Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
diszkosz 2017. 02. 20. 02:06
Előzmény: #4239  Törölt felhasználó
#4240
Tegnap beszéltem pont erről a könyvelőmmel, csak azt kell bevallani, amit 2016-ban realizáltál.
Osztalékot és áttranszferálás után eladott részvényt.
Azt viszont teljes egészében azaz eladás-beszerzés, kivéve ha az árfolyam különbözet valamilyen részét már valami régebbi évben már szerepeltetted.
Az áttranszferált részvények tényleges beszerzési áron kellene hogy szerepeljenek a számládon.
Törölt felhasználó 2017. 02. 20. 01:23
#4239
Tiszteletem !
Szeretném megkérdezni, hogy valaki tud-e tájékoztatást adni arról, hogy a 2016-os évi adóbevallásba milyen árfolyam nyereséget kell bevallani és befizetni?
Mert tudomásom szerint ami a Quaestornál keletkezett a zárlat idején azt nem kell bevételnek tekinteni. az én értelmezésem szerint csak az áttranszferált részvényárak és az azóta elért nyereség után kellene adót fizetni 2016-os év után.
Ha egyáltalán kapunk róla igazolást, mert én még nem kaptam.
előre is köszönöm a választ !
üdvözlettel!
BudFox
BudFox 2017. 02. 04. 15:20
#4238
Lassan itt az adóbevallás ideje,
és hát 2015 decemberében már volt róla szó hogy lehet hogy nem is kell adózni a Quaestoros számlákon elért nyereség után - mert fel lett számolva a számlavezető.

Itt egy korábbi hozzászólás bemásolása
és egy link az állítólagos jogszabályról ami vonatkozik ide.

Szóval a nagy kérdés az hogy mi kell bevallani majd ?

--------------------

"2015. november 20. - 12:12
Küldve: 2015.09.25. 12:51

"Az egyes törvényeknek a pénzügyi közvetítőrendszer fejlesztésének előmozdítása érdekében történő módosításáról szóló 2015. évi LXXXV. törvény 2015. július 7-ei hatállyal beiktatta az Szja tv. 7. § (1d) pontját, miszerint a magánszemély részére nem eredményez adókötelezettséget - bármely adóévre vonatkozóan -, ha a magánszemély pénzügyi intézménnyel szemben fennálló követelését eredményező jogviszonya a pénzügyi intézmény felszámolása miatt szűnik meg, ideértve az adó feletti rendelkezés esetére meghatározott visszafizetési kötelezettséget is. A pénzügyi intézmény felszámolásával összefüggésben kárrendezés címén a magánszemélyt megillető összeg után adókötelezettség megállapításának nincs helye.

Tekintettel arra, hogy a levelében említett tartós befektetési számla a számlavezető felszámolása miatt szűnt meg, ezért a számlán lekötött összeg és az elért hozam a jogszabály módosulás következtében nem minősül adóköteles jövedelemnek, vagyis sem személyi jövedelemadó, sem egészségügyi hozzájárulás fizetési kötelezettség nem keletkezik.

Tisztelettel:

Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Dél-alföldi Regionális Adó Főigazgatósága Jogi, Tájékoztatási és Törvényességi Főosztály Tájékoztatási és Koordinációs Osztály"

---------------------------------

link

A felszámolt pénzügyi intézményekhez és a nyugdíj-előtakarékossági számlához (nyesz) kapcsolódóan módosult július 7-étől a személyi jövedelemadóról szóló törvény – tájékoztatott a NAV.
Twitter
E-mail

Az egyes törvényeknek a pénzügyi közvetítőrendszer fejlesztésének előmozdítása érdekében történő módosításáról szóló 2015. évi LXXXV. törvény új bekezdéssel egészítette ki a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény [a továbbiakban: Szja tv.] 7. §-át és a 44/B §-át.

Az új rendelkezések a Magyar Közlöny 92. számában jelentek meg és 2015. július 7-étől lépnek hatályba.

A módosítást követően a magánszemély részére nem eredményez adókötelezettséget, ha a magánszemély pénzügyi intézménnyel szemben fennálló követelését eredményező jogviszonya a pénzügyi intézmény felszámolása miatt szűnik meg. A pénzügyi intézmény felszámolásával összefüggésben az adó feletti rendelkezés kapcsán a magánszemélynek visszafizetési kötelezettsége sem merül fel. Az adókötelezettség alóli mentesülés nincs adóévhez kötve.

A pénzügyi intézmény felszámolásával összefüggésben kárrendezés címén a magánszemélyt megillető összeg után adókötelezettség megállapításának nincs helye.

Az Szja. törvény 44/B §-ának új rendelkezése lehetővé teszi, hogy a nyugdíj- előtakarékossági számla tulajdonosa kérelmére az adóhatóság az általa megjelölt lakcímre vagy bankszámlára utalja ki a rendelkezés összegét, ha a számlavezető felszámolása miatt annak nyugdíj-előtakarékossági számlára történő utalása nem lehetséges.

Az új rendelkezések alkalmazhatóak a Buda-Cash Brókerház Zrt., a Questor Értékpapír-kereskedelmi és Befektetési Zrt. és egyéb felszámolás alá került pénzügyi szolgáltatók ügyfeleinek vonatkozásában.

Azok a magánszemélyek, akik 2015. május 20-áig bevallás vagy munkáltatói adómegállapítás útján tettek eleget személyi jövedelemadó bevallási kötelezettségüknek és a nyugdíj-előtakarékossági számlára rendelkeztek, amely rendelkezés összege a pénzügyi szolgáltató felszámolása miatt az adóhatóság nem tudott a számlavezetőhöz elutalni, kérelem benyújtásával kérhetik ezen összegek kiutalás
-bubu-
-bubu- 2016. 12. 08. 16:47
Előzmény: #4235  -bubu-
#4237
link

4. rész
BudFox
BudFox 2016. 11. 16. 16:57
Előzmény: #4235  -bubu-
#4236
olyan ez már mint egy szappanopera :-))

Én csak azt nem értem hogy hogyan tudtak a vezetők számítógépéről ilyen 3-5-7 évvel ezelőtti emaileket visszanyerni ?

vagy nem is voltak ezek letörölve ?

Mert az látszik hogy vissza tudták követni a cégen belüli levelezéseket...

Csak a fő manager, "Önamgát" kimentő leveleit ha megtalálják az OK. de hogy a többiét ?
Vagy ezek ilyen hülyék voltak hogy még a levelezést se törölték le ?
-bubu-
-bubu- 2016. 11. 15. 12:05
Előzmény: #4234  -bubu-
#4235
link

3. rész
-bubu-
-bubu- 2016. 10. 27. 09:07
Előzmény: #4233  -bubu-
#4234
a második rész

link
-bubu-
-bubu- 2016. 10. 18. 10:13
#4233
detto71
detto71 2016. 09. 29. 13:33
Előzmény: #4231  BudFox
#4232
"Csak biztos háttérrel rendelkező - banki háttérrel rendelkező brókercégbe vigyétek a pénzeteket, mert veszélyes máshová tenni. "

ezzel azért lehetne vitatkozni. Tegyük fel, hogy az erste bróker részlege csal, lop, hazudik és felfüggesztik őket. Mindenhol emberek dolgoznak, aki meg akarja tenni az meg is teszi, mindegy hogy banki hátterű bróker cégnél van vagy sem. A bank nem fogja megmenteni a bróker üzletágat, nem fogja betömni a lyukat, sőt igyekszik elhatárolódni tőlük, mert ha sokat vacakol az árt a banki megítélésének is.

Egyben van igyazság, jobban oda figyel rá, mert egy esetleges csőd árthat neki is.
BudFox
BudFox 2016. 09. 29. 12:57
Előzmény: #4230  commander8
#4231
Üdv

Megjött az én pénzem is..

Akkor tehát lerendeződött minden nekem is.
Még több pénz is volt a számlámon mint amit én számolgattam...
ezekszerint jókor zárta le a pozíciót a felügyeleti biztos....

Na csak meglett ez is...összegezve: senkinek nem kívánom hogy hasonlókat átéljen a számlájával.
Csak biztos háttérrel rendelkező - banki háttérrel rendelkező brókercégbe vigyétek a pénzeteket, mert veszélyes máshová tenni.

Az EQ trader, ami a forex -es része volt a Quaestornak, és más cégeknél is ez a Saxo bankos program fut, nem rossz...de életveszély ezzel kereskedni...még 10 év tapasztalattal is pillanat alatt le lehet nullázni a számládat... nagyon veszélyes.pedig Quaestornál le volt csökkentve a tőkeáttét a maximum 50 x -ről 25 x -re.

Akkor még nem is beszéltünk a mindenféle reklámról amiben rád akarnak sózni 100 x, 500 x -os tőkeáttétteket...

Ne csináljátok !
commander8 2016. 09. 25. 12:38
Előzmény: #4229  BudFox
#4230
Remélem már neked sem kell sokáig várnod! :-)
Üdv!
BudFox
BudFox 2016. 09. 25. 11:20
Előzmény: #4228  commander8
#4229
nekem még semmi...a két hét még csak most lesz :D

most már csak túl leszünk ezen is....
commander8 2016. 09. 25. 10:59
Előzmény: #4227  commander8
#4228
Pénteken megjött az összes pénz, mintegy 18 nappal a megbízás után. :-)
commander8 2016. 09. 19. 08:57
Előzmény: #4226  BudFox
#4227
Én 5.-én voltam bent, és nálam is hasonló volt a helyzet. Az érdemi rész igazából nem tartott 10 percnél tovább. rendkívül kedvesek és segítőkészek voltak.

Talán abban tudok segíteni neked, hogy én megkérdeztem a pénz megérkezésének idejét, mire azt mondták, hogy két héten belül jön.
Ez ma telt le, de még semmi. Ha megkapom, jelzem.
BudFox
BudFox 2016. 09. 14. 11:42
Előzmény: #4225  BudFox
#4226
Hétfőn voltam bennt az Equilor -ban.

5 perc alatt felvették az adatamat, a bankszémlaszámom, stb.

de a pénz még nem érkezett meg :D
ennyi ideig tart egy átutalás itthon ?

vagy ráültek ezek is, és egyben akarják utalni több ügyfél pénzét ?

Equilor -os kollégák kedvesek voltak, csak azt nem kérdeztem meg hogy mikor érkezik a pénz...gondoltam 2-3 óra maximum :-) nem pedig több nap lesz ebből is...
Egek .....
BudFox
BudFox 2016. 09. 05. 21:39
Előzmény: #4224  BudFox
#4225
ma hívott telefonon az equilortól valaki, hogy akkor a megbeszélt időpontban ott leszek -e, vigyem a papírokat stb...
és hogy akarok -e majd náluk nyitni valamit ?

milyen figyelmesek... :))

majd meglátjuk...
BudFox
BudFox 2016. 08. 23. 10:33
Előzmény: #4223  Törölt felhasználó
#4224
...Már tavaly, és akikkel kapcsolatban álltam quaestorosokkal, azok már akkor mondták hogy milyük volt...
részvények, kötvények, külföldi részvények..

de certifikátra egynél sem emlékszem...ezért írtam hogy nem emlékszem ilyenre ismerőseim közül..
Törölt felhasználó 2016. 08. 23. 10:30
#4223
Nem tudnál valakit megkérdezni a quaestoros ismerőseid közül??

Kösz!
BudFox
BudFox 2016. 08. 18. 14:33
Előzmény: #4220  Törölt felhasználó
#4222
én nem tudok ilyet akiket ismertem a quaestorosok között...
Törölt felhasználó 2016. 08. 18. 11:47
#4221
Ismer vki olyat, akinek zárolás miatt kiütöttek certifikátot?
Segítsetek, kihez lehet fordulni!!

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek