Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 12:57

Bund   

Klassz a szitu ismét... valamikor tesztelnie kellene visszafelé a duplaalj nyakvonalát 142-nél.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 15:08
Előzmény: #719  Törölt felhasználó
#720
ahhoz hogy legyen sok minden kell(ene), persze lesz... majd egyszer, de idén nem
s most, hogy lent vannak a kamatok sztem nem is annyira is sürgős
ez inkább politikai döntés egy többsebességes únióban
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 15:02
Előzmény: #718  Törölt felhasználó
#719
"...az eu-nak egyelőre nincs közös, egységes kötvénypiaca,"

helyes a szóhasználat! "egyelőre"

Éppen ezt árazzák mostanában, hogy akár még ez is eljöhet... re: "Eurobond", amit Merkel & Co. egyelőre hevesen ellenez, USA viszont erőltetné... pld. az olyan előretolt megmondóemberei révén is, mint Shortos Gyurka bácsi.
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 14:52
Előzmény: #717  Törölt felhasználó
#718
az eu-nak egyelőre nincs közös, egységes kötvénypiaca, mint pl a japcsiknak vagy az usának
tehát ekb dagi szava maximum az euróra érvényes és a hitelezési likviditások bővítésére, a kamatokkal (de minek, hiszen ebből van bőven)
s ez csak áttételesen hat a kötvényre

további jó spekulációt
nem lesz egyszerű! ))
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 14:45
Előzmény: #716  Törölt felhasználó
#717
"jhéten ekb ülés"

ja, 4-én... tök jó lesz, pont aznap vagy előtte való nap lesz a chartokon a hosszú, 200 pipes piros kontiváltó gyertya a Bundban, többen akik nem ismerik a Bundot majd úgy vélhetik h. már az ECB sajttájt árazzák. :))
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 14:37
Előzmény: #715  Törölt felhasználó
#716
igen ezt tartom most is
nem ta kategória
jhéten ekb ülés )))
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 14:34
Előzmény: #714  Törölt felhasználó
#715
NBM@#637... "de mondom a bund nem ta kategória"

:)

de azé' kösz! ;-)
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 14:19
#714
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 26. 13:20
Előzmény: #712  Törölt felhasználó
#713
ugye, milyen találó? :D

ja, látom, milyen kitartóan szórakoztatjátok egymást :DDDD
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 13:06
Előzmény: #710  goapsy1
#712
bukta forever :)

én csak nem tudok vuk vonzásköréből megszabadulni,de igyekszem azért

most hedge found-ol éppen

jajistenem szegény foundok :)))
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 26. 13:01
Előzmény: #709  Törölt felhasználó
#711
igen, ebben igazad lehet :)

nekem kicsit olyan volt ez, mint valami likvid részvény: ha öntik, eladom, és legfeljebb rosszabb áron teljesül, de teljesül.

vagy mint a bund cfd - megnyomok egy gombot, és kész, le van zárva :D
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 26. 12:59
Előzmény: #708  Törölt felhasználó
#710
:DD

hiányzom onnan, vagy kopjak már le innen? :DDDD

amúgy te is szomszédolsz, nem csak én :)))

daxban nekem most semmi érdekes nincs, volt egy 28 darabos shortom, amit nem zártam időben, (még múlt hétfőn vettem résbetöltésre, jó is volt, csak nem zártam le, én hülye, még aznap, kisebb nyerőben) azóta nagyobb felét zártam bukóban, kisebb fele meg még megvan, és termeli a buktát.

gőzöm nincs, mit kéne csinálni vele, abszolút kétesélyes, minden alapján lefelé kéne mennie, de a QE pletykák egyszer már felhajtották 10K fölé, most sem kizárt...
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 12:38
Előzmény: #706  goapsy1
#709
"...Ha elkezd bezúgni az árfolyam, ugyanazt teszik, mint a részvénypiaci befektetők: adott stop szinten dobják a pakkot, oszt' jónapot."

:))

azért szívesen megnéznék élőben egy ilyen sorszámtépés utáni, fegyelmezett várakozás mellett lebonyolított kötvénypiaci kiárusítást... hirtelen eltűnő vételi oldal mellett. :)

ennek amúgy jelenleg nem sok esélyét látom, hiszen Japán szerintem ebben is mutatja az európai jövőt... 3.6% (hivatalos!) infláció pillanatnyilag 0.503% (!) 10-éves hozam mellett.

Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 12:33
Előzmény: #707  goapsy1
#708
visszatlálhatnál már az otthonodba :)
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 26. 12:31
Előzmény: #704  Törölt felhasználó
#707
Zsidayval többnyire egyetértek, sok hasznos írása van.

Ez viszont - szerintem - oltári nagy marhaság.

A befektetők egy jó része ugyanis marhára nem profitábilitás alapján trédel, én sem. Gőzöm nincs, milyen lesz xy német cég profitábilitása és nem is érdekel. A QE-t egy olyan irányjelzőnek tekintem, ami valószínűsít egy adott irányt (long), s mivel sokan vannak ezzel így, ha jön a QE, emelkednek az árfolyamok, mert sokan (emelkedésre spekulálva) belevesznek, ezáltal tényleg emelkedni fognak az árfolyamok, vállalati profittól teljesen függetlenül.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 26. 12:10
Előzmény: #701  Törölt felhasználó
#706
igen, ez jó meglátás...

1 eleme van, amit vitatnék: "vagy pedig egy általános fejlett piaci kötvénylufi durranáskor minden kis-közepes kötvénytulaj megy a levesbe néhány kereskedési nap leforgása alatt."

Ez miért szükségszerű? Ha elkezd bezúgni az árfolyam, ugyanazt teszik, mint a részvénypiaci befektetők: adott stop szinten dobják a pakkot, oszt' jónapot. :)

Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 12:06
Előzmény: #704  Törölt felhasználó
#705
kösz, még rágódom rajta egy kicsit... :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 11:56
Előzmény: #703  Törölt felhasználó
#704
A nagy félreértés
2014. augusztus 26. kedd, 10:56 /Citadella
A pénzügyi sajtóban teljes félreértés övezi a pénznyomtatás (QE) tõzsdékre gyakorolt hatásmechanizmusát. Ez annak kapcsán jutott eszembe, hogy több helyen is olvastam, hogy Draghi elkezdheti a QE-t Európában, és ez milyen jó a tõzsdéknek - erre pedig példaként az amerikai tõzsdék elmúlt évekbeli szárnyalását hozzák fel.
A tõzsdéket azonban alapvetõen nem a QE mozgatja. Nézzük meg USA-t, hogy miképpen alakult a cégek profitabilitása, és rögtön látni fogjuk, hogy valójában semmi más nem történik, mint az, hogy a részvényárak a profit(várakozásokat) követik: link
Amíg csökkentek a profitvárakozások, addig esett a tõzsde, amióta emelkednek, emelkedik. S mivel a profitok új csúcson vannak 2007-hez képest, a részvényárak is. Természetesen a piaci hangulat hatására voltak mindenféle cikcakkok ebben a menetben, de alapvetõen a sztori igen egyszerû: ha nõ a profit, akkor felmegy a részvényár is.
Jó mutatja ezt Japán példája, ahol 1997 óta (!!!) megy a nullkamat politikája, idõnként a pénznyomtatás, mégsincs töretlen bikapiac, sõt!. Amikor baj van a gazdasággal, akkor nullkamat ide, QE oda, a részvényárak esnek. És fordítva. Ennélfogva a gazdaság (és profitok!!!) fõ irányának eltalálása a legfontosabb a közép-hosszabbtávú trend szempontjából.
Ebbõl a szempontból USA-ban szerintem két oldala van az éremnek (nemihába fakadt ki Truman elnök annak idején: "Give me a one-handed economist! All my economists say, On the one hand..., on the other...). Egyrészt a gazdaság a következõ idõszakban véleményem szerint igen erõs lesz, 3-4%-os növekedéssel, de a hitelköltségek, és munkabérek emelkedése miatt ez nem feltétlenül fog magasabb profitabilitást jelenteni.
Japánban a belsõ kereslet összeomlásban van és úgy is marad, ezért a profitok valószínûleg jelentõsen esni fognak, kivéve ha ezt ellensúlyozza a jen jelentõs esése a dollárral szemben.
Európában a fõ kérdés nem az hogy lesz-e QE, hanem az, hogy lesz-e növekedés. Szerintem igen, ugyanis a jelenlegi gyengélkedést elsõsorban a banki stressztesztek miatti kényszerûen folytatódó hitelcsökkenés, deleveraging okozza. Ám a monetáris kondíciók folyamatosan javulnak: gyengül az euró, és sose lehetett még ilyen olcsón hosszú hitelt felvenni Európában (már akinek adnak). Mivel a kormányzati megszorítások is végetérõben vannak, valamint a stressztesztekkel kapcsolatos aggodalmak is idén véget érnek, ezek eredményeképpen 2015-16-ban növekedésnek kell jönnie, ami magasabb profitokban , és ennélfogva magasabb részvényárakban csapódhat le.
link
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 11:54
Előzmény: #702  Törölt felhasználó
#703
ezen a linken nem találok semmit az oldalukon...

be tudod esetleg ide másolni?
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 11:51
Előzmény: #701  Törölt felhasználó
#702
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 11:46
Előzmény: #700  goapsy1
#701
"...Ahogy ennél nagyobbat esne, azonnal megveszik."

A kötvénypiac módszeres kiszárításával párhuzamosan a másodpiacon korábban rendelkezésre álló likvid ktv.mennyiség is csökken, mivel a korábban a magasabb hozamért de olcsóbb árfolyamon vásárló magánbefektetők és ilyen-olyan alapok most már kényszerűen kezdenek megválni piaci áron a korábban bespájzolt kötvényeiktől, ugyanis kiszámolják, hogy a mostani magas árfolyamon való eladással már többet nyernek, mintha a szerzéskori 1.3-1.5% hozamért tartanák.

A mostani jegybanki hátterű nagy(v)evők egyelőre még mindent meg(v)esznek tőlük. A rizikó annyi az eladói oldalnál, hogy ha túl korán adják el, a jelenlegi nagy(v)evők még sokkal feljebb is verhetik az árat a közeljövőben... vagy pedig egy általános fejlett piaci kötvénylufi durranáskor minden kis-közepes kötvénytulaj megy a levesbe néhány kereskedési nap leforgása alatt.

A mostani nagyevők természetesen ott is meg fognak menekülni, hiszen a "nyomdagép kulcsa" mindig az ő kezükben lesz.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek