Topiknyitó: Portfolio 2013. 07. 05. 08:01

Orbán Viktor: Én szégyelltem magam  

Ugrás a cikkhez
A devizahitelekről, a Tavaras-jelentésről és a kormány béremelési terveiről is beszélt a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában Orbán Viktor. A kormányfő elárulta: szégyellte magát, amikor elolvasta Szász Károly PSZÁF-elnök levelét a devizahitelek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=186264
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 07. 07. 16:04
Előzmény: #159  ts3
#160
Istenem , nincs elég bajunk, még ez a sok "Magyarkodó" műveletlen pöcs hiányzik nekünk.

w.w.w .tiens.hu

907-től 120 ÉVIG ELVETTÜK A BÜDÖS NÉMET KEDVÉT A MAGYAR VERÉSTŐL!!!!

Egy baj volt, hogy Németnek nem szólt senki erről, és így Pozsony után 48 évvel szarrá vert bennünket.

link
ts3 2013. 07. 07. 15:13
Előzmény: #158  Hegyesi2
#159
"Míg az Andrássy úton vonultatok én ezt néztem inkább! "

Konkrétan kit láttál az Andrássy úton az itteniek közül te szerencsétlen?

"Talán a HAZA fogalma is feldereng némelyek tudatában: link"
Most lopják szét a hazát.(trafik,taki,mnyp,föld,stb)

Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 07. 07. 14:48
#158
Míg az Andrássy úton vonultatok én ezt néztem inkább!
Érdemes végignézni és egy kis "emberséget,tisztességet," tanulni tőlük.
Talán a HAZA fogalma is feldereng némelyek tudatában: link
Törölt felhasználó 2013. 07. 07. 13:07
Előzmény: #155  p-b
#157
Az a zavaró a magyar hatalomnak, hogy az EU nem elég liberális ahhoz, hogy bármit hagyjon és nem elég komcsi ahhoz, hogy az állam mindenhatóságát építse ki. Ezért kell őket az <áthúzva>ellenség</áthúzva> saját hívek megtévesztésére komcsi-libsinek nevezni.
loliense 2013. 07. 07. 10:46
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#156
Tudtam,hogy az új 2010-ben átíródott történelemben már úgy fog szerepelni,hogy a Mogyorók harcoltak a németek ellen a világháborúkban

Fasza itt élni,ennyi neoprimitív között
p-b 2013. 07. 07. 10:32
Előzmény: #154  p-b
#155
na ja a d-koreai jó is lenne, de az é-koreait akartam írni:)
p-b 2013. 07. 07. 10:31
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
Na ja, összefogni és elzavani őket a francba, s talán akkor gyorsabban elérjük a d-koreai, kubai életszínvonalat, netán a kőkorszakira is lesz esélyünk:)
Látom a gazdasági színvonalad stabilan stagnál a születéskori állapotodhoz képest :)
Törölt felhasználó 2013. 07. 07. 06:49
Előzmény: #148  goapsy1
#153
ma is a németek ellen kell összefogni, mint 70 éve.....
Törölt felhasználó 2013. 07. 07. 06:31
Előzmény: #151  goapsy1
#152
Hát Pártállami idők...
Az embereknek meg kell gondolni, hogy tényleg ezt akarják-e.
Ráadásul ez, meg főleg a korrupció olyan, ami miatt tenni is kell.
Vegyük a korrupciót: az kevés, ha egy kis csoport felháborodik, az is kevés, ha mindenki... ha bevételkiesésünk van, akkor is el kell kerülnünk a korrumpálódást a jövő érdekében... de addig el is kell látni.
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 06. 19:14
Előzmény: #135  kukutyinbenko
#151
Igen, szerintem sem nagy öröm...

Naná, hogy azok. Fogynak a hívek, azokat pedig meg kell becsülni, naprakészen kell tartani.
Nem tudom, a pécsi videót láttad e, amit egy kiugrott fideszes tett közzé. A pécsi Kubatov-listát updatelték éppen, Páva Zsolt megválasztása előtt, s lefilmezték, ahogyan szelektálja a fideszes csapat a városi polgárokat pártpreferencia szerint. És Pécs nagyváros. Ha ott ilyen szinten képben vannak, mi lehet egy kistelepülésen?

Valóban egy olyan időszakban vagyunk, mikor meg kell gondolni, ki mit mond a telefonba. Pénznyelő nem foglalkozik vele, igazából én sem, de ez egy dolog. Akik rosszul járhatnak 1-1 rossz fülbe elejtett megjegyzéssel, azok foglalkoznak, és ez a lényeg.
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 06. 19:05
Előzmény: #136  watson
#150
Ő sem tökéletes, de engem nem zavarna, ha egy Róna-Sólyom-Ángyán-Mellár-Chikán fémjelezte
jobboldal versenyezne a kormányzásért egy Bajnai-Oszkó-Botka vezette baloldallal. :)

Ebben az esetben nem lenne katasztrófa, bármelyik is nyerne, lehetne tudni, hogy maximum az irányokban lehet eltérés, de nem félázsiába tartana az ország.
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 06. 19:00
Előzmény: #137  upgrayeddAKS
#149
Én ebben nem hiszek. Amit mondasz, az olyan, mintha lenne Robot-1, Robot-2, stb, előre programozott feladattal, és azt hajtaná végre mindegyik.

Orbán nem azért szabadságharcol, meg megy neki mindenkinek, mert ez a feladata, hanem mert ilyen a habitusa. Nyilván van ebben mögöttes cél is, természetes, de egy csendes, visszahúzódó alkat (pl Medgyessy) soha nem tudná ezt előadni, bármennyire is előre megkomponált a feladat.

"ha azt hiszed, hogy 2014-től 2018-ig ezt tenné, akkor tévedsz"

Kötve hiszem. :) Már csak azért is, amiért elvállalta: Ha a pénz motiválná, elmehetne a magánszférába. Bármelyik nagy cég szívesen látná akármilyen felelős poszton, sokszámjegyű fizetésért, akár külföldön is.

"azonban ha 4 évig uazt a sz..t csinálja majd, mint az alatt az 1 év alatt (amikor még takarózhatott azzal, hogy nincs többre idő), akkor úgyis visszahozza a fideszt,"

Ha... Akkor... Sok itt a feltétel, ráadásul 4-5 évre előre. :)
Amúgy miért csinálná azt, amit egy világválság csúcsán? Nem tűnik mazochistának, nem hinném, hogy élvezi, ha ütik.
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 06. 18:52
Előzmény: #142  upgrayeddAKS
#148
"Róna: tudta nagyon jól, hogy a Bajnai név sokakat fog taszítani"

Mint például? A birkameneteseket?:)
Nem hinném, hogy ők kell legyenek a célközönség.

"a PM-esek meg listán kaptak helyet gordonkától... ez nem gyanús egy "cseppet"? "

Gyanús, gyanús, de miben?:D
Szövetségek esetén, mint az E14-Pm, megesik az ilyen, hogy a szövetség tagjai kerülnek a listára. :)))

"de azt, hogy KIÁLLTAK az elveik mellett, azt becsülöm bennük, és szvsz pont ilyen emberekre volna szükség a vezetésben"

Ez normális időszakban valóban becsülendő, de ez nem normális időszak. Ennek most egyszerűen nincs itt a helye. Még 4 év Orbánba beledöglik az ország. Churchillt talán nem tartod elvhűnek azért, mert összefogott Sztálinnal? Nem azért, mert nagy haverok lettek volna, hanem azért, mert rájött, (nagyon helyesen) hogy Hitlert csak ezzel a módszerrel lehet megállítani.
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 06. 18:47
Előzmény: #139  kukutyinbenko
#147
Ettől még lehetsz tájékozott ember. :)
Igaz, a cikkben taglalt események már több évesek, de maga a cikk csak pár napos.

Normális országban mekkora botrány lenne abból, hogy a miniszterelnök kollégiumi haverja minden közbeszerzést megnyer, amin elindul, és százmilliárdokat nyúl le? Normális országban mi lenne a felvétellel bizonyított trafikbuli következménye? Normális országban mi lenne a földek csókosok kezébe játszásának következménye? Normális országban előfordulna e az, hogy a kormánypárt egyik volt képviselője vezeti az ügyészséget, a kormánypárti fejes felesége a bíróságot, egy időben a kormányzásukkal? (És akkor a többi "független" intézményt meg sem említem.)
Normális országban előfordul e, hogy a kormány kénye-kedve szerint nyúl le komplett iparágakat, következmény nélkül, hogy szétveri a felsőoktatást (ami ellen még népszavaztatott 4 éve?)

A cseheknél ennek a századrészéért repült a kormányfő.

Köze nincsen az országnak jelenleg bármiféle normalitáshoz, ez itt Orbanisztán. A félmilliós fideszes elit és a 9,5 milliós le se szart kivülálló országa.

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 21:06
Előzmény: #97  Hegyesi2
#146
hmmmm... szóval visszatérsz a gyöngyöt kiszórni a disznók közé, de a felmerült kérdésekre nem válaszolsz, mert azok kellemetlenek :)

érdekes egy struccpolitika ez... legalább tettetnéd, hogy nem érdekel a topik, a fórum, stb. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 20:54
Előzmény: #13  Hegyesi2
#145
sőt, a gyerekének meg kilövették a szemét, lásd előző hsz. rohadt maffiabanda mindkettő :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 20:52
Előzmény: #58  kukutyinbenko
#144
"Szemkilövetés. Egy darab eltévedt gumilövedék sajnálatos következményéről beszélünk."

na ez még egy tipikus libsibolsi csúsztatás! :) gergényi lőtte ki a gumilövedéket személyesen, és fletó csiszolta neki a levegőt, hogy pontosan célba találjon! bizonyíték rá: fletó jó abban a sportban, amikor a jeget csiszolják egy gumiharang/bólya előtt, hogy célt érjen
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 19:40
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#143
nem érted. azért írtam, mert engem TÉNYLEG érdekel a NABI-sztori, és nem azért fórumozok itt, mert Rónát meg akarom védeni :)

továbbá érdekel az a sajátosság, hogy a tőzsdén mozgó, (elviekben racionális) emberek is bevesznek-e egy buta pletykát, ha azt sokan ismételgetik, vagy elemeznek...

az is lehet btw. hogy elemzés ide vagy oda, a pletyka igaz... akkor is tudom a nullhipotézisemet verifikálni/falzifikálni... kár, hogy túl kevés embert érdekelnek így a XXI. sz. kezdetén a természettudományos paradigmák :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 05. 19:34
Előzmény: #132  goapsy1
#142
" mert így nagyon olybá tűnik, mint akiből a sértettség beszélt."

nem tudom, hogy ez volt-e, és ha igen, az nem vall (ebben a szituban) emberi nagyságra, de lehet, hogy nem is ez volt, csak a Bajnai-hívek bebeszélik maguknak... én nem vagyok odáig meg vissza Rónától sem, sztem pár dologban nem tudományos a hozzáállása (multik és a devizahitelek), de becsülöm az álláspontját és azt is, hogy következetesen felvállalja azt - ha esik, ha fúj (pl. devizahitel-ügyben már a válság előtt is ez volt a véleménye)

ez a sértettség dolog meg azért vicces számomra, mert szvsz "csak taktikázott" a legdurvább esetben is (de az is lehet, hogy szimplán csak nem akart közösködni egy "ilyen alakkal") Róna: tudta nagyon jól, hogy a Bajnai név sokakat fog taszítani (mint ahogy az MSZP "logo" vagy a FIDESZ is...), és ezért nem érdemes összeállniuk vele... a PM-esek meg listán kaptak helyet gordonkától... ez nem gyanús egy "cseppet"?

szóval én sem Schifferrel, sem Rónával nem értek egyet sok dologban, de azt, hogy KIÁLLTAK az elveik mellett, azt becsülöm bennük, és szvsz pont ilyen emberekre volna szükség a vezetésben, az ilyen "kiscserkészekre", akik nem lopni akarnak, hanem jól akarnak managelni vmit, amit nehéz, és ezért a fizetésen túl megbecsülést kapnak - ha érted, miről szól a XXI. sz.-i management, akkor tudod, miről beszélek...

ez nem idealizmus, sok cég vezetője ilyen, és rendszerint ők viszik jól a céget... más: a puszta anyagi motivációk CSÖKKENTIK a kreativitást, bátorságot, kezdeményezőkészséget... nem növelik, mint ahogy sokan gondolnák (persze a társadalom-tudományok eredményei kevésbé egzaktak, mint a term.tudományokéi, de nagyon úgy tűnik, hogy a kísérletek és a felmérések sokasága a gyakorlatban is visszaigazolódott)...
Törölt felhasználó 2013. 07. 05. 19:32
Előzmény: #138  upgrayeddAKS
#141
Lehet a személyeket vég nélkül kritizálni, pont annyi értelme sincs, minta qurvák között szüzet keresni. Persze qrva és qrva között nagy különbségek lehetnek, de erkölcsös egyik sem lesz.
Így aztán puszta szócséplés , hogy ha nekem pl. a jelentéktelen és butuska Vona tetszik, akkor mindenki másról elmondok minden rosszat. És????

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek