Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 06. 23. 11:57
Előzmény: #4356  pomperj
#4360
BOJ is maga alatt vagja a fat a negativ kamatu papirjaival es ha igy folytatjak nehany even belul tobb mint 50%-at fogjak birtokolni a JGB-nek...

Mi a velemenyed URA etf-rol???

egyebkent hatalmas lelkesedes van a piacon, lehet hogy lassan erdekes lesz nezegetni kisebb idotavon a SPY-t es figyelni mikor torik meg a pozitiv hangulat....

Mi a velemenyed a Crazy videorol???
Törölt felhasználó 2016. 06. 23. 11:34
Előzmény: #4358  Tazsomaru
#4359
link

;)

korabban te is tettel fel infot arrol hogy milyen eredmenyt ertel el, csak sajnos kezdenek elmaradozni ezek...
(lehet hogy a fiokba kotottek ki...)
;)

ha felteszed en is felteszem a masik alap teljesitmenyet (amirol azt irtad hogya fiokomban fogja vegezni)

Egyebkent nem emlekszem hogy a pf forumara tettel volna fel informaciot a cegedrol...ha nem haragszol en sem szeretnek megosztani mindenfele informaciot rosszindulatu emberekkel...

Roland nekem nem kell bizonyitanom, hogy igazat allitok...
-mit ersz el vele ha kiderul hogy igen es mit ha nem???
-mekkora elonyod szarmazik belole???

a magyar Zrt-hez hasonlo penzugyi szolgaltatast nyujto intezmenyek melyek kis befektetok szamara nem elerhetoek nem hiszem hogy a Bamosz oldalan hozzaferhetok, bar lehet hogy tevedek, azonban cegektol ezek az infok megvasarolhatok egyebkent mire mesz vele???

talan ha korabban nem tettel volna rosszindulatu hsz-kat velem kapcsolatban baratsagosabb lennek veled, addig pedig jol szorakozom a vergodeseden ami mogott semmi mas nincs mint rosszindulat es irigyseg...

Raadasul nem en irtam, hogy az IB-nel ha szamlat nyit az ember akkor lehet mindenfele hamis adatot megadni, mert ugyse ellenorzik???
(szerintem akik ilyeneket tesznek azok velemenyet ill. hozzaszolasait kell fenntartassal kezelni)...

Szoval melyik alap ert el ausztraliaban 180%-ot iden....???
.....Fund ert el 180%-ot az elozo hetig az iden...
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 06. 23. 07:48
Előzmény: #4355  Törölt felhasználó
#4358
Félre értettél. Nem cégek, hanem befektetési alapok listájára lennék kiváncsi. Pl. itt van Nyilasi alapja. link
Gondolom ausztráliában is van ilyen oldal.
Konkrétan melyik ausztrál alap ért el 180%-ot idén?
tberki 2016. 06. 23. 07:14
Előzmény: #4355  Törölt felhasználó
#4357
szerintem csak te nem értetted mi volt a kérdés... nem ceges eredmenybeszámolókra volt kiváncsi a kollega hanem egy az alapok teljesitmenyet osszehasonlito gyujto portalra...

pomperj
pomperj 2016. 06. 23. 06:57
Előzmény: #4350  Törölt felhasználó
#4356
1)A kotveny temahoz hozzatennem az Europa helyzetet.
Itt ECB meg jovo marciusig tervezte hogy vesz, havi 80Mrd-ert. Eddig osszevasarolt 1 Trill feletti osszegert, foleg nemet kotvenyeket.

Csakhogy. Lassan elfogynak a pozitiv kamatozasu nemet papirok, mind naluk van. Ezzel maris belenyomta a nemet bankokat abba, hogy nincs kamat-jovedelem a kotvenyeken, eltunt a kamatresuk.
Emiatt aztan pl. DB egyre nagyobb sz@rban van. Kene neki par ev levego, hogy helyrehozza a merleget, kifizesse a rengeted pert es buntetest, de ez csak ugy megy ha tud penzt keresni. De nem tud, es mindezt toke-vesztesegbol fizeti.
Elobbutobb a dolog nem tarthato: most jelentettek, hogy bezarjak a fiokjaik egyharmadat !

A masik kovetkezmeny az, hogy mostmar ECB is kenytelen negativ kamatu papirokat venni.
ECB veszit rajtuk penzt? Miert? A sajat, alacsony kamat-politikaja miatt. ECB maga alatt vagja a fat; Lassueszu Draghi-nak kezd leesni a tantusz.

2)Vettem mara par volatilitas papirt, szoval a novekvo volatilitasra jatszom. Nem hinnem, hogy ma nem lesz ideges a piac. Lehet, hogy keveset vettem, es ma meg lehetett volna keresni az idei vajaskenyeret.

3)A GLD egyelore valaszuton van. Most 50-el van a 1320 top alatt. Megeshet, hogy senkinek nem kell arany par napig, es visszaesik 1200 korulre; ott belevennek megint. Es lehet, hogy megindul fel.
Törölt felhasználó 2016. 06. 23. 06:07
Előzmény: #4354  Tazsomaru
#4355
ausztral cegekrol, eves jelentesekrol, adozott eredmenyekrol az ATO oldalan talalhatsz informaciokat; Nyrt., Zrt-rol illetve penzugyi szolgaltatast, tevekenysegeket folytato cegekrol pedig az ASIC oldalan is kaphatsz informaciokat...
ha reszletes informaciokra van szukseged evekre visszamenoleg ill. kozgyulesekrol, reszvenyesi osszetetelrol ill. a cegek vezetosegerol es egyeb informaciokat megvasarolhatod az erre szakosodott cegektol ill. credit agency-ktol...

hozam onmagaban nem jelent tul sokat,de ezt te is tudod, hogy mekkora kockazat vallalassal eri el az ember az sokkal fontosabb (ez 12,08% volt); egyebkent mivel long,short alaprol van szo ahol nehany szarmaztatott termek, opcios ugylet es tokeattetellel is hasznalva lett (a targyilagossag kedveert), arrol nem is beszelve hogy 1 rendkivuli sorozaton vagyunk tul, szinte a legtobb long es short pozicionk es opcios ugyletek nyereseget hozott ugyanabban az idoben, erre pedig ritkan van pelda, persze jo latni amikor 19 trendkoveto poziciobol 17-et kepes nyeresegben zarni, mennyivel jobb mint a forditottja amikor 19 kereskedesbol 2nyereseges....
szoval tisztaban vagyok vele, hogy 1 rendkivuli sorozaton vagyunk tul...

az sem mindegy am hogy mekkora toket kezel 1 alap, mi pedig az alapok kozul kis ebihalnak szamitunk (micro alap vagyunk)...

egyebkent ez nem 1 verseny, a cel hogy minnel kisebb kockazattal a benchmarkot jocskan meghalado hozamot erjunk el...; persze 180%-ra felkapjak az emberek a fejuket, egy szimpla csak long tokeattetel es szarmaztatott termekek nelkuli portfolio ami kozel 22%/eves hozamot produkalt 3 ev alatt, hasonlo kockazat kezelesi elvekre alapova csak eppen 1 gyengebb periodusban mar kozel sem annyira erdekes...

Nem kell sem zseninek, sem kozgazdasznak lenni ahoz hogy az ember tisztaban legyen vele, hogy 1 olyan portfolio amiben a nemesfemek, nyersanyagok es mezogazdasagi termekek 15-40%-ban szerepel a portfolio eszkozeiben nagy valoszinuseggel kepes lesz 2 esetleg 3 eves idotartamban verni, felulteljesiteni 1 sima rv+kotveny portfoliot (ami eszak amerikara ill. europara koncentral), most 5 ill. 10 eves idotartamrol nem is beszelve...ill. hogy nagy valoszinuseggel emerging market azon belul is, Indonezia, Tajvan, Burma, Kolombia, Fulop szigetek stb.stb rv piacain nagy valoszinuseggel magasabb hozamokat lehet majd elerni (mar csak ha a demografiai adatokra tamaszkodunk) kozep es hosszu tavon mint mondjuk europaban...

Reszemrol nincs harag, attol fuggetlenul, hogy sokszor ugy erzem nem igazan joindulattal irsz nekem....

u.i.:
ajanlanam figyelmedbe a realvisiontv-t, jo nehany profi szakember osztja meg a velemenyet ill. gondolatait, szerintem te tudnal belole profitalni...
legrosszabb esetben ha van 1 kis szabadidod probald ki az 1 hetes (free trial-t)...

Sok sikert!

Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 06. 22. 21:20
Előzmény: #4341  Törölt felhasználó
#4354
Tomi, az ausztrál alapokat hol lehet figyelemmel kisérni? Gondolom ott is van egy hivatalos oldal, mint nálunk a BAMOSZ. Grat a 180%-hoz, ezzel igen előkelő helyen szerepelhettek.
;)
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 15:56
Előzmény: #4351  Törölt felhasználó
#4353
"... adok 1 honap pihit szamodra mert nem sikerult erdemben hozzatenned a topikhoz..."

:Ð))

Ez ismét csupân nézőpont kérdése. Halkan megjegyzem, h. még az is lehet h. sokkal többet tettem hozzá a topikhoz mint pld. te.

))
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 13:35
#4352
Emlekeztetoul 20 eves idotartam es a BOJ rendkivuli laza penzpolitikaja ill. annak eredmenye:

link

20 evvel kesobb extra mennyisegu penznyomtatas utan a nikkei meg mindig -22%-ban;
arany kozben megduplazta erteket...;
persze nezhetnenk korabbi idopontot is akar a 70-es evektol es akkor is az arany megorizte JPY vasarlo erteket, mikozben a Nikkei megjart -60%-ot es ki tudja mikor lesznek az ükükunokák majd break evenbe???
(mert ugye megoroklik a 75-80 eves szuloktol a kivalo reszvenybefekteteseket, persze ilyen gondjuk nincs azoknak akik tokeattetellel kereskedtek....
;)
egyebkent egyre tobb Japan fiatalt latni errefele...(minden tiszteletem a japan munka moral es oktatas mellett), sajnos nehany akademikusuk rossz iranyba vitte az orszagot.
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 13:11
Előzmény: #4349  Törölt felhasználó
#4351
orulok hogy meg tudtalak nevetetni, kepzeld mekkora pofara eses lesz szamodra amikor kiderul, hogy nem vicceltem...
;)

Bocs, adok 1 honap pihit szamodra mert nem sikerult erdemben hozzatenned a topikhoz es nem szeretnem teleszemetelni a mi kis szovaltasunkal a topikot...

Sok sikert!

u.i.: vigyazz a Dax longokkal mert volatilis idoszak kovetkezik...
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 13:02
Előzmény: #4348  Törölt felhasználó
#4350
+++++

nehez lett volna szebben osszefoglalni, le a kalapom...
oromml latom hogy mo-on is van nehany szakember aki atlatja a helyzetet....

1 dologban pontositanek mar nem 7ezer milliard $-nyi hanem tobb mint 10ezer milliard $-nyi negativ hozammal forgo kotveny es allampapir van...(7 ezer milliard csak az allamkotvenyek)
;)
ha 1%-os hozamot nez az ember akkor 16ezer milliardnyi kotveny forog ezen ill. ez alatti hozammal; ami kozel 65%-a a teljes kulso adossagallomanynak...

negativ hozammal forgo allampapirok eloszlasa:
-65%-a Japan
-10% Francia
-10% Nemet
-3% olasz
-3% holland
-2% osztrak (nem veletlenul szall be a magyar allam az Erste bankba)
-2% belga
-2% spanyol
stb.stb..

mindenkinek nagyon ajanlom elolvasasra a linkedet ill. a cikket.
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 13:01
Előzmény: #4347  Törölt felhasználó
#4349
Sajnos csak a dollármilliókig jutottam el, de ott be kellett fejeznem az olvasást a heveny röhögés miatt... kollégák azóta is unszolnak nekik is mondjak ilyen jó viccet.

Köszi!

:)))
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 12:03
Előzmény: #4347  Törölt felhasználó
#4348
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 12:01
Előzmény: #4344  Törölt felhasználó
#4347
daxlisgyuszi...

Nem erted meg mindig; engem nem zavar ha mas velemenyed van, foleg ha logikus magyarazattal ill. tenyekkel probalod alatamasztani a velemenyed.

Szemelyeskedes na ne viccelj mar, jossz nekem az alapkezelessel???
Nehany honapja meg azon vicelodtel hogy chairman...(meg az is lehet hogy 1 nap kiderul, hogy nem csak a levegobe beszelek, hanem tenyleg 1-2 cegben betoltok bizonyos poziciokat)...

Rajohettel volna mar engem nem azert kedvelnek es nem is azert fizetnek, hogy azt meseljem ill. etessem az embereket amit hallani szeretnenek, sokkal inkabb azert fizetnek mert dollar milliokat keresek a reszvenyeseknek ill. befektetoknek...
(es ha erdekel, velemenyem szerint nem vagyok az eredmenyeimhez merten elismerve,de ez meg valtozhat idovel)....
;)

en nem linkelem be mit mondtal ill. mivel vicelodtel amikor a BTC-t vetelre javasoltam, esetleg az eszak amerikai aranybanyaszokat, de johetnek azzal mit irtal az SBM-rol es a sort folytathatnank...
-egyszer ajanlottad nekem olvassak tobbet, --szoval megkernelek mielott leallnal velem okoskodni olvass vissza es nezd meg, elegge meglepodnel az eredmenyeken, de nem csak a hsz-ok kereshetok vissza hanem az eredmenyeimet is ala tudom tamasztani...

majd jossz nekem langoskepu dumaval...
(es en szemelyeskedek???)
szerintem olvasgasd hogyan legyunk tozsdeguruk...(majd gondolkozz el a hozzaszolasaidon)...
es te guruztal engem meg pomperj-t...

szemelyes jo tanacsom gondolkozz el a nemesfemekrol ill. azok szereperol, mert komoly hibat kovetsz el ha nem vasarolsz ezekbol...

az 1000$-os ar ill. 600$-os ar is hangulat keltes, hozhatod a tenyeket infokat es megprobalhatod esz ervekkel alatamasztani velemenyed...

vagy johetsz grafikonokkal amit teletuzdelsz mindenfele technikai indikatorral hogy profibnak nezzen ki,de semmifele tennyel nem vagy kepes alatamasztani, hogy hogyan lesz az ezust ara 5$, mert ilyet is josoltal mar...
;)
en is josoltam mar arakat kozep es rovid tavra es hosszutavra is, mint ahogy a BTC-re tettem peldaul 60-80%-os hozamot (2-3 eves idotavra), mennyi is volt az ara amikor elkezdtem vetelre javasolni???
es mennyi most???
mennyi most az SBM ara esetleg az NST ara; vagy a PAAS esetleg az AG ara es a sort folytathatnam....
en kereskedem a nemesfemeket es a fizikait is, szepen gyujtogetem a kotvenyek helyett; -te nem kereskeded oket, bezzeg velemenyed az van....

Majd megtapsolnak amikor az ezust esik 3-5%-ot..
;)
persze hogy te ezzel semmit nem kerestel az kit erdekel...es az se hogy en illetve masok mennyit keresnek azzal hogy vasaroljuk ill. kereskedjuk a nemesfemeket es banyaszokat...

Bocs azt hittem ez 1 gazdasagi tozsdeforum, nem 1 kabare ahol vak vezet vilagtalant ill. mindenfele buta vitak folynak kicsit erre emlekeztet:

link
Tibi0002 2016. 06. 22. 11:40
Előzmény: #4345  Törölt felhasználó
#4346
IAU-val kereskedem, a játék kedvéért. Nem használok áttétet.
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 11:25
Előzmény: #4343  Tibi0002
#4345
;)
kereskeded vagy fizikait vasarolsz???
remelem nem hasznalsz tokeattetelt, bar nem rad vallana...
;)
ezust is erdekes lehet es a platina is, nagyobb felfordulasban azokbol is lehet szemezgetni...

Egyebkent van 1 ceges portfolionk amit 2013. otkober.2.-an inditottunk...
a cel az volt hogy 30-36honapos idotavban verjuk a XAO-t (illetve annak teljesitmenyet)...
sajnos az en lelkesedesem a nemesfemekben levo lehetosegek ill. az aranybanyaszokban levo lehetosegek miatt az eloretervezett max (30%-os) DD-nek 95%-at elertuk...
igy a portfolio teljesitmenye nem kizarolag az en erdemem...
ettol fuggetlenul hozamban verjuk XAO,DAX es SPY-t is (eves szinten kozel 23%-os hozamot produkalva); viszont a sharp ratio-nk elmarad a SPY ezen ido alatt elert 0.91-es erteketol, a mienk csak 0,83 ; DAX 0,42 es XAO 0,63-om
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 11:01
Előzmény: #4341  Törölt felhasználó
#4344
Nem kell egyből személyeskedni, lángosképű.

))
Tibi0002 2016. 06. 22. 10:43
Előzmény: #4333  Törölt felhasználó
#4343
Sok minipakkal dolgozom, tehát az 1220 is jó lenne nekem.
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 09:52
Előzmény: #4340  Törölt felhasználó
#4342
link

so what???
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 09:49
Előzmény: #4338  Törölt felhasználó
#4341
daxlisgyuszika te maradj az OTP optimanal...
aztan majd nezzel mint borju az uj kapura amikor is 1 hasonlo ugy jon mint az EUR/CHF-es tortenet ahol is kepesek voltak ugynevezett "alapkezelok" 20%-at a NAV-nak bukni nehany ora alatt...

mi meg iden 180%-os hozamnal jarunk 12,08%-os DD mellett...
;)
megint szerencsenk volt...
marciusban 14-en inditottam 1 ujabb portfoliot...
(36,67%-os hozam 12,48%-os DD mellett egyelore, mivel nem hasznalok tokeattetelt rajta)...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók