Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2018. 02. 04. 18:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#13400
Nem is rossz ötlet, sokan szavaznának rá
-pny 2018. 02. 04. 18:31
Törölt hozzászólás
#13399
Vazsmegyei 2018. 02. 04. 17:31
Előzmény: #13397  -pny
#13398
A "MI" szövegünk semmit nem változott, de  amit állítasz 2015-17.-ről, na az "nálatok" ütötte ki az atombiztos szöveget! A magyar kormány minden nemzetközi egyezmény betartásával végrehajtotta azt, amit az UNIO akart a migránskvótákkal Magyarországra lőcsölni!
-
Az ellentmondás nálad jelentkezett a legdurvábban, mert neked  mindegy ki a migráns és ki a menekült! A bevándorlókról meg már ne is szóljunk, mi a díszmagyaros véleményed!
-
Ezeket az ellentmondásokat szeretnéd hazudni ország világnak! Senki nem tehet róla, hogy nálad ezek a fogalmak már évek óta ellentmondásban vannak! És csak mantrázod, anélkül, hogy megértetted volna!
-pny
-pny 2018. 02. 04. 17:05
Előzmény: #13396  Vazsmegyei
#13397
“Pontosan tudjuk, hogy igazunk van!”
.
Oké. De melyik szövegetekben? A 2015-2017 között mantrázottakban vagy a mostaniban? Mert pont az baj, hogy a kettő elldntmond egymásnak.
Vazsmegyei 2018. 02. 04. 16:47
Előzmény: #13393  -pny
#13396
A reakciód sokkal érdekesebb mint minden általad fedeszesnek hazudott ellehetetlenítés! Ami nem történt meg azt nem lehet megtörténtté tenni! Márpedig ilyen hazugságokkal jössz az előadásaid ismétléseikor, mert nincs véleményed!
-
 Egy véleményed van amit ezerszer másolgatsz! A történelemhamisításaidat sehol nem fogják tanítani! Egy minorita kisebbség anyanyelvű iskoláiban terjesztik ezeket a történelemhmisításokat.Pontosan tudjuk, hogy igazunk van!
exmnbs1 2018. 02. 04. 16:42
Előzmény: #13392  pampa
#13395
Hű de rég láttalak
Vazsmegyei 2018. 02. 04. 16:40
Előzmény: #13392  pampa
#13394
Nincsen olyan politikai hamisítása, amit nem lehetne jó szívvel törölni! Még akkor is, ha a témához tartozik!
-pny
-pny 2018. 02. 04. 14:49
Előzmény: #13392  pampa
#13393
Márpedig ez full a témához tartozik! Ja, hogy kellemetlen neked a szembesítés?
.
Jellemző Fideszes reakció erre a fenyegetés, tiltás, törlés, ellehetetlenítés. Csak szólok, hogy ettől még nem tudod nem megtörténté tenni! De ez a hozzáállás jelzi, hogy belül is te is pontosan tudod, hogy igazam van.
pampa 2018. 02. 04. 14:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#13392
Szólok, hogy ezt nem fogod másolással teleszemetelni,törölni fogom az összeset ami úgy gondolok nem a témához tartozik!
Phylaxa 2018. 02. 04. 14:22
Előzmény: #13389  -pny
#13391
Valóban nincs mit ragozni. A konzulátusainkon lejelentkezhettek és a kijelölt határátkelőinken is papírokkal hivatalosan kérhettek és kérhetnek a jövőben is menedékjogot. A Genfi-Egyezmény szerint pedig a határainkon megjelenő és kérelmező embereknél mégcsak ki sem kell vizsgálnunk, mert több biztonságos országon jöttek át, mire ideértek. Az, hogy mi mégiscsak megvizsgáljuk, az annak a folytatása amit mindig is csináltunk. Sajnálom. Ez van.
Olvasd össze a korábban leírtakkal és egyszer majd remélhetőleg megegyezőnek fogod találni. Nem erre kellene kihegyezni a kampányodat egyébként szerintem, de te tudod! :)
-pny 2018. 02. 04. 14:15
Törölt hozzászólás
#13390
-pny
-pny 2018. 02. 04. 13:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#13389
Nincs ezeken mit tovább ragozni. Pampa és Phylaxa egyértelműen és sokszor leírta korábban, hogy a genfi egyezmény alapján ide muszlim menekültek nem jöhettek.
.
Szerintük tehát Orbánék hazudnak, amikor azt állítják, hogy muszlim menekülteket fogadtak be a genfi alapján.
-pny 2018. 02. 04. 13:48
Törölt hozzászólás
#13388
Phylaxa 2018. 02. 04. 13:42
Előzmény: #13386  -pny
#13387
Majd ha 56-ot megérted, akkor felfogod hogy mi az a Genfi-Egyezmény. Az a sok sületlenség amit arról összehordtál bizonyítja, hogy nem is értheted amit írok. Sajnálom. Azon gondolkodok, hogy ugyan az EU fordul, ha lassan is, te pedig képtelen vagy? Ahelyett, hogy leírnád, hogy változott a véleményed butaságokkal támadod azokat, akik több éve figyelmeztetnek a problémákra? Nincs ám vége! A dugó kinn van sajnos a palackból. Visszagyömöszölni nem lehet. Meg kell oldan!
-pny
-pny 2018. 02. 04. 13:18
Előzmény: #13385  Phylaxa
#13386
Te ezt a szót inkább ne használd azok után (rád nagyon nem illik), hogy most az ellenkezőjét írod annak, mint amit 3 éven át szajkóztál.
Phylaxa 2018. 02. 04. 12:01
Előzmény: #13383  pampa
#13385
Korrekt.
-pny
-pny 2018. 02. 04. 11:53
Előzmény: #13383  pampa
#13384
“A MENEKÜLT és MIGRÁNS kérdés tagállami hatáskör volt  és maradt is a belépéskor. Erről nem mondhat le egy ország!”
.
A kvóta szerint is a TAGORSZÁG BÍRÁLJA EL! Tehát a fenti hangoztatása is a témabeli Fidesz hazugságáradat része, hiszen ezt a jogot se Soros, se az EU, se az ellenzék, senki nem akarja elvenni.
pampa 2018. 02. 04. 11:49
#13383
Először had üdvözöljem wjanit a „pampa klónok” klubjában!  
Szép számmal található már a fórumon a tagság!  
Ahogyan közeledik a választás valószínűsítem, hogy egyre többen lesznek! Igaz arra még nem érkezett  magyarázat, hogy miért kellene nekem klón?Fórum viszonylatban „öregnek „ számítok mert aki inkább a közéleti felületekre ír kevés rendelkezik ennyire korai regisztrációval. Vigyáztam a „nevemre” nem írtam olyat amiért kitiltottak volna. Akkor minek a klón?
.
Ennyit a személyes részről.
.
A napokban az ellenzék megint talált egy szikrát amiből „kormánybuktató tűztornádót” szeretne szítani. Olvashattuk itt is a kemény kampányt amit egyesek nyomnak napi szinten ennek az érdekében és közben olyanokat is támadnak akik már nem írnak ide.
Engem is ért támadás ezért tartom fontosnak , hogy megvédjem magamat!
.
Tehát én a MAGÁNVÉLEMÉNYEMET írtam, írom! Az, hogy ez nem fedi le a KORMÁNY álláspontját arról nem tehetek!
.
Ami konkrét vád volt és ugye én „EZÉRT MENEKÜLTEM EL” az, hogy azt írtam:SZERINTEM  a magyar határra biztonságos országból nem érkezhet menekült!
.
Ezt a véleményemet továbbra is tartom,vállalom! 
.
Nem vagyok nemzetközi jogász és a véleményemet többnyire az általános (utca embere) ismereteimre alapozom. Így azt nem tudhatom , hogy a mostani esetnél maradva a GENFI EGYEZMÉNY valamelyik függeléke  , kiegészítése milyen kitételeket tartalmaz amire hivatkozhat valaki ha egy biztonságos országból szeretne elmenekülni.
.
Biztonságos országból miért menekül? Na, ugye!
.
Így csak arra alapozhatok ami mindenki számára logikusnak kellene lennie!
Mit mond az egyezmény?
Akit valamiért üldöznek az elmenekülhet.
Sohasem vontam kétségbe ezt a jogot!
Mit mond még?
Akár a zöldhatáron át is behatolhat a biztonságot jelentő országba ezért nem lehet őt megbüntetni.
Ezt sem bíráltam!
Így az ÉN LOGIKÁM szerint ezen egyezmény alapján a menekülők csak az ELSŐ biztonságos országig hivatkozhatnak erre! Ne vegyük annak Törökországot, így marad Görögország és Olaszország mint érintett EU tagállam.Az ÉN LOGIKÁM szerint akik oda érkeztek és onnan továbbmentek ők már MIGRÁNSOK!Ezt vallom az első perctől, most is tartom!
A következő vád, hogy  nem tiltakoztam a letelepedési kötvény ellen.
Miért tettem volna?
Már az első percben Phylaxa-val arról beszéltünk, hogy nem a MIGRÁCIÓ a gond hanem a TÖMEGES migráció! 
Olyan nyomás alá helyezi a célországokat, hogy képtelenek lesznek megbirkózni a következményeivel és társadalmi feszültséget fog szítani az adott országban! 
.
Ezt írtuk 2015-ben!!!!Igazunk lett! Lásd Németország!
.
Akkor nézzük a 4000 embert aki valamilyen címen a TÖRVÉNYEK betartásával jutott hazánkba.
Mi a baj velük?
 Már az is baj, ha egy ország szolidáris a hazájukat elhagyókkal?
Betartották az előírást a hivatal elbírálta a kérésüket és átmenetileg itt élhetnek közöttünk. Amint elhárul az ok amire hivatkoztak haza kell térniük.
.
(ennek ellenére én nem adtam volna egynek sem lehetőséget arra, hogy Magyarországra jusson, hiszen ezt egy BIZTONSÁGOS országból jőve kérte)
.
Idáig semmi ellentmondást nem találtam abban amit régen írtam, hiszen ezt most ís leírom!
.
Volt még a kvóta.
Nem érttették, hogy ha nem fogadtunk 1300 kvóta szerinti embert akkor miért fogadtunk 4000-et kvóta nélkül?Erről szintén sokat volt szó, sokan sokszor és eléggé érhetően elmagyarázták a kvóta rendszert miért kell elutasítani. 
Amennyiben egy EU tagállam egyszer elfogadja, belép  már többet nem tudja kivonni magát a hatálya alól. Elég a mostanit egy két kiegészítéssel ellátni és máris ki lehet zárni azt, hogy egy ország ne tudjon azzal a most meglévő „kiskapuval” élni , hogy átveszi bírálatra de nem felel meg és visszaküldi!
.
A MENEKÜLT és MIGRÁNS kérdés tagállami hatáskör volt  és maradt is a belépéskor. Erről nem mondhat le egy ország! Csak az adott ország KORMÁNYA dönthet arról, hogy kivel éljenek a lakosai együtt!
.
A kvóta rendszer ezt elvonná a tagállamoktól, ezért elleneztem és ellenzem most is!
Így érthetetlen,értelmetlen  a kvóta rendszer ellen tiltakozókat összemosni a menekültek ellen tiltakozókkal!
 Durva csúsztatás!
Ráadásul a kvóta szerinti menekült és a hivatal által státuszt kapó menekült nem azonos elbírálás alá esne. Köztük és a társadalom szegény rétege között is feszültséget generálnának jelenlétükkel! Rengeteg más területről is volt bírálat,kritika, de nem szeretnék erre több időt szánni!
.
Az ismerőseimet üdvözlöm és további sok türelmet és kitartást nekik az itt folytatott beszélgetéseikhez!  
.
.
ui: nem fogok reagálni, válaszolni  még mielőtt azzal jönne valaki, hogy megint elmenekültem! 
signal2
signal2 2018. 01. 31. 10:03
Előzmény: #13375  wjani
#13382
Természetesen illegálisan jöttek be az országba. Az viszont kérdéses, hogy mennyire kellett ismerniük az ENSZ vonatkozó előírásait. Még mi, itt nyugodt irodai körülmények között is alig találjuk meg, az értelmezés eltéréseiről ne is beszéljünk. Tehát szerintem rendkívül irreális elvárás ez velük szemben. Adódik a kérdés, hogy honnan ismerhetnék meg a rájuk vonatkozó jogokat és kötelezettségeket? Például valaki tájékoztatja őket, szóban vagy írásban. Na, most akkor megint jön a kérdés, hogy ha kapnak ilyen tájékoztatót, akkor aki adott nekik, az utána attól féljen, hogy azzal vádolják, hogy támogatta az illegális migrációt? Miközben kb, azt az igényt elégíti ki, hogy a migránsok megismerjék a rájuk vonatkozó szabályokat és lehetőségeket.
Tovább nézve pedig. Miután bejöttek illegálisan, mi lett volna a magyar hatóságok feladata? Szerintem rendészeti intézkedést kellett volna végrehajtani velük szemben, azaz elzárás + eljárás lefolytatása -> kiutasítás. Ehelyett mi kb. biztosítottuk, hogy menjenek tovább, ahova szeretnének, főleg, miután Németország jelezte, hogy fogadja őket. 
Szerintem humanitárius szempontból, és a helyzetet tekintve ez helyes megoldás volt, de mégiscsak állítható, hogy végül a magyar hatóságok sem a hazai és nemzetközi jognak megfelelően jártak el. Én viszont ezt nem rovom fel nekik, ahogy a migránsoknak sem, hogy bejöttek, és továbbmentek. Az viszont elég visszás, hogy valaki felrója a migránsoknak az illegális határátlépést, majd szemet huny a magyar hatóságok nem jogszerű eljárása felett. Ez olyan, mint amikor egy focibíró a hibáját úgy korrigálja, hogy a másik csapat javára is elkövet egy hibát.
Arról nem is beszélve, hogy már 2015 elején pontosan tudtuk, hogy jönnek, és mégsem készültünk fel a kezelésére. Nekem ez utóbbi elég érdekes, azóta is keresem az okokat.
-pny
-pny 2018. 01. 31. 10:02
Előzmény: #13375  wjani
#13381
Orbánék ukrán, orosz bűnözőknek adtak tömegével állampolgárságot, befogadtak 20000 kötvényes migránst és 4000 menekültet, ebből csak tavaly 1300 menekültnek hazudott muszlim migránst.
.
Szóval a migrációt leginkább Orbánék támogatják.

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek