Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 22:01
#760
Csecse ez a fórummotor újabban, 4.-re sikerült elküldeni! :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 17. 21:59
Előzmény: #751  fxboy
#759
Szia! Én fogom a váltásokat folyamatosan, úgy 80%-ban, ráadásul mindig szinte pipre, de a hócipőm már tele van vele, hogy profitálni meg alig tudok belőle, mert nem tud elbillenni egyik oldalra sem rendesen! Most lehetne ész nélkül Martingale sorokat építeni, hetek óta ez lett volna csak az igazán jövedelmező. De ha beleállnék egy ilyenbe, akkor tuti rögtön elszaladna a nekem kedvezőtlen irányba és szétcsapná a számlát, aztán lehetne védeni foggal-körömmel! :) Éppen ezért inkább maradok nyugton a seggemen, sőt néha még olyat se kötök be, amit egyébként be szoktam és a rendszer megkövetelné. Nagyon gyorsan el fog szerintem szaladni valamelyik irányba és akkor nem szeretnék nagyobb pozimérettel az ellenkező oldalon állni. Nagyon trükkös matek lett ebből és van ugyan elképzelésem a jövőre nézve, de ez jelenleg még jóformán a jóslás szintjén sincs, éppen ezért én inkább a szokásostól is óvatosabban közelítem a témát! Mindig, amikor már azt hiszem, hogy sínen van a dolog, akkor belebarmolnak, úgyhogy kezdem unni a banánt! Nem tudom kifuttatni a pozíciókat, így nem hozza az elvárt eredményt sem, hiába fogom folyamatosan a váltásokat! Még jó, hogy van más elfoglaltságom is mostanában, mert lassan az agyamra menne! :))
No de ugye: Csak pozitívan! :)
Jól vagytok, asszonykád jobban van mostanában? Remélem már "seftelget"! :)
dt7
dt7 2018. 04. 17. 21:09
Előzmény: #754  fxboy
#758
Jó lenne,bár én nem gondoltam volna hogy lejön eddig is.Türelmes vagyok egyszer csak megfordul ez a trend is.Valahogy én hosszabb távon a dollárba hiszek,még mindig.:))
fxboy
fxboy 2018. 04. 17. 19:47
Előzmény: #756  fxboy
#757
nnna végre!
fxboy
fxboy 2018. 04. 17. 19:46
Előzmény: #755  fxboy
#756
ma cet 20:00-kor bézsbúk. 
Nem várom meg, sziasztok, jóccakát! :) 
 mi a rákért nem veszi be?  :((   
 
 Hogy rohadna meg a kitalálója :(((
fxboy
fxboy 2018. 04. 17. 19:39
Előzmény: #754  fxboy
#755
....és akkor  betölthetné a francia gap-ot is .... 
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 04. 17. 19:37
Előzmény: #753  fxboy
#754
... akkor már lemehetne 06 környékére is...
 MN  
  :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 04. 17. 19:35
Előzmény: #751  fxboy
#753
https://www.mql5.com/en/charts/8576288/eurusd-w1-admiral-markets
 
Van még egy kis helye fölfelé W1-en, habár ott már nagyon fogja a Bollinger fölső is.  
 Ha megindulna lefelé, 15-16 környékén érné el a Boll alsót, a bika kumot, a 200 sma-t és 16b körül érné el az MN medve kumo alját. :) 
 
https://www.mql5.com/en/charts/8576304/eurusd-mn1-admiral-markets
fxboy
fxboy 2018. 04. 17. 19:25
Előzmény: #747  dt7
#752
...majd összejön valamilyen találkozó. Én má sört/szeszt nem nagyon iszom, inkább málnaszőrt, de attól még mehetünk kocsmába... :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 04. 17. 19:20
Előzmény: #744  Törölt felhasználó
#751
... hát én nem tudom követni ezeket a váltásokat. 
  Azt tudom, hogy egyre szűkülve kb 2400-244x fölül és kb 224x-225x alul  sávban ténfereg már jan vége óta. Aztán  majd valamerre kiesik a háromszögbe tartó sávból. De mivel fölülről sok minden nyomja, ezért talán (?!) inkább lefelé.... 
 :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 04. 17. 19:12
Előzmény: #745  dt7
#750
Jelenleg legtöbbször a  Balcsi alsó végénél, Hévíz környékén vagyok. 
 :) 
 
dt7
dt7 2018. 04. 16. 22:28
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#749
Biztos.Jó éjt haver:))
Törölt felhasználó 2018. 04. 16. 21:55
Előzmény: #747  dt7
#748
Ne sajnáld! Nemrég beszéltem vele telefonon, megbeszéltük, hogy a nyáron mindenképpen megpróbálunk találkozni. Ő is rendszeresen jár Budapesten és mivel remélhetőleg ősztől a nagylányom ott fog továbbtanulni, jó eséllyel én is többször meg fogok ott fordulni, már a nyáron, albérlet ügyben.
Remélem hajnalban ír! :)
dt7
dt7 2018. 04. 16. 21:06
Előzmény: #746  Törölt felhasználó
#747
Sajnálom nem tudtam.Az tényleg jó lenne de én velem csak sörözni lehet,én nem tudok a nagyok dolgába beleszólni.Azért még tudok mozgósítani de ez úgy látszik még tényleg keresi az alját.De lesz még ez máshogy is:))
Törölt felhasználó 2018. 04. 16. 20:40
Előzmény: #745  dt7
#746
A Mester sajnos nagyon messze lakik tőlem! :( De remélem, hogy a nyáron tudunk találkozni valahol (Veled is!)! Én a tréder talira pályázok!
Mondtam, hogy spórolj a puskaporral! :)
dt7
dt7 2018. 04. 16. 19:26
Előzmény: #744  Törölt felhasználó
#745
Én meg lassan az összes puskaporom ellőttem.Jó lenne már fordulna.De legalább az idő fantasztikus.Azt tudom hogy csoli egerbe,de te fx mester merre laksz?:)
Törölt felhasználó 2018. 04. 16. 18:19
Előzmény: #743  fxboy
#744
Na csak meglett a H4 váltás a "kakukktojás" vonalon is (1,22988)! :)
(Nem kötöttem be sajnos - meglepett a csütörtök-pénteki fordulat.)
fxboy
fxboy 2018. 04. 13. 09:19
Előzmény: #741  Törölt felhasználó
#743
Szia! 
 Pedig most is sötétben kelek. :)  
 Az új esma szabályokkal foglalkozom mostanában. Próbálok valami kibúvót keresni. Csináltam egy topikot rá, biztosan megtalálod. Ha érdekel.  
 Aztán nekem is vannak bőven más dolgaim a tréd mellett. Orvosok, felülvizsgálatok, kezelések, hivatali baccogatások. És beadtam az SZJA-kat. Meg a háztartási- és házkörüli munkák.... stb  Meg érettségitalálkozót szervezek, ide: 
https://kolping.hotel.hu/galeria/csendes-wellness ;
 A szabásmintáiddal nem nagyon foglalkoztam mostanában, az enyéimet alakítgatom, aktualizálom időnként. 
 :) 
 
dt7
dt7 2018. 04. 12. 18:25
Előzmény: #741  Törölt felhasználó
#742
Látod haver másnak is hiányzól:)).A válaszrás kemény dió.Megy a nagy összeugrasztósdi,és amúgy is magyar a magyarnak farkasa((Egyéniben nálam csak a fidesz jöhetett szóba mivel hogy az érden az alpolgi a barátom aki becsületes és nem capcarázik az egyszer biztos.Pártra meg ellensúlyként a gülü szemű felesége(M Kriszta) miatt a cukigabiékra.
Törölt felhasználó 2018. 04. 12. 15:19
Előzmény: #740  fxboy
#741
Szia! Itt vagyok! Mi lett veled, hogy mostanában délután írsz, nem hajnalban? :)
Én mostanában nem nagyon írok, mert egy-két ember kiverte nálam a biztosítékot, a választással kapcsolatban - de ezt inkább hagyjuk is ... Az olvasás is le lett szorítva minimális szintre: édes-savanyú, EUR/USD, Est Média. Dolgom is van bőven! Lássuk csak : EUR/USD short; USD/HUF long; EstMédia long; hétvégén a porta rendbetétele az egyik háznál, festők is végeznek lassan - megy a piacra; itt mindjárt pakolnunk kell - költözés; gitárokat szedem rendbe - időszakos karbantartás, beállítás, újrahúrozás. Nagy hirtelenjében ennyi! :)) (Gibsont azóta se tudtam venni - költeném a pénzt, de nem kell senkinek :).)
Szabásmintákat nézegetted még? Utolsó longos forduló is jól betalált, 1,22128-as vonalacskáról szinte pipre fordult. :) A mostani nem lett olyan jó, de 1,2381-ről azért fogtam egy plusz shortot (2471-es nagy része még megvan). Most már nekimehetne az egy éves emelkedő trendvonalnak rendesen és akkor a nyáron megint nem kéne csinálnom semmit (főleg ha még a Médiás is ki tudna lőni)! :)) Jó kis pecálásokat kéne már elkövetni, az évek óta hanyagolva van kicsit!
Végre jó az idő - már ez is nagy ajándék, önmagában véve! :)

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek