Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 15:53
Törölt hozzászólás
#63520
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 15:48
Törölt hozzászólás
#63519
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 15:45
Előzmény: #63511  99
#63518

Egyik bérlőm zsidó gyerek volt és ő mondta, hogy náluk ez úgy van, hogy mindig a nagyszülők támogatják az unokákat. Azt nem tudom, hogy ez kifejezetten az ő családjában van csak így, de ő inkább úgy rendszer szinten mondta ezt. Neki is a nagyszülei rakták össze az önerőre valót.
Egyébként belegondoltam, hogy ez egy pragmatikus és okos dolog, mert így szülőnek elég felnevelni a gyereket és némi lélegzethez juthat után, hiszen tudja, hogy majd a nagyszülők adnak kezdőtőkét az életkezdéshez.
Egy átlag családban meg fel kell nevelni a gyereket, egyetemen támogatni, utána támogatni, lakáshoz jutást támogatni, ha kell sok szülő bedobja fedezetnek a saját kéglijét és még utána is támogatni, aztán gyakran egyszerre lesznek földönfutók.
Én ugye, fel kell neveljek két gyereket és mivel lélegzethez akarok jutni, amikor már nagykorúak lesznek, ezért előre összerakom nekik azt, amit nekik szánok. Ez lemondással is jár most, mert mondom is nekik, hogy amit betolok babkötvénybe nekik a 2x100e, annyi fogyasztásról mondunk le minden hónapban most és még ezen felül kapnak 1 kéglit ketten, ahogy mondjuk nekem meg bratyónak is adtak a szüleim.
Nade ahogy 18 évesek lesznek én azt mondom nekik, hogy tessék ott a babakötvény, meg a fél kégli és indulj el az életben ezekkel. Más ember esetében meg akkor kezdődnek a nagy kiadások. Egy egyetemista gyerek 120-150e ft / hó kiadás, albival, költőpénzzel.
Az én esetemben meg lélegzethez fogok jutni. Azon is gondolkodtam, hogy mi lesz ha valamelyikük elkártyázza az egész pénzt és nyilván nem hagyom éhen halni, de ott már nyugodt szívvel fogom azt mondani, hogy megkapott mindent, amit adni tudtam. Onnantól a saját nyugdíjunkra fókuszálunk.
Van rá esély, hogy 18 évesen meghülyül a lázadó kamasz, de azért én tartok nekik pár részvényt, kapnak pénzt befektetni is, játszanak vele és például ez a válság jó lecke volt nekik, hogy látták elúszni a pénzt a 3-3 darab oti részvényben. Szerintem ennyit tud egy szülő tenni, de nem optimális, túl sok a teher a szülőn és elgondolkodtató lenne egy olyan kúltúra, ahol a nagyszülők támogatják az unokákat. Szerintem jobb lenne.
kínai113 2020. 03. 15. 15:32
Törölt hozzászólás
#63517
kínai113 2020. 03. 15. 15:31
Törölt hozzászólás
#63516
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 15:31
#63515
Sziasztok
szerintetek elképzelhető, hogy ezekben Korona vírus által áthatott drámai heketben, hónapokban esetleg nyomott áron lehet pl. Észak Olaszországban ingatlant venni ?
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 15:29
Előzmény: #63505  CyrusTheGreat
#63514

"Szerintem legalább egy olyan teljes évnek el kellene telnie, ahol a rövidtávú kiadással elért nettó haszon alatta marad vagy megközelíti a hosszútávú nettó hasznát ahhoz, hogy elgondolkodjanak ezen a lehetőségen a tulajok. Gyanítom, az egy ilyen év még kevés is lenne ilyen döntésekhez. Persze, idióták mindig lesznak."
Alábecsülöd jelentősen az emberi hülyeséget és kapzsiságot. FB-n már egy csomó rövidtávús hirdet kétségbe esve, mert alig van foglalásuk és még azokat is sorban mondják le. Ezek közül egy csomóan hitelre, a családi költségvetést teljesen kifeszítve vágtak bele a rövidtávúzásba. Ők nagyon hamar hozhatnak kétségbe esett döntéseket.
Most még trükkösen pár hónapban gondolkodnak csak, de nagyon drágán akarják kiadni és jó kérdés, hogy a bérlővel mi lesz utána?
Én nem becsülöm túl a bérlők szellemi képességeit sem, de azért ahhoz jókora madárnak kell lenni, hogy pár hónapra kivegyen valaki egy túlárazott bérleti díjú airbnb kéglit, hogy aztán a nyáron meg kereshessen másikat. Még elképzelni se nagyon tudok olyan élethelyzetet, amikor egy bérlő helyében én ebbe belemennék.
Persze ha az a cél, hogy beköltözik és mivel nem lesz közjegyzős papír, akkor majd birtokvédelmet kér, az más kérdés, akkor megértem a motivációt. Mert megérdemli a luxust a csaló is :) miért lepukkant nagymama bútoros kéglit vegyen ki ha hosszú távban gondolkodik? Pereskedés + végrehajtás, 1,5 év legoptimálisabb esetben, rutinos időhúzással (beteget jelent a tárgyalási napra) 3 év.  A nevén nincs semmi,  lehet kártérítésért perelni, az újabb sok év, de utána még mindig végre kéne hajtani a nincstelenen. Tudják ezek a jogot elég alaposan.
Remélem az albérlet piac ügyeskedői most airbnb lakásba fészkelik be magukat hosszú időre :)
99 2020. 03. 15. 15:28
Előzmény: #63500  vincit
#63513
Maszkod nincs véletlenül?
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 15:25
Törölt hozzászólás
#63512
99 2020. 03. 15. 15:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#63511
"Tibi ez nagyon személyeskedes lesz boccs  ,nem mindig érték eggyet a meglatasaiddal 
de ez édes mindegy ,egyben nagyon  egyetértettem veled  !  írtad hány ismerősöd hangoztatta tojik a gyerekre meg hogy  hogy boldogul majd az életbe ,aztán  szinte mindegyik később   elkezde őket támogatni ahogy tudta,
Dettó ezt látom főleg ha a szülők elérik a 60+ kort.
Pedig én aztán láttam kőkemény fafejű szülőket.
Egytől egyig már azt nézi hol segítheti a kölköket.
Nagyon igazad volt. !"
És ez mindig így van/lesz!
elemerorsos 2020. 03. 15. 15:20
Előzmény: #63505  CyrusTheGreat
#63510
Már most rengeteg van fent. Úgy hirdetik 90%-át, hogy 1-2-3 hónapra. A maradék nem ír semmit, de gondolom, hogy kirakja a kedves bérlőt, ha véget ér a mizéria. A képekről és a berendezésről, felszereltségről nagyon átjön hogy airbnb lakás, de sokan még a linket is odateszik. Az nyilvánvaló hogy nem ilyen hasznosításban gondolkoznak hosszú távon, csak próbálnak valamennyi pénzt behúzni. A veszteségmentés ott is látszik, hogy van amelyik irreálisan alacsony áron megy.
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 15:17
Törölt hozzászólás
#63509
elemerorsos 2020. 03. 15. 15:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#63508
Nem nagy cucc utólag?? Kb újra kell húzni a villanyt és csövezni a vizet, vésni az aljzatot, falakat, végülis nem nagy cucc :-)) Egy csomó lakásban még fűtéshálózat is egy van a több kis lakásra (naná, mivel egy kémény van).
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 03. 15. 15:16
Előzmény: #63497  Zedisdead
#63507

A nagy szárnyalások után azért egész hosszú időre be lehetett ragadni. 
S&P 500
Jan 1, 2000      1,425.59
Jan 1, 2010 1,123.58
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 15:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#63506

Viszik, persze, csak az a baj, hogy vissza is hozzák :)
Te ingatlanos vagy? Azok vergődnek mindig azon, hogy kékre fessék az eget.
Mert tudnak helyesen írni (helyesírás ellenörzővel) meg jó fényképeket tudnak csinálni a kégliről már mindegyik felsőbbrendűnek gondolja magát. Tisztelet a kevés kivételnek, akik tényleg hasznosak egy ingatlan adás-vételnél. A többi csak a markát tartja a semmire.
CyrusTheGreat 2020. 03. 15. 15:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#63505
Szerintem legalább egy olyan teljes évnek el kellene telnie, ahol a rövidtávú kiadással elért nettó haszon alatta marad vagy megközelíti a hosszútávú nettó hasznát ahhoz, hogy elgondolkodjanak ezen a lehetőségen a tulajok. Gyanítom, az egy ilyen év még kevés is lenne ilyen döntésekhez. Persze, idióták mindig lesznak.
teglaherceg 2020. 03. 15. 15:10
Törölt hozzászólás
#63504
kínai113 2020. 03. 15. 15:08
Törölt hozzászólás
#63503
CyrusTheGreat 2020. 03. 15. 15:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#63502
Visszatértünk ugyanoda, próbálj meg a stratégiai célok mentén gondolkodni, gondolj a papírra úgy, mint kapudrogra, ennél szemléletesebb hasonlatot nem tudok mondani. Ugyanazt tudom ismételni, mint eddig: a cél nem az a papírral, hogy az állam a saját maga számára kedvező kondíciókkal finanszírozza az államadósságot. Megnézted a prezentációt?
Törölt felhasználó 2020. 03. 15. 15:07
Törölt hozzászólás
#63501

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek