Topiknyitó: Dezso_Laszlo 2011. 08. 19. 18:39

Paksot le kell bontani, új energiastratégia kell, biometánnal és GDP-növeléssel  

link



Mindenki a saját szemével olvassa: micsoda bődületes ökörség a Fellegi-Bencsik páros által összehozott NEMZETELLENES STRATÉGIA, amely csak az energialobbi környezetrombolását szolgálja.



A mezőgazdaság energetikai fejlesztése a legfontosabb, amellyel 12 millió CO2tonna/év üvegházhatás-keltés akadályozandó meg, cca. 1,0 ... 1,3 millió használatlan termőföld kerül - a lehető legkíméletesebb, egyúttal legalacsonyabb munkaigényű - művelés alá, ... de az sem elhanyagolható szempont, hogy a családi agrárgazdaságok éves nettó árbevétele átlagosan 2 millió forinttal nő, hatalmas mennyiségű építési megrendeléshez jut az építőipar és mintegy 90 ezerrel több munkahely keletkezik, mint a minden szempontból kártékony Paks-bővítéssel.



A családi/osztott áram- és melegvíztermelést kell támogatni, mert ez fogja helyettesíteni a 10 ÉVEN BELÜL FELSZÁMOLANDÓ VEZETÉKES ÁRAMRENDSZERT.



A járműpark CNG-re való átállítását kell támogatni.



Igen nagymértékű ENERGIATAKARÉKOSSÁGOT kell támogatni, hiszen az ország energiaigénye HUSZADÁRA CSÖKKENTHETŐ.



Nna. Ez energiastratégia, ugyanis az EGYRE GYORSULÓ GLOBÁLIS MELEGEDÉS LEÁLLÍTÁSÁT összekapcsolja a GDP NAGYMÉRTÉKŰ NÖVELÉSÉVEL!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 11. 05. 15:58
Előzmény: #518  ujonc
#520
No, már nem bírom tovább, beleszólok: 2 ft-ért privatizáljuk a villamos ipart, aztán majd 1000 millió ft/w áron kapjuk majd az áramot. Akkor majd megéri svájcifrank alapon felvett hitelből családi ökoreaktort építeni. :rotfl
ujonc 2011. 11. 05. 15:09
Előzmény: #517  Magicmaan
#519
kicsit erős, kicsit kemény, de a lényeget tömöríti! :-)
ujonc 2011. 11. 05. 15:08
Előzmény: #516  Dezso_Laszlo
#518
"Nem lehet a választópolgárok zsebéből - tök feleslegesen - 240000 forintot kiemelni, ..."

:-)))
Ó,dehogy is nem!

"A Magyar Villamos Műveket privatizálni kell ... és a tulajdonos azt csinál majd Pakssal, amit jónak lát."

Na ja!
Mint a többi magyar privatizált vállalattal!
Magicmaan
Magicmaan 2011. 11. 05. 15:03
Előzmény: #516  Dezso_Laszlo
#517
Laci bá akkor menjen bassza meg, és csináljon egy minta gazdaságot! Mi tartja vissza?
Ne a száját tépje itt, hanem mutassa meg!

Ja, hogy ilyesmire nem képes?!

Se pénze, se tehetsége hozzá... Ennyit tud, két brazil opera megnézése között a panelből írni!
Abban is kételkedem, hogy látott-e valaha szarvasmarhát, vagy fogott a kezében valamilyen földművelésre alkalmas szerszámot!
Összehugyozná magát, ha nem a fehérvári úti piacon kellene megvenni a zöldséget, kaját, hanem meg kellene termelni.
Ennyi...
Dezso_Laszlo 2011. 11. 04. 05:31
Előzmény: #515  Sigorszky
#516
Kedves Sigorszky,

szarvasmarha-istállók akkor is lesznek, amikor az "atomerőmű", egyáltalán az "erőmű", ez az üvegházhatást okozó, gyilkos fejlődési rendellenesség, zsákutca már rég feledésbe merült, a "villamos-hálózattal", "villamosmérnökkel" együtt.

Ha le akarjuk állítani a Növényvilág folyamatban levő összeomlását (hogy túlélhessük 2060-at), akkor át kell állnunk az energiatakarékos CSALÁDI/OSZTOTT ÁRAM- ÉS MELEGVÍZ-TERMELÉSRE, helyi fűtésre, kézierős kkv-kre és családi gazdaságokra, az energiazabáló vállalkozások magas vállalkozói adójával (2DVA).

A paks-bővítési elképzelés ezer sebből vérzik, a Kormány bele fog bukni. Nem lehet a választópolgárok zsebéből - tök feleslegesen - 240000 forintot kiemelni, ... csak hogy pár tucat villamosmérnöknek ne kelljen átképezni magát hasznos tudásra (üvegházhatás keltése helyett). A Magyar Villamos Műveket privatizálni kell ... és a tulajdonos azt csinál majd Pakssal, amit jónak lát. De hogy feneketlen kútként kiszívjon a 2012-es költségvetésből ezermilliárdot, ez őrült elképzelés.
Sigorszky 2011. 11. 03. 08:45
Előzmény: #514  Dezso_Laszlo
#515
Ön mivel foglalkozik amúgy, kedves Dezső úr? Csak nem egy szarvasmarhaistállóban nyugdíjas tárlatvezető?
A metán hallucinogén anyag lehet, kicsit tán sokat szívott!
Dezso_Laszlo 2011. 11. 03. 05:17
Előzmény: #511  Magicmaan
#514
Árulja már el, mi késztette a vita visszautasítására? Idézem:

"link

"Durva gázolajár emelés! - Akár 450 forintot is fizethetsz"

BINGO! Minél magasabb a benzin és a dízel ára, annál jobban megéri CNG-re áttérni, ... ami pedig a FŐTÁV 339 Ft/kg-os árát illeti (ami 240 Ft/liter benzinárnak felel meg), a

CSALÁDI/OSZTOTT BIOMETÁN-KIVONÁSRA ÁTTÉRNI,

ez egyre nagyobb üzlet (az önköltséget csak bérköltség terheli, az pedig messze nem emelkedik olyan sebesen, mint a fosszilis üzemanyagok ára). Az az éves nettó árbevétel, amit egy 76-férőhelyes marhaistálló biometán-termelésétől várni lehet, az a 220 Ft/kg-os árnál még 20 MFt/év alatt volt, a jelenlegi 339 Ft/kg-os árral ez már 30 MFt/év felett van, bő háromnegyed év alatt másfélszeresére nőtt (ami előre vetíti a jövőt is).

Paks? Tíz év múlva múzeum lesz, néhány nyugdíjas villamosmérnök tárlatvezetővel."
Dezso_Laszlo 2011. 11. 03. 05:12
Előzmény: #510  Magicmaan
#513
Az atomerőmű honlapján megtalálja, a blokkok idődiagramjairól leolvashatóak a rendkívüli leállások időpontjai, időtartamjai és az okuk azonosíró jellegű megnevezése..

Azt pedig, hogy egy varrathiba miatt szivárgás volt, azt azért ne bagatellizáljuk. Amikor Holló Előd a megbízhatósági tanulmányt írta (1980. körül), felhívta a figyelmet a valószínűségek szorzatára: arra, hogy minél bonyolultabb egy rendszer, annál nagyobbak a hiba-valószínűségek, EGYENKÉNT IS. Mégsem történt semmilyen lépés a minél egyszerűbb szerkezeti megoldások választására, sőt.
Magicmaan
Magicmaan 2011. 11. 02. 07:01
Előzmény: #511  Magicmaan
#512
PAKSOT BŐVÍTENI KELL!

Legalább a kétszeresére, ez tervben is van és nagyon előrehaladott az előkészítettsége!
Magicmaan
Magicmaan 2011. 11. 02. 06:59
Előzmény: #502  Dezso_Laszlo
#511
Maga egy zakkant ember... :)
Magicmaan
Magicmaan 2011. 11. 02. 06:53
Előzmény: #499  Dezso_Laszlo
#510
Kedves nagyokos László úr, írja már le, hogy mikor volt az a 6 leállás és miért voltak?
Kíváncsi vagyok nagyon!
Dezso_Laszlo 2011. 11. 02. 04:03
Előzmény: #508  Törölt felhasználó
#509
Még az előző gorombaságodért sem kértél elnézést, újabbal folytatod, ... nem baj, nem vagyunk egyformák. Én szolgálok, Te uralkodsz.

Szíveskednél egy linket adni, ahol megtalálom: hol volt a tavalyi erőmű-tűz? (Engem ugyan nem érdekel, de Szerinted ez lényeges adat a személyzet felelőtlenségéről folytatott vitánkban. Azt azért nem értem, hogy ha Szerinted ez fontos, miért nem közölted?)
Törölt felhasználó 2011. 10. 31. 12:16
Előzmény: #507  Dezso_Laszlo
#508
"A tavalyi 6 db paksi leállás (ha az erőmű-tüzet is odaszámítom) riasztóan magas érték, nagyokos. Hogy a tűzoltás miatt nem állt le egyik reaktor sem, ez pontosan azt mutatja, hogy nem álltok le ilyen "apróság" miatt. "
Édes istenem.....
Tudod, te mekkora a paksi atomerőmű? Ha otthon kifut a tej a konyhában elrohansz lekapcsolni a villamos főelosztót?
Elöbb tudd meg, hogy hol volt a tűz mielőtt baromságokat írsz!!
Dezso_Laszlo 2011. 10. 30. 18:17
Előzmény: #506  Törölt felhasználó
#507
Ha a szarvasmarha-takarmányozás kizárólag rétiszénával történik - és azt is lóvonatú fűkaszával termeljük le, lóvonatú rendfelszedővel mozgatjuk kocsira, majd lóvonatú szecskázóval aprítjuk, tehát SEMMI IPARI-ENERGIÁT NEM HASZNÁLUNK, - akkor a jövedék elég mindegy (a bérköltség a nettó árbevétel 10 %-a körül van ... és más folyó költség nincs, csak amortizáció). Ha a legmagasabb jövedéki osztályba tartozna, akkor is jobban megérné kivonni a metánt, mint hagyni a levegőbe elillanni.
Törölt felhasználó 2011. 10. 30. 18:11
Előzmény: #505  Dezso_Laszlo
#506
Igen a jövedéki adóra voltam kíváncsi.
Szerinted ha mindenki áttér akkor nem lesz rajta jövedéki adó és marad ez az ár ?
Dezso_Laszlo 2011. 10. 30. 18:01
Előzmény: #503  Törölt felhasználó
#505
Attól függ. Ha eladod, áfát, iparűzési adót és vállalkozói adót kell fizetned (JÖVEDÉK-MENTES, GONDOLOM ERRE VOLTÁL KÍVÁNCSI). Ha saját magad hasznosítod pl. a taxidban, egy büdös fillért sem kell érte fizetned NAV-bátyónak (csak az eredmény után a vállalkozói adót, természetesen).
Dezso_Laszlo 2011. 10. 30. 17:54
Előzmény: #1  Dezso_Laszlo
#504
link

"A klímaváltozás miatt nagy bajban az erdők

greenfo/MTI

2011. október 29. 10:26
A klímaváltozás miatt nagy bajban az erdők

A nyugat-montanai erdők vörösbe öltöztek, ami ősz lévén nem is volna gond, de ezek örökzöldek, melyek áldozatául estek azoknak a kártevő rovaroknak, amelyek számát eddig a kemény, hideg telek hatékonyan korlátozták. Ahogy melegszik a klíma, ez a hatás egyre kevésbé érvényesül. A Sziklás-hegység északi és középső részén több millió hektáron haldokolnak a fenyőerdők, de máshol is súlyos a gond.

Dél-Afrikában a fa nagyságúra növő kutyatej kezdi megadni magát a hőségnek és a vízhiánynak. Ugyanez a helyzet az Algéria északi részén élő Atlasz-cédrussal. A meleg, száraz idő által előidézett tüzek hatalmas területeken pusztítanak a szibériai erdőségekben. A fák Európa déli peremén is komoly megpróbáltatásoknak vannak kitéve, az Amazonas vidéke pedig nemrég öt év különbséggel kétszer is "száz évenként egyszer előforduló", sok nagy fát elpusztító szárazságot élt át.

Még van visszatérés

A szakemberek próbálják megérteni, átlátni a helyzetet, és előre jelezni, hogy milyen súlyossá válhat a baj. A tudósok szerint a Föld lakhatósága múlhat azon, hogy a felmerülő kérdésekre milyen válasz születik. Ugyanis bár a világ lakosságának zöme városokban él, az emberek minden korábbinál jobban függnek az erdőktől, és oly módon, hogy azt csak egy kis részük képes megérteni.
A tudósok kiszámolták - a pontos számok csak az utóbbi időben születtek meg -, hogy az erdők több mint az egynegyedét elnyelik annak a szén-dioxidnak, amelyet az ember fosszilis üzemanyagok elégetésével és más tevékenységekkel a légkörbe bocsát. A mennyiség olyan nagy, hogy azt lehet mondani: a fák lényegében elnyelik a világ összes gépkocsijának füstkibocsátását.
Az erdők azonban csak mérsékelni tudják a levegő szén-dioxid-tartalmának növekedését, nem pedig megállítani. A tudósok egy része attól tart, hogy a melegedés felgyorsulásával maguk a fák is nagy tömegben a klímaváltozás áldozataivá válnak. Ha pedig elég sok elpusztul belőlük, akkor nemcsak nem fogják elnyelni a szén-dioxidot, hanem olyan ütemben éghetnek vagy rothadhatnak el, hogy maguk is nagy mennyiségű gázt juttatnak a levegőbe, ami tovább gyorsítja bolygónk felmelegedését.

A helyzet romlásában az emberiség még nem jutott el addig a pontig, ahonnan már nincs visszatérés, és lehetséges, hogy soha nem is fog eljutni oda. Az utóbbi évek bajai ellenére az erdők továbbra is jelentős mennyiségű szén-dioxidot kötnek le, és ebben különösen kiemelt szerepük van az Egyesült Államok keleti részének és néhány európai területnek.
Sok tudós korábban bízott abban, hogy az erdők komoly romlása csak a 21. század közepén fog bekövetkezni, és lesz elég idő a meleget megkötő gázok kibocsátásának ellenőrzés alá vonására. Néhányukat megdöbbentette mindaz, ami az utóbbi években történt. "A szibériai erdőtüzek kiterjedése riasztó. Egyes években tízmillió hektár ég le, vagyis Portugáliánál is nagyobb terület" - mondta Thomas Swetnam, az Arizonai Egyetem kutatója a The New York Timesnak.

Szénciklusok

A múlt század ötvenes éveiben, amikor egy Charles David Keeling nevű tudósnak először sikerült pontosan megmérnie a légkörben lévő szén-dioxidot, a szakértők mindjárt szembe találták magukat egy rejtéllyel. Nevezetesen azzal, hogy az emberiség által a levegőbe bocsátott szénnek csak mintegy a fele marad meg ott. Évtizedek kellettek hozzá, hogy a tudósok kiderítsék, hová tűnik a maradék.
Mai tudásunk szerint az óceánok az emberi tevékenységből származó szénnek mintegy egynegyedét szívják fel. Ettől a tenger savasabb lesz, ami veszélyes a benne zajló életre nézve, de a vegyi folyamatok legalább előre jelezhetők. A tudósok biztosak benne, hogy az óceánok továbbra is szénelnyelők lesznek. A fák hasonló mennyiségű szenet kötnek meg, de hogy ez a továbbiakban is így marad-e, az már kevésbé biztos.
A szén-dioxid lényeges része az élet földi körforgásának, de a földtörténet azt mutatja, hogy ha túl sok van belőle, akkor az meredek hőmérsékletnövekedést eredményez. Idővel aztán a földön zajló kémiai folyamatok eltemetik a fölös szénmennyiséget.
A tüzek és rovarok előidézte pusztulás az erdők életének természetes része, és ha elszigetelten következik be, nem is kelt riadalmat. És valóban, a legújabb problémák ellenére a Science című tudományos folyóirat augusztus 19-i számában megjelent új becslés alapján a világ erdői még mindig évente egymilliárd tonnával több szenet kötnek meg, mint amennyit kibocsátanak. Ennek az az egyik legfőbb magyarázata, hogy az erdők a levegő szén-dioxid-tartalmának megemelkedésére gyorsabb növekedéssel reagálnak. A gáz végül is a növények fő tápláléka. A tudósok az utóbbi években meglepődve tapasztalták, hogy a szén-dioxid többletmennyisége még az érett, kifejlett erdőknél is növekedést indít el - ezzel pedig egy több évtizedes ökológiai dogma dőlt meg.
Többen erre a termékenyítő hatásra hivatkoznak. "A levegő szén-dioxid-tartalmának további emelkedése a föld további zöldüléséhez vezet" - szögezte le nemrég ennek az álláspontnak az egyik fő képviselője, Craig D. Idso. Többedmagával állítja, hogy ez a hatás valószínűleg folytatódni fog a belátható jövőben, és ellensúlyozza azt a kárt, amelyet a hőmérséklet emelkedése tesz a növényekben.

Visszatérnek az erdők

Az emberiség eddig mindenesetre szerencsés volt. Miközben egyes erdők több szenet bocsátanak ki, mint amennyit megkötnek, hatásukat bőven ellensúlyozzák a szenet megkötő erdők. Az azonban, hogy az egészséges erdők lesznek-e túlsúlyban a következő évtizedekben, vagy maguk is megbetegszenek, egyelőre nem világos.

Egy, a Harvard Egyetem tulajdonát képező erdőben az évtizedek során végzett alapos mérések súlygyarapodást állapítottak meg, durván hektáronkénti négy tonnát évente. Ez a "hízás" az emberi szénkibocsátás okozta károk korlátozásában meghatározó szerepet játszó erdőtípus, az újjáéledő erdő jellemzője.

Nem olyan nagyon régen az erdő helyén azonban még szántóföld volt. "Amikor az európai telepesek Amerikába érkeztek, fákat találtak, csakhogy szántóföldeket és legelőket akartak" - magyarázta J. William Munker, a Harvard Egyetem kutatója. A telepesek ezért kiirtották az erdőket, házakat, pajtákat, istállókat és kőkerítéseket építettek. A 19. század közepére az Erie-csatorna és a vasutak megnyitották az ország belsejét, és a New England köves talaját szántó farmerek nem tudtak tovább versenyezni a Közép-Nyugat termékeny vidékével. Felhagytak hát a mezőgazdasággal, és a fák visszatértek oda, ahonnan valamikor kiirtották őket.

Ma az Egyesült Államok keleti részének újra kinőtt erdői a világ legfontosabb szénelnyelői közé tartoznak. Akárcsak a világ többi részén, ezen a vidéken is melegszik az idő - átlagosan 1,3 Celsius-fokkal az elmúlt negyven évben -, ami azt eredményezte, hogy meghosszabbodott a vegetációs időszak, ami eddig inkább használt a szóban forgó erdőknek, mint ártott. Tudósok szerint hasonló folyamat játszódik le más területeken is, köztük a hideg északi vidékeken. Néhány helyen a magasabb hőmérséklet segíti a fák növekedését, illetve azt, hogy a fák olyan területeken is elterjedjenek, ahol korábban csak fű nőtt, vagy tundra volt.
Európa és Oroszország hatalmas területein, ahol megszűnt a mezőgazdasági termelés, újból megjelentek az erdők. Kína, hogy lassítsa a sivatag terjedését, csaknem 40 millió hektáron telepített erdőt. Ezek az új területek mind kiveszik részüket a szén-dioxid megkötéséből. Annak azonban, hogy a szén megkötésének stratégiáját rájuk lehessen építeni, van egy komoly korlátja, éspedig az, hogy a földön nincs túl sok hely új erdők számára.

Rovarinvázió

Diana L. Six, a Montanai Egyetem rovarbiológusa egy fa kérgét szekercéjével lehántva feltárta a fenyőháncsszú jellegzetes járatait.
A fa már halott volt. Tűlevelei vörössé váltak, amit sok helyen lehet látni az Egyesült Államok nyugati részén. Mivel a járatait a kéreg alatt kirágó fenyőháncsszú elvágta a növény tápcsatornáit, nem képződött több a levelek zöld színét biztosító klorofillból.
A fenyőháncsszúk természetes résztvevői az Egyesült Államok nyugati részén lévő erdők életciklusának, de a meleg idő miatt roppant mód elszaporodtak, és ez már több mint egy évtizede tart. A Six által mutatott hegyi rovart minden korábbinál északabbra, Kanadában is észlelték, és egyre nagyobb az aggodalom amiatt, hogy átterjed a kontinens keleti részére is.
Nem a fenyőháncsszú jelenti azonban az Egyesült Államok nyugati részén lévő erdők egyetlen súlyos problémáját. A melegebb idő miatt a hegyekben a korábbinál hamarabb olvad el a hó, és emiatt súlyosabbá válik a nyári vízhiány, amikor a magas hőmérséklet miatt a fáknak egyébként is plusz vízre van szükségük. Az egész vidék kiszárad, könnyen keletkeznek óriási területre kiterjedő tüzek, és a fák jobban ki vannak téve a fenyőháncsszú kártevésének. Szakemberek szerint a változó klíma miatt az Egyesült Államok délnyugati részén leégő erdők helyén talán soha többé nem nő fa. Valószínűbb, hogy szárazságtűrő préri vagy bozótos veszi át az elpusztult erdők helyét.

Nyomok a fák között

A tudósok fokozatosan kijózanító felfedezésre jutnak: lehetséges, hogy a földön nem maradnak a szó szoros értelmében vett természetes erdők. Bármennyire vadnak tűnhet is némely kijelentésük, a szakértők állítják, hogy az erdők az Amazonas medencéjének mélyétől Szibéria legtávolabbi csücskéig emberi hatásnak vannak kitéve, beleértve ebbe a levegő növekvő szén-dioxid-tartalmától kezdve az emelkedő hőmérsékleten át a csapadékviszonyok megváltozásáig mindent. Felmerül tehát a kérdés, hogy mit tehet az ember az erdők megvédése érdekében.
Néhány lépés már történt az elmúlt években, más ötletek megvalósítását azonban jelentősen hátráltatja a pénzhiány.
Az Egyesült Államok nyugati részén lévő fenyőerdők jó példát nyújtanak erre. Emberi hibák miatt ezekben az erdőkben az aljnövényzet olyan sűrű lett, hogy jelentősen megnőtt a pusztító tüzek veszélye, de az aljnövényzet ritkítására nincs elegendő pénz.

Szakértők szerint pénzhiány miatt került veszélybe a trópusi erdők pusztításának lassítását vagy megállítását szolgáló program is.
Az erdők mezőgazdasági termelés érdekében folytatott pusztítása évtizedeken át zajlott, legfőképp Brazíliában és Indonéziában. A gazdag országok az utóbbi években elvben beleegyeztek abba, hogy komoly összegeket fizetnek a szegény országoknak, ha megvédik erdeiket. Csaknem ötmilliárd dollárt ajánlottak fel, ami elegendő volt a program elindításához, és az érintettek abból indultak ki, hogy ennél jóval több pénz áll majd rendelkezésre. Az elképzelés szerint a gazdag országok bírságot vetettek volna ki szén-dioxid-kibocsátó vállalataikra, és a befolyó pénz egy része külföldre került volna az erdők megóvására.
A klímával kapcsolatos törvénykezés azonban a gazdasági következmények miatt aggódó törvényhozók miatt megrekedt, és néhány európai ország is ellene szegült annak, hogy pénz utaljon át más államoknak az erdők megóvása érdekében."

Na igen, ezt nem villamosmérnökök írták (előbb-utóbb törvénnyel kell betiltani a villamosmérnök-képzést, puszta önvédelemből, hogy életben maradhassunk 2060. után is).

Szerintem

1. a cikk kissé USA-elfogult (a USA a világ legnagyobb üvegházhatás-keltője);

2. sokkal nagyobb veszély a HERINGEK és krillel táplálkozó bálnafajok IRTÁSA (amivel a krillek elszaporodnak és lezabálják a CO2-megkötés 85 %-át végző TENGERI ALGAVILÁGOT).
Törölt felhasználó 2011. 10. 30. 17:51
Előzmény: #502  Dezso_Laszlo
#503
"BINGO! Minél magasabb a benzin és a dízel ára, annál jobban megéri CNG-re áttérni, ... ami pedig a FŐTÁV 339 Ft/kg-os árát illeti (ami 240 Ft/liter benzinárnak felel meg),"

A CNG-nek mennyi most az adótartalma ?
Dezso_Laszlo 2011. 10. 30. 17:28
Előzmény: #1  Dezso_Laszlo
#502
link

"Durva gázolajár emelés! - Akár 450 forintot is fizethetsz"

BINGO! Minél magasabb a benzin és a dízel ára, annál jobban megéri CNG-re áttérni, ... ami pedig a FŐTÁV 339 Ft/kg-os árát illeti (ami 240 Ft/liter benzinárnak felel meg), a

CSALÁDI/OSZTOTT BIOMETÁN-KIVONÁSRA ÁTTÉRNI,

ez egyre nagyobb üzlet (az önköltséget csak bérköltség terheli, az pedig messze nem emelkedik olyan sebesen, mint a fosszilis üzemanyagok ára). Az az éves nettó árbevétel, amit egy 76-férőhelyes marhaistálló biometán-termelésétől várni lehet, az a 220 Ft/kg-os árnál még 20 MFt/év alatt volt, a jelenlegi 339 Ft/kg-os árral ez már 30 MFt/év felett van, bő háromnegyed év alatt másfélszeresére nőtt (ami előre vetíti a jövőt is).

Paks? Tíz év múlva múzeum lesz, néhány nyugdíjas villamosmérnök tárlatvezetővel.
Dezso_Laszlo 2011. 10. 30. 17:28
Előzmény: #1  Dezso_Laszlo
#501
link

"Durva gázolajár emelés! - Akár 450 forintot is fizethetsz"

BINGO! Minél magasabb a benzin és a dízel ára, annál jobban megéri CNG-re áttérni, ... ami pedig a FŐTÁV 339 Ft/kg-os árát illeti (ami 240 Ft/liter benzinárnak felel meg), a

CSALÁDI/OSZTOTT BIOMETÁN-KIVONÁSRA ÁTTÉRNI,

ez egyre nagyobb üzlet (az önköltséget csak bérköltség terheli, az pedig messze nem emelkedik olyan sebesen, mint a fosszilis üzemanyagok ára). Az az éves nettó árbevétel, amit egy 76-férőhelyes marhaistálló biometán-termelésétől várni lehet, az a 220 Ft/kg-os árnál még 20 MFt/év alatt volt, a jelenlegi 339 Ft/kg-os árral ez már 30 MFt/év felett van, bő háromnegyed év alatt másfélszeresére nőtt (ami előre vetíti a jövőt is).

Paks? Tíz év múlva múzeum lesz, néhány nyugdíjas villamosmérnök tárlatvezetővel.

Topik gazda

Dezso_Laszlo
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek