Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 09:40
Előzmény: #4337  pomperj
#4340
Szia,

megnezted a realvisionTV-n a:
"Crazy" videot Grant Williamstol???

Ha nem nezz ra a blogomra, az utolso bejegyzesrol kultem email-t, es ingyenesen meg tudod nezni....
illetve tettem fel 1 erdekes videot ami mar a youtube-on is elerheto...

A forradalom mar elkezdodott es nem kell tovabb hallgatni mindenfele riporterek zagyvasagait, Real Vision TV-n nincs bullshit hanem a vilagon elismert hedge fund menedzserek, kereskedok, befektetok, bankarok es korabban a befefektesi uzletagban dolgozo emberek mondjak el velemenyeiket szabadon a media cenzurajatol mentesen...:

link

es 1 korabbi video ahol is 1 CNBC riportere "lecket adott" Bill Fleckenstein-nek aki tobb millio$-t kezel mikozben a riporternek nem biztos hogy van 10ezer esetleg 50ezer$-ja...
-neha a portfolios vitak jutnak rola eszembe...
;)
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 09:15
Előzmény: #4335  Törölt felhasználó
#4339
arany és az infláció!!!
fog ez menni majd...
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 09:13
Előzmény: #4335  Törölt felhasználó
#4338
Ennek semmi köze a tőzsdéhez... ez már színtiszta "alapkezelés".

:ÐÐ)
pomperj
pomperj 2016. 06. 22. 08:39
Előzmény: #4335  Törölt felhasználó
#4337
Szerintem ez a legjobb cikkek szintjet eri.

2)Rovid tavon, ahogy elnezem, alighanem bank szunnapot kellene elrendelni pentekre, szinte mindenutt a vilagon.

Na, ez nem lesz. Viszont akarmi a szavazas vege, a pentek eszmeletlen volatilis lehet.
Keszulni kell a kozponti bankok beavatkozasara a stabilizalas erdekeben. ALighanem vagy venni fognak ha Brexit, es moslyogva nezik ha BritRemain.

De az utohatas fontosabb lesz. Ott mindket esetben eses a valoszinubb. Szoval, Julius eleje meglepoen gyenge idoszak lehet.

Es addig a GLD lekorrigalhat 1200 korulre a lelkesedes hatan, aztan onnan indulhat a nagyobb rally 1450 fele.

egyike a
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 08:38
Előzmény: #4332  tberki
#4336
nincs bent....
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 08:19
Előzmény: #4334  Törölt felhasználó
#4335
Igy van; mint mindig felreertes van...
Engem nem zavarna ha 1000$ lenne az arany ara, sot orulnek neki mert meg tobbet tudnek venni....
ez ugyan ugy igaz 500,600 es 700$-os arakra is...
gondolkozz el rajta milyen arnal kapnek mari nenitol call-t...
meg akkor se ha negativ lenne az ara...(milyen hatassal lenne a fizikai arany es ezust keszletemre ha 1 nap eppen nem jegyeznenek ra arat, bar olyan meg nem volt a tortenelemben)
;))))
(szoval te vagy az aki nagyon felre erted a dolgokat

daxlisgyuszi 1 nap te fogsz csodalkozni, amikor a hangulat megvaltozik es nem 0,15%-ban lesz az atlagos portfolioban nemesfemek hanem mondjuk 0,5%-ban...
esetleg milyen arat kepzelsz el 5%-nal???
....es akkor meg sehol sem vagyunk az atlagos portfoliotol amiben kozel 25-40%-ban vannak kotvenyek (ami nem mas mint 1 igeret, hogy fognak neked fizetni olyan allamok akik evtizedeken keresztul tobbet koltenek mint amekkora a beveteluk????
az adofizetok torkan pedig mar nem lehet lenyomni 1 internet adot, esetleg egy 7$-os egeszsegugyi hozzajarulast (mikozben egy kave ara 4,5$)...
;)
mi a ponzi jatek ha nem ez???
csak egyszer probald meg hasznalni a legertekesebb szervedet (a fejedre az eszedre gondoltam)...
Japanban negativ yield (JGB-n) tobb mint 10-12 evre, es ki vasarolja ill. ki a legnagyobb tulajdonosa a JGB-nek...
Ja hogy tobb mint 30%-ban a BOJ...
mit gondolsz miert nem mennek meg jobban negativabb tartomanyba???
;)
de jatszhat hasonlo gondolatokkal olasz, ir es esetleg spanyol kotvenyeken...ja hogy nehany evvel ezelott meg PIGS-nek hivtak oket es minden valamire valo befekteto szabadulni probalt toluk, most meg 1%-os yielden forognak...
(na ne tegyunk mar magunkat nevetseg targyava!!!)

Jelenleg tobb mint 10Trillio dollarnyi kotveny negativ yielden forog es ha az usa is belep 1 nap ebbe a jatekba, akkor elerjuk a 25-27Trillionyi osszeget....
Utana meg a jegybankarok egymas ellen fognak terrorista merenyleteket elkovetni, mert a piac majd azt csinal a deviza es kotveny paicon amirol meg tobb szaz ev mulva is fognak beszelni a tortenelem konyvek...

Nagyon nem szeretnem, hogy az arany ara 3000,4000 esetleg 5000$ legyen mert az nagyon csunya dolgokat hozna meg nekem is akinek erre van biztositasa...
es attol tartok mindenkinek nagyon sokba kerulne ez az egesz,de en nem engedhetem meg magamnak hogy mindent 0-rol kezdjek...
;)
szoval addig vasarolj aranyat amig kaphato, mert nem biztos hogy tuzvesz eseten a biztosito szoba all veled hogy te eppen tuz ellen szeretned magadat ill. csaladodat biztositani...

u.i.:
nagy valoszinuseggel ha ma vennel fizikai aranyat az 5 eves idotavon belul jobban fog teljesiteni mint ha Dax index, de ez konyeden fennallhat akar 10 eves idoszakra is...
a kulonbsegre meg majd racsodalkozhatsz...
;)
emlekeztetoul:
link
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 04:17
Előzmény: #4333  Törölt felhasználó
#4334
Félreértés esete forog fenn... :Ð

Nem én álmodozom 1000$ alatti árakról, hanem te álmodozol arról, hogy végül nem lesz annyi.

Ez igen jelentős különbség.

))
Törölt felhasználó 2016. 06. 22. 01:36
Előzmény: #4326  Tibi0002
#4333
Szia,

ha szeretsz a zavarosban halaszni, akkor erdemes lehet 1220-1250$ koze betenni veteli megbizast, ezustben 16,3-16,6$ korul...
ha a brittek maradnak akkor megprobalhatjak piciket eltolni az arfolyamot a hir kijovetele utan...persze nem sokaig fog az ar (aranynal 3-5%-os minuszban ezustben 5-10%) maradni...
Nagy valoszinuseggel mar jovo het kedd-pentekig legkesobb az ar visszakorigal a jelenlegi szintekre...
(velemenyem szerint kisebb az esely a britt kilepesre,de rengeteg elegedetlen ember van a vilagban es Angliaban is, szoval azert kicsit megleponek tartom ahogy a piac jelenleg arazza az egesz kimenetelet), ha kilepnek sem lesz vege a vilagnak,de azert piciket realistabnak kellene lenni a piacon mert komoly volatilitas johet.

1000$-os arakrol almodozni aranynal szep dolog, de ennek a valoszinusege kisebb mint hogy a magyar foci csapat megnyeri az EB-t...mindenesetre elismeresem a csapatnak, mert hatalmas oromot szereztek rengeteg embernek, koztuk a nagypapamnak is....

u.i.: kicsit ritkabban vagyok mert nalunk hamarosan vege az uzleti evnek....
Sok sikert a Portugalok ellen!!!
tberki 2016. 06. 21. 18:44
Előzmény: #4323  Törölt felhasználó
#4332
Balu ha van benne rollover akkor felejtsd el azt a certit.
Törölt felhasználó 2016. 06. 21. 18:29
Előzmény: #4330  Tibi0002
#4331
Közben a kötelező 100 dodós kirázások... természetesen.

)
Tibi0002 2016. 06. 21. 18:04
Előzmény: #4329  Törölt felhasználó
#4330
Ezt a verziót is aláírnám :)
Törölt felhasználó 2016. 06. 21. 17:53
Előzmény: #4326  Tibi0002
#4329
Most a 2011 óta tartó esés felkorrekciója zajlik. Saccperkábé 1500-1590 között fog kifulladni és onnan újabb nagy lekör jön/jöhet... jó eséllyel mélyen 1000 alá.
Tibi0002 2016. 06. 21. 17:37
Előzmény: #4327  Kraccer
#4328
Áh, végül is megvettem most. Többszörösen túlbiztosítottam a stratégiát, szóval belefér.
Kraccer 2016. 06. 21. 17:34
Előzmény: #4326  Tibi0002
#4327
Szerintem 1100 ig ne is gondolkozz vételben!
Tibi0002 2016. 06. 21. 17:16
#4326
Mondjatok valamit az aranyról! Még kb 10 dolcsit esnie kellene, 1265 körüli értékre, hogy a következő pakkomat megvegyem.
Törölt felhasználó 2016. 06. 18. 13:46
Előzmény: #4324  Törölt felhasználó
#4325
amiket én veszek pont olyan mintha részvényt vennél...arany részvényt illetve dollár longot veszek, pont úgy mintha részvényt vennék (a dollár long a különbség semmi más)

Igen, egyetértek. Bár pont az elmúlt évek BÉT-jén ez nem feltétlenül volt igaz....illetve talán az kéne jól érezni h mikor van erre szükség amit írsz, mert a piac hullámzik magától is, meg kirázásból is....olajnál illetve aranynál igaz amit írsz....26 dollcsinál, meg mondjuk 1200-nél megveszed és tartod.....mondjuk olajat 50-ig aranyat meg még mindig....nekem annyira fáj ha elolvad a nyerő....

Neked is sok jókat, hálás köszönet a válaszaidért...:)
Törölt felhasználó 2016. 06. 18. 13:29
Előzmény: #4323  Törölt felhasználó
#4324
nem ertek a certikhez mert soha nem kereskedtem veluk, gondolom hasonlosag van az opciok es a certik kozott...

Az egyik leheto legrosszabb dolog amit 1 kereskedo tehet, hogy minnel hamarabb probal lezarni 1 nyereseges pozit....
erre mondtak a nagyok, hogy a sikeres kereskedeshez elengedhetetlen hogy az ember az erzelmeit kepes legyen kordaban tartani ill. megforditani a ket alapveto erzelmet...
nyero pozicional remenykedni kell, hogy meg nagyobb profit lesz, vesztesegnel pedig felni hogy meg nagyobb veszteseg lesz belole...
az atlag ember pont forditva van ezzel a 2 erzelemmel fel hogy elveszti a profitjat es remenykedik, hogy a piac fordul es a veszteseg majd megszunik ill. csokken...

ezert szoktam en ironikusan viccelodni a veszteseges kereskedeseken (csonkolni) minden jo kereskedonek meg kell tanulni, mert ha nem abbol amputalas es eleverzes lesz elobb utobb...
;)

Sok sikert, legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2016. 06. 18. 13:08
Előzmény: #4322  Törölt felhasználó
#4323
köszönöm a kimerítő választ, Erste gold tőkeáttét nélküli certit vennék....

azt kéne megtanulnom amit írsz, meg már írtál h hagyjam futni a pozit, a nyerő pozit, annyira nagy volt az elmúlt években a sávozás, meg a para H NEM TUDOM futni hagyni a nyerőt, most is dobtam hetven valamennyinél, pedig éreztem h tartani kéne, de képtelen vagyok rá....mollal kereskedek viszonylag sokat, meg olajom volt még szintén erste certi, az olajat is hol eladtam már, féltem a nyerőt....igazából nekem talán jobban fáj mindennél ha a nyerő olvad el...
Törölt felhasználó 2016. 06. 18. 12:47
Előzmény: #4321  Törölt felhasználó
#4322
Fizikait vagy hataridos; esetleg GLD-re gondolsz???
es azt se tudom milyen idotavban gondolkodsz???
par nap, par het, esetleg 1-2 ev???

annak is van eselye hogy benez 1100 ala csak nagyon alacsony egyelore!!!
nagy valoszinuseggel nem lesz kepes benezni 1180 ala en erre kb 53%-os eselyt adok; ugy tunik 1200-es szintnel megno a volatilitas, de egyelore mindig felpattant rola...(az okara fel lehet hozni rengeteg dolgot).
En felfele szeretek vasarolni, az a legkenyelmesebb modja a kereskedesnek...;de probalkozhatsz azzal hogy 1220-1260 koze leszur vagy beesik az arfolyam nehany napra, mondjuk brexit utani fellelegzesnel 2-3nap eses utan, mondhatnam, hogy az 5.-ik csokkeno napnal jo vetel lehet ha lesz olyan.

Azert nem szeretek tul kis idotavon kereskedni, mert az osszes hullamot nem lehet elkapni es ugye az ember nem a min.-en vasarol es a max-on ad szoval az elmozdulasnak csak 1 reszet hozod el+ kereskedesi koltsegek; hosszutavon sokat szamit (ha kereskedsz 10 evig, evi 100 kereskedes mondjuk 0,5-2$/atlag ill. fx-en mondjuk 5$/atlag akkor konyeden par ezer$-t elkoltesz kereskedesre, ha penzert csinalod ezt az egeszet akkor tudod, hogy azt a penzt is meg kell keresned amit tranzakcios koltsegkent kifizetsz) es akkor meg nem is beszeltunk CFD-s, margin szamlakrol es az ottani kereskedesi dijakrol es egyeb koltsegekrol.

egyebkent fogok venni meg fizikai aranyat es ezustot is ebben az evben valoszinuleg julius vege -szeptemberi idopontban ill. aranybanyaszokban is tervezem hogy bovitek, de jelenleg BTC es az uzleti ev vege piciket lekoti a figyelmem, na meg persze attalakitas alatt nehany szamla a brexit es a leendo amcsi valasztasok es a kozelgo recesszio miatt.

Sok sikert!
Törölt felhasználó 2016. 06. 18. 11:59
Előzmény: #4320  Törölt felhasználó
#4321
kösz, és te ha nem lenne hol vennél...(nekem jelenleg nincs, eladtam sajnos korán, 1200-1250 közé vissza mehet még....?

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek