Topiknyitó: Dezso_Laszlo 2011. 08. 19. 18:39

Paksot le kell bontani, új energiastratégia kell, biometánnal és GDP-növeléssel  

link



Mindenki a saját szemével olvassa: micsoda bődületes ökörség a Fellegi-Bencsik páros által összehozott NEMZETELLENES STRATÉGIA, amely csak az energialobbi környezetrombolását szolgálja.



A mezőgazdaság energetikai fejlesztése a legfontosabb, amellyel 12 millió CO2tonna/év üvegházhatás-keltés akadályozandó meg, cca. 1,0 ... 1,3 millió használatlan termőföld kerül - a lehető legkíméletesebb, egyúttal legalacsonyabb munkaigényű - művelés alá, ... de az sem elhanyagolható szempont, hogy a családi agrárgazdaságok éves nettó árbevétele átlagosan 2 millió forinttal nő, hatalmas mennyiségű építési megrendeléshez jut az építőipar és mintegy 90 ezerrel több munkahely keletkezik, mint a minden szempontból kártékony Paks-bővítéssel.



A családi/osztott áram- és melegvíztermelést kell támogatni, mert ez fogja helyettesíteni a 10 ÉVEN BELÜL FELSZÁMOLANDÓ VEZETÉKES ÁRAMRENDSZERT.



A járműpark CNG-re való átállítását kell támogatni.



Igen nagymértékű ENERGIATAKARÉKOSSÁGOT kell támogatni, hiszen az ország energiaigénye HUSZADÁRA CSÖKKENTHETŐ.



Nna. Ez energiastratégia, ugyanis az EGYRE GYORSULÓ GLOBÁLIS MELEGEDÉS LEÁLLÍTÁSÁT összekapcsolja a GDP NAGYMÉRTÉKŰ NÖVELÉSÉVEL!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dezso_Laszlo 2011. 09. 09. 22:25
Előzmény: #319  tokos.
#320
1. Nincs adatom arról: ki "lát rációt" a topikindítóban. Arra van adatom, hogy ki mit ÍRT ... de aki csak olvasott, arra csak kis fáradsággal tudnék adatot szerezni, ha nem lennék ennyire szem előtt :)

2. Ha "rációt látsz" benne, kérlek, tegyél meg annyit, hogy elolvasod ... és nem újra meg újra úgy csinálsz, mintha nem tudnál semmiről, bociszemeket meresztve az ismeretlen világra.

3. Nem ismétlem a tejkvótával kapcsolatosakat, hidd el nekem, hogy ostobaságot fecsegsz. Olvass, boci.
tokos. 2011. 09. 09. 16:09
Előzmény: #318  Dezso_Laszlo
#319
Laci ba,

talan nem vetted eszre, de a sok emberke kozul valszzeg en vagyok az egyetlen, aki lat valamifajta raciot abban, amit irogatsz.

Ettol Paks bezarasa meg okorseg, es ssajna jo esellyel van egy nagysagrendnyi hiba abban, amit szamoltal, de ettol nem elvetendo a dolog.

Persze nem 4 millio marhaban kell gondolkodni, ha meg az egy millio sem fer bele kvotaba.
Dezso_Laszlo 2011. 09. 09. 15:42
Előzmény: #317  tokos.
#318
A vacak kis paksi atomerőművet - amelynek a soha meg nem térülő bővítése AKADÁLYOZZA A GDP 3 ... 5 SZÁZALÉKOS NÖVELÉSÉT, ráadásul túl nagy nukleáris kockázatot jelent, azt - 2015. december 31-ig legkésőbb - vagy újabb sürgősségi leálláskor AZONNAL - be kell zárni, véleményem szerint.

Lehet ezt vitatni, tessék. Erről szól a topik, ... bárhogy is iparkodnak sárdobálásba, tényekkel ellentétes általánosságokba menekülni azok, akik JOGTALAN HASZONSZERZÉS CÉLJÁBÓL MEGTÉVESZTENEK MÁSOKAT ... vagy legalábbis ilyen gyanú egyre erősödik.

Ha kifogásolod a 15 m3/nap,szm biogáz-kihozatalt, miért nem ellenőrzöd az általam megjelölt forrásban? Képzeld, a fenekedet fel lehet emelni a számítógép mellől.
tokos. 2011. 09. 09. 15:25
Előzmény: #316  Dezso_Laszlo
#317
Ne haragudj Laci bá, de akkora ökörségeket hordtál össze helyből, mint más nekifutásból se.

Miért pont a 15 m3-es adatod stimmelne?
Dezso_Laszlo 2011. 09. 09. 15:22
Előzmény: #314  tokos.
#316
Kedves tokos,

ez egy topik. Nem megyek sehová. :DDD
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 15:07
Előzmény: #312  Dezso_Laszlo
#315
:)

Örülnék, ha kamasz lennék... :)

Sajnos már rég nem... :)

De köszönöm a bizalmat! :)
tokos. 2011. 09. 09. 15:03
Előzmény: #312  Dezso_Laszlo
#314
Akkor jól van Laci bá,

Énis az tmondom, hogy csináld meg, basszus, tegyél bele 30 millát egy marhába 12 csirkébe, meg egy kútfejbe, aztán vedd ki a CO2-ot vízzel, és persze hurcibáld az 50 kilós földgázpalackot a 6. emeletre, nehogy véletélenül ki kelljen csrélned egy 3 méteres csőszakaszt a lakásodban.

És várd, hogy mikor lesz 3000 fok a levegő hőmérséklete.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 15:02
Előzmény: #311  Dezso_Laszlo
#313
:)

Ha megcsináltad, és gazdaságosan működik, itt is és az írott sajtóban fizetett hirdetésben fogok bocsánatot kérni tőled.

De csak akkor, ha működik! :)

Szállj le az egódról, ragadd meg a lehetőséget és CSINÁLD MEG AMIRŐL BESZÉLSZ.

És félreértés ne essék nem vagyok ellened, csak nem bizonyítottál mág semmit a gyakorlatban. Én pedig gyakorlati ember lévén szeretem látni ami működik...
Dezso_Laszlo 2011. 09. 09. 14:54
Előzmény: #310  tokos.
#312
#304 Petimaci: "Laci-bá nincs tisztában olyan dolgokkal, ami nem elérhető az interneten.

Márpedig részletes és stratégiai szakmai információk nem állnak rendelkezésre, szinte semmilyen szakterületen. "

Bár az első mondat csak a Petimacitól megszokott kamaszos pimaszkodás, a másik mondatban rengeteg igazság van ... és NEKED ÍRTA, BÚBOCIKA, OLVASD EL, KÉRLEK.

Mit képzelsz a netről, ez nem sültgalamb.
Dezso_Laszlo 2011. 09. 09. 14:46
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#311
#304 Petimaci: "Laci-bá nincs tisztában olyan dolgokkal, ami nem elérhető az interneten."

#308 Dezso_Laszlo: "Budapesti Műegyetem központi könyvtára: Updated Guidebook of Biogas Development."

#309 Petimaci, pimaszkodása miatti bocsánatkérés helyett: "CSINÁLD MEG ..."

No comment.
tokos. 2011. 09. 09. 14:43
Előzmény: #308  Dezso_Laszlo
#310
Laci bá,

Te el tudod képzelni, hogy valaki beleinvesztál sokmilliót egy többszáz köbméteres rothasztóba, generátorba, stb-be, és utána a lehetőségeknél egy nagyságrenddel kevesebb gázt hoznak ki?

Én nehezen tartom elképzelhetőnek, a kivitelezőnek az az érdeke, hogy minél többet hozzon ki a trágyából, ugyanis ennek alapján fog megrendeléseket kapni a közeljövőben. Nem mindegy, hogy x, vagy 10x kihozatala egy ilyen technológiának. A beruházónak is ez az érdeke, hiszen ezzel térül meg a beruházása.

Te tényleg azt hiszed, hogy ha tényleg működik akkora kihozatal, mnt amivel te számolsz, akkor az nem lelhető fel az interneten?
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 14:28
Előzmény: #308  Dezso_Laszlo
#309
CSINÁLD MEG, ne beszélj a levegőbe.

Mikor és hol kezded???

Szerezz tőkét, építsd meg, és BIZONYÍTS!

Vagy nem megy?

Mi a probléma? :)
Dezso_Laszlo 2011. 09. 09. 14:23
Előzmény: #306  tokos.
#308
Budapesti Műegyetem központi könyvtára: Updated Guidebook of Biogas Development. Mellesleg ENSZ-kiadvány, 18 dollár az ára. (Notóriusan ismételgetésre kényszerítesz, ebben a topikban már vagy kétszer leírtam ezt. Azt is többször leírtam, milyen eszközökkel járatja le az energialobbi a biometánt: szerzőket korrumpál "szponzorálással", a lehető legalacsonyabb kihozatalra törekszik ... mint Hajdúszovátnál is, ahol közúton érkezik az üzembe a már értéktelen marhatrágya, ahol a sertéstelep üzemgazdasági mérete meghaladja a családi méretet, ahol MÉG A KÖZVILÁGÍTÁSRA SEM BIOGÁZT, HANEM ÁRAMOT HASZNÁLNAK, stb.)

Na és ehhez mit szólsz:

link

A megbízhatatlan, vacak kis paksi atomerőművet legkésőbb 2015. december 31-ig - újabb sürgősségi leállás esetén AZONNAL - be kell zárni.

A teljes hazai áram- és kapcsolt TÁVHŐ-hálózatot tíz éven belül ki kell váltani CSALÁDI/OSZTOTT ÁRAM- ÉS MELEGVÍZ-TERMELÉSSEL, CSALÁDI/OSZTOTT FŰTÉSSEL, ... távlatban PASSZÍVHÁZAKKAL.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 14:15
Előzmény: #305  Dezso_Laszlo
#307
"34 férőhely, 22 számosállat, 11 tejelőmarha, 64,93 kW biometán-kapacitás, a marhák saját hőtermelő kapacitása 18,12 kW, amiből technológiai veszteség 0,019 ... 0,023 kW, a télen üvegházfűtésre, nyáron úszómedence-temperálásra fordítható kapacitás 18,10 kW) országosan 175000 darab építhető."

Legalább 1 darabot építs meg, és sokkal többen támogatnának.

CSINÁLD MEG, ne beszélj a levegőbe.

Mikor és hol kezded???
tokos. 2011. 09. 09. 13:57
Előzmény: #305  Dezso_Laszlo
#306
Laci bá,

A számaidra kellene egy link, vagyis olyan technológia, ami bizonyítottan működik, és kihoz naponta 15 m3 biogázt marhatrágyából.

Ami adatot találtam, az ezt nem támasztja alá, lehet, hogy van ilyen, csak én nem találtam meg, és igaz, nem ez tölti ki az életem, tehát nem biztos, hogy megfelelő volt a hozzáállásom a keresgélésnél.

Paks ugyanis bizonyítottan tudja, amit tud.

Amúgy apróságok, jelenleg kb. 685 ezer marha van az országban (mármint szarvasmarha), ez a kvótánk 77%-a, vagyis még kb. 200 ezer marhával lehet kalkulálni, 4 millióhoz ez EU-t is meg kell győznünk, hogy nem véletlenül akarunk marhát nevelni.

Elég jelentős ellenállás lesz szerintem figyelembe véve, hogy máshol is tenyésztenek marhát.
Dezso_Laszlo 2011. 09. 09. 12:42
Előzmény: #303  tokos.
#305
Egy darab szarvasmarha - feltéve, hogy magas cellulóztartalmú takarmányon (rétifüvön, rétiszénán) él, továbbá, hogy a hullatéka AZONNAL be van juttatva az anaerob térbe, amire CSAK A CSALÁDI/OSZTOTT BIOMETÁN-TERMELÉS KÉPES - naponta 15 m3 biogázt ad, amelynek 50 ... 70 %-a metán. A beruházásokat ezért 7,5 m3/nap,számosállat értékkel számoljuk.

Paks a következőket bizonyította. A megtermelt 165 PJ/év, továbbá a kiégett elemek hője további 3 PJ/év, összesen 168 PJ/év energiából 54 PJ/év a hálózatra kiadott villamosenergia, 0 PJ a hasznosított kapcsolt hő és 114 PJ/év környezetbe (túlnyomórészt a Dunába) kibocsátott hőszennyezés.

A magyar mezőgazdaság energetikai fejlesztési lehetőségét egyrészt az eu-s tejkvóta, másrészt a rendelkezésre álló kihasználatlan terület határolja be (ez utóbbi "puha" korlát, hiszen Paks az alapanyagot 100 százalékban importálja). A két körülményt figyelembe véve, az általam javasolt típuserőművekből (34 férőhely, 22 számosállat, 11 tejelőmarha, 64,93 kW biometán-kapacitás, a marhák saját hőtermelő kapacitása 18,12 kW, amiből technológiai veszteség 0,019 ... 0,023 kW, a télen üvegházfűtésre, nyáron úszómedence-temperálásra fordítható kapacitás 18,10 kW) országosan 175000 darab építhető. Ezeknek a biometán-termelése 384 PJ/év (a paksi 54 PJ/év villamosenergiával szemben), az üvegházaikban termelt téli zöldség-gyümölcs, a tej és tejtermék, a borjúhús, marhahús, marhabőr, stb. további hozadék (ami Paks esetében egyáltalán nincs), a környezet hőszennyezése országosan 0,00134 PJ/év (a paksi 114 PJ/év hőszennyezéssel szemben).

Szeretném felhívni a figyelmet arra: a paksi bővítés fajlagos költsége azért olyan alacsony, mert semmiféle más hasznot (téli primőröket, tejet, borjúhúst, stb.) nem termel, sőt, amit megtehetne a hőhasznosításért, hogy többszáz hektárnyi üvegházat hoz létre a környéken, még azt is "megspórolja". Ilyen áron termel "olcsó" (a valóságban nagyon is drága) áramot, meglehetősen nagy felelőtlenségi faktorral a személyzet részéről: pl. Franciaország 58 reaktorában a sürgősségi leállások száma az évi 1 db alatt van, Pakson ez 1,5 db/év).
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 09:09
Előzmény: #303  tokos.
#304
Laci-bá nincs tisztában olyan dolgokkal, ami nem elérhető az interneten.

Márpedig részletes és stratégiai szakmai információk nem állnak rendelkezésre, szinte semmilyen szakterületen.

Amit szajkóz Laci-bá, az működik, de nem úgy, hogy egy országot ellátunk vele. Kiegészítésként jó, egy-egy kis közösségnek. A szabályozhatóságával van a baj. Egész Európa egyetlen nagy áramhálózat, napi szintű adok-veszek áramforgalommal. Le lehet róla válni, csak nem biztonságos, mert nem garantálható, hogy mindig lesz áramod.

Ajánlom a "mester" figyelmébe az épülő fúziós erőművet. Nem véletlenül ebbe az irányba megyünk...

Se urán, se gáz, se szén nem kell bele, csak víz (igazából deutérium, de azt a vízből nyerik) mag lítium.

Ez a technológia űgy pár SZÁZEZER évre lenne elég, addig meg majd kitalálnak más energiaforrást.

Mindemellett KIS méretekben jó a biometán.

Paksot pedig BŐVÍTENI KELL, nem lebontani...
tokos. 2011. 09. 09. 08:55
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#303
Jelenleg is hasznosítanak biogázt, pl.

link

Nem tudom, hogy ez mennyire számít korszerű biogáz üzemnek, de ezek alapján a kiinduló számokkal is baj lehet, mármint, hogy hány marhából hány m3 gáz nyerhető.

Ugyanakkor alapvető lenne, ez természetes, hogy ha van hulladékunk, ami hasznosítható, akkor hasznosítsuk, termeljünk belőle gázt, meg vellanyt, Laci bának ebben igaza van. Persze nem kell ezt eltúlozni, nem kell azonnal lebonani Paksot, Paks bizonyítottan tudja, amit tud, a biogáz üzemek hatásfoka viszont úgy tűnik, nem éri el a gyakorlatban azt, amivel Laci bá elméleti síkon számol.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 08:44
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#302
Már ketten vagyunk Petimaci! Én sem akarok kimaradni a világ legnagyobb bizniszéből, én is jövök segíteni, már fel is mondtam. Laci bá követünk, mentsük meg a világot!
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 08:18
Előzmény: #299  Dezso_Laszlo
#301
OK!

Meggyőző! :)

Akkor miért nem kezded el???

Vagy írni könnyebb róla, mint csinálni is valamit? :)

BIZONYÍTS a gyakorlatban! :)

Vagy az valamiért nem megy? :)

Mi a gond?

Segítek. :)

Topik gazda

Dezso_Laszlo
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek