Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 08. 12. 09:37
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Forintositott tételek különbsége. Lásd szja tv. Lehet hogy dollarban nem kerestél, de volt arfolyamnyereseged.
Törölt felhasználó 2013. 08. 11. 21:46
#19
Ha veszek egy S&P e-mini hataridos kontraktust 1650-ert egy olyan napon, amikor 220 forint a dollar arfolyama, majd eladom 1650-ert egy olyan napon, amikor az arfolyam 221, akkor hogy kell kiszamolni az adoalapot?

A kontraktuson 50-es szorzo van (minden tozsdepont $50-t jelent), tehat elvileg

-1650*$50*220 forint + 1650*$50*221 = 82 500 Ft?! Anelkul, hogy dollarban egy centet is kerestem volna? Vagy valahogy a letettel kell szamolni?
kardkovacsi 2013. 04. 08. 10:34
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Van itthon egy szoftver fejlesztőcsapat mint az IB leányvállalata. Pár éve 50 körüli létszámmal üzemeltek.
Törölt felhasználó 2013. 04. 08. 00:42
#17
Erről mit tudtok? Benne van a jelentésben.

Interactive Brokers Hungary Kft. (IBH)
kardkovacsi 2013. 04. 07. 20:24
Előzmény: #14  apocca
#16
Amúgy ez is totál önbevallás. Van egy ismerős (tényleg nem én :) ), aki simán letojta az egészet. Az IB nem küld semmilyen infót a magyar navnak. Szóval ha egy picit eltérsz a valós adattól akkor se lesz semmi probléma.
Én például biztos vagyok benne, hogy ha megkérdeznénk az navot, hogy milyen algoritmus szerint kell számolni a profitot nem biztos, hogy meg tudnák mondani. Ugye kettő is lehet, az egyik amikor a profitot kiszámolod az eredeti devizában és utána konvertálod vagy egyből konvertálsz és a kettő különbsége adja a profitot.
pf2 2013. 04. 07. 20:22
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#15
én másképpen keresem/gyakoroltam a megoldást:

miután a 2013. dec.31-én érvényes árfolyamon számol a könyvelőm minden céges szir-szart, ezért én is így adom be, a személyi jöv . adó számítást.

NAV - nak meg van apparátusa számolja ki a különbségeket , ha olyan nagyon lényeges tarja.

Tavaly is háromszor javították saját számításukat , ezért nem izgatom agyon magam .-))
apocca
apocca 2013. 04. 07. 19:54
Előzmény: #11  kardkovacsi
#14
Elvileg a kereskedés napon aktuális MNB közép volna a hivatalos átváltás.
És excellel oldottam meg én is.
De idáig nem szőröztek, amúgy vele.
ts3 2013. 04. 07. 19:04
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Igazad van.
Törölt felhasználó 2013. 04. 07. 19:00
Előzmény: #10  ts3
#12
>"Ha kaptam osztalékot, és abbol
>automatikusan levonták az adót akkor az
>itthon már nem adózik igaz??"
>Nem adózik, de azért az adóbevalláson fel
>kell tüntetni, hogy mennyi osztalékot
>kaptál(167. sor d. oszlop,adó e oszlop)
>és mennyi adót vontak le(57. sor b. oszlop)

Szerintem téves. A 167-be a belföldi osztalékot kell írni. 182b -be írjuk a külföldi osztalékot. Az IB 15%-ot levon, a magyar adókulcs 16%, ezért az 1% különbséget még a 182c -be be kell írni és befizetni.

Az adóbevalláshoz bizony egy nagy excelben össze kell számolni a 200 db realizált P/L-t (de csak azt), mindegyiket az adott napi forintárfolyammal.
kardkovacsi 2013. 04. 07. 15:53
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Azt is megteheted, hogy megváltoztatod a base currency-t forintra, majd fogod ezt a szoftvert ( www.tradingdiarypro.com ) és szépen megcsinálja neked az egészet. Tény, hogy az IB forint árfolyamát fogja használni de szerintem minimális a különbség az MNB-hez képest.
ts3 2013. 04. 06. 21:48
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Az MNB oldaláról le tudod tölteni egész évre a hivatalos MNB közép árfolyamot.

Egy kis excel programozási ismeret segíthet, hogy ne kelljen 200-szor kiszámolni a forint értéket és a bevallás a 172. sor d. oszlopban történik.(ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelem)

"Ha kaptam osztalékot, és abbol automatikusan levonták az adót akkor az itthon már nem adózik igaz??"
Nem adózik, de azért az adóbevalláson fel kell tüntetni, hogy mennyi osztalékot kaptál(167. sor d. oszlop,adó e oszlop) és mennyi adót vontak le(57. sor b. oszlop)
Törölt felhasználó 2013. 04. 06. 18:31
#9
Sziasztok! Remélem másnak is vannak ilyen problémái mint nekem mert az azt jelenti hogy sikerrel zárta az előző évet.

Tudja valaki hogy hogyan kell kiszámítani az adóalapot?

Letöltöttem a számlakivonatot egyelőre eléggé érthetetlen nekem. Ráadásul kaptam pár levelet pl a Proshare-től amin vmi adózáshoz szükséges papírokat küldtek de hogy minek azt nem tudom ugyan is tudtommal itthon adózok.

Szóval USD-ba van a számlám. Ha vettem illetve eladtam egy amerikai részvényt akkor ki kell számolnom minden egyes tranzakcióhoz a forint vételi illetve eladási értéket az mnb hivatalos középárfolyamán??? Ez így nagyon sok munka lesz 100-200 kötést tekintve...

Ha kaptam osztalékot, és abbol automatikusan levonták az adót akkor az itthon már nem adózik igaz??

Bocsi eléggé kivagyok...
kardkovacsi 2012. 09. 24. 01:12
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Esetleg még megnézheted a Dukascopy-t. Náluk jobbak a swap rate-ek csak olyan bonyolult számlát nyitni. Hitelesített másolat kell mindenből és azt küldeni rendes levélben. Kész horror egy IB-hez képest ahol csak egy szkennelt dokumentum kell és kész is.
Törölt felhasználó 2012. 09. 23. 19:49
Előzmény: #6  kardkovacsi
#7
köszönöm a kimerítő választ. Igen, én is ezt számoltam ki, nagyon kedvező spread (én csak eurusd-vel kereskedem, jelenleg 3 pip a spread + a számlavezetés cca. 4000 huf) itt 0-0,5 pipet számoltam spread-nek, és máshol is nyílik a jutalék pl éjjel, hírre...
És ha jól olvastam, minnél nagyobb a forgalom, annál olcsóbb a számlavez díj. (ahogy írtad, napi 50000usd/fél lot kötéshez számolnak 2,5 usd-t, de ha meghaladom havi szinten az 100m usd-nyi kötésmennyiséget, akkor olcsóbbodunk, 0,00002 usd-ig lemegy. (igen, jól számoltam, az 1 lot-hoz 2 usd költség.... :) nekem ez a rettenetesen olcsó kategória :)) jelenleg 30 usd-t fizetek 1 lot-nyi usd után... nem is értem, hogy lehetnek ilyen olcsók, és ha jól olvastam ECN brókerek, tehát nincs árbuzizás :)
A felületüket még nem néztem ez is fontos lehet...
köszönöm mégegyszer az infot,
eF
kardkovacsi 2012. 09. 21. 23:50
Előzmény: #5  kardkovacsi
#6
Elírtam a jutalékot, $2.5 a minimum forex esetén.
kardkovacsi 2012. 09. 21. 23:31
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
Deviza. Nagyon szűkek a spreadek de náluk jutalék is van $2.5 minimum ami talán 125000 dollárnyi tétellel egyezik meg. A szűk spread tényleg szűk, eur.usd-ben fél pip. De a jenek is 2-3 között vannak, láttam már aud.jpy-ban is fél pipet. Azt kell tudni, hogy itt floating spread van azaz változik. Például hír előtt vagy illikvid időszakban (éjfélkor) kinyílik. Gyakorlatilag több bank nagy bank ajánlatait kötik be egy könyvbe (lehet látni is épp kié hol van) amibe akár te is be tudsz állni.
Egy dolog van ami forexnél zavaró, hogy ők nem váltják vissza bázis devizára a nyereséget/veszteséget. Ha például eur.huf-al tradelsz (igen lehet és ott is nagyon szűkek a spreadek, 10-20 fillér egy usd.huf) akkor forintban fog keletkezni a nyerő ami ott fog állni forintban a számládon. Nyilván ezt érdemes időnként átváltani(ennek is van minimális költsége).
kardkovacsi 2012. 09. 21. 23:25
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
Nekem 6-7 éve van számlám náluk. Úgy lehet tömören megfogalmazni, hogy majdnem a legjobb áraik vannak mindenben de épp nem a legjobbak. Részvény 0.5 cent egy darab azaz 1 dollár 200 darab. Ha sokat veszel/adsz - több ezer darab - akkor érdemes máshoz menni. Határidő hasonló, picivel marad a el a legjobbaktól.
A forex pont ugyanez, viszont a forex swap-jaik nem valami jók ezért napon túli pozira nem a legjobb.
A kereskedési felület kicsit bonyolult és maga a TWS egy túlfejlesztett monstrum. Van android és iphone szoftverük is. Én az Androidot használom, az egész jó.
A pénzed tuti biztonságban van, mert csak készpénzre ha jól emlékszem 1 millió dolláros biztosításuk van számlánként.

A support(ügyfélszolgálat) az viszont katasztrófa, ha valami bajod van ne várj segítséget, vagy ha igen várnod kell rá.

Van programozási interfészük amin keresztül az egész tws-t vezérelni lehet, Amibrokerhez tudsz csatlakozni, adatot letölteni. Hasonlóan a kimutatásaikat is nagyon szuperül le lehet tölteni (pl. ebbe TradingDiary Pro).

10 dolláros havi számlavezetési díj van amit letradelhetsz, illetve az adatért(amerikai részvény és határidő) is talán 10 dollárt kérnek, de 30 dolláros jutalék felett az is ingyen van.
Utalás általában 3-4 nap alatt kimegy, a hazautalás is hasonló idő.
Ja és magyar a tulaj :)
Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 19:55
Előzmény: #2  apocca
#3
köszönöm,
devizával is kereskedtél_? (FX)
néztem a költségeiket és hihetetlenül olcsónak tűnik, de lehet, hogy nem mindenre figyeltem :)
eF
apocca
apocca 2012. 09. 21. 19:28
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
2-3 éve kereskedtem rajta (nem rossz tapasztalatok miatt mentem más helyre).
A felülete jó, 1 dolláros rv kereskedés,
help jó (felületről interneten, mailon, tf-n), biztonság ok (legjobb amivel találkoztam), egy hét alatt postáztak, egy kód lapot, amivel jelszó, stb-n túl még akkor generált kód, dekódolás útján lehetett a felületre (számlára) belépni.
10k dollár kellett a számlanyitáshoz (25 dolcsit vontak le az egész megnyitásra, stb) . Hazautalással, más amcsi bankhoz való átutalással semmi probléma nem volt.

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek