:42
Előzmény: #21225  salve
#21227
Azt mondod hogy az orosznak nagy terület foglaló akciója nem volt. Ott van a Krím félsziget ami ukrajana része.
Most te jösz, mondj egy terület foglaló akciót az usatól, a szovjetunió összeomlása óta.
Törölt felhasználó 2019. 04. 10. 14:42
#21226
Na megtaláltam, 2007-es nyilatkozatból, ha jól látom:
“Felszólítjuk (…) Gyurcsány Ferencet, hogy hozza nyilvánosságra a megállapodások részleteit, tovább felszólítjuk a miniszterelnököt, hogy térjen vissza az EU március 7-8-ai csúcstalálkozóján megerősített európai uniós közös energiapolitikához, illetőleg a Nabucco-tervhez” – fogalmazott Németh Zsolt, aki hozzátette: ennek érdekében a Fidesz országgyűlési határozat elfogadását kezdeményezi. Ebben rögzíteni kívánják azt, hogy az EU közös energiapolitikájának, valamint a Nabucco-tervnek prioritást ad Magyarország. 
Nabucco helyett Kék Áramlat?
A parlament külügyi bizottságának elnöke a Párizsban megjelenő angol nyelvű lap, az International Herald Tribune keddi számában olvasható cikkre utalt, amely szerint a magyar kormányfő a Nabucco vezeték helyett az orosz tulajdonú Kék Áramlat gázvezeték magyarországi kiépítése mellett kötelezte el magát, s “ennek köszönhetően megszületett egy Mol-Gazprom megállapodás.
.... 
A Fidesz értékelése szerint “körvonalazódik egy Putyin-Gyurcsány paktum, az orosz és a magyar kormány közötti olyan politikai szövetség, amely mélyen ellentétes az EU érdekeivel, mélyen Európa-ellenes” – közölte.
Hozzátette: ha ez a megállapodás megvalósul, akkor a gázellátás területén Európát az oroszok túszává teszi Magyarország. Úgy vélte, ez a terv Magyarország egyoldalú energiafüggőségét Oroszországgal szemben “megpecsételi”. “Az orosz érdekek ügynökének képe nagyon súlyosan árt Magyarország nemzetközi megítélésének is” – fogalmazott a politikus."
salve 2019. 04. 10. 14:32
Előzmény: #21222  Törölt felhasználó
#21225
jó akkor nem barátaid az amcsik, ok
én viszont nem dícsértem Putyint, ezt ne add a számba. én csk megállapítottam, hogy a szovjet rendszer összeomlása óta az oroszok az usa-hoz képest csak védekeznek, agresszív, nagy területfoglaló akcióik nem voltak. ehhez képest az usa jópár háborút robbantott ki, (afgán, iraki, szír..) tehát a két nagyhatalom közül egyrészt már csak az usa számít nagynak, az oroszok csak középhatalom, így le sem tagadhatod hogy ki diktál és ki akar itt világcsendőrt játszani? az usa, és nem Putyin!
a magyar belpolitikán ne csodálkozz, a mi pártjaink mást mondanak ellenzékben, és mást, amikor kormányon vannak. de: az nem vitatható hogy a fidesz pl. okkal csalódott a nyugatban (szépen és fokozatosan a rendszerváltás óta) amikor azt vette észre, hogy pl. az usa szemében is csak akkor vagyunk "jó tanulók", ha pl. tőlük rendelünk vadászgépet! itt arra utalok hogy  remek volt a viszony az akkori usa nagykövetnővel amíg el nem dőlt, hogy a fideszkormány úgy döntött, inkább Gripeneket vennénk, és nem amerikai gépeket! mihelyst ez eldőlt, jött az usa bosszúja és akkortól kezdve újraindították a nemzetközi sajtóban a fideszellenes kampányt az amcsik, ami szerint itt "csorbul a demokrácia és antiszemitizmus van, stb." , tehát a már unásig ismert, ócska propagandájukat..
akkor is tévedsz ha azt hiszed, én pl. azt hinném hogy G Soros az maga az ördög, stb. ehhez képest tudod m van? az, hogy én a tetteik alapján ítélem meg a politikusokat (is), és nem elsősorban az alapján, hogy mit mondanak!
signal pl. mindent ehisz az EU-nak is meg az Ensznek is. én meg nem. és azt mondom: vessük össze tetteket a szavakkal és a policy-kkal, meg sajtónyilatkozatokkal (hazugságokkal), és akkor kiderül (miként a fake news ügyekben is), hogy az EU-ban, az Enszben is, meg az usa esetében is kilógnak a lólábak! azaz vizet prédikálnak és bort isznak = demokratikusnak próbálják elhazudni / letagadni azt, hogy a színfalak mögött egészen mást építenek!
bigyula 2019. 04. 10. 13:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#21224
Így van! Nem félni kell tőle, hanem összefogni ellene, és leváltani! :)
tatikaroly 2019. 04. 10. 13:11
Törölt hozzászólás
#21223
Törölt felhasználó 2019. 04. 10. 12:33
Előzmény: #21221  salve
#21222
"tehát mit tettek amerikai barátaid?:"
Úgy látom, hogy nektek mániátok, hogy ha valaki nem helyesel nektek, akkor mindenféle általatok kitalált állítást tulajdonítsatok neki. Még egyszer neked is (a fontos rész nagybetűkkel): az amcsikra is a SZARRÁGÓ BIRODALOM kifejezést használtam. Ugyanakkor ez igaz Putyin-országra is. Értem én, hogy OV most azt adta ukázba, hogy Vlagyimírt dicsérni kell (emlékszem, amikor Gyurcsány barátkozott a mostaninál még sokkal szelídebb Putyinnal, akkor meg az ország oroszoknak való kiszolgáltatása volt a téma), de legalább már ezt ne higgyétek el neki. Oké, higgyetek abban, hogy Lőrinc zseni, Soros a patás ördög, az Eu meg gonosz diktatúra, de legalább az oroszokat ne, 1848 óta csak kibasztak velünk mindig.
salve 2019. 04. 10. 12:22
Előzmény: #21219  Törölt felhasználó
#21221
alapvetően én is így látom, vagy inkább látnám ( hogy egyik kutya, a másik eb), de vannak igen jelentős különbségek!
alapvető különbség: az oroszok az usa-hoz képest szegények, mindig is azok voltak - nekik manapság is csak arra telik, hogy a korábbi (szovjet) rendszerben megszerzett pozícióikat (főleg katonait hiszen gazdaságira nem telik) megvédjék! lásd konkrét példa: Nato megígérte a hideghború végén még 1990 körül a ruszkiknak, hogy nem fog erőszakosan terjeszkedni közvetlenül az orosz határok közelében - DE ezt megszegte, és Ukrajnát szatelitállammá tették, - az orosz reakció erre egy érthető védekezés volt, a Krím elfoglalása pedig szintén egy erre adott válasz (mellesleg történelmileg megalapozott, hiszen nem demokratikusan került az ukránokhoz a Krím, hanem Sztálin önkényes döntése nyomán és a lakossága sem tiltakozik hogy orosz terület lettek, sőt!).
közel-kelet: ha tetszik neked ha nem (és nem tudtad megcáfolni amit Irak-Irán-Szíria-Jemen vonatkozásában írtam - ha megpróbálnád, kíváncsian várom), ott az elmúlt évekre vonatkoztatva igaz, hogy a nyugat kavarta és kavarja szart (háborúk), és az oroszok pl. a szír válságba nagyon jó h. beleavatkoztak, mert enélkül még a minimális esélye sem lenne meg a szír rendezésnek!
összefoglalva: biztos igazad van, a ruszkik is bizonyára megtennék h. terjeszkedni próbálnak (befolyást szerezni bárhol), de erre nekik nincs elég pénzük, gazdasági erejük. az Usa-nak sincs igazából de mégis megteszi (az amerikai állmadósság irdatlan nagy mert nem az elnök hanem a Fed az erősebb és leszarja a nemzetállam Amerikát), mert be van tojva, hogy Kína előbb-utóbb mindenben lehagyja és zsebreteszi!
utolsó megjegyzés, remélem egyet fogunk érteni: a kettős mérce itt is elképesztő, lásd fake news: az Usa tejezsthet fake news-t, sőt az alapján háborút csinálhatott Itakban, ugye? DE az oroszoknak ugyanezt tenni "nem szabad", lásd amerikai elnökválasztásba való beavatkozási botrány (amiről épp a múlt héten derült ki, hogy NEM bizonyítható hitelt érdemlően)!!  tehát mit tettek amerikai barátaid?:  megvádoltak vkit azzal, amit éppen ők szoktak megtenni!!! no erre szokták azt mondani, hogy képmutatás és az aljasság magasiskolája!..

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek