Topiknyitó: Portfolio 2013. 07. 05. 08:01

Orbán Viktor: Én szégyelltem magam  

Ugrás a cikkhez
A devizahitelekről, a Tavaras-jelentésről és a kormány béremelési terveiről is beszélt a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában Orbán Viktor. A kormányfő elárulta: szégyellte magát, amikor elolvasta Szász Károly PSZÁF-elnök levelét a devizahitelek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=186264
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rockmaster 2013. 07. 05. 19:25
Előzmény: #66  Hegyesi2
#140
De hát ők nem értenek az országhoz, ezt Fidesz Orbán mondta. Akkor most mi van?:) Vagy mégis értenek? Ja értem, most értenek, de előtte nem értettek, meg ezután se fognak:)
kukutyinbenko 2013. 07. 05. 19:21
Előzmény: #129  goapsy1
#139
Kemény. Erről egy kukkot nem hallottam, és én még tájékozott embernek tartom magam. Normális országban egy ilyen ügyből mekkora botrány lenne...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 19:16
Előzmény: #136  watson
#138
erről a NABI-dologról kicsit bővebben kellene vitázni, mert nekem a rendelkezésre álló adatokból az jött le, hogy Soros és Róna (nem szép dolog, az igaz) szimplán belevettek egy jó bizniszbe, és kihozták belőle azt (maguknak), ami az adott szituban reális volt / ki lehetett hozni... most akkor Soros is hülye, mert nem üzemeltették tovább? Róna persze jobban benne volt az operatív döntésekben, mint Soros, de ki mondta, hogy ért a gép(jármű)iparhoz? én azt gondolom, hogy a NABI tipikus túlterjeszkedős sztori, tehát mint amikor Napóleon "túlterjeszkedett", csak persze a NABI kicsiben
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 19:10
Előzmény: #131  goapsy1
#137
"Egy Bajnai-Oszkót pedig azért ne keverj össze egy Veres-Kóka időszakkal, ha kérhetem."

értem már, mit nem értesz :)

Bajnainak nem az volt a feladata, hogy kormányozzon, mutyizzon, mint a többi, hanem hogy hagyja békén a mutyizó nagyurakat ÉS "válságmenedzseljen"...

a lényeg: ha azt hiszed, hogy 2014-től 2018-ig ezt tenné, akkor tévedsz (mondjuk esély van rá, mert most lényegesen nagyobb sz..ban van az ország, mint 2009-ben volt)

azonban ha 4 évig uazt a sz..t csinálja majd, mint az alatt az 1 év alatt (amikor még takarózhatott azzal, hogy nincs többre idő), akkor úgyis visszahozza a fideszt, és semmit nem értünk el az egészzel, sőt...
watson
watson 2013. 07. 05. 19:10
Előzmény: #132  goapsy1
#136
Rónával nekem azért volna némi bajom...
Mi is lett a NABI-val?
Persze mond sok okosat nem vitás, amivel egyet is tudok érteni, de egy NABI történet után még osztja az észt?

A totyik címhez: ... és bár Viktornak nem szokása magára venni amit mond, de valóban van miért szégyellnie magát... ;)
kukutyinbenko 2013. 07. 05. 19:05
Előzmény: #113  goapsy1
#135
Elég baj hogy bő húsz évvel a rendszerváltás után ilyesmiről megy a diskurzus. Álmomban nem gondoltam volna.
És sajnos nem alaptalan félelmek ezek, lásd trafik ügyben naprakészek voltak a narancsos elvtársak. Nagyvárosban kevésbé érződik, de kistelepülésen szerintem igen kellemetlen szituációkba kerülhet az ember fia. Gazdakörök, közmunka, önkormányzathoz köthető munka vagy állás, segély, iskola. Gyakorlatilag el tudják lehetetleníteni ha kihúzza a gyufát.
commander8 2013. 07. 05. 19:05
Előzmény: #125  upgrayeddAKS
#134
Teljesen logikusnak tűnik az okfejtésed, a próféta szóljon belőled.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 19:03
Előzmény: #127  kukutyinbenko
#133
elég egy balfék kurmány ez, hogy csak a debreceniek vannak a zsebükben :)

amúgy az volt még a "szép" a kirúgott köztisztviselők ügyében, hogy ők mindig "megkapták" suba ildikót, mert amikor már másodfokra került az ügyük, akkor "véletlenül" subaildi bekerült a másodfokú tanácsba, amikor meg a kúriához került az ügy, akkor bekerült a kúriához :)

persze nehéz lenne minden kis piti ügynél ezt eljátszani, ezért is "jobb", hogy van egy olyan bírság, ahol állandó embereik vannak...
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 05. 19:02
Előzmény: #130  upgrayeddAKS
#132
ez nem kizárt, akkor viszont rukkoljon elő vele, mert így nagyon olybá tűnik, mint akiből a sértettség beszélt.

ettől függetlenül sokra tartom, egy formálódó jobboldali pártban lenne helye
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 05. 19:01
Előzmény: #128  upgrayeddAKS
#131
Mindenkit megszólítani? Olyan politikusra nem emlékszem, semmilyen korból, akinek ez sikerült volna. :DD

A többire meg idézném ezt:

index.hu/belfold/2013/04/17/median_bajnai_kormanya_jobb_orbanenal/

„A pártot választani nem tudó népesség körében az arány 33:13 a Bajnai-kormánya javára. A szavazók mintegy nyolcadát, egymilliót tesz ki azok száma, akik készülnek a voksolásra, de nincs pártpreferenciájuk. Körükben is Bajnai Gordon vezet, 34:25 arányban.”

Kötve hinném, hogy valakinek érdekében állna, hogy egy kv-kutatásban "bajnaistának" hazudja magát. :)))

Azt meg nem az előbb írtad, hogy akinek az érdekeit csúnyán megsértették, az leszavazna a lőtéri döglött kutyára is, csak Orbán takarodjon?

Egy Bajnai-Oszkót pedig azért ne keverj össze egy Veres-Kóka időszakkal, ha kérhetem. :P
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 18:57
Előzmény: #126  goapsy1
#130
"Rónával nekem sem lenne bajom, bár a Bajnaiék elleni kirohanásait nem nagyon értettem."

talán ez azért lehet, mert többet tud Bajnairól, mint te :)
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 05. 18:56
Előzmény: #127  kukutyinbenko
#129
Bírói függetlenség? Ahol a bíróságot az egyik fideszes fejes felesége vezeti, és ilyen emberekkel vannak tele?

link

Ennek persze, ha kell, alá tud játszani az ex-fideszes képviselő vezette ügyészség, és a Pintér vezette rendőrség.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 18:56
Előzmény: #123  goapsy1
#128
"De ha meglesz az 1 darab kormányváltó jelölt / körzet, onnantól kezdve egyszerűbb a történet. (kormányváltást akarsz? 1 jelölt van, aki ezt megadhatja neked.) "

álmodj, királylány :)

egyetlen fő több okból sem valószínű: nincs olyan ember "tűzközelben", aki mindenkit meg tudna szólítani, akit érdemes

(vannak persze ilyen emberek, de nem Bajnai az, erről ne is álmodj... sokan szavaznának ELLENE is, akárcsak orbáncék ellen)

nem mindenki olyan vak, hogy ne látná: Bajnai az mszp "embere", a szocik válasza arra a jelenségre, aminek a kurmány köszönheti a 2/3-ot

még az is lehet, hogy simán lecserélnék, amint megvan a hatalom, bár mivel eléggé megbíznak benne, ez sem szükséges... a lényeg, hogy maradna az elb..ott adórendszer, a még jobban elb..ott oktatás, stb.
kukutyinbenko 2013. 07. 05. 18:53
Előzmény: #97  Hegyesi2
#127
Neked gondolom az sem üt szöget a buksidban, miért megint a debreceni bíróságra lett utalva az ügy? Érdekes hogy minden számukra fontos ügy ott landol, és nem is kell csalódniuk az ítéletekben. Bírói függetlenség mint fontos jogállami pillér...
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 05. 18:52
Előzmény: #92  upgrayeddAKS
#126
Rónával nekem sem lenne bajom, bár a Bajnaiék elleni kirohanásait nem nagyon értettem.
Bokros abszolút megfelelő, csak ő már "túlzottan" technokrata. (az a bizonyos "a műtét sikerült, a beteg meghalt"-típus.)
Ráadásul a személyes vonzereje-karizmája egyenlő a nullával, az értelmiségen kívül nem nagyon tud mást megszólítani.
Bajnainál pedig azt azért ne felejtsd el, hogy 1 éve volt miniszterelnökként dolgozni, a legnagyobb krach idején. Orbánnak pl 8 éve volt erre. Olyan ez, mintha az egyik futónak úgy kéne megtennie töredéknyi idő alatt a távot, hogy még a hátára raknak egy 50 kilós hátizsákot is - igazságos e ez?
Nekem egy Bajnai-Oszkó dominálta kormány tökéletesen megfelelő lenne.

"szerinted mi az esély arra, hogy az igazán nagy halak kerüljenek rács mögé a jelenlegi kurmányokkal? "

Semmi. Csak ha a hasonló nagy halak valamiért kivetik maguk közül az egyiket, ilyenkor gyorsan szoktak kerülni bizonyítékok is.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 18:49
Előzmény: #119  goapsy1
#125
"Beavatkoztak az életébe,..."

mint írtam vala: DURVÁN beavatkoztak az életébe...

tehát pl. aki eddig nem akart politizálni, csak bulizni akart, annak jutott pár botrány a kedvenc szórakozóhelyeivel kapcsolatban (vagy a haverja, tesója, faszbúk-ismerőse, stb. bulihelyével kapcs.)

vagy nem akart politizálni, csak gyereket nevelni, erre jön ez a Klebelsberg-esítés, annak minden kaotikus sz..jával együtt, vagy fuvarozott, és jön az e-útdíj annak minden kaotikus sz..jával együtt, stb.

érted már, hogy szinte minden társadalmi rétegben akadnak olyanok, akiknek keresztbe tett az orbáni maffia? nem mondom, hogy ez már fel is rázta a társadalmat, de lehet, hogy igen...
és az is lehet, hogy elindult egy folyamat mélyen belül... az a felismerés (legalábbis szikrájában), hogy ezek sem jobbak, mint a másik komcsi párt, sőt...

ezt még nagyon meg is cumizhatják a vekkeresek, és némiképp még mindig bízom benne, hogy a folyamat elkezdődött... én amúgy még csak 1 embert hallottam orbáncékat dicsérni, és vagy 200-at szidni (de lehet, hogy többet)

ők a társadalom minden rétegéből jöttek, más kérdés, hogy az mszp-utálat elég erős lesz-e ahhoz, hogy egyben tartva a birkanyájat az aktivitási rátán elbukjon a kormányváltás (lehet elég erős a nyáj és lehet elég alacsony az aktivitás)
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 05. 18:43
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#124
"Semmiből. De nem is érdekel."

Na látod, erről beszéltem. :)
ETTŐL torz az adatsor. Mert bizony az, akinek bármi módon árthatnak, ha bevallja az igazat, na őt, veled ellentétben, érdekelni fogja. :)

Nyilván nem fog rákérdezni, de ha eléggé aggodalmas, az elvárt választ fogja adni, a valódi véleményétől függetlenül.
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 05. 18:40
Előzmény: #118  commander8
#123
"Bár én is úgy látom, hogy túlzott a mai ellenzék, magabiztossága a győzelmet illetően."

Szerintem nem. Ne a jelenlegi, szétdarabolt ellenzékből indulj ki - nyilván ők így nem nyernének. De ha meglesz az 1 darab kormányváltó jelölt / körzet, onnantól kezdve egyszerűbb a történet. (kormányváltást akarsz? 1 jelölt van, aki ezt megadhatja neked.)

Innentől ez tipikusan az a szituáció lesz, mikor az egység sokkal több, mint a (jelenlegi) részek egyszerű matematikai összege. (azaz az egység százalékos támogatottsága sokkal magasabb lesz, mint ha a mostani adatokat simán összeadod.)

Naná. Más dolog ám a névvel vállalt vélemény, és más a titkos szavazás. ;)
Ráadásul gondold el, hogy egy önkorm választáson adott esetben akár nincs is ellenzéki jelölt, ha van, akkor is külön indulnak, egymástól vonva el a szavazókat. Ráadásul mi motiválna egy ellenzékit, hogy időközin elmenjen szavazni a fidesz ellen? Leváltja a képviselőt, na és azzal mit ér el? Legfeljebb azt, hogy elesik a települése a kormányzati pénzektől. Egész más lesz az ogy-választás, ahol magáról a kormányról szavaz majd, esélyes ellenzéki jelölttel.

És ne felejtsd el azt se, hogy a fidesz meg a jobbik osztoznak a jobbos voksokon. A balos jelölt, ha meglesz az összefogás, egyedül lesz, nem kell osztoznia senkivel.

Őszintén szólva, nekem röhejesnek tűnik ez a letargia. :) A világ legszarabb kormánya, és mindenki sírdogál, hogy nem lehet leváltani - hogyne lehetne. :DDD
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 18:40
#122
szerintetek nem lenne jobb, ha lényegében nem is orbánc meg a többi féreg között dőlne el a következő választás sorsa, hanem mondjuk egy Bokros és egy Bajnai között?

mert akkor (annak ellenére, hogy nem Bokrost szeretnétek hatalmon látni) nem kellene a Bokros-féléket IS támogatnotok Bajnai mellett?
aliben 2013. 07. 05. 18:38
#121
ORBÁN HAZUDIK, LEGALÁBBIS CSUSZTAT; szerintem utoljára gyerekkorában szégyelhette magát. Ilyen vastag bőrrel nem szoktak szégyenlősek lenni. Ő meg aztán pláne belehazudik szemrebbenés nélkül az egész világ arcába.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek