Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dt7
dt7 2018. 04. 20. 13:41
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#780
Régen nálam is a motor a peca a foci volt.Néha cserélgettem a sorrendet.Mostanság, nálam is főleg a managerem utasítására már régóta csak garázstakarítás játszik:))Néha veszek azért egy-egy paripát de max tolom ábólbébe mert másra nincs időm,és mindig eladás lesz a vége.De lesz ez még majd máshogy is.A dollárnál igazad van,mindig ahova sokan várják az tuti nem úgy lesz,mint a peronon várakozók és a vonat esete.Amikor paritast emlegettek én inkább eladtam 296 körűl és milyen jól tettem:)Most várok és mozizok,hátha megint eljön a szerencsém.Jó hétvégét nektek.
fxboy
fxboy 2018. 04. 20. 11:19
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#779
Tetszik, amiket itt írtál.... majd folytköv.
 Befejeztem a paraszti melót, most bemegyek a városba soppingolni. Tudod? Mint juingék. Csak a péz volume más.   :)))
   
 
  
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 09:45
Előzmény: #773  fxboy
#778
Az most nem feltétlenül számít! Naposban, hetesben óriási a potenciál (hetesben szinte csak lefelé)! A hónapos meg lassan hülyére futja magát! És még ott az a hosszútávú trendvonal is ...
:)
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 09:39
Előzmény: #774  fxboy
#777
Már nem motorozok sajna, bár megint tervbe van véve! Mondjuk én inkább építeni szerettem, több időt töltöttem bütyköléssel, mint magával a motorozással! :)
Jó kertészkedést! Nekem holnapra van olyan programom: porta rendezés még mindig és garázs kilomolás, takarítás. Lehet, hogy ott fogok lakni .....
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 09:35
Előzmény: #771  fxboy
#776
Van alatta egy kisebb háromszög (napos/hetesen), én arra gondoltam! Amit írtál, azt majd a nagy, több éves trendvonal rajzolja, ha eljut odáig. Az alapján valóban 1,26-ig mehet. Van ott egy viszonylag fontos horizontal line is. Nem bánnám, ha nem menne oda, mert szerintem ott kitör! Az elméletem: mindenki az 1,26-ot várja, onnan a pórnép kb. 100%-a shortolna. Miért adnák meg nekik ezt a lehetőséget a nagyok? Vagy lefordítják innen és akkor mindenki hoppon marad (illetve hullanak a longok, mert hát ha mindenki oda várja, akkor innen logikusan még longolnak), vagy ha elviszik odáig, akkor át is lökik rajta, az ott bekötött vagonnyi short likvidálása céljából. Nem mondom, hogy kíváncsian várom az ottani történéseket, mert shortban állok vastagon, de valamilyen szinten meg igen! Most úgy is vagyok vele, hogy ha lejjebb tud jönni, de nem érzem a húzást a shortban, akkor megpróbálok valamennyi longot felépíteni, a kitörésre spekázva. :)
fxboy
fxboy 2018. 04. 20. 09:20
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#775
Megyek kertészkedni.... 
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 04. 20. 09:18
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#774
....a motorozásod nem biztos, hogy használ az ízületeidnek. 
 
fxboy
fxboy 2018. 04. 20. 09:15
Előzmény: #771  fxboy
#773
Az a baj, hogy w1-en a múlt évi, kb utolsó 1/3 évi divergenciát ez év jan-tól kioldalazta. 
 
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 09:14
Előzmény: #770  fxboy
#772
Én még bepróbálkoztam egyszer, a mentős éveim alatt az aikido-val, meg a kempo-val (a la Steven Seagal, nálam Ő lett a követendő félisten, a célratörő, lecsupaszított stílusával), de miután egy 160 centis, kövérkésen 70 kilós figura nem csak engem, de velem párhuzamosan a 190 centi magas, kigyúrtan 125 kilós haveromat is fél perc alatt fejenként 4-szer vágott a földhöz úgy, hogy a végén nyekkenni sem tudtunk, be kellett ismernem, hogy ez már bizony nem nekem való! :DD
Így maradt némi lájtos gyúrás, de már ez sem a tükörnek, meg a csajoknak szól, sokkal inkább a fiatalosság megtartását, meg az egyre rosszabb állapotban lévő izületeim karbantartását célozza. :)
fxboy
fxboy 2018. 04. 20. 09:04
Előzmény: #769  Törölt felhasználó
#771
.....szóval, amikor felkelek a fotelből (háromnaponként), akkor ma már nem harcolok senkivel sem, csak a tohonyaságommal és akkor konditerem (elipszisgép) és úszás. És mostanában, évente BÁ, Révfülöp és Bboglár között. 
 Jó reggelt!  ... volt ma négykor. 
  :)
 
 A vonalakról. Én nem tudok olyan szép vonalakat föltenni, mint Te. Én csak ilyen eccerűeket, ahol sok a gyertyavég. Aztán majd lesz vmi a vonallal, alulról, vagy felülről. 
 W1-en láccik, hogy van még hely abban a háromszögben fölfelé, olyan kb 26 körülig. Kb ott megy a Boll felső is.  
fxboy
fxboy 2018. 04. 20. 08:43
Előzmény: #766  dt7
#770
....az én korosztályom Adámi Pista. Aki foglalkozott ezzel a dologgal, annak talán mond valamit ez a név. Én vele jártam egy suliba. De ma már csak fotelharcos vok.... :) 
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 08:01
Előzmény: #766  dt7
#769
Jó reggelt! Shotokan, kung fu, Bruce Lee, Rambo, stb.! :) Gyúrtunk, futottunk, harcművészkedtünk, nem a telfont nyomtuk állandóan! Minél többet kint a szabadban, aktívan ....
Ááá, ezek a mai fiatalok, lelkecském ...! :DD
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 07:54
Előzmény: #765  fxboy
#768
Ez ilyen félig poénos megközelítés volt, de amúgy meg nagyjából igaz (volt régebben, de most már ugye unortodox módon kell ezt is közelíteni)! :) Népi megfigyelés alapján lett "kidolgozva"! :D
Amit felraktál azzal csak annyi a bibi (részemről!), hogy nálam nem ott van a vonal! Attól még átrongyolhatna rajta, a több napos szarakodás után jól esne nagyon! :DD
A háromszögből lassan kifogy a tér, de azért annyi még van, hogy akár a jövő hét közepéig is kihúzhatja benne. Szerintem nem fogja! :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 07:45
Előzmény: #764  fxboy
#767
Jó reggelt! Valamikor, hajdanán, "kislány koromban" foglalkoztam vele egy kicsit! :D
dt7
dt7 2018. 04. 20. 07:10
Előzmény: #764  fxboy
#766
Szetintem csoli bátyó is az én korosztályom lehet???,abba az időbe meg mindenki nyomta a shotokant:))
fxboy
fxboy 2018. 04. 19. 19:37
Előzmény: #763  Törölt felhasználó
#765
A másik totyikban a #21579-ben írtad, hogy : "...a trendvonal meg a szintvonal kétszer szokta megfogni az árfolyamot, harmadszor meg átrongyol rajtuk. ...." 
 
https://www.mql5.com/en/charts/8586573/eurusd-h1-admiral-markets
fxboy
fxboy 2018. 04. 19. 16:15
Előzmény: #763  Törölt felhasználó
#764
....és honnan ismersz Te ilyen karatés szakkifejezéseket? 
 
Törölt felhasználó 2018. 04. 18. 08:06
Előzmény: #762  fxboy
#763
Jó reggelt!
Tudom, nézegettem én is, amikor benne voltam 2015-ben vagy két hónapig a nagy indikátor tesztelésben. A karatés szakkifejezést csak poénnak írtam! Nálam hamar kiesett, túl bonyolult nekem, nem tudtam vele mit kezdeni. Túlságosan "kínai" ez nekem! Vagy japán. :) Mindegy, egyiket se értem! :D
fxboy
fxboy 2018. 04. 18. 07:00
Előzmény: #761  Törölt felhasználó
#762
Ichimoku Kinko Hyo = IKH , azaz magyarul kicsimókus :) 
   
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 22:04
Előzmény: #753  fxboy
#761
Ja én meg ehhez a kihon ippon kumite-hez nem értek! :D

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek